Jump to content

Rahman ve de Rahim olan yüce Şiva'nın adıyla..

Recommended Posts

• İleti 321
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Natomatik bilgileri harmanlama yaparak saçmalamaktan başka bir şey biliyormusun. ? Bu bilgileri Hristiyan amcaların çok servis etti fakat atladıkları konu, ne Hint kültürüne nede islam kültürüne hakim olamamalarıydı.

Yazık.

Birde her başlıkta şakşakcıların var onlarda ayrı bir komedi.

Bu topikde en kör insanın bile anlayacağı benzerlikler hristiyanlığın , islamın ve hinduizmin birbirlerini etkileyen birbirlerini besleyen dini anlayışlar olduğunu gösteriyor.

Sen tuturmuşsun hristiyan amcaların servisi diye bir masal , kafanı kuma gömüp duruyorsun.

Atladığın birşey var. İslam zaten hristiyanlığın içinden çıkmış daha sonra bağımsız bir din haline gelmiştir.

Hinduizm hristiyanlığı etkilediği için doğal olarak islamıda etkilemiştir.

Hristiyanlık museviliğin içinden çıkmıştır. Musevilik mezopotamyada şekillenmiş bir inançtır.

Mezopotamya ile hint dinleri ise tarih boyunca birbirlerini etkilemişlerdir.

Yani bunlar aynı çorbada pişen dinlerdir.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar katkılarınıza çok teşekkür ederim.

Xislam, tam bir orkestra şefi gibisin. İslamı X edecek başlıkları koklamakta üstüne yok. Bu hakikatten önemli bir başlıktır. Nedeni ise şu: Dinlerin masallardan, mitolojilerden türediğini hepimiz biliyoruz. Fakat mitleri bir çok insan, eninde sonunda okumaktan sıkılıyor. Çünkü okurken, bir yerden sonra kendisini kaybolmuş hissediyor. Çünkü bir mit öbürünü tutmayabiliyor ve tutmadığı zaman, birinden birinin, anlatan kişilerin yalanı veya yanlışı olduğu sanılıyor. Ve bunun neticesinde, hangisinin doğru olan, hangisinin yanlış olan olduğunu bilemediğinden, okuduklarının hepsine güveni kayboluyor. Oysa ki birbirini tutmadığı hallerde dahi, okuduklarının hemen hemen hepsi de doğru. Birisi İ.Ö falanca yılın, falanca mitinin doğrusu, diğeri ise İ.Ö falanca yılının falanca başka bir milletinin doğrusu. Bu önemli kriter göz önünde bulundurulmadığı için, bazen taşlar yerine oturamıyor, sinsileyi takip zorlaşıyor ve sonunda mitlerin içinde kaybolunup, sıkılıp okumaktan vaz geçiliyor. Ben bunu bildiğim için, her ne kadar sizlere mitlerden örnekler versem dahi, aslında en çok, tarihteki insanların zihniyetlerinin ve zanlarının neler olduğunun üstünde duruyorum. Çünkü o zamanın psikolojisini anlamak, o zamanki insanın ne anlatmış olduğunu anlamaktan daha önemlidir. Bunu anladıktan sonra her şey çorap söküğü gibi geliyor. O zamanın insanının psikolojisini anlamanın en iyi yolu ise, kendini o zamanın insanının yerine koyabilmektir.

Örneğin, bundan 10.000 yıl önce doğmuş olsaydınız, Ay'ın aslında bir gezegen olduğunu anlayabilecek miydiniz? Hayır, asla! Çünkü bakınca anlaşılmıyor. Pekiyi cansız olduğunu anlayabilecek miydiniz? Asla! Bütün insanlar onun canlı olduğunu söylerken, onun cansız olduğu aklınızın ucundan bile geçmezdi. Üstelik büyüyen, küçülen, oradan buraya hareket eden bir şeyin cansız olduğunu nasıl düşünebilirdiniz? Üstelik doğaya direk olarak gözle görülür etkileri varken? Mesela Ay, o koca denizleri çekiyor.(Gel-git olayı) Işık veriyor. Güneş, ısıtıyor.

