Jump to content

‘Şu cahil ateistler’

Recommended Posts

• İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki senin inanç dediğin süprüntü, bize hakaret ve iftira ederken bizim ne yapmamızı bekliyorsun?

Çelişkilerin babası bu ileti işte anibal.

Bu ateistler harbiden tuhaf.

Hem Allah yok derler, hemde olmayan Allah bize niye hakaret ediyor diye yaygarayı basarlar. :lol:

Sitelerde Paylaş
Çelişkilerin babası bu ileti işte anibal.

Bu ateistler harbiden tuhaf.

Hem Allah yok derler, hemde olmayan Allah bize niye hakaret ediyor diye yaygarayı basarlar. :lol:

Burada bir çelişki yok. Ortada bir hakaret var. O hakareti insanlar edip, olmayan Allah'a malediyorlar. Hakaret eden Allah filan değil, sözümona kutsal kitapları yazıp, bunu Allah söyledi diyen kanlı canlı insanlar.

Sitelerde Paylaş
Burada bir çelişki yok. Ortada bir hakaret var. O hakareti insanlar edip, olmayan Allah'a malediyorlar. Hakaret eden Allah filan değil, sözümona kutsal kitapları yazıp, bunu Allah söyledi diyen kanlı canlı insanlar.

Sevgili deicide,

Aslında ortada bir hakaret filan yok, sadece ateistlerin inançsızlıklarından dolayı ve toplumda inançsızlara da kafir diye yanlış yargıdan dolayı kendilerine 'kafir' tanımını yapıp, bunun üzerinden hareket ettiklerinden bu sonuca varıyorlar.

Biz biliyoruz ki, kafir gerçeğin üstünü örten demek.

Gerçeğin üstünü örtmekte vahye uygunsuz hareket etmek demek.

Ben her zaman şunu dedim, kuranda bunu der.

Tanrı'nın yeryüzünde insandan tek beklediği, dürüst ve erdemli ol, ölçülü ve dengeli yaşa.

Bu eylem kuranda imandan önceliklidir, aynen aklın vahiyden önde olduğu gibi. Çünkü vahiyde akılla kavranır. Bu yüzden dürüst ve erdemli olanların kafir olmadıkları, bir gün yaratıcı ile bir şekilde yollarının kesişeceği benim yine kurandan çıkarımımdır.

Bundan ötürüdür ki, bize yanlış intikal etmiş nakil dinine itibar etmek yerine, insanın eylemlerine bakarak az çok yerini belki tahmin edebiliriz ama asla kimseye sen şusun, busun deme hakkımız yoktur. Aklı başında ve vahyi kendine anahtar yapmış hiçbir müslüman bu şekilde insanları yargılayarak Tanrılığa soyunmaz.

Bak gördünmü, ayetin üstünü örtmek ne demek, kafir ne demek?

Yani her müslümanım diyen müslüman değildir...Aksi de söz konusu tabi, yani her inançsızım diyen aslında inançsız değil, sadece şu an farkında değil o kadar...

Sevgiler...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Peygamberinin hayatı aşağıda... Masum insanlara recm cezasını kaç defa uygulatmış bir araştır istersen...

ERKEKSEN BİR TANESİNİ SEN BURAYA GETİR DE BİZ DE AYDINLANALIM AMA ERKEKSEN?

Hiç okuma ve aydınlanma için zahmet çekmeye niyetiniz yok değil mi? Ateistleri kullanın eğitmenleriniz olarak...

Rivâyete göre, Eslem kabilesinden Mâiz isimli bir adam zinâ eder ve Allah?ın Rasûlüne gelip suçunu itiraf ile: ?Yâ Rasûlallah, zinâ ettim, beni temizle!? der. Allah?ın Elçisi yüzünü öte yana çevirir. Fakat Mâiz, yine karşısına geçip zinâ ettiğini, kendisini temizlemesini ister. Allah?ın Elçisi, tam dört kez yüzünü öte yana çevirir ve Mâiz her defasında onun karşısına geçip bu suçtan kurtarılmasını diler. Allah?ın Elçisi bakar ki Mâiz gitmiyor, cezâlandırılılmakta ısrar ediyor; bu kez: ?Sen deli misin?? der. Mâiz deli olmadığını söyleyince, Allah?ın elçisi: ?Sarhoş falan olmasın? der. Sarhoş olmadığı da anlaşılınca Allah?ın Elçisi bu zâtı gönderip recmettirir. Mâiz, kendisine taş deyince dayanamayarak kaçtı. Ardından, elinde ölmüş deve çenesi bulunan bir adam yetişip vurdu, başkaları da vurdular, sonunda öldü. Peygamber (s.a.s.): ?Keşke bıraksaydınız!? dedi (Müslim, Hudûd, bâb 5, hadis 16-22).

