Jump to content

Cebrailin hızı 50000 yıl süreli

Recommended Posts

v hızıyla hareket eden cisimlerde saat daha geç akar. ışık hızına gelindiğinde artık saat akmaz. zaman donmuştur.

t=1/(1-v^2/c^2)^0.5

ilişkileriyle bu hesaplanabilmektedir.

saymakta olduğumuz 50000 yıl süreli 1 gün demek bizim saatimize göre 18262500(50000*365.25=18262500 gün) kez daha yavaş işleyen bir saate sahip olan bir cisim demektir.

biz 18262500 gün sayana kadar cebrail için 1 gün geçiyormuş.

eğer cebrail değil de bu saatle çalışan bir cisim düşünürsek bu cismin hızı:

v=c*(1-1/t^2)^0.5

v=299792457,99999955m/s

ışık hızının saatte gittiği mesafeden sadece 1.62mm az mesafe katedecek kadar hızlı gitmesi gerekir.

27.4 milyar ışık yıllık yolu 27.4milyar yıl + 36 saatte alır.

yani evrenin bir ucundan öteki ucuna gitmesi ışıktan 36 saat daha geç olur.

eğer cebrail fizik kanunlarımıza tabiyse ışık hızından yavaştır hızı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gün ne demek? Uzayda gün mü olur ya? Uzayda gün kavramı nasıl olur onu anlamadım açıkçası?! Ayrıca O nerede,bir mekanda mı ki? O derken Allah'ı ifade ediyorsunuz anlaşılan. Nasıl yani,Allah bir mekanda mı bulunuyor?

tarihinde şaman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili 12. boyut.

Ben senin Cebrail tanımını çok merak ediyorum cidden.

Rica etsem, yapar mısın?

4 büyük melekten vahiy getireni.

Nisâ 171

(Medenî 92) Ey ehl-i kitap! Dininizde aşırı gitmeyin ve Allah hakkında, gerçekten başkasını söylemeyin. Meryem oğlu İsa Mesih, ancak Allah'ın resulüdür, (o) Allah'ın, Meryem'e ulaştırdığı "kün: Ol" kelimesi(nin eseri)dir, O'ndan bir ruhtur. (O'nun tarafından gönderilmiş, yahut teyit edilmiş, yahut da Cebrail tarafından üfürülmüş bir ruhtur). Şu halde Allah'a ve peygamberlerine iman edin. "(Tanrı) üçtür" demeyin, sizin için hayırlı olmak üzere bundan vazgeçin. Allah ancak bir tek Allah'tır. O, çocuğu olmaktan münezzehtir. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. Vekil olarak Allah yeter.

Mâide 110

(Medenî 112) Allah o zaman şöyle diyecek: "Ey Meryem oğlu İsa! Sana ve annene (verdiğim) nimetimi hatırla! Hani seni mukaddes ruh (Cebrail) ile desteklemiştim; (bu sayede) sen beşikte iken de yetişkin çağında da insanlarla konuşuyordun. Sana kitabı (okuyup yazmayı), hikmeti, Tevrat ve İncil'i öğretmiştim. Benim iznimle çamurdan, kuş şeklinde bir şey yapıyordun da ona üflüyordun, hemen benim iznimle o bir kuş oluyordu. Yine benim iznimle anadan doğma körü ve alacalıyı iyileştiriyordun. Ölüleri benim iznimle (hayata) çıkarıyordun. Hani İsrailoğullarını (seni öldürmekten) engellemiştim; kendilerine apaçık deliller (mucizeler) getirdiğin zaman içlerinden inkar edenler, "Bu, apaçık bir sihirden başka bir şey değildir" demişlerdi.

Nahl 102

(Mekkî 70) De ki: Onu, Mukaddes Ruh (Cebrail), iman edenlere sebat vermek, müslümanları doğru yola iletmek ve onlara müjde vermek için, Rabbin katından hak olarak indirdi.

Tekvîr 19

(Mekkî 7) O (Kur'an), şüphesiz değerli,bir elçinin (Cebrail'in) getirdiği sözdür.

Tekvîr 23

(Mekkî 7) Andolsun ki, onu (Cebrail'i) apaçık ufukta görmüştür.

Bakara 87

(Medenî 87) Andolsun biz Musa'ya Kitab'ı verdik. Ondan sonra ardarda peygamberler gönderdik. Meryem oğlu İsa'ya da mucizeler verdik. Ve onu, Ruhu'l-Kudüs (Cebrail) ile destekledik. (Ne var ki) gönlünüzün arzulamadığı şeyleri söyleyen bir elçi geldikçe ona karşı büyüklük tasladınız. (Size gelen) peygamberlerden bir kısmını yalanladınız, bir kısmını da öldürdünüz.