O zamanlar size birisi Ay'ın cansız olduğunu söyleseydi, vereceğiniz cevap, biyük bir ihtimalle, "hadi ordan dümbük" olurdu.

Ay'ın canlı olduğu zihniyetiyle düşünmeye başlayalım;

* Ay neden bazen Dolunay, bazen ise Hilal şeklini alıyor?

Dolunay olduğu zaman, hamiledir. Hamile olması normal çünkü, o bir kadındır. Kadın olduğu nerden belli? Çünkü Güneş erkek boyutunda, Ay kadın boyutunda. Üstelik Güneş erkek gibi güçlü, kasıp kavuruyor. Ay ise narin, nazik; nur'u ile şefkat dolu. Kadın olduğu buradan belli. Kadın olduğuna göre, hamile olması da normaldir.

Pekiyi Dolunay iken, onun hamile olduğu nerden belli?

Çünkü sonradan içinden bir şey çıkarıyor da ondan. Pekiyi biz o çıkan şeyi niçin tam göremiyoruz? çünkü, gökyüzü siyah, o çıkan şey de siyah, o yüzden tam göremiyoruz. Ama Ay'ın içinden siyah bir şey çıkığını görebiliyoruz.

İşte şöyle:

post-2241-127038861584_thumb.jpg

Şimdi anladınız mı neden beyaz veya yeşil taş değil de kara taş olduğunu? Ay'ın içinden çıkan şey kara da ondan.

Ay dolunay olana kadar, o kara taşı doğurma sürecindedir.

Daha sonra, o kara taş ana tanrıçanın bilgeliği ile(Nur'u, ışığı ile), aydınlanarak ertesi gün, erkek ise yeni bir Güneş olarak doğar.("1")

Kimdir bu doğan Güneş?

Zamana, döneme ve hangi milletin miti olduğuna bağlı.

Yunan mitinde Zeus. Mısır'ın eski mitinde Ra(Rah), farklı dönem mitinde Horus.

Allah'ın Rahman ve de Rahim olmasının sebebi de budur.

Rah= Güneş.

im veya A+m= Delik, yarık, kovuk.

Rah+Am= Güneşin deliği. (Güneşin çıktığı delik anlamında).

Ab-Rah-Am= Güneşin çıktığı deliğin kulu. (Abd-Rah-Am aynı şey)

Mısır'daki "Rah" ile Babil'deki "Al" özdeş tanrılardır. Her ikisi de, erkek olmalarından dolayı Güneş kökenlidir.

Al, tanrı demektir çünkü güneştir.

Allla, tanrıça demektir, çünkü Ay'dır.

Güneşin kuluna Abd-Al denir(Pir Sultan Abd-Al gibi), Ay'ın kulun ise Abd-Alla denir.(Abdallah/Abdullah)

Önceki iletide anlatığım mitte, o kara taş, Kronus'un karısı Rheia'nın doğurup mağarada sakladığı Zeus'dur. Kronus'a sahte bir kara taş yutturmuştur. Zeus'u bir mağarada bir keçiye emanet ederek gizlice büyütmüştür. Kronus(Şeytan) hadım edildikten sonra, Zeus tahta geçmiştir. Kronus(Şeytan) ise lanetlenmiş, ötelenmiş, hor görülüp yok sayılmış yani afaroz edilmiştir. İsa'nın babasının olmamasının sebebi budur; Kronus'u(Şeytan'ı) reddetmek, inkar etmek, lanetleyip yok etmek.

Birçok hristiyan mezhebinde, İsa'nın(=Zeus'un) tanrının oğlu sayılmasının sebebi budur. Çünkü onun babası tanrı, annesi de tanrıçadır.

Rheia, Kıbele, Kıble, Ella,Allah, Şiva, Rahim, Afrodit; bunların hepsi farklı dönemlerin farklı mitlerinin ama aynı tanrıçayı ifade eden tanrıçadır. Bu tanrıça, eninde sonunda, kocası yok edilerek Meryem'e dönüşmüştür.

Buradan sonrası sır değil, çünkü hristiyan ülkelerin ateistlerinin ortaya çıkardığı, İsa=Zeus ve Meryem=Rheia bilgisini, internette resimleriyle ve fazlasıyla bulabilirsiniz.

