Jump to content

‘Şu cahil ateistler’

Recommended Posts

• İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

çakırcali: Siz bu forumda bir tek ateistin "İşte şu da ateist, bu da ateist, işte onun için ateizm doğru yoldur, vs. vs..." dediğine şahit oldunuz mu? Olamazsınız! Çünkü ateistin elindeki argümanlar, teistlerin dayandıkları belge ve bilgilerdir. Onlara cevap verirler, onları çürütürler ve bunu yaparken de aklı ve bilimi takip ederler.

KAHHARIN AÇTIĞI: "KABATAŞ, CİLALI TAŞ KANDIRILDIK MI" KONUSUNU APAR TOPAR TAVANARASINA GÖNDERMEKLE NE DENLİ BİLİMİ TAKİP ETTİĞİNİZ ANLAŞILDI.

Sitelerde Paylaş

>>> gerçek bir müslüman hakaret etmez...

Tam tersine, gerçek bir müslüman, inanmayanlara hakaret etmek zorundadır, sen kuranı inkar mı edeceksin:

Şüphesiz iman ettikten sonra inkar eden, sonra da inkarda ileri gidenlerin tövbeleri asla kabul edilmeyecektir. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.

Bu ayeti inka mı ediyorsun, mesela?

Sitelerde Paylaş
>>> gerçek bir müslüman hakaret etmez...

Tam tersine, gerçek bir müslüman, inanmayanlara hakaret etmek zorundadır, sen kuranı inkar mı edeceksin:

Şüphesiz iman ettikten sonra inkar eden, sonra da inkarda ileri gidenlerin tövbeleri asla kabul edilmeyecektir. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.

Bu ayeti inka mı ediyorsun, mesela?

senin sapık olduğunu biliyoruz ama gidin ille de bunu suratlarına vurun diye bir ayet var mı?

Sitelerde Paylaş
(neden siteye geliyorsun)bak işte burada kendinde söylüyorsun.sizin için hoş olan sizin gibi düşünenler.karşıt fikirlere hakaret etme hakkının kendinde bulduğun gibi,inananlarda size hakaret hakkını elllerinde tutacaklardır.Benim dinim saçma din değildir.Sizin saçmalık anlaıyışınız farklı bizimki farklı.Kimselere iftira atmayın,inananlara hakaret etmeyin bizde gelmeyelim siteye.çokta lazım değil yani zaten B)B)

Bizim için hoş olan bizim gibi düşünenler derken yanılıyorsun.Karşıt fikirlere her zaman açığız.Hatta bu hoşumuza da gider.Yeni şeyler öğrenmek güzeldir.Ama ne zaman ki birileri gelip masal anlatmaya başlar,asılsız iddialar ortaya atar,bu iddiaları temellendiremez ve kanıtlayamaz,yapılan dünya kadar açıklamayı ve bilimsel kanıtları reddeder,bunların üstüne bir de saygı bekler işte o zaman iş değişir..Ben dinler arasında ayrım yapmıyorum,yani özellikle senin dinin saçma demedim.Din olayı başlı başına saçmalıktır diyorum.Tarihe adam akıllı bir bakarsan ne demek istediğimi daha net anlarsın.

Bence durup dururken cevap veremediğiniz bir konuda ortaya doğaüstü bir yaratıcı fikri atmak ve buna sonuna kadar hatta ölümüne inanmak,hayatını buna göre düzenlemek saçmalıktır,İyi,ahlaklı,düzgün bir insan olmak için bir dine ihtiyaç duymak da saçmalıktır.Bu dünyada anlamsız kurallara göre kendini ve başkalarını kısıtlayıp öbür dünyada cennet umuduyla yaşamak da saçmalıktır.

Herşeye gücü yeten herşeyi gören,bilen,hiçbirşeye ihtiyacı olmayan...vs kısaca sizin bile tutarlı bir şekilde tanımlayamadığınız ve arkasından onu anlamaya yetecek aklınızın olmadığını iddia ettiğiniz bir tanrının olması fikri de saçmalıktır.Öyle bir tanrı ki o istemeden yaprak bile kıpırdamaz,herşey onun istemesiyle olur ama cehennem diye bir yer yapmış ve orada acı çektireceği bir sürü insan yaratmış ama çok adaletliymiş..Bu da saçmalık.

