Jump to content

Kuranda Sübyancılık

Recommended Posts

Hah işte, misler gibi bir müslüman arkadaş destek çıkmış starbuck07'ye.

Çocuklarla evlilik ve seks konusunda dinlerinin ne söylediği bellidir.

Hiçbir ateist böyle bir şeyi savunmaz, savunmamakla da yetinmez, savaşır.

Dogmalara yer vermeyen ateist yasalar da bu yönde hareket eder. İslam ülkelerinin hemen hiçbiri Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabul etmemiş, imzalamamıştır.

Çocuklar oralarda köledir. Yetişkinlerin seks ihtiyaçlarını da karşılarlar çünkü adet görür görmez onlarla seks yapılır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 951
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hah işte, misler gibi bir müslüman arkadaş destek çıkmış starbuck07'ye.

Çocuklarla evlilik ve seks konusunda dinlerinin ne söylediği bellidir.

Hiçbir ateist böyle bir şeyi savunmaz, savunmamakla da yetinmez, savaşır.

Dogmalara yer vermeyen ateist yasalar da bu yönde hareket eder. İslam ülkelerinin hemen hiçbiri Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabul etmemiş, imzalamamıştır.

Çocuklar oralarda köledir. Yetişkinlerin seks ihtiyaçlarını da karşılarlar çünkü adet görür görmez onlarla seks yapılır.

İslam ülkelerinin hemen hiçbiri Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabul etmemiş, imzalamamıştır.

Lütfen konuyu ispatlar nitelikte bi link koyarmısın...!Çocuklar oralarda köledir. Yetişkinlerin seks ihtiyaçlarını da karşılarlar çünkü adet görür görmez onlarla seks yapılır.Lütfen konuyu ispatlar nitelikte bi link koyarmısın...!

Sitelerde Paylaş

İslam ülkelerinin hemen hiçbiri Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabul etmemiş, imzalamamıştır.

Lütfen konuyu ispatlar nitelikte bi link koyarmısın...!Çocuklar oralarda köledir. Yetişkinlerin seks ihtiyaçlarını da karşılarlar çünkü adet görür görmez onlarla seks yapılır.Lütfen konuyu ispatlar nitelikte bi link koyarmısın...!

Ne linkiymiş o? O bilgirgelerde yaptırımlar vardır, bildirgeyi imzalayanlar o yaptırımlara çarptırılırlar.

Var mı onlarda böyle bir engel? Türkiye'de var ama, değil mi?

Orada alimler çıkıp bir yaşındaki bebekle bile evlenilebileceğini söylüyor. Bunu söyleyen kişi de en üst mercii.

Git azıcık dinini ve İslam ülkelerini öğren.

Sitelerde Paylaş

Ne linkiymiş o? O bilgirgelerde yaptırımlar vardır, bildirgeyi imzalayanlar o yaptırımlara çarptırılırlar.

Var mı onlarda böyle bir engel? Türkiye'de var ama, değil mi?

Orada alimler çıkıp bir yaşındaki bebekle bile evlenilebileceğini söylüyor. Bunu söyleyen kişi de en üst mercii.

Git azıcık dinini ve İslam ülkelerini öğren.

yav kardeşim kesinliği olmayan kanıtı olmayan videoları izleyip gelip burda gerçek bir araştırı qibi ahkam kesmeyin lütfen. ateiste olsanız ınsansınz bu kadar alçalmayın kendımden utanıyorum nasıl ınsanlarla konusuyorm diye. gerçekten bilimle mantıkla konuşacağınızı ümit ederek gelmiştim ne yazıkki yanıldım... kardeşim evleniyor ama kağıt üzere hemen evlendiği gün gerdege qirmyor ya kızla. Türkiyedeki beşik kertmesini düşün ordaki evliliklerde hemen hemen beşik kertmesi gibi. erkek birey kızdan büyük olabılır 20 yaş bile olsa konu çok önemli değil çünkü ortada islam kurallarına göre uygulanmıs bir evlilik var. bu olay türkiyede olsa bu kadar sorun olmaz yaa. herneyse konu su erkek buyuktur ve kız küçüktür. 10 yasında dıyelım kıza erkek bu kızla gerdege girebilmek için kızın hazır olmasını beklemek zorunda. zaten videodaki adamda kızın hazır olduqu zaman evlılık faslı tamamlanır diyo..