Fakat ben üzerinde durulmamış bir isim aynıyetine dikkat çekmek istiyorum:

Yunanca: Zeus(Zeus için)

İngilizce: Jesus(İsa için)

Hollandaca: Jezus(İsa için)

Ermenice: Hisus(İsa için)

Eski Mısır: Horus(Horus için)

Isis, Mısır'da Horus'un annesidir. Fakat bu Grek dilinde ona devşirilmiş bir isimdir. Mısır'daki gerçek adı Ese'dir.

Grek dilinde, "İsis-os" , "İsis'in oğlu" demektir. Kısaltılmışı ise "İsos"dur.

Bazı dillerde, İsa hala İsos olarak geçmektedir. Yani, İsa kelimedindeki kök, "İs" dir, Yani tanrıça İsis'dir.

Bütün bunlardan anlaşıldığı üzere, hristiyanlık, her ne kadar Yahudiler tarafından uydurulmuş olsa da, Helenist bir dinin devamıdır. Elbette ki, din akışkan bir şey olduğu için diğer bütün dinlerden de fazlasıyla etkilenmiştir.

Bunlar hep politik meselelerdir. Elinde nasıl olsa, hazır teist karakterleştirilmiş, milyonlarca insan var. Dinleri birbirine karıştır, kendi politikana uygun bir hap yap, sonra da o teiste o hapı yuttur. Al sana yeni bir inançlı. Karşındaki zaten teist karakterli. Ona din adına ne versen yutar. Yeter ki o nasıl yaşaması gerektiği hakkında kafasını yormasın, hazır lokma olarak dogma'yı kapsın.

Teist her dine müsatittir. Dedesi farklı hapı yutmakta biraz zorlanır ama kafasına sopayı yediği anda yutar hapı. Onun çocukları ise, yeni hapa öyle bir alışır ki; başka milletlerin din hapını saçma bulur.

Bu yazı dizisini bitirdikten sonra, daha derin araştırmak isteyenlere çeşitli kaynaklarla yol göstereceğim.

Devam edecek..

Hepinize teşekkürler, Saygılar, sevgiler.

1: Bu doğurma işleminin detayları da vardır. Örneğin her doğan tanrı güneş olmaz. Bazıları direkt yıldız olarak adı bile koyulmayan önemsiz bir tanrı olur. Doğan çocuk kız ise ve önemli bir tanrıça olacaksa, bu defa anası yıldız olur, kendisi ise bir dahaki seferki Ay olur. Önemsiz kız ise o da direkt olarak yıldız olur. Daha da detayı var ama gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Adam ortalığın anasını ağlatmış ya.

Helal diycek söz yok.

Taaaa İbrahimin kelime kökenini bulmuş getirmiş ya..

Şimdi buraya bir Nurcu getir. Okusun bunları:

Meee meeee. İğne... Kainat... Meeee meeee.

İğne sahipsiz mi? İğne var, iğneyi yapan var... O zaman... Meeee

Unuttumm.. neydi ya :(

Zuhahahhaaa :lol:

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu bir eleştiridir;

1-Yunan mitolojisi ile Roma mitolojisini karıştırmışsınız, bir masal yaratacaksanız daha dikkatli olmanız gerekir..

2-Kelimelerin parçalara ayrılması ve her parçasının bir hikayesi vardır mantığı ile yazılanlar yanlıştır, bir kelimenin anlamını yazacaksanız kelime kökenleri hakkında daha dikkatli olmanız gerekir..

3- Kullanılan amphora resimleri ile ithaf edilenler doğru değil, amphoraların hangi amaçla kullanıldığının ve hangi amaçla başka yerleşkelerde bulunduğunun doğru olarak okuyanlara iletilmesi gerekir..

4-Doğruluğundan emin olamadığınız bu tür kaynaksız yazıları neden foruma iğneliyorsunuz..

tarihinde Liberchen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Teist her dine müsatittir. Dedesi farklı hapı yutmakta biraz zorlanır ama kafasına sopayı yediği anda yutar hapı. Onun çocukları ise, yeni hapa öyle bir alışır ki; başka milletlerin din hapını saçma bulur.