Bütün kainatı yaratmış ama o yoğunlukta peygamberin kiminle sevişeceğini düşünecek kadar hikmet sahibi bir tanrı. Bana bunları akıllı,mantıklı ve tutarlı olarak alnatamazsan,iddialarını kanıtlayamazsan senin dinin ve diğer tüm dinler bence kocaman bir saçmalıktır.

Şimdi sana soruyorum;

Senin için saçma nedir?

Sitelerde Paylaş
çakırcali: Siz bu forumda bir tek ateistin "İşte şu da ateist, bu da ateist, işte onun için ateizm doğru yoldur, vs. vs..." dediğine şahit oldunuz mu? Olamazsınız! Çünkü ateistin elindeki argümanlar, teistlerin dayandıkları belge ve bilgilerdir. Onlara cevap verirler, onları çürütürler ve bunu yaparken de aklı ve bilimi takip ederler.

KAHHARIN AÇTIĞI: "KABATAŞ, CİLALI TAŞ KANDIRILDIK MI" KONUSUNU APAR TOPAR TAVANARASINA GÖNDERMEKLE NE DENLİ BİLİMİ TAKİP ETTİĞİNİZ ANLAŞILDI.

Cübüş, bu verdiğin örnekle benim o sözümü nasıl bağdaştırdın da burada yanyana getirdin, anlamadım.

Bunu neden anlamak istemiyorsunuz: Sizin açtığınız başlıkların büyük çoğunluğu tavanarası bir yana doğrudan çöplüğü hakediyor. "2x2=4'tür; o halde Allah vardır" türünden bir başlığa adam muamelesi gösterilmesini beklemek komik.

Senin o sözünü ettiğin başlığa ilişkin bu forumda birçok başlık açılmış ve sayısız düşünce ortaya konmuş. Temcit pilavı gibi aynı konular sırf sizin için işlenip durulsun mu yani? Düşün ki, bu forumun anasayfasında, evrimle ilgili tüm merak edilenlere yönelik özel bir bölüm ayrılmış, adam girip de bir göz atmak yerine, herhangi bir başlıkta "Hadi bana evrimi anlat bakalım" deme sığırlığını dahi gösteriyor.

El insaf! Çocuk bahçesi mi burası ki "Baba bu ne, baba bu ne?.." diyen 2 yaşındaki bir çocuğa "Saat çocuğum, saat çocuğum..." deyip duralım?

Sitelerde Paylaş
Cübüş, bu verdiğin örnekle benim o sözümü nasıl bağdaştırdın da burada yanyana getirdin, anlamadım.

Bunu neden anlamak istemiyorsunuz: Sizin açtığınız başlıkların büyük çoğunluğu tavanarası bir yana doğrudan çöplüğü hakediyor. "2x2=4'tür; o halde Allah vardır" türünden bir başlığa adam muamelesi gösterilmesini beklemek komik.

Senin o sözünü ettiğin başlığa ilişkin bu forumda birçok başlık açılmış ve sayısız düşünce ortaya konmuş. Temcit pilavı gibi aynı konular sırf sizin için işlenip durulsun mu yani? Düşün ki, bu forumun anasayfasında, evrimle ilgili tüm merak edilenlere yönelik özel bir bölüm ayrılmış, adam girip de bir göz atmak yerine, herhangi bir başlıkta "Hadi bana evrimi anlat bakalım" deme sığırlığını dahi gösteriyor.

El insaf! Çocuk bahçesi mi burası ki "Baba bu ne, baba bu ne?.." diyen 2 yaşındaki bir çocuğa "Saat çocuğum, saat çocuğum..." deyip duralım?

sen alakayı kuramıyorsan sorunu kendinde ara. Kahharın açtığı konu bilimsel kazılarda bulunan materyellerle ilgiliydi. Niye hemen örtpas ediyorsunuz. Bilimse al sana bilim diye gözünüzün içine soktu.

Sitelerde Paylaş
Senin o sözünü ettiğin başlığa ilişkin bu forumda birçok başlık açılmış ve sayısız düşünce ortaya konmuş. Temcit pilavı gibi aynı konular sırf sizin için işlenip durulsun mu yani?

Ateistlerin açtığı konular sanki farklı.

1 Ayşenin yaşı

2 Peygamberin evlilikleri

3 Savaşlar

Sizin açtığınız konular hep bu 3 maddenin etrafında dönüyor.