Bakara 97

(Medenî 87) De ki: Cebrail'e kim düşman ise şunu iyi bilsin ki Allah'ın izniyle Kur'an'ı senin kalbine bir hidayet rehberi, önce gelen kitapları doğrulayıcı ve müminler için de müjdeci olarak o indirmiştir.

Bakara 98

(Medenî 87) Kim, Allah'a, meleklerine, peygamberlerine, Cebrail'e ve Mikail'e düşman olursa bilsin ki Allah da inkarcı kafirlerin düşmanıdır.

Şu’arâ 193

(Mekkî 47) (Resulüm!) Onu Ruhu'l-emin (Cebrail) indirdi.

Necm 5

(Mekkî 23) Çünkü onu güçlü kuvvetli biri (Cebrail) öğretti.

Tahrîm 4

(Medenî 107) Eğer ikiniz de Allah'a tevbe ederseniz, (yerinde olur). Çünkü kalpleriniz sapmıştı. Ve eğer Peygamber'e karşı birbirinize arka verirseniz bilesiniz ki onun dostu ve yardımcısı Allah, Cebrail ve müminlerin iyileridir. Bunların ardından melekler de (ona) yardımcıdır.

Me’âric 4

(Mekkî 79) Melekler ve Ruh (Cebrail), oraya, miktarı (dünya senesi ile) ellibin yıl olan bir günde yükselip çıkar.

Nebe’ 38

(Mekkî 80) Ruh (Cebrail) ve melekler saf saf olup durduğu gün, Rahman'ın izin verdiklerinden başkaları konuşmazlar; konuşan da doğruyu söyler.

Kadr 4

(Mekkî 25) O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar.

Sitelerde Paylaş

Gün ne demek? Uzayda gün mü olur ya? Uzayda gün kavramı nasıl olur onu anlamadım açıkçası?!

gün yoktur. zaman vardır. zaman da min adımları olan ve atomaltı parçacıklara kadar madde ve enerjinin tabi olduğu bir kavramdır.

hıza ve kütle çekime bağlı olarak zamanın akışı uzayabilir.

Sitelerde Paylaş

Gün ne demek? Uzayda gün mü olur ya? Uzayda gün kavramı nasıl olur onu anlamadım açıkçası?! Ayrıca O nerede,bir mekanda mı ki? O derken Allah'ı ifade ediyorsunuz anlaşılan. Nasıl yani,Allah bir mekanda mı bulunuyor?

jupiter uzayda değilmi orda nasıl zaman oluyor jupiterin 1 günü ile dünyanın bir günü aynı olabilirmi tabiki olamaz al sana uzayda gn kavramı

Sitelerde Paylaş

jupiter uzayda değilmi orda nasıl zaman oluyor jupiterin 1 günü ile dünyanın bir günü aynı olabilirmi tabiki olamaz al sana uzayda gn kavramı

Galaksiler arası boşlukta hangi gezegene göre hesaplıycaz hocam...bir açıkla da öğrenelim... Ayrıca Tanrı bir mekanda mı,bir yerde mi de melek O'na ulaşıyor? Cibril yanımda ol dediğinde hemencecik yanında olamıyor mu? Miraçta peygamber Allah katına gitti mi? Şu hızı bir gün bende hesaplayacağım. bir ışık yılı 9.470.000.000.000km yani ışığın bir yılda kat ettiğ km. 50000 yılda kaç kilometre yapıyor ışık hızıyla gitse hesaplayın. Bilinen evrenin kaç milyar ışık yılı mesafe olduğunu da hesaplayın. Cebrail evrenden çıkabiliyor mu? Benim matematiğim pek iyi değildir matematiği iyi olan bir arkadaş hesaplarsa sevinirim.Benim bildiğim 3 milyon yıl (ışık hızı ile gitsek)sonra Andromeda galaksisine ulaşıyoruz Cebrail madem ışık hızından yavaş 50000 yılda nereye gidiyor ya onu pek anlayamadım. Matematiği iyi olan arkadaşlar gerçekten açıklarsa iyi olur.

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim 3 milyon yıl (ışık hızı ile gitsek)sonra Andromeda galaksisine ulaşıyoruz

3milyon yıl ışık hızıyla gitmek demek

uzay gemisinin içindekiler dünyadan ayrıldıkları yaşlarında andromeda galaksisine varmış olurlar.

dünyadakiler ise çoktan ölmüş yerlerine kaç yüzbininci nesil gelmiş olur.

işte böyle.

Sitelerde Paylaş

hatta dünyadaki kıtalar, denizler bile değişmiş olur.

yani andromedayı ışık hızında bir uzay gemisiyle ziyaret edip gelsen

dünyadan ayrıldığında 28 yaşında olsan

sen geldiğinde yine 28 yaşında olursun ama ülkeni bıraktığın yerde bulamazsın.

belki yerinde dağ oluşmuştur.

belki çöl olmuş

belki cennetlik bi yer olmuştur.

insanlarda değişmiştir.

belki nesilleri yok olmuştur.

