Jump to content

Allahın Tasarımı Error veriyor

Recommended Posts

1 hour ago, Yeremya said:

Ne o, şimdi de tamamını değil falan demeye başladın. Müslüman alemi ne kadar yalancı, kinci, yarışçı böyle ya. Sırf Hristiyanlara inat yapıyorsunuz tüm bunları. Hristiyanlar da sizinle aynı kafa.

Nisa - 95-96 konusunda ne düşünüyorsunuz sayın alim hocamız?

sevgili teremya! :D bozulmayan tahrif görmeyen tevrat ve incil-i şerif ancak kuranı kerimde anlatılan ve beyan edilen tevrat ve incili şerifdir

Yoksa Yahudilerin ve hıristiyanalrın ellerinde bulunan tevrat ve incilleri değildir. hem bunlar birbirinide tutmaz.. anlatabiliyom mu nokta.

Nisa 95-96 ayetlerinde benden ne anladığımı sormuşsun. öncelikle şunu mutlaka muhakkak kabul etmek mecburiyetindesin ki

Kıtal etmek başka cihat etmek başka.. bunu kabuyl ediceksin mecbursun bunu kabul etmeye Nokta!

Zira sözlükte Kıtalda öldürüsiye savaşmak demekken Cihat etmek ise gayret göstermek vardır illaki öldürmek savaşmak yoktur. 

Arapçada cihad sözcüğü c-h-d kökünden türemiştir. Cehd, "gayret etme", "bütün gücünü kullanma" mânâsındadır bak vikipedi

cihadın geleneksel manası islamı bağlamaz. islamı bağlayan cihadın lugat manasıdır !

Dinsizler veyahut ehli kitap nasıl batılı kendi çıkarılarını yaymaya malıyla herşeyiyle çalışıyor gayret ediyorlarsa müslümanlarda ahlakı ve hakkı insan haklarını nefislerine zor gelen başkasının hakkını kabul etmeyi yayamaya o derece çalışıp gayret etmelerine cihat denir..

Kuran ayetlerinde Kıtal etmek savaşmak öldürmek öldürüsiye vuruşmak demek iken. Cihatta illaki böyle durum yoktur

evet meydana gazada savaşmakta bir nevi cihattır ama cihat illaki meydanı gazada savaşmak demek değildir.

Cihad normal gündelik yaşamda da olur. ama kıtal olmaz!

Hakkı savunmaya Ahlakı yaymaya Nefse zor gelen şeyleri paranla sözlerinle fikirlerinle amellerinle yaymaya gayret etmek Cihatdır. buna mücahit denir.

Nisa 95-95 da Bu şekilde cihat edenler ile yani Müminler içinde özürlüler hariç. özürsüz olup da evinde oturup kalanlarla. Allah yolunda mallarıyla nefisleriyle cihat edenler ve Allah için harb edenlerbir olmaz  buyuruluyor

ve cenabı hak Cihad edenleri mertebece, evinde oturup kalanlardan üstün tutmuştur buyuruluyor ve Her ikisined e Hüsna cennetini vereceğim diyerek vad etmiştir diyor..

evet vericem  ikiside hüsna cennetini evinde oturanlara da vericem cihat edenlerede vericem diyor 

ama diyor Mücahidler yani ilmiyle aklıyla malıyla servetiyle cihat edenlerin mertebelerini ala kıldım diyor

Nisa 96'da da: bazıları yakın oldular bazıları da Allah dilemesiyle yakından da yakın oldular. günahları örtbas edildi. çok özel bir rahmete mazhar oldular

Rableri indide rızaklandırılıp diğerlerinde esirgendiler (yani hakkı olmadıkları bazı hakları allah onlara verecek)  buyuruluyor

okey başka bir sorun var mı :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 187
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 dakika önce, Dindarr yazdı:

sevgili teremya! :D bozulmayan tahrif görmeyen tevrat ve incil-i şerif ancak kuranı kerimde anlatılan ve beyan edilen tevrat ve incili şerifdir

Yoksa Yahudilerin ve hıristiyanalrın ellerinde bulunan tevrat ve incilleri değildir. hem bunlar birbirinide tutmaz.. anlatabiliyom mu nokta.

Nisa 95-96 ayetlerinde benden ne anladığımı sormuşsun. öncelikle şunu mutlaka muhakkak kabul etmek mecburiyetindesin ki

Kıtal etmek başka cihat etmek başka.. bunu kabuyl ediceksin mecbursun bunu kabul etmeye Nokta!

Sevgili Kindarr;

95-Lâ yestevîl kâıdûne minel mu’minîne gayru ulîd darari vel mucâhidûne fî sebîlillâhi bi emvâlihim ve enfusihim. Faddalallâhul mucâhidîne bi emvâlihim ve enfusihim alâl kâidîne dereceh(dereceten). Ve kullen vaadallâhul husnâ. Ve faddalallâhul mucâhidîne alâl kâıdîne ecran azîmâ(azîmen).

96-Deracâtin minhu ve magfiraten ve rahmet(rahmeten). Ve kânallâhu gafûran rahîmâ(rahîmen).

Nerede kıtal?

Kaldı ki kıtal öldürmek, savaş gibi anlamlara geliyor.

Nisa 95 ve 96 ayetleri, savaşa gitmeyen bir münafık tarafından uydurulmuş ve kitabın ayetleri arasına eklenmiştir. Büyük ihtimalle. (NOKTA)

tarihinde Yeremya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Yeremya said:

Sevgili Kindarr;

95-Lâ yestevîl kâıdûne minel mu’minîne gayru ulîd darari vel mucâhidûne fî sebîlillâhi bi emvâlihim ve enfusihim. Faddalallâhul mucâhidîne bi emvâlihim ve enfusihim alâl kâidîne dereceh(dereceten). Ve kullen vaadallâhul husnâ. Ve faddalallâhul mucâhidîne alâl kâıdîne ecran azîmâ(azîmen).

96-Deracâtin minhu ve magfiraten ve rahmet(rahmeten). Ve kânallâhu gafûran rahîmâ(rahîmen).

Nerede kıtal?

