Jump to content

Yaşamın başlangıcı açıklanırsa ...

Yaşamın başlangıcı açıklanırsa ...  

45 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

nereye çarpıttım anlamadım.

Sen trilyonda bir ihtimale sarılacam diyorsan sana diyecek birşeyim olmadıgını vurguladım.

Ayrıca konuşmalarından dna rna yada protein gibi hücresel yapılardan çakmadığını anladım. Zira çok basitmiş gibi o öyle birleşti şu söle reaksiyon oldu sonra hop hip bitti gibi basit olaylarla anlatıyorsun ki işin aslı böyle hop hiple olacak şeyler değildir bunlar.

:lol::lol: birincisi burada konuşmuyor yazıyoruz, ikincisi sana bilimsel bir birifing verme gereğimin olduğunu nerden çıkardın arkadaş..Merak ediyorsan git bilimsel yayınları takip et, sana kuran denilen zırvalıktan hayır gelmez..

Lafa bak , konuştuklarımdan dna , rna dan çakmadığımı yazmışsın da ; kuran denilen embesil uyduruk kitabın yazarının hiç bi boktan çakmadığını anlamamışsın...Çok komik yahu...

Yahu o kadar komiksin ki ; demişsin ki bu işler o kadar kolay olmuyo, sen çok basit yazmışsın; hahaha , adam kitabında 6 günde ol deyip evrenin yaratıldığı yalanına inanıyorsun da , benim söylediklerime inanmıyorsun yahuuu.. :lol: :P

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

cıvıklıga gerek yok.

bi benim yazdıklarıma bak birde kendi yazdıklarına bak. Şuana kadar adam olmayan biriyle tartışarak zamanımı kaybetmişim megersem.

Sana ancak gülüyorum, selametle kardeşim.. :lol:

Adama bakın adama..

Evet yazdıklarını gördük...Her zaman olduğu gibi kocaman bir 0

tarihinde uğur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gezginin dediği şey olsaydı şuana kadar olurdu. Çünkü olağan bir şey için bilim bunca zaman beklemez. Demek ki canlılığın kendi kendine oluşması çok zor bir olay. Bu saatten sonrada bilim bunu açıklasa bebeler bile inanmaz. Çünkü bu saatten sonra bulunan bir şey içinde art niyet aramak herkesin hakkı olacaktır ve buda teistlerin inançlarında bende dahil bir değişim yapmıyacaktır.

Canlılık basit tesadüfler üzerine kurulu olsaydı bilim şuana kadar bunu kolaylıkla kanıtlamış olacaktı. Eğer bende bu deneye şahit olsam ve kolaylıkla hücrelerin oluştugunu hatta 1 yıl sonra yeni canlıların meydana geldiği ( deneye hiç bir dış etkenle etki edilmedikçe) görseydim elbette bütün bunlar içinde Tanrı napıyor diyebilirdim. Fakat yinede 2. bir soru olarak evren nasıl oluştu sorusu olacaktı ? Yani bu enerji nerden gelmektedir ? Sonuçta yinede bir Tanrı kavramı bir köşede kalacaktır.

Anladığım kadarıyla, "Evet, Tanrı yok" deme cesaretin var. Yani Adem-Havva masalına "uydurma" deme cesaretin var, ama daha cevaplanacak sorular kaldığı için demiyorsun.

.

Sitelerde Paylaş

Belki gözden kaçtı.

BigBang'ı işin içine bilinçli olarak katmadım. Soru, "... BigBang Tanrısız açıklansa idi..." gibi bir şey de olabilirdi.

Başlık sadece yaşamın başlangıcı ile ilgili.

Yani, Kutsal Kitaplarda yazan yaratılış hikayelerinin uyduruk olup olmaması ile.

Şu anda, dindar arkadaşların ezici çoğunluğu, ".. Kutsal Kitabımız uyduruk ta olsa umrumuzda değil; biz bu uyduruk kitaba inanmaya devam ederiz" yaklaşımı içindeler.

Daha başka bir şey beklenemezdi.

.

Sitelerde Paylaş
Belki gözden kaçtı.

BigBang'ı işin içine bilinçli olarak katmadım. Soru, "... BigBang Tanrısız açıklansa idi..." gibi bir şey de olabilirdi.

Başlık sadece yaşamın başlangıcı ile ilgili.

Yani, Kutsal Kitaplarda yazan yaratılış hikayelerinin uyduruk olup olmaması ile.

