Jump to content

Kur'an'daki Çelişkiler Doğru mu? -1

Recommended Posts

Yazılarından, ifadelerinden hakkında tahminde bulunmak zor değil ki!

İşte şu yazdıklarından belli anlamadığın.

Bir de kalkmışsın böyle bir isteği erdemlilikle niteliyorsun.

Sahtekarlığın nesi erdemlilik oldu? Erdemliliği ağzınıza alıp da kirletmeyin bari.

Kalkmışsın ayrı bir ayetde orijinalinde olmayan bir oran yerleştirmişsin.

Aklınca "siz ayette olmayan bir iddiada bulunuyorsunuz" hesabına getireceksin.

İstenen o değil. İstenen ayetlerde belirtildiği şekilde tek tek varislere yapılan dağıtımın tablosu.

İlk sayfalara bakarsan eğer bu tablo örneklerinden görebilirsin.

Kimse ayette olmayan bir oranı ortaya koymuş değil.

Bu sizin yalanınız.

Son tartışmadaki problem Nisa-12 ve 176 üzerine.

Oradaki oranların hepsi bu ayetlerde mevcut.

Eşe: 1/4 dedik. Var mı itiraz?

Anabir kardeşlere 1/3 dedik. Var mı itiraz?

Bababir 1 kızkardeşe 1/2 dedik. Var mı itiraz?

Bababir 2 kızkardeşe 2/3 dedik. Var mı itiraz?

İtiraz edemezsin. Çünkü hepsi açıkça 12. ve 176. ayette mevcut. İşte:

Nisa-12. Yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. Çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. Çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). Çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. Eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelâle şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. Bundan fazla iseler üçte bire ortaktırlar.

Nisa-176. Eğer çocuğu olmayan bir kimse ölür de onun bir kızkardeşi bulunursa, bıraktığının yarısı bunundur. Kızkardeş ölüp çocuğu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kızkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) bıraktığının üçte ikisi onlarındır. Eğer erkekli kadınlı daha fazla kardeş mevcut ise erkeğin hakkı, iki kadın payı kadardır.

Var mı yanlış? Yok. Öyleyse:

1/4 + 1/3 + 2+3 = 15/12 yapmaz mı?

1/4 + 1/3 + 1/2 = 13/12 yapmaz mı?

Şimdi bu hesabın nesine itiraz ediyorsunuz da; kalkıp "4 kardeşe 1/3'ü gösterin" diye kafa karıştırmaya yelteniyorsunuz?

Bu mu erdem?

Hadi ordan! Erdem kim siz kim?

Yalanın-dolanın savunucularının erdemi mi olurmuş?

KOMEDI GIBI ama degil iste !

iligli oranlar hangi ayetlerde geciyor deniliyor, ayetler gösterilmesi gereken yerde, kisisel tutarsiz yorumlar "iste gercek" budur deniliyor.

Kimsenin kafasi karsitigi yok, ama üc gün öncesine kadar bir birinden farkli ayetleri "aynilastirarak" kendilerince bir tablo dayatan bir garip zihniyet var.

Kafasi karisik olanlar islam hukuku hakkinda bugüne kadar zerre kadar kafa yormamis olanlar.

tarihinde EbuTurap tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 664
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

KOMEDI GIBI ama degil iste !

iligli oranlar hangi ayetlerde geciyor deniliyor, ayetler gösterilmesi gereken yerde, kisisel tutarsiz yorumlar "iste gercek" budur deniliyor.

Sana bir saydırırım komediyi momediyi görürsün Ebu Turab bozuntusu!

Sen yavşak mısın? Ne bu yazdığımız?

Eşe: 1/4 dedik. Var mı itiraz?

Anabir kardeşlere 1/3 dedik. Var mı itiraz?

Bababir 1 kızkardeşe 1/2 dedik. Var mı itiraz?

Bababir 2 kızkardeşe 2/3 dedik. Var mı itiraz?