Şu cümleniz harika herşeyin özeti aslında..

Emeğinize sağlık notamatik

Sitelerde Paylaş

Diğer topic'te Allah kelimesinin manasının tanrıça olduğunu ve Ay tanrıçası Kıble'nin Allah olduğunu anlattım.

http://forum.ateizm2...showtopic=34302

Evet böyle(bana göre gülünç) bir sav ortaya attınız ancak savınız etimolojik, filolojik ve tarihsel verilerle yerle bir edildi ayrıca ithal ısmarlama teori olduğu ortaya kondu.

http://forum.ateizm2...91entry542891

http://forum.ateizm2...61entry543261

http://forum.ateizm2...05entry543505

http://forum.ateizm2...19entry543819

http://forum.ateizm2...13entry544013

http://forum.ateizm2...51entry544451

http://forum.ateizm2...36entry544636

http://forum.ateizm2...54entry571454

http://forum.ateizm2...40entry578240

http://forum.ateizm2...78entry579578

Göstermeye çalıştığım bu cevaplar karşısında yine püskürtülen 1-2 denemeyi hariç tutarsak hiçbir karşı argüman ortaya koyamadınız.

Bakın itirazcılar arasında müslüman olmadığını söyleyen bir üye bile var.

Bunlar yaşandıktan sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi "Allah kelimesinin manasının tanrıça olduğunu ve Ay tanrıçası Kıble'nin Allah olduğunu anlattım" diyebilmeniz düşündürücü.

Önce vajinalarına bakalım. Bakalım bunlar aynı tanrıça mıymnış?

post-2241-126977901416_thumb.jpg

Bumudur yani bilimsel ispat, delil?

Güldürmeyin insanı :)

Bakın bir kere resmi deforme etmişsiniz, kullanılan resimde kabe duvarı olarak görülen yerde taşlara bakılırsa photoshop marivetiyle bir şeyler çevrildiği anlaşılabilir oluyor.

Resmin orjinali burada: http://islamcokguzel.../hacerul-esved/

Şimdi sizin verdiğiniz resmin hacerül esvedli kısmını buraya alalım ve ebat ölçülerini verelim.

Sitelerde Paylaş

Sizin resminizin hacerül esved kısmı.

Ebat: 213x258

1z3p5ye.jpg

Resmin orjinalinin ebatı ise 450x423 pixel.

Biz eğer deformasyon yapmak istemiyorsak bu resmin genişlik ölçüsünü sizin resminizden kestiğimiz kısımdakine eşitlemeliyiz.

O zaman photoshopun bize verdiği ebat ve resim bu oluyor.

Ebat: 213x200

muc09j.jpg

Şimdi iki resmi yan yana getirdiğimizde resimde yapılan oynama net olarak görülecek.

Deforme resim*********************Gerçek ebatlar

1z3p5ye.jpgmuc09j.jpg

Açıkça görülüyor, resmin yüksekliği(height) artırılarak karşılaştırma yapılacak şekle benzetilmek istenmiş.

Aslında bunları göstermeme bile sanırım gerek yok.

Bir soru sormak istiyorum: Hacerül esvedin altın gümüş yada benzeri bir madenle muhafaza içine alınmasının tarihi en eski ne zamana kadar dayanıyor acaba?

tarihinde garodi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizin resminizin hacerül esved kısmı.

Ebat: 213x258

1z3p5ye.jpg

Resmin orjinalinin ebatı ise 450x423 pixel.

Biz eğer deformasyon yapmak istemiyorsak bu resmin genişlik ölçüsünü sizin resminizden kestiğimiz kısımdakine eşitlemeliyiz.

O zaman photoshopun bize verdiği ebat ve resim bu oluyor.

Ebat: 213x200

muc09j.jpg

Şimdi iki resmi yan yana getirdiğimizde resimde yapılan oynama net olarak görülecek.

Deforme resim*********************Gerçek ebatlar

1z3p5ye.jpgmuc09j.jpg

Açıkça görülüyor, resmin yüksekliği(height) artırılarak karşılaştırma yapılacak şekle benzetilmek istenmiş.

