Jump to content

Recommended Posts

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ateistlerde nerde o beceriki dernek kuralar :lol:. mesela ben bi müslüman derneğine üyeyim.ama dernek kurulup yangelip yatmayla olmaz.bazı grupları hedef alıp onları arasına sızmak ve kendi saflarınıza adam çekmek gerekli..faaliyet ,icraat şarttır.ateistler dernek kursanız bile faaliyet gerçekleştiremezsiniz.

dernekler yan gelip yatma yeri değildir

Sitelerde Paylaş

dernek binasını düşünemiyorum :) taşlamalar,ateşe vermeler, derneği basmalar, her gün polis araması vs. karısına sinirlenen gelip bizim derneği taşlar o derece yani :) şamar oğlanına döneriz , şark bülbülü filmindeki mazlumdan beter oluruz. ancak büyükşehirlerde belki denenebilir böyle bir oluşum. ortada yasal hiçbir sorun yok ama toplumsal zihniyetin sorunu olacağı için dernek kurma ve faaliyetlerde bulunma işleri biraz zor. şimdilik internet üzerinden gerekli birlikteliği kurup devamında çeşitli aktiviteler ve etkinlikler yapılabilir.

Sitelerde Paylaş
böyle bir dernek olsa gerçekten güzel olurdu ama şuanın şartlarında türkiye de mümkün değil....

ama belki buradaki üyelerle buluşma falan gerçekleşebilir bi kafede bilemiyorum..

Hem dernek olsa biz bırakırdık allahı kelamı oturur içerdik alchollica ile karşılıklı. Onu her gördüğümde içesim geliyo valla. Öpüjem

Sitelerde Paylaş
böyle bir dernek olsa gerçekten güzel olurdu ama şuanın şartlarında türkiye de mümkün değil....

ama belki buradaki üyelerle buluşma falan gerçekleşebilir bi kafede bilemiyorum..

aynı fikirdeyim, dernekden ziyade öncelikle şöyle 5-10 kişi toplanalım tanışalım muhabbet edelim bir yerlerde.

Alchollica, cafe demişsin ama üye adın, avatarın, imzan cafeden çok bar, meyhane diye işaret veriyor, kesmez şimdi seni cafeler :)

Sitelerde Paylaş
aynı fikirdeyim, dernekden ziyade öncelikle şöyle 5-10 kişi toplanalım tanışalım muhabbet edelim bir yerlerde.

Alchollica, cafe demişsin ama üye adın, avatarın, imzan cafeden çok bar, meyhane diye işaret veriyor, kesmez şimdi seni cafeler :)

içimi okudun kardeş :$ ama herkes gelmez diye kafe dedim :) aslında adminler böle bişi ayarlayabilse güzel olur :)

Sitelerde Paylaş

slm arkadaşlar ben de yeni üye oldm.dernek işi iyi de ........... yakıldıktan sonra müslüman hayır severler ateistlere yardım derneği kurara mı acaba?

bi de ateistler cehennemde yanmayacak mıydı?e bu dünyada neden o kadar ateist yakılıyo?

cvp:öbür dünyayanın provası herhalde.

Sitelerde Paylaş

ya acaba cehennemde deniz var mıdır?belki yardan arada bir

yaramazlık yapmayanlara izin verriri.biz de bol bol terler sonrada fazla kilolarımızı atarız....oh ben cehenneme gitcem....ayrıca bedava....oryç tutmdan namaz kılmadan TATİL

dünyada bile yok..................

Sitelerde Paylaş
O kadar haksızlık etmeyin bir hukukumuz oluştu artık sayın Harun beyle, yapmaz sanırım... :rolleyes:

dediğin gibi aramızda bi hukuk oluştu herşeye rağmen.ben bu tür eylemleri hoş görmüyorum ve kınıyorum.eğer bi ceza varsa bunu devlet vermeli şahıslar değil.sivas olaylarındada gördükki provokatörler ve sürü psikolojisi ön planda.sürü psikolojisinde insanlar günahmış yazıkmış hiç bişe tınlamaz gözleri dönmüş bi köpek gibi karşısındakini yakıp yıkıp yoketmeyi amaçlar.karşısındakinin bi insan olduğunu unutur adeta canavarlaşır sivas olaylarında görüldüğü gibi.sürü psikolojisi sadece müslümlerde değil her grupta vardır yeterki 1 2 provokatör çakmağı çaksın.inşaallah bidaha sivas olayları gibi olaylar yaşanmaz ülkemizde.insana değer verelim.eğer bi ceza gerekliyse bunu devlet versin.