Kaldı ki kıtal öldürmek, savaş gibi anlamlara geliyor.

Nisa 95 ve 96 ayetleri, savaşa gitmeyen bir münafık tarafından uydurulmuş ve kitabın ayetleri arasına eklenmiştir. Büyük ihtimalle. (NOKTA)

sevgili yeremya :D yerimya çok tatlı sallıyorsun :D aaaaa kasu bulate :D

bakın Kuranı kerim yalnız satırlarda değil sadırlarda da korunmuştur. İnkar edenlerin inkar damarına en ağır neşter vuran yerde burası değil midi?

çıldırırlar kuranın noktasına dahi el süremedik diye..

Hazreti Muhammed harikulada bir hafızaya malik idi Vahy iner inmez bilhassa Ali ve azadlısı zeyde yazdırılardı. Yalnız satırlara yazılmaklada kalmaz. 7 yaşından tut yaşlı piri faniye  kadar sadırlardada mahfuz olurdu o yüzden noktasına bile el sürülemiştir.

Peygamberimiz hafızlara Kuran-ı kerimi bugünkü okuduğumuz şekliyle ezberletmiş sadırlara koydyurmuştur. 

Öyle yok efendim Hicri 250 senesinde kaynaklarda deniyor ki osman zamanında derlendi toplandı gibi sözler bir müslüman osurauak güler ve hicri 250 senesinde yazılan eserleri okur işine gelsin gelmesin isterse o kaynaklara osurur geçer gider demişlerdir. :D

ama efendim  hicri 250 senesinde ki kyanağ bakmazsak namazı nasıl kılıcaz gibi sözler cahilce sözlerdir.

zira Peygamber efendimiz Namaszı göz altına tutklu bırakmıştır. günde beş defa tatbik edilerek bugün günümüze kadar gelmiştir.

namaza kimse elini daha sürememiştir. neden çünkü herkes peygamberimizden gördüğü gibi günde beş defa kıla kıla anasından babasından göre göre namaz peygamberimiz kıldığı gibi öğrenmiştir.

namazı nasıl kılıcaz diye hocay danışanlar aptaldır.. çünkü peygamberimiz namazı göz altına tutuklu koymuştur..

ama efendim biz mezhepte el bağalbır bir mezhepte bağlamaz bunlar indi kannatlar değil

peygamberimiz bizzat efal-i peygamberi ile yaptığı şeylerdir şafi benu tercih ediyor hanefi, bende bunu terc,ih ediyorum demiştir

o zatları sevenlerde aaa ne güzel di ni anlamışlar diye o zatları taklit etmişlerdir. kimseye şaifi ve hanebli ve maliki ve hanife bir cebirde bulunmamış benmki doğru bunu kabul edeceksiniz dememiştir..

hatta benden de duyduklarınızdan işinize geleni kabul edin bana uymak söylediği hadisi şerifleri kabul etmek uymak mecburiyetinde değilsiniz demişlerdir..

o yüzden inkul badem :D hiri 250 senesinde yazılan eserler bizi zerremin atom altı parçaçığından ki zerre mi bile bağlamaz umurumda bile değil

hicri 250 senesinde yazılan yazılardan işime geleni kabul ederim istersen hepsini birden topyekun inkarda eder kamoon :D,

Şimdi yeremya çok tatlısın seni yerimya :D şunu belirtmek istiyorum beni ciddiye al yani şimsi sana şak yapmıyorum ciddi ciddi dinle

bak eğer ayette cihat kelimesi yerine kıtal kelimesi geçmiş olsaydı belki diğer cahil aptalları kandırabilirdim fakat buradaki bilen atesitleri bile kandıramazsın ki

buradaki ateistler bilir ki Ayetteki cihat kelimesi doğrudan savaşla alakası yoktur.

ayette bahsedilen ilminle aklınla fikrinle malınla herşeyinle islamın yayılması için çalışmak caba sarfetmek gayret etmektir.

evinde oturan müminler bunu yapmadıkları için hüsna denilen cennet mahrum değillerdir ama yapanlar onlardan daha aladır diyor allah anlatdın mı nokta

kendini iyi bak yerimya çok iyisin :D asasasaas beli şirinsindir ama snei görmedim 

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, Yeremya said:

Kindar, benimle öyle çok samimi olma. Laflarına da dikkat et ÖYLE BİR İZLENİM OLUŞTURDUN Kİ BEN DE SENİ UZUN SAKALLI SARIKLI BİR DEDE OLARAK HAYAL EDİYORUM. SEN KİNDAR BİR MÜSLÜMANSIN. BENCE SİZ CEHENNEME ATEİSTLERDEN ÖNCE GİRERSİNİZ. KAMOOON.

2. Sİ İSE: "bak eğer ayette cihat kelimesi yerine kıtal kelimesi geçmiş olsaydı belki diğer cahil aptalları kandırabilirdim fakat buradaki bilen atesitleri bile kandıramazsın ki"

demişsin. Zaten kandırmayı da denedin ya mal. Kıtal geçiyor "muş" BİRAZ CİDDİ OL!

Lâ yestevîl kâıdûne minel mu’minîne gayru ulîd darari vel mucâhidûne fî sebîlillâhi bi emvâlihim ve enfusihim. Faddalallâhul mucâhidîne bi emvâlihim ve enfusihim alâl kâidîne dereceh(dereceten). Ve kullen vaadallâhul husnâ. Ve faddalallâhul mucâhidîne alâl kâıdîne ecran azîmâ(azîmen).