Aslında bunları göstermeme bile sanırım gerek yok.

Bir soru sormak istiyorum: Hacerül esvedin altın gümüş yada benzeri bir madenle muhafaza içine alınmasının tarihi en eski ne zamana kadar dayanıyor acaba?

Yav arkadaşım güldürdün beni.

Yani bula bula bunumu buldun?

Resim uzun yapılmış kısa yapılmış.

Oradaki resmi insanlar ilk defamı görüyor zannediyorsun?

O resme bakmadanda ister uzun olsun ister kısa onun bir vajinaya benzediğini bir vajina gören herkez bilir?

Ayrıcada deforme resim deforme olmayan resim demişsin ama resimlerin birisinde el var diyerinde yok.

Ve ben googleden baktığımda senin resminin (deforme olmayan dediğin) aynısının uzun halde olanınıda gördüm şimdi hangisi deforme?

Kaldıki zaten uzun veya kısa olmasının hiç bir önemide yok.

Yukarıdaki konudada birsürü link vermişsin ama hepsi aynı konu.

Bırakın bunları böyle konuşarak karşı çıktığınız şeyi doğrularsınız.

İşin çok garip tarafı yukarıda resmin orjinali diye verdiğin linkteki ikinci resim Notamatiğin verdiğinden çok daha fazla vajinaya benziyor bari onu bir kontrol etseydin. http://islamcokguzel.wordpress.com/2007/05/29/hacerul-esved/ linkteki ikinci resme bakın.

Bence notamatiğin verdiğinden çok daha fazla benziyor vajinaya.

Sitelerde Paylaş
İşin çok garip tarafı yukarıda resmin orjinali diye verdiğin linkteki ikinci resim Notamatiğin verdiğinden çok daha fazla vajinaya benziyor

Ben de tam bunu yazacaktım, baktım benden önce xislam yazmış.

Evet, bence de gerçeği denilen resim vaginaya daha çok benziyor.

İste sağdan-soldan, ister aşağıdan-yukardan çek, ister ölçülerini değiştir, hiç farketmiyor neticede (biçimli ya da biçimsiz) bir vagina şekli olduğu belli.

Hacer de işin içinde olunca, hele de çıplak tavaf da olunca resim tamamlanıyor.

Bu ritüelin birleşme ile ve üreme ile ilgili olduğu anlaşılıyor.

Bu ritüel, Anadolu'daki doğurganlık tanrıçası Kıbele'nin Hacer'e indirgenmiş bir taklidi olduğu belli.

Tanrılar kısmına yorum yapmıyorum. ilginç iddialar var, Hint etkisi de doğru ama iddiaların tamamı doğru olmayabilir. Yine de çok güzel bir çalışma. Arkeolojik bulgular olmayınca, bu kafa jimnastikleriyle, kelimelerin ilişkileriyle, benzer ritüellerin kıyasıyla akıl yoluyla Arap putperestliğinin kökeni ve İslam'a yansıyan uzantılarını kestirebilmek mümkün. Sadece İslam'ın sunduklarıyla yetinmekten iyidir.

Sitelerde Paylaş

Yav arkadaşım güldürdün beni.

Yani bula bula bunumu buldun?

Resim uzun yapılmış kısa yapılmış.

Oradaki resmi insanlar ilk defamı görüyor zannediyorsun?

O resme bakmadanda ister uzun olsun ister kısa onun bir vajinaya benzediğini bir vajina gören herkez bilir?

Ayrıcada deforme resim deforme olmayan resim demişsin ama resimlerin birisinde el var diyerinde yok.

Bakın asıl komik olan hacerül esvedin muhafazasından vaşinaya sıçramak.

Ateistlerin şapkadan tavşan çıkarma yeteneklerinden hep söz edilir ama bu şapkadan deve çıkarmak olmuş.

Verdiğim resimde el olması konusuna değineyim.

Photoshop'ta clone stamp isimli bir tool var.

Bu tool ile doku taşıyarak el kol bacak ne isterseniz gizler yada eklersiniz.

Konuda arkadaşınızın kullandığı resme ve benim verdiğim resme iyi bakın, özellikle hacerül esvedin alt kısmına.