İtiraz edemezsin. Çünkü hepsi açıkça 12. ve 176. ayette mevcut. İşte:

Nisa-12. Yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. Çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. Çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). Çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. Eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelâle şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. Bundan fazla iseler üçte bire ortaktırlar.

Nisa-176. Eğer çocuğu olmayan bir kimse ölür de onun bir kızkardeşi bulunursa, bıraktığının yarısı bunundur. Kızkardeş ölüp çocuğu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kızkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) bıraktığının üçte ikisi onlarındır. Eğer erkekli kadınlı daha fazla kardeş mevcut ise erkeğin hakkı, iki kadın payı kadardır.

Var mı yanlış? Yok. Öyleyse:

1/4 + 1/3 + 2+3 = 15/12 yapmaz mı?

1/4 + 1/3 + 1/2 = 13/12 yapmaz mı?

Sitelerde Paylaş

Pante bu idaa yillardir internet sitelerinde sizde bu konuya yillardir yazmaktasiniz, ama ne hikmetdir ki üc gün öncesine kadar ana bir kardeslermi baba bir kardeslermi ilgili ayetleri, bunu dahi bilmiyordunuz, yeni yeni ögrendiniz, bu sayede ögrenmis oldunuz, simdi ise yeni üstün kaba ögrendikleriniz ile hatanizidan dolayi özür dilemek yerine, bu kezde "anlasilmasi ne kadar zor bir ayetmis" diyebiliyorsunuz.

konu ile ilgili hadisleri kücümserken, "ömerde, ebubekirde" benim gibi zorlanmislar diyebiliyorsunuz, neye güvenrek bunu diyebiliyorsunuz, kücümsediginiz hadislerden anladiklarinizdan yola cikarak....

Nasil ki yaram yamalak bir bilgi ile baska dildeki "gramer" hatasini idaa edenden kurani kerimdeki miras paylasiminda hata var demesini ne kadar ciddiye alabiliriz, almaliyiz ?

Konu icinde konuya olan hakimiyetinizi kayip ettiniz, alcaldiginiz kadar alcaldiniz, isterseniz daha fazla alcalmayin, alcalmayin ki, size saygisi olanlar sizin su acinacak halinize bakip üzülmesin.

Pante yalan dolan demisiniz, lütfen müslümanlari kendiniz gibi kabul etmeyin !

Sitelerde Paylaş

İstenen o değil. İstenen ayetlerde belirtildiği şekilde tek tek varislere yapılan dağıtımın tablosu.

Sen uyanık mısın!

Benim yazdığım nedir!

Müddeiler iddialarında samimi iseler bize

1-Kuranın bir bütünü, o bütünü aşan paylar ile bir varis tablosunda zikrettiğini, misalen "dört oğulun her birine 1/3" gibi bir taksimat, işlem hatası yaptığını

2-Veyahut avl uygulanan varis tablolarının kuranda bir ayet bütünlüğü içinde yer aldığını

göstermelidir demek!

Muhterem garodi tamda iddia sahiplerinden talep ettiğim şeyi yapmış, amma bunu yapabilmek içün ayette olmayan bir oranı koymak durumunda kalmış!

Bununla oda göstermiş oluyorki kurana böyle bir iftira atabilmek içün anca ayetler ile oynamak icab etmekte, çünki kuran bir bütünü o bütünü aşan paylar ile taksim etmiyor!

Şu bedihi hakikati nasılda inkar edip birde talep ettiğimi çarpıtabiliyorsun pante!

Sana hep diyoruz, gerçeğe sadakat şart!

Bu olmadan olmaz!

Sitelerde Paylaş
Pante bu idaa yillardir internet sitelerinde sizde bu konuya yillardir yazmaktasiniz, ama ne hikmetdir ki üc gün öncesine kadar ana bir kardeslermi baba bir kardeslermi ilgili ayetleri, bunu dahi bilmiyordunuz, yeni yeni ögrendiniz, bu sayede ögrenmis oldunuz, simdi ise yeni üstün kaba ögrendikleriniz ile hatanizidan dolayi özür dilemek yerine, bu kezde "anlasilmasi ne kadar zor bir ayetmis" diyebiliyorsunuz.

