Jump to content

Hz.İbrahim bile şüphelenmişken...

Recommended Posts

masal masal matitas

ksynanamın g..ü tas.

MUTAFFİFÎN suresi 12- Kuran'ı ancak her azgın, günahkâr kimse inkâr eder.

13- Ona âyetlerimiz okununca, “Eskilerin masalları” der.

14- Hayır, hayır! Doğrusu onların işlediği günahlar kalplerini paslandırmıştır.

16- Sonra onlar muhakkak cehenneme gireceklerdir.

17- Sonra da onlara, “Yalanlamakta olduğunuz işte budur” denecektir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bu nasıl cevap...... burada hiç ahlak denen şey yok mu....ateistlerin inancı yok anladıkta.....ahlakıda mı yok

kaynananın g..ü ne dikkat et o zaman.....

Sevgili kardeşim onlar küfürdeler zaten, ahlaki olguları onlardan beklememiz abesle iştigal olur. Muhim olan bizim onların seviyesine inmemizdir.

Sitelerde Paylaş
Sevgili kardeşim onlar küfürdeler zaten, ahlaki olguları onlardan beklememiz abesle iştigal olur. Muhim olan bizim onların seviyesine inmemizdir.

özür diliyorum...haklısın.....sen onlara istedikleri cevapları veriyorsun ama onların yazıları akılları sıra alaycı ve küfürlü.....bu onların hak adalet ve dünya anlayışından geliyor galiba konuyu böldüğüm için ayrıca özür diliyorum .....sen devam edebilirsin...

Sitelerde Paylaş
bu nasıl cevap...... burada hiç ahlak denen şey yok mu....ateistlerin inancı yok anladıkta.....ahlakıda mı yok

kaynananın g..ü ne dikkat et o zaman.....

küçükken ninem masal anlatmaya başlarken böyle başlardı.5 vakit namazını da bırakmamıştır. nolmuş yani? içindeki mizah duygunu yitirdiysen ben napim?

Sitelerde Paylaş
özür diliyorum...haklısın.....sen onlara istedikleri cevapları veriyorsun ama onların yazıları akılları sıra alaycı ve küfürlü.....bu onların hak adalet ve dünya anlayışından geliyor galiba konuyu böldüğüm için ayrıca özür diliyorum .....sen devam edebilirsin...

Asıl ben senden özür dilerim kardeşim. Sakın bana darılma. Onlara cevap verişim buraya misafir olarak katılanlar içindir.

Sitelerde Paylaş

Sizin de onlardan bir farkınız yok. Onlar(hakaret edenler) aynı sizin ateistlere yaptığınınız gibi deistleri düşük seviyedeki insanlar olarak görüyor. Sizin bunu dile getiriş şekliniz farklı sadece.

Sitelerde Paylaş
Sizin de onlardan bir farkınız yok. Onlar(hakaret edenler) aynı sizin ateistlere yaptığınınız gibi deistleri düşük seviyedeki insanlar olarak görüyor. Sizin bunu dile getiriş şekliniz farklı sadece.

Haklı olabilirsin. Bu konuda bir çözümün varsa seni zevkle dinleriz.

Sitelerde Paylaş
abraham yaşamış da mucizesi kusur kalmış.

Yaşayıp yaşamadığı mesele değil.Onun tatmin olması için ona gösterilen mucize diğer insanlara gösterilmeli.Sadece ibrahim yok tatmin olmak isteyen.

Sizde 4 kuşu kesin de ahirete iman edin hadi:)

Sitelerde Paylaş
bu mizah sadece size has başkası yapınca işin adı mizah olmuyor

Lise 2'de sınıf öğretmenim mizah nedir diye sormuştu. Herkes bir şey söyledi. Bende katkım olması amacı ile;

-Espri yapıldığında karşıdaki insanda gülmeli demiştim.

Bunu deyince, öğretmen saf saf baktı bana. Sanırım içinden ''salak çocuk, espri zaten karşıdakini güldürür'' dedi.

Aslında şu mana vardı; öyle bir espri olsun ki hem siz hem de karşınızdaki buna çok rahat gülebilsin. Yani her iki taraf için de hiç bir kırıcı unsur taşımasın.