Nerde Kıtal geçiyor...  Cihat kelimesi geçiyor görmiyor mussun?  sen sözlük ay pardon gözlük :D kullanıyor musun olurda kullanıyorsan numarası yanlış galiba :D 

Artı ben sakallı filan değilim sakalın dinle ne alakası olur. o zaman bizans imparatorununda sakalı vardı ebu cehilinde sakalı vardı

hee biraz sakal bırakıyorum kızlaınr hoşuna gidiyor biraz batsın istiyorlar.. öbür türlü çocuk öpüyormuş gibi oluyorlarmış :D :P ay beni neleri demeye zorluyorsun off ama neyse çok tatlısın yerimya :D

ben şalvar filan giyorum istersen bir gün buluşalım :D aaay hahahaa 

ben şimdi sen dinsizsin diye senin hakkında ya bu dinsiz bir kızsa adeta tülden yapılmış bir elbise giyiyordur diye düşünüyor muyum ? heee

işte görüldüğü gibi sen mutaassıp dar düşünceli birsin insanları tanıamdan yargılarsın suret perestsin

Keyfiyete ait bir soru sorabilir miyim? şalvar giyen erkekten hoşlanır mısın? :D

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Dindarr yazdı:

Lâ yestevîl kâıdûne minel mu’minîne gayru ulîd darari vel mucâhidûne fî sebîlillâhi bi emvâlihim ve enfusihim. Faddalallâhul mucâhidîne bi emvâlihim ve enfusihim alâl kâidîne dereceh(dereceten). Ve kullen vaadallâhul husnâ. Ve faddalallâhul mucâhidîne alâl kâıdîne ecran azîmâ(azîmen).

Nerde Kıtal geçiyor...  Cihat kelimesi geçiyor görmiyor mussun?  sen sözlük ay pardon gözlük :D kullanıyor musun olurda kullanıyorsan numarası yanlış galiba :D 

Artı ben sakallı filan değilim sakalın dinle ne alakası olur. o zaman bizans imparatorununda sakalı vardı ebu cehilinde sakalı vardı

ben şalvar filan giyorum istersen bir gün buluşalım :D aaay hahahaa 

ben şimdi sen dinsizsin diye senin hakkında ya bu dinsiz bir kızsa adeta tülden yapılmış bir elbise giyiyordur diye düşünüyor muyum ? heee

işte görüldüğü gibi sen mutaassıp dar düşünceli birsin insanları tanıamdan yargılarsın suret perestsin

Keyfiyete ait bir soru sorabilir miyim? şalvar giyen erkekten hoşlanır mısın? :D

BRAVO. HADİ KALKIN AYAKTA ALKIŞLAYIN. BRAVO SANA DİNDARR. NE ZAMANDIR BURADAYIM. DAHA HİÇ BİR ATEİST ŞU SÖYLEDİKLERİNİ SÖYLEMEMİŞTİ. MÜSLÜMANLARIN AHLAKI İŞTE.

VE SAKAL KONUSUNA GELİNCE, İSTEDİĞİNİ YAP GÖZÜMDE TV LERDE VAAZ VEREN HOCALAR GİBİ CANLANDIRIYORUM SENİ.

İÇİNDE-KITAL-GEÇİ-YOR-Dİ-YEN-SEN-DİN. OK?

Ne dersen de, o ayetlerin diğer tüm ayetlerle çeliştiğini sana kanıtlamaya çalışmayacağım. Çünkü sen körsün. Anlamazsın.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Dindarr yazdı:

Turan Dursun sitesinden banlamama sebep olan yazılar şunlardır 

------------------

Siz İsaya "Allahın oğlu" derken. İslam "Meryemin oğlu" diyor Meryemin  hahaha haha :D

--------------------------------

Ehli Kitabı olan Hıristiyanlığın, Putperesliğe üstün tarafı hangi cihettendir.

Putperestler kendi elleriyle yaptıkları heykellere ve resimlere taparlar.
Peki Kilisede ki heykeller resimler nedir? 
Cahiliye zamanında ki arap putperestlere laf atacağına 21. yüzyılda  Sen git de ilk önce Kiliseni BADANA biggrin.gif yapda gel Christos

-------

Sayın Christos (İsayı gönlünde taşınyan) kardeşim. 

kurandan bir tanecik Ayet:
 "İsanın durumu tıpkı adem babanın durumu gibidir"
Adem babamızda yer içer abdest alırdı :D İsada yer içer abdest alırdı:D aynı

Eğer Siz İsaya Babasız bu aleme geldi diye tapıyorsanız. 

Adem de hem anasız hem babasız bu aleme gelmiştir. Ademe de Allah diye tapın Allah'ınız 2 olsun.  :D

-------------------------------

Yok eğer Siz İsa'ya Ölüleri diriltti diye tapıyorsanız.  İncilde bir peygamberin İlyas peygamberin de ölüleri dirilttiği söylenir. Onuda katın Allahınız 3 olsun :D Heh şimdi oldu :D

---------------------------------------------

Yok Hayır İsa : "İstemeye istemeye biggrin.gif ağaç bir haça gerilen, biggrin.gif  asılırken susayan.biggrin.gif bir açı sirke içen Alllahdır biggrin.gif
asılan bir tanrı.. biggrin.gif
ahh şu christoslar yok mu? bu kadar mutaassıb dar kafalı olunabilir mi özellik şu 21. yüzyılda biggrin.gif

Yok eğer İsa : isteye isteye asılmış ise.. o halde  sizin de buna rıza göstermeniz lazımken, siz bunu hoş görmüyorsunuz biggrin.gif

yahudilere merhamet edip neden teşekkür etmiyorsunuz hahahahahhahahah biggrin.gif Allahım gülmekten yerleri süpürdüm:D

-------------------------

Ana Kaynak Tevrat
O halde  Gelin. Tevratın tahrif edilmiş Kısmını beraber okuyalım. Eğer İnsanın aklı iflas etmezse. Benden Ne istiyorsan alıcam :D

Tevratta Göya :D Yakubun annesi Hz. İshak'ın â'mâlığından istifade ederek, Ays yerine Yakupu götürüyor. 
Hazreti İshak, Ays'ı yerine peygamber yapacağına. Yakub'a dua ediyor biggrin.gif  Bismillah :D bakıyorsun Ays yerine Yakub peygamber oluyor. biggrin.gif Allah'ım Allah'ım var ya gülmekten yerleri süpürücem biggrin.gif

Yani Şu halde Cenabı Hak ne yaptığını bilmez olmuyor mu? 

Adi bir â'mâ bile kendisinin yanına iki defa gelen kimseyi sesinden hatta elinin temasından kim olduğunu bilirken. 
Cenab-ı İshak gibi bir zat-ı âli. Ays ile Yakub'bu bilemiycek kadar zavallı mı idi?