Sürekli başlığı sabote edici şekilde yazıyorsun!

İlk sayfalarda belki 8-10 sayfa bu konu tartışılmışken ve ayetler defalarca verilmişken "Neyi iddia ediyorsunuz, getirin de görelim" türü mesajlarla art niyet içinde olduğunu belli ettin.

Adam gibi yazışırsan muhatap bulursun, seviyeli bir şekilde tartışırsın.

Ama senin amacın tartışmak değil, sabote etmek.

Şimdi yazdığın şu adi iftiraya gelince:

Ben anabir-bababir uydurmasına en başından itibaren karşı çıktım. Hala karşıyım.

Kur'an'da böyle bir ifade yok.

Bu uydurmanın sebebi; Nisa 12 ile 176 arasındaki farklı oranlar çelişkisini kamufle etmek içindir.

Avliyeyi de Kur'an dışı bir uydurma olarak görmeme rağmen, sırf İslamcıların bir kesimi bunu kabul ettiği ve sürekli bunu ileri sürdükleri için avliyeyi de tartıştım. "Madem aviye diyorsunuz, işte o da yanlış, ayetlerdeki oranlar değişmiş oluyor. Bu bir hileli yöntemdir." dedim.

Anabir-bababir iddiasını da kabul etmediğim halde; "Madem öyle diyorsunuz, işte ona göre hesaplıyoruz, o da yanlış çıkıyor." diyorum.

Ama sırf kara çalmak için, hep kasıtlı olarak lafları çarpıtıyorsunuz. Sürekli yapılan bu.

Şu başlıkta dürüstçe yaklaşıp bildiğini savunan, yanlış karşısında demagojiye-yalana-dolana başvurmayan sadece 2-3 kişi oldu. Evet 15-20 İslamcıdan sadece 2-3 kişi. Gerisi yalan-dolan peşinde. Yazık!

Sitelerde Paylaş

Size laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.

Pante seviyeyi düşürüyorsun, sonra cevap alınca kızarıp bozarıyorsun.

Uslubuna dikkat et.

Kur'an'ın başka dillerde meali olmadığını mı söyledik?

Ne söylediğini sende bilmiyorsun ki.

"Düşünmüyorsunuz ki, Allah'ın gönderdiği bu Arapça kitap, başka dillere çevrilemiyorsa"

Buradan ne anlamalıyız?

Mealler üzerinden yaptığımız eleştirileri "Arapça bilmek gerekir" diyen zihniyete karşı: "Bu Kur'an Arapça olmadan anlaşılamıyorsa ne diye gönderilmiş öyleyse?" diyoruz.

Buda saçma bir argüman.

Das Kapital için almanca öğrenmiş arkadaşlarım var benim pante.

Anlamanın dereceleri vardır, üstelik anlamaktan da söz etmiyorum ben, "az arapçanla" gramer hatası yakalıyorsun ya :) onu söylüyoruz.

Şunu bir dil bilimciye söylesen pante, kamera nerede demezse sana sen haklısın dostum.

Uydurma olduğuna inandığım hadislere muhataplarım inanıyorsa eğer; elbette onlara inandıkları dilden konuşacağım. "İşte inandığınız hadislerde bunlar da yazıyor." diyeceğim.

Çok enteresansınız ya!

Burnuma makyavelizm kokuları geliyor.

Uydurma olduğuna inanıyorsun ama işine yarıyorsa kanıt diye sunabilirsin.

İşine yaramıyorsa ve sana karşı kanıt olarak sunuluyorsa "bu uydurma" diyeceksin.

Böyle bilimsel tartışma olmaz, tartışma da olmaz.

Bu başka bir şey, adını koymak lazım.