Sitelerde Paylaş

Bizim için hoş olan bizim gibi düşünenler derken yanılıyorsun.Karşıt fikirlere her zaman açığız.Hatta bu hoşumuza da gider.Yeni şeyler öğrenmek güzeldir.Ama ne zaman ki birileri gelip masal anlatmaya başlar,asılsız iddialar ortaya atar,bu iddiaları temellendiremez ve kanıtlayamaz,yapılan dünya kadar açıklamayı ve bilimsel kanıtları reddeder,bunların üstüne bir de saygı bekler işte o zaman iş değişir..Ben dinler arasında ayrım yapmıyorum,yani özellikle senin dinin saçma demedim.Din olayı başlı başına saçmalıktır diyorum.Tarihe adam akıllı bir bakarsan ne demek istediğimi daha net anlarsın.

Bu şekilde cümle cümle alıp yorum yazmayı sevmiyorum,kusura kalmayın artık.Sen kişisel olarak saygılı olabilirsin ama burdaki birçok kişi sürekli olarak hakaret ediyor.Siz bilimi Allahı inkar etmek içinmi kullanıyorsunuz yoksa yaşamınızı kolaylaştırmak içinmi.Bilimde ilerleme nasıl olurda Allahı inkar eder.Birçok insan bilim sayesinde Alllaha daha yakın olmuşken sizler aksine uzaklaşmışsınız.

Bence durup dururken cevap veremediğiniz bir konuda ortaya doğaüstü bir yaratıcı fikri atmak ve buna sonuna kadar hatta ölümüne inanmak,hayatını buna göre düzenlemek saçmalıktır,İyi,ahlaklı,düzgün bir insan olmak için bir dine ihtiyaç duymak da saçmalıktır.Bu dünyada anlamsız kurallara göre kendini ve başkalarını kısıtlayıp öbür dünyada cennet umuduyla yaşamak da saçmalıktır.

Ama bizim yaşantımız bu.Sizin yaşantınız inanmamaksa bizimde yaşantımız bu.Sizin inanmama sebeplerinizde çok saçma geliyor bize.Siz herşeyi tesadüfi olduğunu söyleyecek kadar saçma konuşuyorsunuz.Al bu da benden eleştiri.nereye kadar sürecek bu.Bekleyip görücez kim haklı kim haksız.

Herşeye gücü yeten herşeyi gören,bilen,hiçbirşeye ihtiyacı olmayan...vs kısaca sizin bile tutarlı bir şekilde tanımlayamadığınız ve arkasından onu anlamaya yetecek aklınızın olmadığını iddia ettiğiniz bir tanrının olması fikri de saçmalıktır.Öyle bir tanrı ki o istemeden yaprak bile kıpırdamaz,herşey onun istemesiyle olur ama cehennem diye bir yer yapmış ve orada acı çektireceği bir sürü insan yaratmış ama çok adaletliymiş..Bu da saçmalık.

işte sizin işinize gelmeyen kısım bu.İnansanızda inanmasanızda kıyamette sorgusuz cennete gitmek.E nerde iman,nerde nefisle mücadele.Tüm alemi yaratan tabikide herşeyi bilecek,herşeyi görecek yoksa şanına yakışırmı?

Bütün kainatı yaratmış ama o yoğunlukta peygamberin kiminle sevişeceğini düşünecek kadar hikmet sahibi bir tanrı. Bana bunları akıllı,mantıklı ve tutarlı olarak alnatamazsan,iddialarını kanıtlayamazsan senin dinin ve diğer tüm dinler bence kocaman bir saçmalıktır.

Şimdi sana soruyorum;

Senin için saçma nedir?

Yıllardır 10-15 ayetin etrafında dönüp duruyorsunuz.Koskoca kitaptan bulabildiğiniz bunlar.başkada yok.Bize görede hiç yok.Peygamberimizin hayatı hepimize örnek teşkil eder.Zor durumda kaldığımızda Peygamberimizin hayatına bakıp ona göre uygun olanını yaparız.Burdaki ayettede aynı durumda kalan sonraki müslümanların izlemesi gereken yolu söylüyor.Ama sizin saldırack yer aramanız lazımki sürekli dönüp dolaşıp aynı şeyleri söylesiniz.

BENİM İÇİN SAÇMA OLAN NEFSİNE YENİK DÜŞMEKTİR...