-------------------------------

"21. yüzyılda Etten kandan kemikten bir Allah tanıttırmak" aman ne hayret 

Madem "yenide dirilmek" mevzunu açtın. Akılımız bakalım buna ne diycek

Hıristiyanlıkta: Baba oğul ve ruhul kudus' den mürekkeb ve müteşşekkil olan Allah yani İsa "Öldü tekrar dirilti" itikadı vardır. (Allah öldü tekrar dirildi)
Peki, Ölü iken onu kim dirilti? diye sorasak

Eğer "Ölü, kendi kendini diriltdi" denirse. bakın bu imkansız bir şeyin, olmıycak bir şeyin, olması anlamına gelir. Çünkü ölü ölüyü diriltemez biggrin.gif 

ya bariii hiç olmazsa kimi dirilticeğini ölünün bilmesi lazımdır. Ölünün bunun bilmesi ise. ikinci kez gerçekleşmesi mümkün olmayan bir şeyin olması anlamına gelir.v:D

Sonra Allah kabirde yatarken mevcudatın rızkını kim veriyordu biggrin.gif

Hıristiyan itikadında  Peder "Allah kimseyi idare etmez, ancak insanı idare eden oğludur" denir
Bütün bunları islam Akl-ı selime göre makul görmez. akılın kabul edeceği şeyler değildir. der
-------------------------------------------------

Hıristiyan itikadında "Hazreti İsa'nın MACERASI biggrin.gif İnsanlığı Paklamak içinmiş Temizlemek içinmiş" denir.

Kimi paklıyor? Kafiri mi? Yoksa İnançlı olanı mı paklıyor?

İslama göre paklanmak Ancak ve ancak Amel-i saliha ile olur.. Tuzlu suyla olmaz :D 
Biri tuzlu suda paklıyor biggrin.gif değire de Amel-i saliha ile paklıyor. sizce hangisinin reform ihtiyacı vardır. 

--------------------------------

Hazreti İsa'nın çarmağda katli ile hangi bir fesad dünyada sona erdi biggrin.gif ve bu alemde nasıl bir salah barış ve Düzelme hasıl oldu 
-------------------------------------------------
Hıristiyanlıkta "Hazreti İsa'ya Uluhiyet isnad edilir. sonra İncil'de İsa'nın gaybi bilmediği yazılır.
İslam: " Bu nasıl Allah ki herşeyi bilmiyor" der biggrin.gif

------------------------------------------
Mukaddes kitapların hiçbirinde "İsa Allah'dır" denmemiştir.
Ya'ni ne Hazreti İbrahim ne Cenab-ı İsmail, ne Hazreti Musa: "Hazreti İsa Allah'dır diye bir beyan etmemişlerdir.

Eğer onlar bilmiyordu dersek, onlara cahillik iftirası atmış oluruz ki, bu küfür olur biggrin.gif hsahs.

Yook "E iyi olsun Evet atalım iftira" dersek bütün mükaddes kitapları yalancı çıkarmış oluruz hah haaayy smile.gif 
------------------------------------------------

Cennetten şutladığı insana yardım için Allah, İsa kılığına bürünüp inmiş olamaz mı? Baktı ki peygamberler işe yaramıyor kendim geleyim direk demiştir belki

Kardeş Bu itikadlar akıl selim karşısında nasıl tutunuyor biggrin.gifasasasas

-----------------------------------------------

Hıristiyan Aleminin İslam alemine  ayaklarına kapanacak kadar borçlu olduğunu öğren

Eğer Hazreti Muhamemd olmasaydı Bugün Alemi hıristyanlık yoktu.

İncilde: İsanın: "Beni bende sonra bir ruh gelecek, o tanıttıracaktır"demiştir
hakikattende öyle olmamıştır
İsa'nın babasız bu aleme geldiğini annesininde ismet ve iffet numünesi bir kadın olduğuınu bütün dünyaya hazreti Muhammed kabul ettirmiştir.

Hazreti Muhammed olmasaydı bugün alemi hırityanlığın esamesi bile okunmazdı.
--------------------------------------------------------

Kilise dini nasıl ayakta duruyor biliyor musun?
Tarih boyunca Batının Ünlü bilim adamları, Kilise dininin kuvvetle aleyhinde olunca 

Kilise kurnaz bir hareketle O Dinsiz imansız bilim adamlarına Papazlık rütbesi veriyor azizlik veriyor ve kilise defterine kaydediyordu
Gelecek nesiller Kilise dinine cephe alacakları zaman papaz "Oğlum  öyle diyorsun ama Senin idolün bir papasdı" diyince
adam haaaa oda kilisenin bir papazıymış diyor ve kiliseye cephe almaktan imtina ediyor. kilise bu şekilde ayakda duruyor!

---------------------------------------

Yuhanna İncilinin 16cı babında Hazreti İsa 
"Babamın benden sonra göndereceği (paraklit) kendiliğinden bir şey söylemez. size hak söyler ve olacak şeyleri ve gayıpları haber vermiştir 

şimdi bu beyanat Hazreti Muhammedin vasfı değilde ya nedir ? 

Nitekim Necm suresinde Hazreti Muhammed hakkında: Muhammed heva ü nefsinden söz söylemez 
onun sözü kendisine vahy olunan (vahy)dir Kuranı Kerimde böylece şehadet ediyor demektir 

gaibten haber vermesine gelince bu hususta bir çok ehadisi Şerif Zabt olunmuştur ki 
burada bunları zikri uzundur 

mağarada iken Hasımları mağaranın etrafını sarıp bütün kurtulma yolları kesilmiş gibi görünürken Aziz Hayat arkadaşı Hazreti Ebu Bekire tebessüm ederek ‘‘La tahsen innallahe me’ane’’ (Tevbe suresi ayet 40) 
‘‘Mahzun olma muhakkak Allah bizimle beraberdir’’ buyurmuşlar nitekim düşmanın elinden kurtulmuşlardır..