Sen her okuduğun tefsire, feraizle ilgili her yazıda gördüğüne inanır mısın böyle?Senden hadisin kaynağını, senet dökümünü istiyorum.

Bulabilirsem paylaşayım, ama merak ediyorum bu dediğini krtize edebilecek konumda mısın?

Daha ana bir baba bir ayrımını dün öğrendinde o yüzden soruyorum.

Yazılarından, ifadelerinden hakkında tahminde bulunmak zor değil ki!

İşte şu yazdıklarından belli anlamadığın.

Bir de kalkmışsın böyle bir isteği erdemlilikle niteliyorsun.

Sahtekarlığın nesi erdemlilik oldu? Erdemliliği ağzınıza alıp da kirletmeyin bari.

Pante kusura bakma ama okuduğunu anlama özrün mü var senin?

Alchindus kaç defa bir bütünü kuranın bütünü aşan paylarla paylaştırdığını bana gösterin ki iddianızda doğrusunuz diyebileyim demedi mi?

Benim bu söylenenden anladığım yapmaya çalıştığım gibi bir ifade kuranda yer alıyorsa dediğiniz doğrudur demek istediği muhteremin.

İstenenin kuranda tek tek varislere ne verildiğini gösterir bir tablo olduğunu nereden çıkarıyorsun, adam zaten 3 ayetteki tabloları tafsilatıyla yazmadı mı?

Kimse ayette olmayan bir oranı ortaya koymuş değil.

Bu sizin yalanınız.

Size gösterilen şey, sizin yan yana gelmemiş oranları gelmiş gibi gösterdiğiniz.

Buda sizin uydurmanız pante.

Kuranda avliye uygulanan tablolar var mı?

Varsa göster lütfen.

Hadi ordan! Erdem kim siz kim?

Yalanın-dolanın savunucularının erdemi mi olurmuş?

Sen yavşak mısın? Ne bu yazdığımız?

Pante erdem diyordun değil mi?

Yazık.

Sitelerde Paylaş

Muhterem garodi tamda iddia sahiplerinden talep ettiğim şeyi yapmış, amma bunu yapabilmek içün ayette olmayan bir oranı koymak durumunda kalmış!

Muhterem açıklık getirdiğin iyi olmuş, baksana pante neredeyse benim nasıl anlamam gerektiğine bile karar vermeye kalkınca bir an bende acaba Alchindus'u yanlış mı anladım dedim :)

Sitelerde Paylaş
Sen uyanık mısın!

Benim yazdığım nedir!

Müddeiler iddialarında samimi iseler bize

1-Kuranın bir bütünü, o bütünü aşan paylar ile bir varis tablosunda zikrettiğini, misalen "dört oğulun her birine 1/3" gibi bir taksimat, işlem hatası yaptığını

2-Veyahut avl uygulanan varis tablolarının kuranda bir ayet bütünlüğü içinde yer aldığını

göstermelidir demek!

Bununla oda göstermiş oluyorki kurana böyle bir iftira atabilmek içün anca ayetler ile oynamak icab etmekte, çünki kuran bir bütünü o bütünü aşan paylar ile taksim etmiyor!

Şu bedihi hakikati nasılda inkar edip birde talep ettiğimi çarpıtabiliyorsun pante!

Sana hep diyoruz, gerçeğe sadakat şart!

Bu olmadan olmaz!

Ben uyanık değilim ama sen yalancı bir na'şel olduğunu kanıtladın Alchindus.

Tablo dedin yazında tablo!

Ben de "O tabloyu Kur'an'ın Allah'ı yapıp verseydi ya!" dedim.

Şimdi kalkmış, ayete karşı alternatif ayet yazılmasını istediğini söylüyorsun.

Sen sahtekar mısın?

Ben nerede ayettekinden farklı bir orandan söz ettim?

Verdiğim oranlar, ayetlerde yazmıyorsa ben sahtekarım, yazıyorsa sen sahtekarsın.

Şimdi yazmadığını kanıtlamak sana düşüyor.