Bir kadın, Hz. Peygamber (s.a.s.)?e gelip zinâ ettiğini itiraf eder, ?Beni temizle!? der. Allah?ın Elçisi ona da: ?Dön, tevbe ve istiğfâr et!? der. Fakat kadın dönmez, zinâdan geme kaldığını söyler. Allah?ın Elçisi: ?Öyle ise karnındaki çocuğu doğurmalısın!? der. Kadın doğmunu yaptıktan sonra çocuğu bir beze sarıp getirir. ?İşte doğurdum? der ve recmedilerek günahtan temizlenmesini ister. Fakat Allah?ın Elçisi (s.a.s.): ?Seni recmedip yavruyu süt annesiz bırakamayız!? der. Kadın, emzirip sütten kestiği yavrusunu, çocuğun elinde bir ekmek parçası olduğu halde getirir. ?Ey Allah?ın Peygamberi, çocuğu sütten kestim, artık yemek yiyor? der; recmedilmesini ister. Bunun üzerine Allah?ın Elçisi (s.a.s.), çocuğu bir müslümana verir. Bir çukur eştirerek kadını göğsüne kadar gömdürür ve taşlanmasını emreder. Herkes taş atarken Hâlid bin Velîd?in attığı taş ile kadından sıçrayan kan, Hâlid?in yüzüne gelir. Hâlid kadına söver. Hâlid?in sövdüğünü duyan Allah?ın Elçisi: ?Dur Hâlid, nefsimi elinde bulunduran Allah hakkı için bu kadın öyle bir tevbe etti ki, bunun tevbesi, Medine gibi yetmiş şehir halkına taksim edilse, hepsine yeter! (Veya, Mekes sahibi -haksız haraç alan gümrükçüler, yahut rüşvet alan çarşı memurları- dahi öyle tevbe etse bağışlanırdı? der. (Müslim, Hudûd bab 5, hadis 22-24)

Bu arada zina cezası olarak bekarlara uygulanan sopalamaların (celde) da çoğu ölümle neticelenmektedir...

Bu dinde zina diye bir suç uydurulmuş ve inanılmaz cezalar verilmektedir... Ama "tecavüz" diye bir suç yoktur... Acaba niye; bilin bakalım?...

Bak bu görüntüleri biz Hollanda'dan almadık, İslam ülkelerinden aldık...3913593_500x311.jpg

Sitelerde Paylaş
Sevgili deicide,

Aslında ortada bir hakaret filan yok, sadece ateistlerin inançsızlıklarından dolayı ve toplumda inançsızlara da kafir diye yanlış yargıdan dolayı kendilerine 'kafir' tanımını yapıp, bunun üzerinden hareket ettiklerinden bu sonuca varıyorlar.

İyi de Bergüzar, Kuran'da inanmayanlar için söylenenler ne oluyor? "Hayvandan da aşağıdadırlar", "şöyle alçaktırlar", "böyle şerefsizdirler" diye?!..

Sitelerde Paylaş
İyi de Bergüzar, Kuran'da inanmayanlar için söylenenler ne oluyor? "Hayvandan da aşağıdadırlar", "şöyle alçaktırlar", "böyle şerefsizdirler" diye?!..

Sevgili deicide,

Ayetlerimizi yalanlayanlar diye başlar ve bu hakaret değil, kişinin kendi gerçeğidir.

Burda bir ateist, insana zulüm eden, ırza göz diken, hırsızlık yapan, çalan-çırpan, şiddet uygulayan biri ve kendine müslüman diyen birini inanan safına koyupta kendine kafir tanımı yapamaz, bu yanlış.

