Jump to content

! HERSEYi YARATAN TANRI TABiKi VAR !

Recommended Posts

öncelikle, bu forum'da TANRI hakkında yazılan mantıksız,küfür içeren birçok konuyu görünce DAYANAMADIM ve sırf sadece bu konuyu açmak için üye oldum.

bu bilinçsizlige artık bir SON vermenin zamanı gelmistir!

TANRI'nın varlıgını inkar eden insan'lar! sizlere çok kızıyorum, üzülüyorum, !HAYRET EDiYORUM! , ibret alıyorum ve tabiki dogruları göstererek yardım etmek istiyorum!

hersey AP-AÇIK ortadayken nasıl göremiyorsunuz? inanın sasıyorum.

BUYRUN herkesin kolayca anlayabilecegi tarzda olan (birkaç önemli örnekle) gerçekleri kolay bir sekilde !ANLAYALIM!

- yazım (birazcık) uzun oldugu için,tamamını (dikkatli) okunamınızı istiyorum! ''' inanın pisman olmayacaksınız! '''

*** EVET BASLAYALIM ***

TANRI ne kadar 'GÜÇLÜ' 'YÜCE' (kúdretli) oldugunu insanlara ÖZGÜR iRADE ve AKIL vererek gösteriyor!

ama insan, TANRI'yı 'maddesel olarak' göremedigi için, TANRI yoktur diyor.

oysa, !TANRI HERYERDEDiR!

bizler,TANRI'nın seklini,vücudunu bilemeyiz! 'hayal dahi edemeyiz' akıl tıkanıp kalır!

ÇÜNKÜ:onu hayal edecek kapasitemiz yoktur!

nasılki sevgi,nefret,ask vs..gibi duyguların sekli semali ve vücuda gelmis maddi tarafı yoksa,TANRI'nında seklini semalini DÜSÜNEMEYiZ ve BiLEMEYiZ!

'ask - nefret' gibi duyguların vücudunu veya semalini bana tarif edebilirmisiniz???

!!!!! TANRI 'YÜCELiK' GÖSTERGESi OLARAK iNSANA * AKIL VE ÖZGÜR iRADE * VERDi !!!!!

(kendisine muhattap kıldı)

bunu kısaca söyle anlayabiliriz: TANRI o kadar güçlüki insanı >>> (robot gibi) <<< yaratmadı. mesela,melekler! melekler özgür iradeleri olmadıgı için SADECE tanrıya 'secde' ediyorlar.

bütün hayvanlardada 'AKIL' (mantık) olmadıgı için onlarda 'ROBOT GiBi' yasıyorlar.

> (robot kelimesi yanlıs anlasılmasın! SADECE,özgür irade sahibi olmak; farklı oldugun, varlıgını sorgulayabildigin ve TANRI'yla 'muhattap' olabildigin anlamına geliyor) <

iste o yüzden hayvanlarda akıl ve özgür irade olmadıgı için !HAYVANLAR!

TANRI, herseyi (hepsinden) yaratabildigini açıkça gösteriyor bizlere!

AKLIN, EN BÜYÜGÜ! EN GÜZELi! EN YÜCESi! (((SADECE))) TANRI'DADIR.

biz insanlara, (ölçüsü belli bir oranda olan) kendi SONSUZ aklından ve özgür iradesinden veriyor!

bu yüzden, herkez kendisini 'ruhsal (BEN)lik' olarak biliyor.

biraz düsünürseniz burada ne demek istedigimi anlarsınız:

(SEN TANRIYI SORGULAYABiLDiGiN iÇiN TANRI ÇOK YÜCE VE ÇOK GÜÇLÜDÜR)

'beyin,tanrının insanlara bahşettigi en büyük enerji kaynagıdır'

(bu kaynagı kullanmak,insanların (irade)lerine bırakılmıstır)

ÖZGÜR iRADE DEMEK:kimse tarafından baskı görmeden, özgür iradenle, ne istersen yapabilirsin demek! ÖZGÜRSÜN DEMEK! düsünebiliyorsun (akıllısın) demek! aklın oldugu için seçim yapabiliyorsun demek! iyiyle kötüyü ayırt edebilecek 'GÜCE' sahipsin demek!!!

iste tam bu yüzden, burada TANRI hakkında çok bilinçsiz, hakaret ve küfür içeren konular olabiliyor!

TANRI'yı sorgulayabildigimiz için bu mümkün olabiliyor.