Not: Sanırım bu kadar filozofvari konuştuğum için öğretmen beni aptal zannetti.

Ayrıca başka bir gün, yaptığı bir tanıma formunda 'Zeki-Norma-Zeki değilim'' gibi şılar vardı. İnanılmaz bir şey ama sınıfta onlarca aptal olmasına rağmen herkes normal'i seçmiş ve sınıfın en aptalı da ben zekiyim demişti. Ben de ''her köyün bir delisi olur'' dedim ve parmak kaldırarak sınıfın orta yerinde ben zeki değilim dedim. Halbuki ıq'um 160. Aslında bu hareketimde yine aynı öğretmen gözünde aptal diye nitelendirilmeme sebep oldu fakat ben çok eğlendim.

Sitelerde Paylaş
Yaşayıp yaşamadığı mesele değil.Onun tatmin olması için ona gösterilen mucize diğer insanlara gösterilmeli.Sadece ibrahim yok tatmin olmak isteyen.

Sizde 4 kuşu kesin de ahirete iman edin hadi:)

Kuran'da bu konu beyan edilerek bize de gösterilmiş oluyor zaten. Ben iman ettim.

Sitelerde Paylaş
Kuran'da bu konu beyan edilerek bize de gösterilmiş oluyor zaten. Ben iman ettim.

Sen angutyo olduğun için sana naptığını sormadım..İbrahim'de Kuran'dan okumuş iman etmiştir emin ol..Baş angutyodur kendisi.

Sitelerde Paylaş
Sen angutyo olduğun için sana naptığını sormadım..İbrahim'de Kuran'dan okumuş iman etmiştir emin ol..Baş angutyodur kendisi.

EN'ÂM suresi 68 Âyetlerimiz hakkında dedikoduya dalanları gördüğün vakit başka bir söze dalıncaya kadar onlardan yüz çevir, uzaklaş. Şayet şeytan sana unutturursa hatırladıktan sonra (kalk), o zalimler grubu ile beraber oturma.

Sitelerde Paylaş
EN'ÂM suresi 68 Âyetlerimiz hakkında dedikoduya dalanları gördüğün vakit başka bir söze dalıncaya kadar onlardan yüz çevir, uzaklaş. Şayet şeytan sana unutturursa hatırladıktan sonra (kalk), o zalimler grubu ile beraber oturma.

Uzaklaşmalısın..Sen Ayet deyince Kuran cümleleri sanmışsın..Yazık saf müslo..İbrahim gibi mütmain olmaya bak sen:)

Sitelerde Paylaş
Uzaklaşmalısın..Sen Ayet deyince Kuran cümleleri sanmışsın..Yazık saf müslo..İbrahim gibi mütmain olmaya bak sen:)

MUTAFFİFÎN suresi 29- Şüphesiz günahkârlar, dünyada iman edenlere gülüyorlardı.

30- Mü’minler yanlarından geçtiğinde, birbirlerine kaş göz ederek onlarla alay ediyorlardı.

31- Ailelerine dönerken zevk ve neşe içinde gülüşe gülüşe dönüyorlardı.

32- Mü’minleri gördükleri vakit, “Hiç şüphe yok, şunlar sapık kimselerdir” diyorlardı.

33- Hâlbuki onlar, mü’minlerin başına bekçi olarak gönderilmemişlerdi.

34- İşte bugün de mü’minler kâfirlere gülerler.

Sitelerde Paylaş
MUTAFFİFÎN suresi 29- Şüphesiz günahkârlar, dünyada iman edenlere gülüyorlardı.

30- Mü’minler yanlarından geçtiğinde, birbirlerine kaş göz ederek onlarla alay ediyorlardı.

31- Ailelerine dönerken zevk ve neşe içinde gülüşe gülüşe dönüyorlardı.

32- Mü’minleri gördükleri vakit, “Hiç şüphe yok, şunlar sapık kimselerdir” diyorlardı.

33- Hâlbuki onlar, mü’minlerin başına bekçi olarak gönderilmemişlerdi.

34- İşte bugün de mü’minler kâfirlere gülerler.

Kendi fikrin yok mu..Aklını bu zırvalıklara köle etmişsin.

Diyorum ki sen de 4 kuşu al kes bakalım noluyor sen mütmain mi oluyorsun gör..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...