------------------------------------------------------------

İsa'ya inanmış. Dolayısıylada Musanın şeriatına, Tevrata tabi olmuş insanların. Cenab-ı Nebiye Resül-i Hak diyememesinin sebebi. Aklen ve fenen Nebiyi kabul etmediğinden dolayı olamaz?!?!?!

Hayır! Bilakis Tevrat namı altında toplanan, O büyük tarihte isimleri Gizlenmiş bütün peygamberlere tamamen inanıyorsunuz.  Hatta Tevrat'ın nakline göre bu peygamberlerin içinde asi çılgın divane peygamberler bulunsa bile (lut kızlarını bilmem ne filan. Kör peygamber ishak ays yerine yakup dua ediyor  yakup peygamber oluyor :D )

bunlara inanılar ama  "Alemlere rahmet olarak gönderilen" Hz. Muhammede inanmıyorlar. BUNUN sebebi peygamberimizi aklen kabul etmediklerinden DOLAYI olamaz. Çünkü süphe etmeyerek inandıkları Tevrat'da öyle Tahrifatlar vardır ki. işte yazdık Aklı selim hayretler içersinde kalır. 

Yani İncile ve tevrata inanların. hazreti Muhammed'e Resül-i hak diyemeyişinin sebebi. Aklı değil Akidesidir. Akidesi biggrin.gif

"Cenabı İsa beşeriyeti kurtarmak için gelmiş. Rahimde cesedlenmiş. Adem şekline girmiş. (Allah'dır. (Allah'ın oğludur). Ondan sonra bir hak dinin zuhuru gayr-i mümkündür." akidesine Salik olan adamın elbette bitarafane muhakkeme edemeyeceği pek aşikardır. Nokta

----------------------------------------

Özet : Elbette bunları yazdığımdan dolayı Turan dursun sitesinde banlanmamam mümkün değildi Banladılar :D

Neymis dindar yobaz? demekki seni taniyormusum. Verdigin cevaba bak hicmi utanmiyorsun, sana ben niye banlandin diye sorumu sordumda banlanma sebebini buraya aptalca koyma geregi duydun.

Hani ben iftiraciydim? yalanci, atmasyoncuydum? Pis herif, kimin yalanci, iftiraci, atmasyoncu oldugu ortaya cikti degilmi? Ben sana bos iddaa da bulunmam dememismiydim, senin ne mal oldugunu, ala cigerini cok iyi bildigimi söylemedimmi? O sitede defalarca o kus beynine kan gitmesini yine ben saglamistim. Sen din hakkinda en büyük yalancilar arasindasin.

Senin ne sarlatan oldugunu burada da ispat ettim.

Bak bana cevap olarak ne yazmistin, senin huyundur unutup unutturmak.

Yani mesala, ben sizin için "Sapığın tekidir manyağın tekidir İftiracın ise daniskasıdır. ona buna iftira eden haşa hıyarın tekidir" desem ne derece  doğru olabilir

İşte Seninde benm hakkımda konuşman doğru değildir.

hani Kemal sunalın dediği gibi "ben seni rüyamda bile görmedim"  yaaa

ve benim hakkımda yaptığın kişilik analizinden de senin ne derece atmasyon iftiracı olduğunu ne derece yalancı biri olduğu anladım

çünkü ben kendimi biliyorum onun için senin benim için söylediklerinde senin ne derece uydurukcu olduğunu kuyruklu yalanlar söylen biri olduğunu anladım

Bu yüzdendirki ayagini denk al, yine yobaz avcin seni buldu. ADAM ol ADAM

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, cevizkabugu said:

Neymis dindar yobaz? demekki seni taniyormusum. Verdigin cevaba bak hicmi utanmiyorsun, sana ben niye banlandin diye sorumu sordumda banlanma sebebini buraya aptalca koyma geregi duydun.

Hani ben iftiraciydim? yalanci, atmasyoncuydum? Pis herif, kimin yalanci, iftiraci, atmasyoncu oldugu ortaya cikti degilmi? Ben sana bos iddaa da bulunmam dememismiydim, senin ne mal oldugunu, ala cigerini cok iyi bildigimi söylemedimmi? O sitede defalarca o kus beynine kan gitmesini yine ben saglamistim. Sen din hakkinda en büyük yalancilar arasindasin.

Senin ne sarlatan oldugunu burada da ispat ettim.

Bak bana cevap olarak ne yazmistin, senin huyundur unutup unutturmak.

Yani mesala, ben sizin için "Sapığın tekidir manyağın tekidir İftiracın ise daniskasıdır. ona buna iftira eden haşa hıyarın tekidir" desem ne derece  doğru olabilir

İşte Seninde benm hakkımda konuşman doğru değildir.

hani Kemal sunalın dediği gibi "ben seni rüyamda bile görmedim"  yaaa

ve benim hakkımda yaptığın kişilik analizinden de senin ne derece atmasyon iftiracı olduğunu ne derece yalancı biri olduğu anladım

çünkü ben kendimi biliyorum onun için senin benim için söylediklerinde senin ne derece uydurukcu olduğunu kuyruklu yalanlar söylen biri olduğunu anladım

Bu yüzdendirki ayagini denk al, yine yobaz avcin seni buldu. ADAM ol ADAM

Benim dediğimle senin dediğin arasında yüzyıllar kadar fark var.

ben ne diyorum sen ne diyorsun?

senin atmasyoncu olman misali benimle hiç bir tartışmaya girmediğin içindi sen benim sadece oradan banlandığımı biliyorsum ama ben seni tanımıyorum sen benle hiç bir zaman tartışamya girmedin yani sen benim yazılarımın hepsini okuyup beni tanıdığını idda ediyorsan.. bende sana dedim ki ne yani sen benim yazılarımı okuyprsun bana cevap yazmıyor musun ? beni mi takip ediyorsun dedim.. 

o zaman sen benm gizli hayranım konumda olursun bu beni guurulandırır göğsümü kabarttırır :D  kabartmatozu gibi neyse ben çıkıyorum bakkala gidicem  :D

Sitelerde Paylaş
On 07.08.2016 at 12:31, Dindarr yazdı:

Turan Dursun sitesinden banlamama sebep olan yazılar şunlardır 

Özet : Elbette bunları yazdığımdan dolayı Turan dursun sitesinde banlanmamam mümkün değildi Banladılar :D

Vay beee. Senin yazılarını okumuyorum normalde saçmalıktan başka şey içermiyor. Ama şu son yazdığına bir göz gezdirince içimden "Vay beee! Bu kadar mı aymazca yalan söylenir?" dedim. Sen şimdi turandursun'dan hristiyanlığa laf ettiğin için banlandın öyle mi? Turandursun forumu da kaşla göz arasında hristiyan misyonerlik sitesi yaptın. Vay beee! Seni banlanmakla itham eden şahıs da doğrusunu söylememiş, kimse de söylememiş ortaya atmışsın lafını yedirmişsin. Vay beeee! Böyle oluyor mu bu işler?