Hadi göster gerçeğe sadakatini!

Sitelerde Paylaş

Muhterem açıklık getirdiğin iyi olmuş, baksana pante neredeyse benim nasıl anlamam gerektiğine bile karar vermeye kalkınca bir an bende acaba Alchindus'u yanlış mı anladım dedim :)

Gayet doğru anlamışsın muhterem!

Türkçe bilmek ve akletmek zati yazdığımızı anlamaya kafi!

Sen pante anlamadı mı sanmaktasın!

Anlıyor, talep edilenin batıl iddiayı berhava ettiğini biliyor ve küfür inadı ile aklınca direniyor!

Hadise bu!

Birde onun huyudur, anlamama, yanlış anlama gibi arızalar kendinde bolca mevcut iken bunu daima karşısında olana isnad eder!

Diyoruzya gerçeğe sadakatleri yok bunların muhterem!

Sitelerde Paylaş

Ben uyanık değilim ama sen yalancı bir na'şel olduğunu kanıtladın Alchindus.

Tablo dedin yazında tablo!

Ben de "O tabloyu Kur'an'ın Allah'ı yapıp verseydi ya!" dedim.

Şimdi kalkmış, ayete karşı alternatif ayet yazılmasını istediğini söylüyorsun.

Sen sahtekar mısın?

Senden hala sahtekar mı olur, irtifayı getirdiğin yere bak!

Feraiz kitabından evvel bir türkçe kitabı al, lisanımızı öğren!

Şu sözlerden ne anlıyorsun sen eçhel!

Hiç mi akletmezsin sen!

Verdiğim oranlar, ayetlerde yazmıyorsa ben sahtekarım

Sahtekarsın, bu doğru!

Bu sahtekarlık, birbirinden farklı varis tablolarında geçen oranları, kuranda olmayan bir varis tablosunda cem etmek ve "bu tabloda da bu oranlar verilmeli" demektir!

Sağır sultan duydu, görmeyen gözler gördü, çocuklar akletti ama göya sen bu hileni anlayamadın öyle mi :)

Hilenin bilmeden ifa edicisi olamayacağına göre daima olduğu gibi yine sahtekarlığa tevessül eden sensin!

Senin gibi birisi ile yazışmaktan insan olarak utanç duyuyorum, küfrün sadık bendesi!

Gerçeğe sadakat şart!

Sitelerde Paylaş

Gayet doğru anlamışsın muhterem!

Türkçe bilmek ve akletmek zati yazdığımızı anlamaya kafi!

Sen pante anlamadı mı sanmaktasın!

Anlıyor, talep edilenin batıl iddiayı berhava ettiğini biliyor ve küfür inadı ile aklınca direniyor!

Hadise bu!

Birde onun huyudur, anlamama, yanlış anlama gibi arızalar kendinde bolca mevcut iken bunu daima karşısında olana isnad eder!

Diyoruzya gerçeğe sadakatleri yok bunların muhterem!

Alchindus, tahriklere kapılıp hakaret eder duruma düşme, bu oyuna gelme.

Lütfen bir müslüman olarak müslümana yakışmayan sözler söyleme.

Amaç seni tahrik etmek, bunu bu gün daha net görebiliyorum.

Sen konuya odaklan muhterem.

Sitelerde Paylaş

Yarim Yamalak arapca dil bilgisi ile ayet tefsir eden birisi aglamasinda kim aglasin ?

Daha düne kadar ilgili ayetlerdeki , kurani kerimdeki , cocuk, erkek cocuk, öz cocuk gibi bir birinden farkli konumlardaki insanlarin statüsünü bilmedigi, bunu simdi kücümsedigi üc dört müslümandan ögrendigin verdigi sinir ile asiyor iletilerini.

Neymis avl sayesinde kurani kerimdeki ayetlerde oran degisiyormus ?!

hangi ayetmis bunlar diyoruz ? ses yok !

avl uygulanmasini saglayan varis tablosu uygulandiginda hangi ayet inkar edilmistir diyoruz ? ses yok !

