Jump to content

Bunuda açıklayın bakalım bilimle?

Recommended Posts

gece karanlığında.derken kurumuş dere gibi bir yerden geçerken taaak,taaak,küüt,küüt diye ağaç kesme sesleri duyulmuş şiddetli bir şekilde annem içinden kendi kendine gecenin 1,inde kim ağaç keser diye düşünürken bu sefer ağaç kesme sesi 300-400 metreden 50 metre önündeki ağaca geçmiş.

şimdi bu olayı matematiklemi,felsefeylemi,biyolojiylemi,mantıklamı hangi bilimle açıklayacaklar ateistler hadi bakalım.

Sözkonusu orman katledip, ağaç kesmekse, kimler olduğunu tahmin etmek zor değil.

ipucu vereyim; şöyle ambleminde ampül olan muhafazakarlıkla övünen, özelleştime yapıyoruz diye doğanın talan edilmesine izin veren, sözde halkını seven bazı adamlar.

Onlar da bu işleri gece kimse görmeden yaparki, halk tepki göstermesin.

Ayrıca, Allah ya da melekleri ağaç kesiyorsa, niye itaat edeceğiz ki? zaten doğru yoldayız demektir :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Görmediğiniz başka bir yerde ağaç kesilirken balta sesleri yankı yapıp yön değiştirerek ses yakından geliyor izlenimi uyandırmış olabilir. Buna rezonansiyel itkişim denir. Çiprişimli kaçışım da neden denmesin? Şeyolur pekala. Güzel oturdu. Bilimsel açıklamasını dikkat edersen iyi yaptım.

Sitelerde Paylaş

bizim köyde bir eve en yakın ev arası 500 metre vardır.ben 2-3 yaşlarındaymışım.annem gündüzden benide alıp köy komşusuna oturmaya gitmiş.akşam olmuş falan işte komşu bugün kalın artık yarın gidersiniz deyince annemde olu demiş.gece yarısı 1 olmuş ben hala ağlayıp eve gitmek istiyor ve bağırıp ağlıyormuşum.komşunun kızıda anneme yoldaşlık edip üçümüz yola koyulmuşuz.ben annemin sırtında sarılıymışım.önümüzdende komşu kızı gidiyorumuşuz gece karanlığında.derken kurumuş dere gibi bir yerden geçerken taaak,taaak,küüt,küüt diye ağaç kesme sesleri duyulmuş şiddetli bir şekilde annem içinden kendi kendine gecenin 1,inde kim ağaç keser diye düşünürken bu sefer ağaç kesme sesi 300-400 metreden 50 metre önündeki ağaca geçmiş.annem önündeki komşu kzına hiç ses etmemiş beni ırakır kaçar diye.neyse had safhada korkuyla ama korktuğunu belli etmeyerek eve varıldığında komşu kzıda anneme dönüp abla sende o sesleri duydunmu neydi onlar diyerek çok korktuğunu dile getirmiş.bu olay 100,de yüz gerçekdir.

şimdi bu olayı matematiklemi,felsefeylemi,biyolojiylemi,mantıklamı hangi bilimle açıklayacaklar ateistler hadi bakalım.

psikoljik vaka demeyin sakın iki kişi şahit oluyor aynı duruma.

açıklanamaz neden mi bilim

MİŞ ile yürümez :D :D

zaman kaybı...

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet ben bu olayı açıklayamıyorum, bu nedenle ATEİZM'den derhal vazgeçip müslüman oluyorum.

Eşhedü enla ilahe ve eşhedü enla muhammeden abdühü ve rasuluh

Sitelerde Paylaş

Gece agac kesmeye cikan 2 kafadar var.

Biri annesine 50 metre uzakliktaki agacin yaninda dinleniyor. Digeri de 400 metredeki agaci kesiyor. 400 metredeki agaci kesen biraz dinlenmek icin duruyor ve 50 metredeki bir kac saniye sonra agaci kesmeye basliyor. Hem gece karanligi, hem koy, hem de 50-60 metrede bir insani gormeleri cok zor dolayisi ile kimseyi goremiyorlar. Cehalet sebebi ile cinlerin agac kestigine hukmedip korku ile uzaklasiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Görmediğiniz başka bir yerde ağaç kesilirken balta sesleri yankı yapıp yön değiştirerek ses yakından geliyor izlenimi uyandırmış olabilir. Buna rezonansiyel itkişim denir. Çiprişimli kaçışım da neden denmesin? Şeyolur pekala. Güzel oturdu. Bilimsel açıklamasını dikkat edersen iyi yaptım.

rezonansiyel itkişim nedir?

Çiprişimli kaçışım nedir?

Sitelerde Paylaş

rezonansiyel itkişim nedir?

Çiprişimli kaçışım nedir?

Cool soru bro. Dikkat edersen benden yaptığın alıntıda açıklaması zaten var bu kavramların.

Ama asıl derdim, elemanın bu başlığı açarken yaptığı "bilimsel açıklama" talebinin komikliğine işaret etmekti. Zira aktardığı olay kontrollü deney ortamında yaşanmış bir tecrübe değil. Dolayısıyla çok da bilimimdeydi yani.

Biraz mantık yürüterek bazı açıklamalar bulunabilir. İletimin ruhu buydu.

Bu konuyu açıklamak için çiprişime, kaçışıma, itkişime girmeye ne gerek var. Onu diyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...