Ordaki hakaretler yukarıdaki yazdığım eylemleri yapan kişilere ki bunlara da ne kuranın ne de başka bir şeyin gül vermesini kimse beklemez...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

cübbeliali: Masum insanlara recm cezasını kaç defa uygulatmış bir araştır istersen...

Hiç okuma ve aydınlanma için zahmet çekmeye niyetiniz yok değil mi? Ateistleri kullanın eğitmenleriniz olarak...

Rivâyete göre, Eslem kabilesinden Mâiz isimli bir adam zinâ eder ve Allah?ın Rasûlüne gelip suçunu itiraf ile: ?Yâ Rasûlallah, zinâ ettim, beni temizle!? der. Allah?ın Elçisi yüzünü öte yana çevirir. Fakat Mâiz, yine karşısına geçip zinâ ettiğini, kendisini temizlemesini ister. Allah?ın Elçisi, tam dört kez yüzünü öte yana çevirir ve Mâiz her defasında onun karşısına geçip bu suçtan kurtarılmasını diler. Allah?ın Elçisi bakar ki Mâiz gitmiyor, cezâlandırılılmakta ısrar ediyor; bu kez: ?Sen deli misin?? der. Mâiz deli olmadığını söyleyince, Allah?ın elçisi: ?Sarhoş falan olmasın? der. Sarhoş olmadığı da anlaşılınca Allah?ın Elçisi bu zâtı gönderip recmettirir. Mâiz, kendisine taş deyince dayanamayarak kaçtı. Ardından, elinde ölmüş deve çenesi bulunan bir adam yetişip vurdu, başkaları da vurdular, sonunda öldü. Peygamber (s.a.s.): ?Keşke bıraksaydınız!? dedi (Müslim, Hudûd, bâb 5, hadis 16-22).

Bir kadın, Hz. Peygamber (s.a.s.)?e gelip zinâ ettiğini itiraf eder, ?Beni temizle!? der. Allah?ın Elçisi ona da: ?Dön, tevbe ve istiğfâr et!? der. Fakat kadın dönmez, zinâdan geme kaldığını söyler. Allah?ın Elçisi: ?Öyle ise karnındaki çocuğu doğurmalısın!? der. Kadın doğmunu yaptıktan sonra çocuğu bir beze sarıp getirir. ?İşte doğurdum? der ve recmedilerek günahtan temizlenmesini ister. Fakat Allah?ın Elçisi (s.a.s.): ?Seni recmedip yavruyu süt annesiz bırakamayız!? der. Kadın, emzirip sütten kestiği yavrusunu, çocuğun elinde bir ekmek parçası olduğu halde getirir. ?Ey Allah?ın Peygamberi, çocuğu sütten kestim, artık yemek yiyor? der; recmedilmesini ister. Bunun üzerine Allah?ın Elçisi (s.a.s.), çocuğu bir müslümana verir. Bir çukur eştirerek kadını göğsüne kadar gömdürür ve taşlanmasını emreder. Herkes taş atarken Hâlid bin Velîd?in attığı taş ile kadından sıçrayan kan, Hâlid?in yüzüne gelir. Hâlid kadına söver. Hâlid?in sövdüğünü duyan Allah?ın Elçisi: ?Dur Hâlid, nefsimi elinde bulunduran Allah hakkı için bu kadın öyle bir tevbe etti ki, bunun tevbesi, Medine gibi yetmiş şehir halkına taksim edilse, hepsine yeter! (Veya, Mekes sahibi -haksız haraç alan gümrükçüler, yahut rüşvet alan çarşı memurları- dahi öyle tevbe etse bağışlanırdı? der. (Müslim, Hudûd bab 5, hadis 22-24)

masum insanlar nerde? suçsuz yere recmedilenler nerde???

Sitelerde Paylaş

Hah ben de bunu bekliyordum. Evet Kuran'da Allah "Hayvandan da aşağıdadırlar" diye ayet göndermiştir doğru ama sizi hayvanın hangi özelliğine benzetmiştir bilen var mı?

Sitelerde Paylaş
ateistler cahil değildir, kibirlidir. Kibirleri yüzünden bile bile Allah'ı inkar ederler.

Buda en büyük cehalettir zaten...

Bu söz hiç bir ayette geçmez...kanıt olarak ayet yazabilirmisin deicide

tarihinde METE HAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili deicide,

Gerçeğin üstünü örtmekte vahye uygunsuz hareket etmek demek.