Sitelerde Paylaş
O kadar haksızlık etmeyin bir hukukumuz oluştu artık sayın Harun beyle, yapmaz sanırım... :rolleyes:

Temennilerinize katılmak istiyorum ama yinede çoğu zaman allah inancı adına sergilenen şiddet ve şuursuzluk,insanda bir soru işareti bırakmıyor değil.

tarihinde doktor2005 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
dediğin gibi aramızda bi hukuk oluştu herşeye rağmen.ben bu tür eylemleri hoş görmüyorum ve kınıyorum.eğer bi ceza varsa bunu devlet vermeli şahıslar değil.sivas olaylarındada gördükki provokatörler ve sürü psikolojisi ön planda.sürü psikolojisinde insanlar günahmış yazıkmış hiç bişe tınlamaz gözleri dönmüş bi köpek gibi karşısındakini yakıp yıkıp yoketmeyi amaçlar.karşısındakinin bi insan olduğunu unutur adeta canavarlaşır sivas olaylarında görüldüğü gibi.sürü psikolojisi sadece müslümlerde değil her grupta vardır yeterki 1 2 provokatör çakmağı çaksın.inşaallah bidaha sivas olayları gibi olaylar yaşanmaz ülkemizde.insana değer verelim.eğer bi ceza gerekliyse bunu devlet versin.

Suç varsa devlet versin demek istediğinizi anlıyorum.Katılıyorum.Kaldı ki,Sivas'ta ozanlar,yazarlar Pir Sultan Abdal Şenlikleri kapsamında ne gibi bir suç işleyebilir ki?O katliamlar,cehaletin,kör inancın hortlamasıdır.Unutmayalım ki,oligarşik-faşizan yönetimlerde,devlet,yöneteceği halkı cahil,düşünmeyen,sorgulamayan,korkan,boyun eğen bir yapıda olmasını ister.Ülkemizde de,sol aydınlık anarşik kesimle mücadelede,ülkücü,dinci,gerici politikalarla örgütlenme biçimi her zaman desteklenmiştir.

Sitelerde Paylaş
son cümleyi tam anlmadım ama

katılıyorum

Anarşizm:Siyasî ve idarî kurumlardaki çözülme sonucu olarak devlet denetiminin kalmaması durumu, başsızlık

''Aslında Sosyalizm-Komünizm tehdidine karşı'' desem daha anlamlı olur.

Sitelerde Paylaş

Turk milletinin gelenek gorenek dini degerlerine ters dustugunden dolayi yasalarda izin vermez. Yani kardesim bizi ne yasalar nede millet ister. Ama halk icinde Allaha mallaha inanmiyanlarin cok fazla oldugunuda dusunuyorum.

Aslinda dernegede gerek yok, TKP icindede bu tur etkinlikler yapilabilir.

Sitelerde Paylaş
Suç varsa devlet versin demek istediğinizi anlıyorum.Katılıyorum.Kaldı ki,Sivas'ta ozanlar,yazarlar Pir Sultan Abdal Şenlikleri kapsamında ne gibi bir suç işleyebilir ki?O katliamlar,cehaletin,kör inancın hortlamasıdır.Unutmayalım ki,oligarşik-faşizan yönetimlerde,devlet,yöneteceği halkı cahil,düşünmeyen,sorgulamayan,korkan,boyun eğen bir yapıda olmasını ister.Ülkemizde de,sol aydınlık anarşik kesimle mücadelede,ülkücü,dinci,gerici politikalarla örgütlenme biçimi her zaman desteklenmiştir.

zaten bende suç varsa dedim.sivastaki etkinlikler suç demedim.sivas olayları cidden çok üzücü.ben bu işte pkk nın provokkasyonu olduğunu düşünüyorum.yani kışkırtma durumu.yav bi insan bi insanı yakamaz kardeşim.nolursa olsun.sivasta ölenlere rahmet diliyorum.keşke hiç olmasaydı ama işte malesef oluyo bu tür olaylar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...