Turandursun'da en son gemi azıya alıp da iyice saygısızca, rahatsız eden ve yavşakça mesajlara başlayınca banlandın. Senin banlanmana sebep olan mesajları tek tek bulup buraya asmak lazım ama senin için uğraşacak vaktim yok. 

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, malta erigi said:

iyi yapmışlar. önüne gelene hristiyan diyorsun, bıktırdın artık. keşke laftan anlamadığında burdan da dehleseler.

4 hours ago, Sundance said:

Vay beee. Senin yazılarını okumuyorum normalde saçmalıktan başka şey içermiyor. Ama şu son yazdığına bir göz gezdirince içimden "Vay beee! Bu kadar mı aymazca yalan söylenir?" dedim. Sen şimdi turandursun'dan hristiyanlığa laf ettiğin için banlandın öyle mi? Turandursun forumu da kaşla göz arasında hristiyan misyonerlik sitesi yaptın. Vay beee! Seni banlanmakla itham eden şahıs da doğrusunu söylememiş, kimse de söylememiş ortaya atmışsın lafını yedirmişsin. Vay beeee! Böyle oluyor mu bu işler?

Turandursun'da en son gemi azıya alıp da iyice saygısızca, rahatsız eden ve yavşakça mesajlara başlayınca banlandın. Senin banlanmana sebep olan mesajları tek tek bulup buraya asmak lazım ama senin için uğraşacak vaktim yok. 

Malta eriği bak ne diyor!  "keşke buradanda banlansan!!!!!" neden ? çünkü Malta eriğide  tıpkı turan dursun forumdakilerin %90'ı gibi atesit görğünümlü Hıristiyandır. Hırsityanlık dinin eteğindeki taşları dökünce çıldırıyor :D

inanmıyooon mu hırsitiyan olduğunu Al buyur linki..

Sayın malta eriği bu kadar iki yüzlülük olamaz.. Alıştınız valla

Daha geçen gün "Ben vaftizin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Senin dediğin gibi değil, daha geçen cocuğumu yeni vafitz ettirdim "diyen Sen. Hangi din düşmanlığından bahsediyorsun...

Turan dursun forumdakiler %90 demiştirm hayır %99 atesit görününli hıristiyandır. hırsitiyanlık dinin üzerine gidince bahane öne sürüp banladılar eğer ben bu yazıları

yazmasaydım umurlarında bile olmıycaktım... o yüzden bilip bilmedne konuşma onlar bahaneydi banladılar

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Dindarr yazdı:

Benim dediğimle senin dediğin arasında yüzyıllar kadar fark var.

ben ne diyorum sen ne diyorsun?

senin atmasyoncu olman misali benimle hiç bir tartışmaya girmediğin içindi sen benim sadece oradan banlandığımı biliyorsum ama ben seni tanımıyorum sen benle hiç bir zaman tartışamya girmedin yani sen benim yazılarımın hepsini okuyup beni tanıdığını idda ediyorsan.. bende sana dedim ki ne yani sen benim yazılarımı okuyprsun bana cevap yazmıyor musun ? beni mi takip ediyorsun dedim.. 

o zaman sen benm gizli hayranım konumda olursun bu beni guurulandırır göğsümü kabarttırır :D  kabartmatozu gibi neyse ben çıkıyorum bakkala gidicem  :D

Sen ne utanmaz bir mahluksun? Kimi kandirdigini saniyorsun. Bak yobaz adem, laf ucar yazi kalir? hersey gün isigi gibi ortada. Hicmi utanma, arlanma yok sende? Iki dakika insan olmaya calis. Ben evimde onca hayvan egittim bu güne kadar, hepsi birsey ögrendi de bir sen hayvanligindan vaz gecmeyi ögrenemedin.

Birde utanmdan, arlanmadan zeytinyagi gibi üste cikmaya calisiyorsun. Senin sereceri cikardim ben. SIKISINCA hayal dünyan, yalan daragacin bitince insanlari hristiyanlikla suclayan ahlaksizin birisin. Turan dursun sitesinde seni yerin dibine defalarca sokmama ragmen, ayni gün baska konulara hic birsey olmamis gibi yazan deli sacmasi yüzsüzün birisin.

Cok samimi söylüyorum, senin elinden bütün yazma imkanlarin alinmasi gereken bir hastasin sen. Surada insanlar birseyler paylasiyor bilgi edinmek, ögrenmek adina, tüm bu olumlu havayi bir bozguncu gibi bozuyorsun, konularin adeta icine siciyorsun. Salak salak yazislarin, lagubali civik hareketlerin senin ne pislik birisi oldugunu zaten herkeze gösteriyor. Ama su pis agzini acip milletin asabini bozma. Yalanlarini, hayal dünyani kendine sakla. Sen dini hükümlere göre katli vacipsin, onuda biz degil senin gibi assalik isidcilerin isi. Git suriye de allahin icin bu deli sacmasi tebligini yap, oracikca kelleni aliversinler. Dinsizin hakkinda imansiz gelirmis sözü tam sana göre bicilmis kaftan.

Beni tanimadigini söylüyorsun halen, oda yalan, sen beni ölesiye kadar unutmassin onuda biliyorum. Al sana kilit kelime "ADEM" hadi halen seni tanimiyorum de bakalim diyebilecekmisin?

