DreiMalAli

Erken İslam ve Muhammed yaşadı/yaşamadı linkleri.

Bu konuda 37 ileti var

İlgili bir belgeseli (Islam: The Untold Story) Türkçe altyazılı olarak aşağıda paylaşıyorum. Sayın Hacı'nın uzunca bir süredir dikkat çektiği bu konu üzerinde durulmaya, sorgulanmaya değer.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu başlığın amacı beş iletide belirtildiği halde, hala başlığı amacı dışında kullanan hakkında düşüncelerim.

1: Mesela... Bunlar okumasını bilmiyorlar.

Okumasını bilmeyen süslümanlara bu başlığın amacını tekrar hatırlayım:

Bu başlığın amacı, konuyla ilgilenenler için Erken İslam ve Muhammed yaşadı/yaşamadı tartışmaları hakkında bilgileri (leyhte ve aleyhte) bir araya getirmektir. Şimdiye dek açılan tartışma başlıkları, kaynak kitapları, kaynak makaleleri, röportajları, medya haberlerini vs. bir başlık altında toplamaya çalıştım.

Umarım arkadaşlar da gözlerine ilişen linkleri buraya asarlar.

Sevgiler

2: Mesela... Bunlar okuğunu anlamıyorlar.

Okuduğunu anlamayan müslümallara bu başlığın amacını tekrar hatırlayım:

Başlığın ilk iletisinde yazdığı halde, okuma ve okuduğunu anlama sıkıntsı çeken katılımcılar için bu başlığın amacını tekrar hatırlatayım:

Bu başlık bir bibliyografya görevi görmektedir.

Ne tek heceli iletilerle beyin fırtınaları yarattığını zanneden sivrizekalıların mekanıdır, ne de her konuya hemen hemen aynı kelimelerle maydonoz olanların piknik sahasıdır ne de bir tartışma başlığıdır.

Konuyla ilgisi olmayan iletilerin (bu ileti de dahi) moderatör arkadaşlar tarafından silinmesi ricasıyla...

Sevgiler

3: Mesela... Bunlar bir arap dinine inanmaya başladıkalarından beri ahlaka ihtiyaç duymayan yaratıklardır.

Arap dinindan başka şeyi gözü görmeyen ahlaksızlara bu başlığın amacını tekrar hatırlayım:

Bu konu iğneleniyor.

DreiMalAli'nin uyarı ve ricasını dikkate alalım ve başlığı amacı dışında kullanmayalım lütfen.

Tartışmak veya soru sormak isteyen arkadaşlar, sorunun veya karşı çıkışlarının içeriğine uygun bir konu başlığı mutlaka bulacaklardır. Hepsi yukarıda tek tek belirtilmiş, linkler de verilmiş. Oralardan devam edilebilir.

4: Mesela... Bunlar girdiği yeri pisleyenler familyasının bireylerdir.

Girdiği her yeri pisleyen arap yalakalarına bu başlığın amacını tekrar hatırlayım:

Bu konu tartışma amaçlı açılmış bir konu değildir.

Konuya konulacak linkler
- Erken İslam'ın bir Hritiyan mezhebinin uzantısı olduğu tezini (leyhte veya aleyhte) direkman olarak içerecek
ya da
- Muhammed'in yaşadığı/yaşamadığı tartışmasını direkman içerecek
veya
- Erken İslan konusunda direkman ve sadece arkeolojik bilgi verecek.
ve
- Sadece link verilecek. Link için bir-iki cümlelik kısa bir açıklama olabilir.

Konuyla ilgilenen linke bakar zaten. Alıntı yapmak, tartışmaya sunmak isteyenler için başlıkta zaten yeteri kadar konu linki mevcut. Alıntılarını ve tartışmalarını uygun konu başlıklarına taşabilirsiniz.

5: Mesela... Bunlar beyin yerine kalp kaslarını kullanan insan müsveddeleridir.

Beynini ancak porselen dükkanına giren fil kadar kullanabilen geri zekalılara bu başlığın amacını tekrar hatırlayım:

Sevgili quaeritur nubes.

Bir kaç sefer belirtildiği gibi, bu başlığın amacı fikir beyanı, tartışma veya soru sorma başlığı değil.

Sevgiler

Böylece başlığın amacını okumasını bilmeyen, okuduğunu anlamayan, uzaktan Kuran kumandalı olduğundan beyin yerine kalp kaslarını kullanan, ahlaksız, arap yalakası pisliklere tekrar hatırlarmış olayım!

Moderatör arkadaşlardan rica: Başlığın amacı dışında bütün iletileri lütfen silin!

Hafta sonuna çalışmayan eski linkler için çalışanlarını bulmaya çalışacağım. O zaman tekrar bir ricam olacak moderatör arkadaşlardan: Linklerin güncelleştirilmesi.

Sevgiler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın sonradan olusturuldugu ve insan yazimi oldugu zaten belli. Ancak, muhammed yaşadı mı yaşamadı mı? Merak ettigim bu. Sonucta insanlıga cok buyuk zarar vermiş tarihi bir karakter. Hitler ,stalin  onun yanında melek gibi kalır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, Tatar-Hatun said:

Kuran'ın sonradan olusturuldugu ve insan yazimi oldugu zaten belli. Ancak, muhammed yaşadı mı yaşamadı mı? Merak ettigim bu. Sonucta insanlıga cok buyuk zarar vermiş tarihi bir karakter. Hitler ,stalin  onun yanında melek gibi kalır. 

bana yaşamış gibi geliyor. şahsi çıkarları için uydurduğu ayetler, o yaşamış olmasa çok gereksiz olurdu. Rahatsız olduğu misafirin uzun süre oturmaması için bile ayet uydurmuş. Bu tarz ayetlerin hiçbir anlamı yok eğer muhammed diye biri hiç olmadıysa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 11.07.2016 at 21:01, malta erigi yazdı:

bana yaşamış gibi geliyor. şahsi çıkarları için uydurduğu ayetler, o yaşamış olmasa çok gereksiz olurdu. Rahatsız olduğu misafirin uzun süre oturmaması için bile ayet uydurmuş. Bu tarz ayetlerin hiçbir anlamı yok eğer muhammed diye biri hiç olmadıysa.

Ben de bu konuda gidip geliyorum ama Kuran'daki bazı ibareler bana yaşamış olduğunu düşündürtüyor ama farkındaysanız Kuran'dan her bahsettiğimde Muhammed değil Kuran yazarları diyorum çünkü şunu kesinlikle biliyorum ki Kuran'da yazan her şey Muhammed'in ağzından çıkan sözler değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.