Sitelerde Paylaş

Bunu yapmaya ne hakkımız var peki? Neden çocukların doğasıyla böyle oynayıp onları seks için kullanışlı hale getirmeye çabalayalım?

selam sevgili ıfeelgood...

galiba ortak sorunu anlamaya başlıyoruz...

en azından kendimize söylediğimiz yalanla yüzleşmeye başlıyoruz...

bunu yapmaya ne hakkımız var? demişsiniz!

bu hakkı insana evrim vermekte sevgili ıfeelgood...

evrim gerek erk gerekse dişiyi üreyebilir hale getirdiğinde canlı doğası yani bizler veya hayvanlar bu fiili işleriz!

evrimin çocuk yetişkin ahlak tabu pedofili vs öğeleri yoktur...

bu kavramlar evrim sürecinde insan tarafından ifade edilmiş/yazılmış tabu1 olarak kabul edilmiştir!

evrim canlı gelişmi/değişimi için olağan bir süreçtir...

eğer bir üst kabulumüz(tanrı/bilge/insan üstü güç vs)yoksa 12 yaşındaki üremeye hazır bir kız/erk'le cinsel temasını engelleyecek hiç bir soyut veya somut güç yoktur...

var diyen bu nedenleri gerekçesi ile açıklamalıdır...

lakin açıklanacak tüm bilgi ve gerekçeler insani olduğundan hiç bir anlamı olmayacaktır...

asıl sorulması gerekli olan soru şudur!

evrimin doğal olarak üremeye hazırladığı 12 yaşındaki kız/erk'le cinsel ilişkiyi kısıtlamaya hakkımız varmı?

madem tanrı yok!

madem üst kabulumüz yok!

madem dogmalardan arındık dogmalarımız yok!

o zaman bu ilişkiyi engelleyecek bir nedende yok!

bizler bu ilişkiyi engelleyecek nedenler/gerekçeler(biyolojik/psikolojik/fizyolojik vs) üretirsek(ki bu gerkçeler çürütülebilir) tüm dogmalardan arındığımızı ifade eden biz ateistlerin en büyük dogması hayata geçmiş olacaktır...

ve en tehlikeli yalan gerçeklerle süslenmiş olarak ateist dünyamızda gerçek olarak yerini alacaktır...

Sitelerde Paylaş

selam...

cevap veremediğimiz sorulardan bir taneside şudur!

ensesti bilimsel olarak yasaklayan veya bilimsel olarak ensest ilişki bozuk gen/dna akışını aynı canlılar arasında devam ettireceğinden canlı gelişimi için zararlıdır(yakın akraba evliliği) diyerek delillendiren ve açıklayan bir bilim insanı (kadın/erk) kızı annesi veya oğlu ile korunarak cinsel ilişkide bulunsa ve bunu üremek için değil "haz" duymak için ifa ettiklerini ifade etseler bu durumda hangi gerekçe ile bu ilişki kötüdür diyebileceğiz?

üst kabulümüz ne olacak?

sevgili ıfeelgood buyurun...

Sitelerde Paylaş

Bunu yapmaya ne hakkımız var peki? Neden çocukların doğasıyla böyle oynayıp onları seks için kullanışlı hale getirmeye çabalayalım?

Ne o lan o öyle, hormonlu domates mi bu? Sekse hazır hale getirmekmiş. Doğada bitmiş olan, olgunlaşmış olan olgun meyveyi koparmama kim engel olabilirmiş. Hangi çılgın pipime zincir vuracakmış, feleğini şaşırtırım valla. :)

Ben bu tür saçma sapan fantezilerden hiç hoşlanmıyorum, bu konu hakkında felsefe yapmayı da aşırılıktan öte, zararlı ve tehlikeli buluyorum.

Niye dogmaların yıkılır diye mi korkuyon? :)

Çocuklar seks yapmak ve üremek için uygun canlılar değiller arkadaşım. Ben bilimsel bakarım, ötesini de anlamam.