Sitelerde Paylaş

Cebrail hangi hızda gidip geliyordu,kafam karıştı şimdi... :blink:

eğer fizik kanunlarına tabiyse,

eğer bizde 50000 yıl geçene kadar onda 1 gün geçiyorsa ve bu hızından dolayı ise

v=299792457,99999955m/s (metre/saniye)

hızıyla gidip geliyordur.

ışık hızı da tam tamına

c=299792458m/s dir.

Sitelerde Paylaş

3milyon yıl ışık hızıyla gitmek demek

uzay gemisinin içindekiler dünyadan ayrıldıkları yaşlarında andromeda galaksisine varmış olurlar.

dünyadakiler ise çoktan ölmüş yerlerine kaç yüzbininci nesil gelmiş olur.

işte böyle.

Sen ne konuştuğunun farkındamısın?

Zaman nedir kavram olarak tanımlamışsın?

Zaman sadece bizim dünya içinde hesapladığımız ölçek.

Zaman = Ölçek ikisi aynı zımbırtı.

Yukarıdaki ve aşağıdaki bahsettiğin ışık hızında zamanın durması diye birşey yoktur.

Bir kişi ışık hızında da gitse, normal hızdada, dünya zamanından bağımsız 3 milyon yıl yaşamaz.

Dünya zamanı ile 60 - 70 yaşına gelince ölür. Ne yani canlıdaki metapolizmadamı duruyor komik :)

Şimdi işin yoksa zaman diye bir kavram olmadığınıda anlat.

Sitelerde Paylaş

Şimdi benim bu cebrailolayında en çok merak ettiğim husus şu:

-Cebrail çok eski bir melek (rütbesi var sonuçta) ve uzun zamandan beri Allahla takılıyorlar. Hatta Allah ona mesajları güvenip veriyor, peki bunlar birbirleriyle karşılaşınca ne diye hitap ediyorlar birbirlerine?

Cebrail Allaha "Nasılmış bugün benim biricik Allahım? Aman da aman, yerim o tontoş yanakları" diyor mudur?

Allah da ona "Hey Ceboş, naber?" falan diyordur di mi? O kadar samimi olmuşlardır artık.

Bunla ilgili bir açıklama yok mu?

Bence bu onun hızından daha önemli.

Sitelerde Paylaş

Şimdi benim bu cebrailolayında en çok merak ettiğim husus şu:

-Cebrail çok eski bir melek (rütbesi var sonuçta) ve uzun zamandan beri Allahla takılıyorlar. Hatta Allah ona mesajları güvenip veriyor, peki bunlar birbirleriyle karşılaşınca ne diye hitap ediyorlar birbirlerine?

Cebrail Allaha "Nasılmış bugün benim biricik Allahım? Aman da aman, yerim o tontoş yanakları" diyor mudur?

Allah da ona "Hey Ceboş, naber?" falan diyordur di mi? O kadar samimi olmuşlardır artık.

Bunla ilgili bir açıklama yok mu?

Bence bu onun hızından daha önemli.

cem yolmazın tahtında gözün var anlaşılan ama sana tavsiye böyle aptalca espiriler yaparsan iş yapamassın o alemde

Sitelerde Paylaş

Her halde ayetleri taşırken bu yolu yapmıyordur değil mi?Yoksa yandık valla.  :lol:

Ayetleri taşıyorken bu yolu yapıyorsa o zaman Cebrailin Muhammed doğmadan 50.000 yıl önce yola çıkması gerekli..

Ayrıca bu başlığı açan şahıs bu başlıkla Allah'ı belirli bir uzaklıkta belirli bir mekana yerleştirdiğinin farkında mı?

Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki ve aşağıdaki bahsettiğin ışık hızında zamanın durması diye birşey yoktur.

Bir kişi ışık hızında da gitse, normal hızdada, dünya zamanından bağımsız 3 milyon yıl yaşamaz.

Dünya zamanı ile 60 - 70 yaşına gelince ölür. Ne yani canlıdaki metapolizmadamı duruyor komik :)

Şimdi işin yoksa zaman diye bir kavram olmadığınıda anlat.

öncelikle yanlış biliyorsun.

sen metabolizma mı duruyor demişsin, daha da ötesi atomdaki saat duruyor, atomaltıparçacıklardaki zamanın akışı ışık hızına yaklaştıkça yavaşlıyor ve duruyor.

atom durunca moleküller bileşikler hormonlar organeller hücreler organlar sistmeler metabolizma durmuş oluyor.

işte Allah gücünü böyle gösteriyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...