Dahada zorlarsan tüm kirli camasirlarini sererim bilmis ol küstah adem seni.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, cevizkabugu said:

Sen ne utanmaz bir mahluksun? Kimi kandirdigini saniyorsun. Bak yobaz adem, laf ucar yazi kalir? hersey gün isigi gibi ortada. Hicmi utanma, arlanma yok sende? Iki dakika insan olmaya calis. Ben evimde onca hayvan egittim bu güne kadar, hepsi birsey ögrendi de bir sen hayvanligindan vaz gecmeyi ögrenemedin.

Birde utanmdan, arlanmadan zeytinyagi gibi üste cikmaya calisiyorsun. Senin sereceri cikardim ben. SIKISINCA hayal dünyan, yalan daragacin bitince insanlari hristiyanlikla suclayan ahlaksizin birisin. Turan dursun sitesinde seni yerin dibine defalarca sokmama ragmen, ayni gün baska konulara hic birsey olmamis gibi yazan deli sacmasi yüzsüzün birisin.

Cok samimi söylüyorum, senin elinden bütün yazma imkanlarin alinmasi gereken bir hastasin sen. Surada insanlar birseyler paylasiyor bilgi edinmek, ögrenmek adina, tüm bu olumlu havayi bir bozguncu gibi bozuyorsun, konularin adeta icine siciyorsun. Salak salak yazislarin, lagubali civik hareketlerin senin ne pislik birisi oldugunu zaten herkeze gösteriyor. Ama su pis agzini acip milletin asabini bozma. Yalanlarini, hayal dünyani kendine sakla. Sen dini hükümlere göre katli vacipsin, onuda biz degil senin gibi assalik isidcilerin isi. Git suriye de allahin icin bu deli sacmasi tebligini yap, oracikca kelleni aliversinler. Dinsizin hakkinda imansiz gelirmis sözü tam sana göre bicilmis kaftan.

Beni tanimadigini söylüyorsun halen, oda yalan, sen beni ölesiye kadar unutmassin onuda biliyorum. Al sana kilit kelime "ADEM" hadi halen seni tanimiyorum de bakalim diyebilecekmisin?

Dahada zorlarsan tüm kirli camasirlarini sererim bilmis ol küstah adem seni.

bakın ben hönk olarak size bakıyuorum

bey efendi aloo ne diyim 

yani seni anlasam canım cicim diyerke cevap vericem

birde şimdi diyon kine :D kilit kelime ADEM  :D allahım :D ben seni rüyuamda bile görmedim

bak kardeşim ben seni tanımıyorum tamam beni peşimi bırak ben seni almam nokta

sudoku gibi adam yaa

başka nicklerle yazışmış olduğum biri olabilirsin ben yüzlerce nickle yazışıyorum hepsi beni tanır ne var bundan kimoon :D neyse tamam 

he heh diyorum sana ve kişisel yazışmaya nokta koyuyorum dini bir sorun problemin varsa söyle çözelim :D kpscdfg ye girmek zor biliyorsun

Sitelerde Paylaş
On 06.08.2016 at 21:49, Dindarr yazdı:

Şimdi ! Çakma İncillde ne yazıyor: 3: İsa onlara şu karşılığı verdi: “Ya siz, neden töreniz uğruna Tanrı buyruğunu çiğniyorsunuz?

4- Çünkü Tanrı şöyle buyurdu: ‘Annene babana saygı göstereceksin’; ‘Annesine ya da babasına söven kesinlikle öldürülecektir.’

Kuran ne diyor:   23- Rabbin, O'ndan başkasına kulluk etmemenizi ve anne-babaya iyilikle-davranmayı emretti. Şayet onlardan biri veya ikisi yanında yaşlılığa ulaşırsa, onlara: 'Öf' bile deme ve onları azarlama; onlara güzel söz söyle.

DİNDAR ERROR VERMİŞ (DİKKAT!) -F.A

Evet Çok haklısın  _Force_Awakens_  Yani yemin ediyom! Allah musaf çarpsın ki! :D İncili yazanlarla Kuranı yazanlar aynı kişi olduğunu anladım şimdi!

Allah bin kat! sende razı olsun. İsa seni kutsasın.

Yani dedim ki, :D sanki  ne :D İsra 23 papasın elinden çıkmış,  yani incilde isa ne demiş diye aman Allahım bakıyorum. Kuranın isra 23 ile tami tamina uygunluk arz ediyor :D

"Allahım dedim işte bu" teşekkür ederim beni aydınlattığın için

sanki nasıl anlatayım! Hela ampüllerini bilir misin ne kadar aydınlatır :D   işte o kadar aydınlandım :D

evet ve Hiç de yabacı özentisi birinde benzemiyorsun _Force_Awakens_ :D

Neyi savunuyorsun? xD Onu söyleseydin keşke. 

Sitelerde Paylaş
On 8 August 2016 at 17:39, Dindarr said:

Malta eriği bak ne diyor!  "keşke buradanda banlansan!!!!!" neden ? çünkü Malta eriğide  tıpkı turan dursun forumdakilerin %90'ı gibi atesit görğünümlü Hıristiyandır. Hırsityanlık dinin eteğindeki taşları dökünce çıldırıyor :D

inanmıyooon mu hırsitiyan olduğunu Al buyur linki..

Turan dursun forumdakiler %90 demiştirm hayır %99 atesit görününli hıristiyandır. hırsitiyanlık dinin üzerine gidince bahane öne sürüp banladılar eğer ben bu yazıları

yazmasaydım umurlarında bile olmıycaktım... o yüzden bilip bilmedne konuşma onlar bahaneydi banladılar

Bana bak gerizekalı, iyice tadını kaçırdın. Sapık peygamberini ve pislik dinini müdafaa edeceksen, kişisel saldırı ve iftiralara bulaşmadan adam gibi et. Ortada iddia ettiğin gibi bir durum olsa ne diye defalarca bahsedeyim bu vaftiz işinden. Bu kadar mı acizsin? Bu forumdaki erkek ateistlerin hepsi de sünnet olmuştur, müslüman mıyız yani şimdi bu yüzden. Yaşadığımız toplumlarda ayrımcılığa uğramamak adına yapmaya mecbur olduğumuz şeyler var. Hadi onu geçtim, ben ateist olunca babamda mı ateist oluyor otomatikman? 