Size de sadece bilimsel bakış açısıyla yazdım, bilimin ne dediğini açıkladım.

Çocuklar seks ve üremek için uygun değillerdir ancak seks ve üremeye uygun canlılar da sırf yaşları ortalama çocuk yaşı sınırlarında olduğu için ergenlikleri inkar edilemez. Sen olmuş domatese de "yok bunun yaşı küçük, bunu satman sübyancılıktır" diyon mu? :)

tarihinde l.@.t tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne o lan o öyle, hormonlu domates mi bu? Sekse hazır hale getirmekmiş. Doğada bitmiş olan, olgunlaşmış olan olgun meyveyi koparmama kim engel olabilirmiş. Hangi çılgın pipime zincir vuracakmış, feleğini şaşırtırım valla. :)

Starbuck onları seks yapmaya ve üremeye uygun hale getiririz demiş, okumadın mı sapık?

Çocuk anneler doğum yaparken patır patır ölüyorlar, ahlaksız seni!!!

Mental olgunluk diyoruz, bilim diyoruz cahil!

Sen o pipine sahip olma da bir çocuğa dokun bakalım, o yasalar seni ne yapıyor, bilimciler sana ne muamele yapıyor, gör!

Pedofil deyip hapse atarlar adamı!

Çocuklar seks ve üremek için uygun değillerdir ancak seks ve üremeye uygun canlılar da sırf yaşları çocuk yaşı ortalamasının sınırlarında olduğu için ergenlikleri inkar edilemez. Sen olmuş domatese de "yok bunun yaşı küçük, bunun satman sübyancılık" diyon mu? :)

Ergenle evlenilmez, ergenin çocuk doğurmasına göz yumulmaz. Onlar çocuktur ve çocuklarla seks yapılmaz.

Dogmacı cahil seni.

Sitelerde Paylaş

selam...

cevap veremediğimiz sorulardan bir taneside şudur!

ensesti bilimsel olarak yasaklayan veya bilimsel olarak ensest ilişki bozuk gen/dna akışını aynı canlılar arasında devam ettireceğinden canlı gelişimi için zararlıdır(yakın akraba evliliği) diyerek delillendiren ve açıklayan bir bilim insanı (kadın/erk) kızı annesi veya oğlu ile korunarak cinsel ilişkide bulunsa ve bunu üremek için değil "haz" duymak için ifa ettiklerini ifade etseler bu durumda hangi gerekçe ile bu ilişki kötüdür diyebileceğiz?

üst kabulümüz ne olacak?

sevgili ıfeelgood buyurun...

Cevap veremediğim sizin zannınınız

Bu konuyu defalarca tartıştık, ben de yazdım.

Vereceğim linki inceleyiniz. Eski bir başlıktı, biri geldi ve tıpkı sizinkine benzer argümanlarla yazarak başlığı güncelledi ve yeniden sayfalar boyu tartıştık.

7. sayfa 125. ileti ve sonrası, yeni yapılmış tartışmalardır.

Burası ensestin tartışıldığı başlık değil. Madem merak ediyorsunuz, o başlığı okuyun.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=7443&st=120

Sitelerde Paylaş

Cevap veremediğim sizin zannınınız

Bu konuyu defalarca tartıştık, ben de yazdım.

Vereceğim linki inceleyiniz. Eski bir başlıktı, biri geldi ve tıpkı sizinkine benzer argümanlarla yazarak başlığı güncelledi ve yeniden sayfalar boyu tartıştık.

7. sayfa 125. ileti ve sonrası, yeni yapılmış tartışmalardır.

Burası ensestin tartışıldığı başlık değil. Madem merak ediyorsunuz, o başlığı okuyun.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=7443&st=120

öncelikle özür diliyorum...

iletilerimi okuyan biri benim pedofili olduğumu zan edebilir...

lakin ben burada çocukla(12 yaş regl) cinsel teması değil bu teması yasaklayan argümanların islam inancının içkiyi yasaklamasından hiç bir farkı olmadığını dinleri reddeden biz ateistlerin din boşluğunu kendimizi kandırmak adına bu ve benzeri tabularla doldurduğumuzu "dogma" diye isimlendirdiğimiz paradigmadan asla kurtulamayacağımızı bir dogmayı(tanrı/din) yok ederken veya reddederken kendi dogmamızı(paradigmamızı) yarattığımızı hatta tıpkı fanatik bir dindar gibi kendi dogmamıza sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu göz önüne sermek istedim...