Ben her zaman şunu dedim, kuranda bunu der.

Tanrı'nın yeryüzünde insandan tek beklediği, dürüst ve erdemli ol, ölçülü ve dengeli yaşa.

Bu eylem kuranda imandan önceliklidir, aynen aklın vahiyden önde olduğu gibi. Çünkü vahiyde akılla kavranır. Bu yüzden dürüst ve erdemli olanların kafir olmadıkları, bir gün yaratıcı ile bir şekilde yollarının kesişeceği benim yine kurandan çıkarımımdır.

Bundan ötürüdür ki, bize yanlış intikal etmiş nakil dinine itibar etmek yerine, insanın eylemlerine bakarak az çok yerini belki tahmin edebiliriz ama asla kimseye sen şusun, busun deme hakkımız yoktur. Aklı başında ve vahyi kendine anahtar yapmış hiçbir müslüman bu şekilde insanları yargılayarak Tanrılığa soyunmaz.

Bak gördünmü, ayetin üstünü örtmek ne demek, kafir ne demek?

Yani her müslümanım diyen müslüman değildir...Aksi de söz konusu tabi, yani her inançsızım diyen aslında inançsız değil, sadece şu an farkında değil o kadar...

Sevgiler...

Öyle değil Bergüzar hanım,

"Hayvandan daha aşağılık, pislik, sapık, akılsız vb." onca hakareti, sadece "kafir"le geçiştirmek de doğru değil.

Bazılarının dediği gibi "Bu hakaretleri Allah söylüyor, siz Allah'a inanmadığınıza göre niye alınıyorsunuz?" demek de pek akıl karı değil. Allah'ın varlığına siz inanıyorsunuz, onu konuşturan, bu küfürleri ettiren siz müslümanlarsınız. İzleyiciye ana avrat küfür edip, sonra da "Bu küfürleri elimdeki kukla ediyor, ben değil" diyen bir kuklabazla, "Bu hakaretleri Allah ediyor, biz değil" diyen müslüman arasında akıl, zeka, ahlak bakımından bir fark yoktur.

Sen kendini ne kadar hümanist göstermeye çalışırsan çalış, sırf müslüman olman, islamın tanrısına inanıyor olman, bizi hayvandan aşağılık, pislik, sapık vs. yaratıklar olarak gördüğünü gösterir. "Hayır, ben öyle görmüyorum" demen de koca bir yalan olur. Hem o Allah'a inanıp, hem ayetlerini (ve dolayısıyla da bir anlamda onu) reddetmek akılcı değildir.

Sitelerde Paylaş
Zina suçu nedir cübbeli?... Böyle bir suç olabilir mi?...Elbette masumlar...

yoksa sendemi keçi yedi rivayetine inananlardansın..

oysa bunu,Nihat HATİPOĞLU gibi din adamları reddeder..

çünkü kurana göre bu rivayet ters düşmektedir..

Sitelerde Paylaş
hayvanlar şuursuz varlıklardır, içgüdüleriyle hareket ederler. inanmayanlarda aynı hayvanlar gibidir demekle kastedilen budur..

Burada kendinizi tarif ediyor, özne yerine de inanmayanları koyuyorsunuz cübüş. Şuurdan yoksun, içgüdüsel ve dogmatik bir yaklaşımla olmayan bir kavrama inanıyor, ondan sonra da inanmayanlara şuursuz ve içgüdüyle davranan hayvan muamelesi yapıyorsunuz.

Sende bir parça zeka olsa, bir parça içgüdünün dışına çıkıp akıl ve zekayla davranacak olsan, bu sözleri söylemezsin zaten. At gözlüğünü takmış dolap beygiri gibi körü körüne ve biteviye aynı şeyleri yapıyorsunuz...

Sitelerde Paylaş
yoksa sendemi keçi yedi rivayetine inananlardansın..

oysa bunu,Nihat HATİPOĞLU gibi din adamları reddeder..

çünkü kurana göre bu rivayet ters düşmektedir..

Arkadaşım ne keçisi... Bu rivayetler sahihtir... Zina'nın hükmü 4 mezhepte de bellidir... Ne biçim müslümansınız sizler ya.?.. Bu kadar kayganlaşmayın vıcık vıcık...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...