Bir daha doğru düzgün tartışmak yerine  kişisel ve/veya ailevi saldırı ve iftiralarda bulunursan çok ağır yazacağım. Forumdan atılma pahasına çok ağır küfür edeceğim haberin olsun. Her insanın sabrının bir sınırı var. Belki 10 defa bu vaftiz işinin aslını yazdım, hala oğlumla ilgili mesaj yazıyor, iftira atıyorsun. Şerefsizlik yapma.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Dindarr yazdı:

bakın ben hönk olarak size bakıyuorum

bey efendi aloo ne diyim 

yani seni anlasam canım cicim diyerke cevap vericem

birde şimdi diyon kine :D kilit kelime ADEM  :D allahım :D ben seni rüyuamda bile görmedim

bak kardeşim ben seni tanımıyorum tamam beni peşimi bırak ben seni almam nokta

sudoku gibi adam yaa

başka nicklerle yazışmış olduğum biri olabilirsin ben yüzlerce nickle yazışıyorum hepsi beni tanır ne var bundan kimoon :D neyse tamam 

he heh diyorum sana ve kişisel yazışmaya nokta koyuyorum dini bir sorun problemin varsa söyle çözelim :D kpscdfg ye girmek zor biliyorsun

Senden ala hönkmü olur zibidi. Beni öyle bir güzel anliyor, taniyorsunki sen, yandim allah diye ic gecirdin beni karsinda görünce. Nerden cikti bu yobaz avcisi, ne güzel hayal, masal dünyami burada millete yutturmaya calisiyordum, lanet olsun dedirttigimin farkindayim.

Su sacma cevabi yazarken gay pornosunami bakiyordun? sapik ahlaksiz?   " bak kardeşim ben seni tanımıyorum tamam beni peşimi bırak ben seni almam nokta"   bu ne simdi? verecek cevabin kalmadimi? almis olsaydin bir erkekle ne yapmayi düsünüyordun? senin beynin iyice sulanmis. Sana yazdigimla su yazdigin boktan cevabin ne ilgisi var????????

Seni burada tipki turan dursun sitesinde oldugu gibi adam edene kadar pesindeyim. Senin hanki dine, neye inandigin beni hic ilgilendirmiyor. Benim senle sorunum yalanci, üfürükcü, sahtekar olusun. Bunu halen anlayamadinmi???? 1999 dan beri internet aleminde olan ben, daha bu güne kadar kimseye bir kez olsun küfür etmisligim yoktur. Hakaret sözlerinide sinirlarini asiri zorlamayan kimseye karsi kullanmam. Ama sen gördügüm en yalanci, alcak insansin. Senin böylesi citti bilgi platformlarinda futursuzca at kosturmana asla vicdanim razi degil.

Sürekli konulari kirletiyorsun, sicip batiriyorsun. Vicdani, ahlaki olgulari yerlerde süründürüyorsun, bunuda bir din mensubu oldugunu iddaa ederek yapiyorsun, iste tam bu noktada sana asla tahammülüm yok. Ya aklini basina alacaksin, ne bok oldugunu ortaya koyacaksin, yada senin yazdigin her sacmaligi burada da ifsa edecegim.

Anladinmi sahtekar dinsiz dindar adem? ADEM???

tarihinde cevizkabugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 hours ago, _Force-Awakens_ said:

Neyi savunuyorsun? xD Onu söyleseydin keşke. 

İncillerin :D birindeki  Anne babasına dinlemeyeni öldürün sözüyle İsra 23 amma çok uyuyor birbirine gerçekten dedim de size arkadaş onu savunuyor..

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, sağduyu said:

Kuran İncil'i uygulayın diyor mu demiyor mu? Diyor, daha ne zırlıyorsun? 

Hayır hayır ! Kuran' da beyan edilen, "İndirdiğimiz incil'i uygulayın

Allahsız kitapsızlar :D Allah'a üç demeyin :D

İsa'ya Allah demeyin 

Allah'ın oğlu demeyin 

Meryem'in oğlu diyin" diyor. :D

Yoksa Hırsitiyanların ellerinde bulunan  Tırnak işaretinde "İNCİL-LERİ" uygulayın demiyor

Anlatabildim mi canıım kardeşim çook fark var 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Dindarr said:

Hayır hayır ! Kuran' da beyan edilen, "İndirdiğimiz incil'i uygulayın

Allahsız kitapsızlar :D Allah'a üç demeyin :D

İsa'ya Allah demeyin 

Allah'ın oğlu demeyin 

Meryem'in oğlu diyin" diyor. :D

Yoksa Hırsitiyanların ellerinde bulunan  Tırnak işaretinde "İNCİL-LERİ" uygulayın demiyor

Anlatabildim mi canıım kardeşim çook fark var 

Peki nerede bu "indirilmiş İncil"?

İsa'nın anası bell de babası kim? 

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, sağduyu said:

Peki nerede bu "indirilmiş İncil"?

İsa'nın anası bell de babası kim? 

Sordun : Peki nerede bu "indirilmiş İncil"?

Cevap : Efendim Piyasadaki  ve her birinin 5000 tane veryasyonu olan  yüzlerce binlerce kopyası bulunan hanginin gerçek incil olduğu bilinmeyen en eski incilin gerçek incil olduğu dahi bilişnmeyen zirada oda hatalı bir inclin kopyasının kopyasıada olabilir denilen

hüasa piyasada binlerce "İncillerin" içindedir Hazreti İsanın incili yani %9 udur .Allah birdir tekdir gibi ayetlerdir incil.

Sordun: İsa'nın anası bell de babası kim? 

Cevap Efendim Bell kim ? :D Bell benm bildiğim zenci prenses galiba filmini izlemedim ama öyle bir şeydi  

Sordun :İsa'nın anası belli de  babası kim? 

Cevap:  Efendim Eeeee. şimdi Adem'in Anası babası kim ? Anası babası var mıydı?  bu soruya cevap ver bana sana cevap verecem 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...