tarihinde starbuck07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

galiba ortak sorunu anlamaya başlıyoruz...

en azından kendimize söylediğimiz yalanla yüzleşmeye başlıyoruz...

bunu yapmaya ne hakkımız var? demişsiniz!

bu hakkı insana evrim vermekte sevgili ıfeelgood...

evrim gerek erk gerekse dişiyi üreyebilir hale getirdiğinde canlı doğası yani bizler veya hayvanlar bu fiili işleriz!

evrimin çocuk yetişkin ahlak tabu pedofili vs öğeleri yoktur...

bu kavramlar evrim sürecinde insan tarafından ifade edilmiş/yazılmış tabu1 olarak kabul edilmiştir!

evrim canlı gelişmi/değişimi için olağan bir süreçtir...

eğer bir üst kabulumüz(tanrı/bilge/insan üstü güç vs)yoksa 12 yaşındaki üremeye hazır bir kız/erk'le cinsel temasını engelleyecek hiç bir soyut veya somut güç yoktur...

var diyen bu nedenleri gerekçesi ile açıklamalıdır...

lakin açıklanacak tüm bilgi ve gerekçeler insani olduğundan hiç bir anlamı olmayacaktır...

asıl sorulması gerekli olan soru şudur!

evrimin doğal olarak üremeye hazırladığı 12 yaşındaki kız/erk'le cinsel ilişkiyi kısıtlamaya hakkımız varmı?

madem tanrı yok!

madem üst kabulumüz yok!

madem dogmalardan arındık dogmalarımız yok!

o zaman bu ilişkiyi engelleyecek bir nedende yok!

bizler bu ilişkiyi engelleyecek nedenler/gerekçeler(biyolojik/psikolojik/fizyolojik vs) üretirsek(ki bu gerkçeler çürütülebilir) tüm dogmalardan arındığımızı ifade eden biz ateistlerin en büyük dogması hayata geçmiş olacaktır...

ve en tehlikeli yalan gerçeklerle süslenmiş olarak ateist dünyamızda gerçek olarak yerini alacaktır...

O halde bırakın evrim getirsin. Doğaya bırakın. Çocuklara anestezi yapar doğurturuz, bilmem ne yapar psikolojik olarak etkilenmeleini önleriz gibi saçma sapan önermelerle gelip evrimden bahsetmeniz, kusura bakmayın ama düpedüz cahilliktir.

Dogmalarınızdan arının, objektif olun, bilimsel gerçekleri kabul etmeyi öğrenin, ondan sonra felsefe yapmaya kalkın.

Bu forum ensestin ve çocuklarla seksin savunulabileceği en son yer bile değildir.

Bunu yapmak için İslami forumları tercih edin lütfen.

Pedofiliyi ahlak ve tabuyla bir arada değerlendiren biriyle konuşmak zuldür.

Bu korkunç hastalığı tabu zanneden biri, olsa olsa kötü niyetli biridir. Cahil demek hafif kalacak.

Sizi bugüne dek ensest yapmaktan ya da çocuklarla seksüel ilişki kurmaktan alıkoyan neden Tanrı idiyse, vay halinize.

Ben sizin ne pedofilik bir eğiliminiz olduğunu düşünüyorum, ne de ensest.

Neden yapmadığınızı sorgulayın. Yanıtını Tanrı referanslı değil, bilim referanslı arayın lütfen.

Yanıtları olduğunu göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş

öncelikle özür diliyorum...

iletilerimi okuyan biri benim pedofili olduğumu zan edebilir...

lakin ben burada çocukla(12 yaş regl) cinsel teması değil bu teması yasaklayan argümanların islam inancının içkiyi yasaklamasından hiç bir farkı olmadığını dinleri reddeden biz ateistlerin din boşluğunu kendimizi kandırmak adına bu ve benzeri tabularla doldurduğumuzu "dogma" diye isimlendirdiğimiz paradigmadan asla kurtulamayacağımızı bir dogmayı(tanrı/din) yok ederken veya reddederken kendi dogmamızı(paradigmamızı) yarattığımızı hatta tıpkı fanatik bir dindar gibi kendi dogmamıza sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu göz önüne sermek istedim...