TANRI O KADAR GÜÇLÜKi SANA (BENLiK DUYGUSU) VEREBiLiYOR! lütfen biraz düsünün ve (demek istedigimi anlayın)

sen kimsinki seni yaratan tanrı'ya karsı geliyorsun,küfrediyorsun?

sen kimsinki tanrı'ya insan tüccarı,köle tüccarı diyebiliyorsun?

TANRI iNSAN GiBi DÜSÜNMEZ!

SEN SENi YARATAN TANRIDAN DAHAMI iYi BiLECEKSiN??? (süphesiz o kimsenin bilmediklerini bilir!)

sen sadece aciz bir insansın!

agız,burun,kas,göz,kulak vs.. vs.. vücudunun HER BiR YERiNi ve ÖZELLiGiNi saymaya kalksam,imkanı yok saymakla bitmez! ne siz okuyacak sabrı gösterebilirsiniz,ne ben bitirebilirim bu yazımı.

bütün bu üstün akıl gerektiren seyleri nasıl tesadüf olarak yorumlayabilirsiniz!

TESADÜFEN varolması hiç MÜMKÜNMÜ???

Bu aynen suna benzer: arabalar kendiliginden meydana gelmistir! arabaları yapan insan degildir. DESEM NE DERSiNiZ???

tabikide bunun mümkün olmadıgını, arabanın 'HER BiR' aletine kadar insanın yerlestirmesi gerektigini,kendiliginden bir parçanın arabaya gidip yerlesmesinin imkansız oldugunu söyleceksiniz degilmi?

Küçücük bir vidanın bile 'tesadüfen' arabaya kendisini vidalayamayacına göre! nasıl EVRENiN (bu müthis düzenin) tesadüfen oldugunu düsünürsünüz? AKLA MANTIGA SIGARMI BU?

BU, (sayısız örnekten sadece 1 tanesi).

!!! (gökyüzünden, TAS yerine KAR yagıyor, ATES yerine YAGMUR yagıyor) !!!

NEDEN SENCE?

~ GÜNES ~

hiç yolunu sasırmadan, hiç bir sekilde rotasından çıkmayan günes,hergün aynı yerden tekrar doguyor! bunu nasıl 'EVRiM' olarak nitelendirebilirsiniz?

dünyanın içindeki canlılara evrim geçirerek var oluyor diyorsunuz! peki ya dünya dısındakiler? gezegenler..yıldızlar?

galaksimizde 200 milyar civarında yıldız var.(tahminen)

peki ya evrendeki diger sayısız galaksilerdeki yıldız sayısı???

BÜTÜN BU YILDIZLAR,EVRiM GEÇiREREKMi ÇOGALIYORLAR ACABA?

Günes Dünyaya 150 Milyon km! uzaklıkta diyelim. (tahminen)

hava 40 derece oldugunda (yazın) insan bunalıyor hatta bayılanlar oluyor degilmi?

simdi,günesin dünyaya 149 milyon km! uzaklıkta oldugunu DÜSÜNELiMMi?

kaç derece olur dünya sıcaklıgı sence?

yada 151 milyon km! uzaklıkta oldugunu düsünelim.

ne kadar soguk olur?

AMA BUNLAR OLMAZ! günes 'TAMAMEN' olması gereken uzaklıktadır!

150 milyon km uzaklıkta olan günes bize fazla yakın yada fazla uzak oldugunda bizim yanacagımızı yada donacagımızı NEREDEN BiLiR?

TESADÜFEN OLAN BiR SEY, BU KADAR MÜKEMMEL BiR DÜZEN NASIL YAPABiLiR?(YARATABiLiR)???

ben elime bir top alıyorum,havada DURDURAMIYORUM!küçücük bir top havada kendi kendine durmuyor.HEMEN YERE DÜSÜYOR!

Dünya kaç kilodur sence? hesaplayabilirmisin?

MiLYON TON agırlıgında olan gezegenler,nasıl oluyorda boslukta durabiliyorlar?

altında onu tutacak birsey yok!

ne bir yere ASILI nede bir yere BAGLI..

ne balon gibi uçup gidiyor,nede asagıya (bosluga) düsüyor!

onları orada tutan sey ne olabilir sence?