Aynı resim olduğunu göreceksiniz, orjinal resmin sol kısmından doku taşınarak el yok edilmiş.

Aslında bunlar çokda önemli değil, ben bir soru sormuştum sizede sorayım.

Hacerül esvedin altın gümüş yada benzeri bir madenle muhafaza içine alınmasının tarihi en eski ne zamana kadar dayanıyor acaba?

Hacerül esvedin muhafazasından vaşinaya sıçrayan arkadaşınız acaba bunu hiç araştırmış mı?

Siz araştırdınız mı?

Yukarıdaki konudada birsürü link vermişsin ama hepsi aynı konu.

O linkler Natomatik'in "Diğer topic'te Allah kelimesinin manasının tanrıça olduğunu ve Ay tanrıçası Kıble'nin Allah olduğunu anlattım" sözü üzerine, bahsettiği başlıkta iddialarını yere seren postları içeriyor.

Doğal olarak aynı konudan, arkadaşın ithal sözlerinin yanlışlanmasını içeren linkler olacak.

Sitelerde Paylaş

Bakın asıl komik olan hacerül esvedin muhafazasından vaşinaya sıçramak.

Ateistlerin şapkadan tavşan çıkarma yeteneklerinden hep söz edilir ama bu şapkadan deve çıkarmak olmuş.

Verdiğim resimde el olması konusuna değineyim.

Photoshop'ta clone stamp isimli bir tool var.

Bu tool ile doku taşıyarak el kol bacak ne isterseniz gizler yada eklersiniz.

Konuda arkadaşınızın kullandığı resme ve benim verdiğim resme iyi bakın, özellikle hacerül esvedin alt kısmına.

Aynı resim olduğunu göreceksiniz, orjinal resmin sol kısmından doku taşınarak el yok edilmiş.

Aslında bunlar çokda önemli değil, ben bir soru sormuştum sizede sorayım.

Hacerül esvedin altın gümüş yada benzeri bir madenle muhafaza içine alınmasının tarihi en eski ne zamana kadar dayanıyor acaba?

Hacerül esvedin muhafazasından vaşinaya sıçrayan arkadaşınız acaba bunu hiç araştırmış mı?

Siz araştırdınız mı?

O linkler Natomatik'in "Diğer topic'te Allah kelimesinin manasının tanrıça olduğunu ve Ay tanrıçası Kıble'nin Allah olduğunu anlattım" sözü üzerine, bahsettiği başlıkta iddialarını yere seren postları içeriyor.

Doğal olarak aynı konudan, arkadaşın ithal sözlerinin yanlışlanmasını içeren linkler olacak.

http://forum.ateizm2...showtopic=36256

Bence tekrar oku.

Umarım bu sefer yazıların bazıları büyük bazıları küçük ve uzun yazılmış bazıları büyük bazıları küçük demeyeceksin.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Arkadasimiz Notomatik,gercekten iyi calisma yapmis.

Bu calismalari birazdaha etraflica yazip kitapcik halinde basip,müslüman din adamlarinin adreslerine postalamak gerek.

Böyle bir gücümüz olsa inaniyorumki cok sey degisir.

Cünkü, bukadar derin bir arastirma yapacak bir müslüman din adami zor bulunur.

Bu konuda calisma yapan diger arkadaslarada tesekkürler.

Gayemiz saptirmak degil,insanlarin gercekleri ögrenmesidir,yanlisa gidenlerin geri döndürülmesidir,karinca kadarinca.

Tekrar tesekkür ederken yeni arastirmalarinizi bekleriz.

Tolonbeg

Zararsiz her insan hayati

Sitelerde Paylaş

Sizde lütfen şuraya bir bakın.

rc3ua1.jpg

Yav arkadaşım senin akli dengenmi yerinde değil?

Uzun olsa nolur kısa olsa ne olur?

Bak senin kendi verdiğin linkteki ikinci resme bak http://islamcokguzel.../hacerul-esved/

Notamatik senin verdiğin resmi getirseydi ne fark edecekti?

Amacın konuyu kirletmekse buna izin verilmeyeceğini bir alakasız iletiler silinecektir.