Şu anda, dindar arkadaşların ezici çoğunluğu, ".. Kutsal Kitabımız uyduruk ta olsa umrumuzda değil; biz bu uyduruk kitaba inanmaya devam ederiz" yaklaşımı içindeler.

Daha başka bir şey beklenemezdi.

.

Kutsal kitaplar konusunda, ne sizlerin (ateistlerin) ne de kitap ehillerinin objektif yorum yaptığına inanmıyorum... Herkes bardağa bakmak istediği taraftan bakıyor... Dolayısı ile ortak noktada bir türlü buluşulamıyor.

Diyeceksinki sen objektif misin?

Elimden geldiğince objektif olmaya çalışıyorum... Çünki mensubu olduğum islam dininin eleştirdiğim noktaları var (kölelik, cariyelik, çok eşlilik vs...) Ama bunları eleştirirken kesinlikle yanlıştır hükmü de getirmiyorum, yanlış anladığımı bu konuların iyi bir açıklamaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum...

Peki size göre Kur-an da hiç mi doğru bir şey yok?.. Bu kadar mı uyduruk olur bir kitap?... "Kur-an'da ki şu şu ayetler şaşırtıcı" dediğiniz bir ayet yok mudur?

Herneyse;

Herkesin düşüncesi kendine...

Ben inancımın son derece sağlam olduğunu düşünüyorum... Ancak görüyorumki bahsettiğiniz durumda inancını terk edecek tek kişi de ben mişim... Düşünüyorum da;

Evreni yaratmamış, hayatı yaratmamış bir Tanrı ne işe yarar?

Diyelimki bir Tanrı var ve gerçekten hiç bir şeye karışmamış olsun ama yaptıklarımdan dolayı beni mükafatlandıracak ya da cezalandıracak olsun...

Eğer beni ona inanmadım (aslında burada inanmak kelimesini kullanmak yanlış, çünki zaten o durumda Tanrının varlığını biliyoruz) diye cezalandıracaksa buna zorbalıktan başka bir tanım bulamıyorum ben...

Ne kainatın varlık sebebisin, Ne de benim...

Sırf benden güçlü (olağanüstü güçleri) olduğu için beni cezalandıracak bir Tanrı'nın; Firavun'dan, Nemrud'dan, Adolf Hittler' den farkı nedir?

Sitelerde Paylaş
....

Peki size göre Kur-an da hiç mi doğru bir şey yok?.. Bu kadar mı uyduruk olur bir kitap?... "Kur-an'da ki şu şu ayetler şaşırtıcı" dediğiniz bir ayet yok mudur?

....

Tabii ki vardır AteshBey.

"Dinde zorlama yoktur" diye bir cümle de var Kuranda.

Ne yazık ki, Kutsal Kitapları, "Tanrının sözü" olarak, bir bütün olarak kabul etmek zorundayız.

Ve ne yazık ki, sadece Kuran değil, bütün "Kutsal Kitap"lar, tartışılamaz, değiştirilemez, yanlışlar ayıklanamaz.

.

Sitelerde Paylaş

Yalan söylemeyeyim, her okuduğumda şaşkınlık tutar, hayretler içinde kalırım. Böyle bir kitap nasıl olur da peşinden milyarı aşkın insanı sürükler bir türlü anlayamıyorum.

Ha doğru şeyler söylemiyor mu? Söylüyor elbette. Ama bunları söyleyebilmek için tanrı ya da peygamber olmaya gerek yok. Geri kalan post modern kuran mucizeleri ise revizyonist müslümanların kuranı güncelleme çabasından ibarettir. Ne 19 meselesi, ne de "falanca şey zaten kuranda vardı" muhabbetlerine hiç ama hiç inanmam.

Sitelerde Paylaş

Yalan söylemeyeyim, her okuduğumda şaşkınlık tutar, hayretler içinde kalırım. Böyle bir kitap nasıl olur da peşinden milyarı aşkın insanı sürükler bir türlü anlayamıyorum.

Ha doğru şeyler söylemiyor mu? Söylüyor elbette. Ama bunları söyleyebilmek için tanrı ya da peygamber olmaya gerek yok. Geri kalan post modern kuran mucizeleri ise revizyonist müslümanların kuranı güncelleme çabasından ibarettir. Ne 19 meselesi, ne de "falanca şey zaten kuranda vardı" muhabbetlerine hiç ama hiç inanmam.

işinize gelince Allah söylüyor işinize gelince insanlar.bence çelişki sizin beyninizde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...