Arkadaşım siz sadece saçmalıyorsunuz. Kusura bakmayın ama bu böyle.

Bunlar bilimin ilgilendiği ve net yanıtlar verdiği konulardır. Bilimde de dine, Tanrı'ya ve diğer dogmalara yer yoktur.

Bunlardan sıyrılmayı başardığınızda yanıtları kolaylıkla bulursunuz. Siz yarım bile olamayacak kadar eksik bilgiyle felsefe yapmaya kalkmışsınız. Ya da niyetininz farklı; onu henüz bilemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Abdullahın oğlu muhamedi pedofili (çocukla cinsel temas) olarak eleştiren bizlerin abdullahın oğlu muhammedin adet/regl görmüş ve evrimsel! olarak üremeye hazır bir dişi ile cinsel temasını neden yadırgar eleştiririz?

Burada bizi bu noktaya iten soyut üst kabulümüz nedir?..[/b]

Starbuck07,

Evrimleşme kesintiye uğramadan devam etmekte dolayısı ile hayvansı dürtüler duygulardan her geçen gün arınmaktayız.Beyinsel evrimleşmeleri çok geride olan insanlar beyinleri doğmalarla dolu örümceklenmiş insanlardır.Beyinlerinde hayvansı dürtüleri ön plandadır.Bedeni gelişmiş 15 yaşında kız çocuğu kadın gib görünmesine rağmen beyin olarak çocuktur.

Bunu bilmeyenler veya bilmiyormuş gibi yapıp o kız çocuğu hakkında cinsel dürtüleri olan ve normal bulan erkekler sapık ahlaksız pisliklerdir.Söz konusu başka birinin çocuğu ise ahlaksız düşüncelere sahip olan birisi aynı şartlarda olan kendi çocuğuna da aynı ahlaksız düşünceler besler mi?Onu da yapabilen sapıklarda var o da başka konu...

Hayvan olarakmı kalmak istiyorsunuz, insan olarak evrimleşmeye devam etmek mi?

Beyni hayvansı dürtülerden kurtulmuş bir erkek insan, sevip hoşlanmadığı kadınla cinsel ilişkiye giremez...Kaldı ki beyinleri hala çocuk bedenleri kadın olanlarla cinsel ilişki düşünecek öyle mi?

Bence beyinleri evrileşmemiş insanlar ormanlarda dağlarda hayvanlarla birlikte yaşamalılar...

İnsanların aralarında yaşamayı hak etmiyorlar.

Sitelerde Paylaş

yav kardeşim kesinliği olmayan kanıtı olmayan videoları izleyip gelip burda gerçek bir araştırı qibi ahkam kesmeyin lütfen. ateiste olsanız ınsansınz bu kadar alçalmayın kendımden utanıyorum nasıl ınsanlarla konusuyorm diye. gerçekten bilimle mantıkla konuşacağınızı ümit ederek gelmiştim ne yazıkki yanıldım... kardeşim evleniyor ama kağıt üzere hemen evlendiği gün gerdege qirmyor ya kızla. Türkiyedeki beşik kertmesini düşün ordaki evliliklerde hemen hemen beşik kertmesi gibi. erkek birey kızdan büyük olabılır 20 yaş bile olsa konu çok önemli değil çünkü ortada islam kurallarına göre uygulanmıs bir evlilik var. bu olay türkiyede olsa bu kadar sorun olmaz yaa. herneyse konu su erkek buyuktur ve kız küçüktür. 10 yasında dıyelım kıza erkek bu kızla gerdege girebilmek için kızın hazır olmasını beklemek zorunda. zaten videodaki adamda kızın hazır olduqu zaman evlılık faslı tamamlanır diyo..

Ben de senin yerinde olsam burada bizimle konuşurken utanırdım.

Beşik kertmesi başka bir yaradır filan ama bu konuyla direkt ilişkisi yoktur.