Sitelerde Paylaş

Bakın sorduğum soruya ben cevap vermeye çalışayım.

Hacer-ül-esved zaman zaman bâzı kötü niyetli kimselerin tasallutuna da mâruz kalmıştır. 756'da çıkan yangın esnâsında bâzı parçaları düşmüştür. Hazret-i Ebû Bekr'in torunu Abdullah bin Zübeyr, bu parçaları gümüş muhâfazalık içine koyarak yerine yerleştirmiştir. Hattâ İslâm âleminde sapık inançlarını yaymak isteyen Karmatîlerin reîsi Ebû Tâhir Süleymân, 929'da Kâbe'yi basıp tavâf edenleri de kılıçtan geçirerek, Hacer-ül-esved'i alıp Bahreyn'e götürdü. 22 sene sonra vücudunda çıkan yaralardan korkarak, Kâbe'ye geri getirdi.

Benim ulaşabildiğim en eski tarih bu.

756 yılında gümüş bir muahfazaya alınıyor hacerül esved.

Daha eski bir tarihe ait kayıt sunabilecek varsa paylaşırsa memnun olurum.

Şimdi bu bu iddianın durumu ne olacak.

Arkadaşımız taşın kendisinin vajina şeklinde olduğunu iddia edecek hayal gücüne sahip mi acaba?

tarihinde garodi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşımız taşın kendisinin vajina şeklinde olduğunu iddia edecek hayal gücüne sahip mi acaba?

Bununla ilgili konuya şu kısımlarda değinilmiş/yanıt verilmiş:

http://firatb84.blogcu.com/islamda-hindu-etkileri-hacer-ul-esved-in-kokeni-ve-hind/6942782

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=34596

Sitelerde Paylaş

önceleri cevab verdim senin yalanlarinna

---------------------------------------------------

amun ve amin , eski ahite ve yeni ahite amin kelimesi gecer hata yeni ahite isa yin kendisine amin denir

esinlenme 3/13

Amin, sadık ve gerçek tanık, Tanrı yaratılışının öz kaynağı şöyle diyor: `

amin kelimesi misir tanrisi amun dan eski ahite ve yeni ahite gecmis bir terimdir , ama bu terim Kuranda yoktur.

http://www.livius.org/a/2/egypt/amun.JPG]

-----------------------------------------------

isis-jesus

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ec/Isis.svg/273px-Isis.svg.png

]

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakın sorduğum soruya ben cevap vermeye çalışayım.

Hacer-ül-esved zaman zaman bâzı kötü niyetli kimselerin tasallutuna da mâruz kalmıştır. 756'da çıkan yangın esnâsında bâzı parçaları düşmüştür. Hazret-i Ebû Bekr'in torunu Abdullah bin Zübeyr, bu parçaları gümüş muhâfazalık içine koyarak yerine yerleştirmiştir. Hattâ İslâm âleminde sapık inançlarını yaymak isteyen Karmatîlerin reîsi Ebû Tâhir Süleymân, 929'da Kâbe'yi basıp tavâf edenleri de kılıçtan geçirerek, Hacer-ül-esved'i alıp Bahreyn'e götürdü. 22 sene sonra vücudunda çıkan yaralardan korkarak, Kâbe'ye geri getirdi.

Benim ulaşabildiğim en eski tarih bu.

Daha eski bir kayıt bulman mümkün değil. Biraz daha ileriye gideyim: Verdiğin 756 senesi de yanlıştır.

Çünkü... Kabe ve Kabe'deki kara taş hele şöyle dursun, Arabistan Yarımadasındaki Mekke şehri dahi tarihi kayıtlarda ilk olarak 9. yüzyılda geçer (822 yılında bastırılmış bir sikke üzernde).

9. yüzyıldan önce Mekke hakkında herhangi bir tarihi kayıt yoktur.

Eğer Hişam/İshak, Vakidi ve Taberi'nin eserlerinden bahsediyorsan, onlar da zaten en erken 9. ve 10. yüzyılda ortaya çıkmışlardır. Fakat 9. yüzyıldan bir kaç yüz yıl daha sonra kaleme alınmış olmaları ihtimali büyüktür.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...