Sitelerde Paylaş
Yıllardır 10-15 ayetin etrafında dönüp duruyorsunuz.Koskoca kitaptan bulabildiğiniz bunlar.başkada yok.Bize görede hiç yok.Peygamberimizin hayatı hepimize örnek teşkil eder.Zor durumda kaldığımızda Peygamberimizin hayatına bakıp ona göre uygun olanını yaparız.Burdaki ayettede aynı durumda kalan sonraki müslümanların izlemesi gereken yolu söylüyor.Ama sizin saldırack yer aramanız lazımki sürekli dönüp dolaşıp aynı şeyleri söylesiniz.

Sana göre kaç ayet olması lazım?...

Peygamberinin hayatı aşağıda... Masum insanlara recm cezasını kaç defa uygulatmış bir araştır istersen...

3913593_500x311.jpg

Sitelerde Paylaş
ateistler cahil değildir, kibirlidir. Kibirleri yüzünden bile bile Allah'ı inkar ederler.

Asıl kibir muhodadır.

Müslümanım diyen herkes zaten diğerlerini dışlamakla bir kibir taşır.

Kuranda israiloğullarına özel muamele çeken allah zaten kibiri sunmaktadır.

allah varsa muhoya kıyak geçmiş olamaz mı? Bu kıyak neticesi gizli kibir muhoda değil mi? :crazy:

Sitelerde Paylaş
Teist bir beynin sıradan hezeyanları. Üzerinde çok da kafa yormaya gerek yok. Adam yaşlanıp ölüme yaklaştığını hissedince, "İnanmakla ne kaybederim ki?" batağına saplanmış.

İleri sürdüğü hiçbir eleştiri, bir mesnete dayanmıyor. Kendilerine yönelik eleştirilere karşı çıkışlarındaki "Bir iki kişinin davranışlarını nasıl olur da tüm teistlere maledersin?" şeklindeki savunularını, kişiler üzerinden hareket edip tüm atesitlere çamur atarak bu şekilde kendi kendilerine de çürütmüş oluyorlar. Oysa aklı başında herkes de biliyor ki, (örn.) Irak savaşını ve dolayısıyla dini veya mali çıkarlar uğruna insanların ölmesini destekleyen biri, ateist olamaz. Ateizmin kuralları türünden bir kitabı olmadığı düşünüldüğünde, ortaya sürülen bu iddia ateistleri değil, doğrudan kişileri hedef almaktadır. Ben üzerime alınmıyorum.

Dinin bilime zıt bir evren anlayışını savunup savunmadığını, kutsal kitaplar yeterince ortaya koyuyor. Dünyanın düz olması, güneşin zeytinyağıyla yanan bir lamba olması ve dünyanın etrafında dönüyor olması, gökyüzünün tanrı tarafından yıkılmasın diye tutulan bir tavan olması, yıldızların tavan süsü olması, Kuran'daki miras konusuyla ilgili basit matematik hatası, vs. vs... Dinler, bilimdışıdır ve yüzyıllarca bilimin önünde ciddi birer engel olarak varlıklarını sürdürmüşler, son yüzyılda reddedilemeyecek kesinliğe kavuşmuş bir takım bilimsel gerçeklerin kabulüyle, bilime uyarlanma çabasına girmiştir.

İnsanlık için en önemli şey, tabii ki bilimsel ve paralelinde ahlaki ilerlemedir. Bilimsel ilerleme olmasaydı, insanlar hala bir peygamberin sidiğini kanın ilaç niyetine içiyor, cüzzamlılar şehir dışında tecrit hayatı sürüyor, şizofren hastaları cadı diye diri diri yakılıyor, hastalanıp yatağa düşenler tanrının isteği doğrultusunda ölecekleri düşüncesiyle ölüme terkediliyor vb. vb. olurlardı.

Ateizm, bir inanç değil, inançsızlıktır. Akla ve mantığa uymayan herşeyin reddi, aklın ve mantığın bilimsel anlamda ortaya koyduğu her gerçeğin kabulüdür. Atezimi bir din olarak görmek, tamamen yansıtma psikolojisinin ürünüdür. İnanmamakla inanmak arasındaki derin uçurumun farkında olmamaktır.

Hiçbir şeye ihtiyaç duymadığı söylenen bir tanrının, kendini gösterme ihtiyacıyla evreni yarattığını ileri sürmek, akılsızlığın göstergesidir. Bu boyutta bir çelişkiyi yaşayanları ciddiye almak bile abesle iştigaldir.

Güzel bir yazıydı.

Zevkle okudum.

Eline sağlık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...