Sitelerde Paylaş

Pante kendisinden baska akli basinda dinli dinsiz hic kimseyi kandiramaz !

yapmasi gerekenler gayet basit, sorulan sorulara layiki ile cevap verebilmek !

Pantenin kandirdigi birisi varsa, oda kendisi ve kendisinden aptal olan hayatlarinin hic bir döneminde kendilerince bir islami unsurlarin tabi kilmadigi tribünlerdeki sevenleri.

Sitelerde Paylaş
Pante seviyeyi düşürüyorsun, sonra cevap alınca kızarıp bozarıyorsun.

Uslubuna dikkat et.

Önce kendin dikkat edeceksin Garodi.

Benim yazdığımdan gocunacak birşey yok. Ondan gocunuluyorsa "şaka gibisin" sözünden de gocunulur.

Takımınız başından itibaren hakaret ve aşağılamayla çalışmakta.

O lafların altında kendimi ezdireceğimi kimse düşünmesin.

Ne söylediğini sende bilmiyorsun ki.

"Düşünmüyorsunuz ki, Allah'ın gönderdiği bu Arapça kitap, başka dillere çevrilemiyorsa"

Buradan ne anlamalıyız?

Ben sizin iddialarınızı aktarıyorum. Onu söyleyen sizsiniz. Meallerle anlaşılamayacağı, Arapça bilmek gerektiği lafları ağzınızda sakız olmuş.

Buda saçma bir argüman.

Das Kapital için almanca öğrenmiş arkadaşlarım var benim pante.

Anlamanın dereceleri vardır, üstelik anlamaktan da söz etmiyorum ben, "az arapçanla" gramer hatası yakalıyorsun ya smile.gif onu söylüyoruz.

Şunu bir dil bilimciye söylesen pante, kamera nerede demezse sana sen haklısın dostum.

Das Kapital'i orijinalinden okumak için Almanca öğrenen arkadaşın ahmaksa, siz de milletten ahmaklık mı bekliyorsunuz?

30 tane Arapça bilen mealcinin çevirileri ve kendi kıyaslamalarım bana yeter de artar bile.

Burnuma makyavelizm kokuları geliyor.

Uydurma olduğuna inanıyorsun ama işine yarıyorsa kanıt diye sunabilirsin.

İşine yaramıyorsa ve sana karşı kanıt olarak sunuluyorsa "bu uydurma" diyeceksin.

Böyle bilimsel tartışma olmaz, tartışma da olmaz.

Bu başka bir şey, adını koymak lazım.

Ben "sadece Kur'an" diyen bir tartışmacıya hadislerle birşey kanıtlamaya çalışmam.

Bilirim ki o hadisleri kabul etmeyecektir. Dolayısıyla sadece ayetler üzerinden tartışırım.

Ama adam karşıma ayetlere destek olarak hadisleri getiriyorsa, inanmadığım halde mecburen tartışmayı o minvalde yapmak durumundayım. ben de ona karşı başka hadisler getirme hakkına sahibim.

Bilimsel tartışma budur. "Ben inanıyorum getiririm, sen inanmıyorsan getiremezsin." değildir.

Bulabilirsem paylaşayım, ama merak ediyorum bu dediğini krtize edebilecek konumda mısın?

Daha ana bir baba bir ayrımını dün öğrendinde o yüzden soruyorum.

Bulmana gerek yok. Kaynağını görmeden inanmandan belli oldu zaten. Daha ne kritiği yapacağız ki?

Ayrıca ana-baba bir ayrımı gibi daha çook yalan-dolan öğrenilir sizden. İslam'da uydurma çok.

Efendiniz vursa da, bağırıp çağırsa da "Kur'an yetmiyor mu?" diye; siz uydurmasız yapamazsınız.