İslam'a göre bir çocuk adet gördüğü an onunla cinsel ilişkiye girilebilir, evlenilebilir.

Bunu ilk defa mı duyuyorsun? İslam'la idare edilen ülkelerde bu işin gayet rahat ve doğal bir şekilde yapıldığını ilk defa bizden mi duyuyorsun?

Sen uzaydan geldin herhalde..

Sitelerde Paylaş

O halde bırakın evrim getirsin. Doğaya bırakın. Çocuklara anestezi yapar doğurturuz, bilmem ne yapar psikolojik olarak etkilenmeleini önleriz gibi saçma sapan önermelerle gelip evrimden bahsetmeniz, kusura bakmayın ama düpedüz cahilliktir.

Dogmalarınızdan arının, objektif olun, bilimsel gerçekleri kabul etmeyi öğrenin, ondan sonra felsefe yapmaya kalkın.

Bu forum ensestin ve çocuklarla seksin savunulabileceği en son yer bile değildir.

Bunu yapmak için İslami forumları tercih edin lütfen.

Pedofiliyi ahlak ve tabuyla bir arada değerlendiren biriyle konuşmak zuldür.

Bu korkunç hastalığı tabu zanneden biri, olsa olsa kötü niyetli biridir. Cahil demek hafif kalacak.

Sizi bugüne dek ensest yapmaktan ya da çocuklarla seksüel ilişki kurmaktan alıkoyan neden Tanrı idiyse, vay halinize.

selam ıfeelgood...

sosyoloji (toplum psikolojisi dogmalarımız!)üzerine bir kitap yazıyorum...

umuyorumki önümüzdeki yıl basım yapılacak...

sandığınız gibi çocuk sexi meraklısı bir insan değilim...

aksine insanın tüm öğeleri ile açıklanması gereken canlı olduğunu düşünen ve bu öğeleri(sosyal siyasal psikolojik) kitaba dönüştürmeye azmetmiş bu konuda çalışmalar yapan araştırmalar yapan bir insanım...

bu korkunç hastalık! ifadeniz ilginç...

hiç bir üst kabulu tanımayan siz ateist hanımın evrimin doğal sürecini hangi gerekçe ile hastalık oarak tanımladığını okumak isterdim...

lakin aynı hanımın "insan gerçeğinin" ve ne kadar reddetsekte dogmaların hayatımızın bir parçası olduğunun farkına varmasını dilerdim...

teist veya ateist hiç farkımız yok sevgili ıfeelgood!

temele insana indiğimizde biz bizimle yüzleşiyoruz belkide gerçek kimliğimizle gerçek yüzümüzle buluşuyoruz...

bizi endişelendiren sıkan işte bu gerçek yüzümüz...

bahsettiğiniz fiilin veya ensestin bir hastalık olmadığını bir tercih olduğunu lakin bu tercihin dogma düşüncelerle "kötü" olarak bilinçlerimize kazındığını biliyoruz...

kendimizi sınırlamak içimizdeki hayvanı durdurmak adına ilahi dogmaları reddedip ilahsal dogmalar yerine kendi dogmalarımızı koyuyoruz...

Sitelerde Paylaş

yürü git lan ateist yobazı seni.

Ne olduğunu ve ne olacağını bildiğim için yazının tamamını alıntılamadım.Yakın gelecekte pc ler ve tartışma platformları çok değişecek.Tartişanlar ekranda bütün verileri ile görünecekler.Bilgi sayarımda bir tuşa bastığım zaman senin gibilerin oturdukları yere 380 wolt elektrik akımı da sağlanmış olacak...

Uçmuş bile benim iletimde ilgisiz ileti olmuş silinebilir.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evlilik (resmi veya gayri resmi cinsel birleşme) "akli yeterlilik" gerektiren bir karardır.

18 yaşından küçük bir birey "Akli yeterliliğe" sahip değildir.

Bunun aksini savunanlar SUÇLUDUR.

Bu konunun daha tartışılacak nesi kaldı ki?

- Evet Kuranda Sübyancılık vardır.

Vardan da öte, normaldir (merak edenler yukarıdaki İslam ve Kuran üretimi müslüman numunelerine gözatabilirler)

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...