Sitelerde Paylaş

Vurudgu dedigide muhtemmelen insanlarin bir biri ile sohbet ederken, söyledikerini güclendirmek adina muhatabinin gögüsüne parmak uclari ile dokunmasi olsa gerek :)

duyanda bir güzel temiz sopa cekmis sanacak, yani Peygamber cennet ile müjdeledigi sahabeye vurmus, ve diger sahabeler bunu "normal" karsiladiklari icin seslerini cikarmamislar :) hay sizin yorum yeteneginze !

Ana baba bir veya ayri ile ilgli gercekler niye uydurma olsun ?

kime göre uydurma ? neye göre uydurma ?

Avliyenin uygulanmasi kurani kerimin hangi ayetini inkar anlamina geliyor

buyurun pante bildiklerinizi yazin !

Sitelerde Paylaş

Das Kapital'i orijinalinden okumak için Almanca öğrenen arkadaşın ahmaksa, siz de milletten ahmaklık mı bekliyorsunuz?

Sözün bittiği yer.

Seni ciddiye almakla hata yapmışım.

Merak edenler için yazayım, arkadaşım kapitali orjinalinden okuduktan sonra marx'ın sınıf hiyerarşisinde yer almayan kesimlerin türk marksistleri arasında yer alıyormuş gibi bilindiğini bunu almanca das kapital sayesinde farkettiğini anlatmıştı bana.

Yıllar sona erol bilbilik bir canlı yayında aynı bilgiyi verince okumadığım kapital hakkında arkadaşımın söylediklerini hatırlamıştım.

Sitelerde Paylaş
pante yıllardır kandırıyor bu şekilde milleti zaten..

Başlığım gerici-yobaz sürüsünün saldırısı altında.

Bir yandan tahrikçi provakatörler, diğer yandan yalanın-dolananın sadakatçileri.

Sazanlarım benim. :lol:

Sayenizde bu başlığı 20.000 reytingine ulaştırmayı hedefliyorum.

Hadi bakim, çalışın.

Keeeeh keeeeeh keeeeeh! ( hacı'dan borç aldım) :D

Panteye hitaben yazdigim tüm iletilerde sordugum sorularda , Pante yazan yerde / diger idaa sahibi Andromeda icinde gecerli, lütfen bildiklerini bizimle paylasmaktan geri kalmasin !

belki makul bir cevabi vardir, kim bilir

İnvi;

Eğer o ağzından şahsıma karşı yazılmış bir aşağılama, en ufak bir hakaret duyarsam, başka bir nickle girdiğini ve saboteye devam ettiğini rapor edeceğim ona göre.

Sitelerde Paylaş

Kosun kosun, basligim sabote ediliyor, cehaletim yüzüme vurulyuor !

Arapca bilmem, tefsir ilmi bilmem, aklim almadigi herseye yalan / uydurma derim, bunlar benim burada pestilim cikardi, ya bunlari yasaklayin, yada ben buradan gitmek zorunda kalacagim !

Yardima kosun ! acilen !

Sizi asaglamaya gerek yok, bunu kendi basina zaten basariyorsunuz :)

Size sorulan sorular gayet net ve acik !

Kurani kerimde ilgili ayetlerdeki ailevi konumun ve mirasin bir birine orantisi hakkinda düne kadar bir bilgiye sahipmiydiniz ?

Az arapca bilmenize ragmen, neye göre ilgili ayetler hatali diyebiliyorsunuz ?

Neye ve kime göre uydurma diyoruz ?

avliyenin uygulandigi taktirde hangi kurani kerim ayetini müslümanlar inkar etmis oluyor ?

Birakin ona buna rapor etmeyi, destek turlarina cikmayi !

sorulara cevabibniz varsa, onlari yazin !

Sorun basligin reytinin ne olup olacagi degil, sorun sizin aslinda hic bir idaayi temellendirecek hic bir alt yapinizin olmadiginin ayan beyan tescil edilmesi !

Sizin yerinizde olsam bende son derece rahatsiz olurdum, zira sanal itibariniz sifira dogru gidiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...