BUNLAR,HiÇ BiR SEKiLDE TESADÜFEN OLMUS OLAMAZ! DÜSÜNMÜYORMUSUNUZ?

bunların hepsinin tesadüf bir sekilde meydana geldigine NASIL iNANABiLiR iNSAN???

o insan ya hiç DÜSÜNMÜYOR'dur. yada TAMAMEN akılsızdır! (bunun baska bir açıklaması olamaz)

hangi sebepten dolayı,agaç'lar SAGLIKLI ve ViTAMiNLi binbir çesit meyve/sebze verir.

binbir çesit meyvelerin ve sebzelerin arasından,insanın hosuna gitmeyecek,tat vermeyen,vitaminsiz ve saglıga zararlı kaç tane meyve/sebze sayabilirsin bana???

mesela mandalinaya bir bak. sanki fabrikadan çıkmıscasına nasıl tek tek birbirine yapısmayacak sekilde yapılmis!aralarına ince bez yerlestirilmiski,tek tek yiyebilelim diye!

PORTAKALDA öyle bir özellik varmı?

HANGi TESADÜF BUNU DÜSÜNÜP YAPABiLiR?

bunlar,sadece anlayabileceginiz bir kaç BASiT örnek!

ama bu kadarı bile (AKILLI) ve (DÜSÜNEN) birisi için FAZLASIYLA YETERLiDiR!

/// hala anlamayan,inkar eden varmı? ///

*** gerçekten anlamak isteyen,bu yazdıklarımın hiçbirisine ihtiyaç bile duymaz! çünkü o gördügü HERSEYiN tesadüfen olamayacagını bilir. ***

*** anlamak istemeyen ise,TANRI karsısına çıkıp seni ben yarattım dese bile inkar edecektir! ***

inanmak yada inanmamak,buna tabiki siz karar vereceksiniz! (özgür iradenizle) ve benim umrumda degil sizin neye inandıgınız!

BEN, BU YAZDIKLARIMDA VE SAYISIZ GERÇEKLERDE TANRI'NIN VAR OLDUGU GÖRDÜM,AKLIMLA KAVRADIM!

BEN, GÖZÜMÜ NEREYE ÇEViRSEM TANRI'NIN YARATTIKLARINDA TANRI'yı GÖRÜYORUM!

tesadüf oldugunu düsünmek,AKIL ALMAZ BiR SAÇMALIK,CAHiLLiK ve KÖRLÜKTÜR!

+++ bunları yazarak sizlerde görün, hissedin ve düsünün istedim. +++

iNANMAYANLAR:bunlara TESADÜF demekten baska bir cevap(ispat)sunamazlar! SUNAMAMISLARDIRDA!!!

sadece,tanrının yarattıklarını sorgulayarak,BU NEDEN BÖYLE OLDU? tanrı BUNU NEDEN BÖYLE YARATTI? gibi saçma sapan sorularla kendilerini kandırırlar! onlar 'GERÇEK' KÖRDÜRLER.

sifre:DÜSÜNMEKTiR.DÜSÜNEN ÇOK KOLAY GÖRÜR VE ANLAR!

son olarak: TANRI'NIN VAR OLDUGUNU BiLMEK,('mecbur olarak') iSLAMI VE KURANI KABULLENMEK DEGiLDiR. !!! (MESELE, HERSEYiN TESADÜF ESERi OLAMAYACAGINI BiLMEKTiR) !!!

TANRI'nın varlıgı, dinlerle ve o dinlerin kurallarıyla kıyaslanmamalıdır!

.....bunu bilen ZATEN neyi seçecegini (ne yapması gerektigini) BiLiR!.....

Saygılarımla,

KeskiN.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 351
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu yazdıkların tanrının var olduğu ve her şeyi yarattığı ön kabulüne sığınılarak yazılmış şeyler.O yüzden hiçbir değeri yok.Ön kabulsüz tekrar yaz.Bildiğin şeyleri nereden bildiğini anlat."Tanrı varsa bile bunu senin bilmen mümkün değildir" bu tezi çürüt.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

NEDEN SENCE?

Tabi ya gökten taş yağmıyorsa tanrı vardır dimi.

Yıllardır bu kadar bilimsel bir tanrı ispatı görmemiştim :lol:

Ne güzel sorular bunlar ya eskiden olsa kızardım artık gülüyorum :)

Bumuydu tanrıyı ispatlıcam dedigin :D

tarihinde OffSpring tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ama insan, TANRI'yı 'maddesel olarak' göremedigi için, TANRI yoktur diyor.

oysa, !TANRI HERYERDEDiR!

Mesela nerede?

Tam koordinat vermen gerekir

Dünyada her yerde mi?

Evrende her yerde mi?

Nerede?

Eğer evrende her yerde ise Tanrının vücudundan dünyaya ve insanlara düşen kısmı neresi? (ayakları mı bu tarafa düşüyor? başı mı, sırtı mı? neresi?)

bizler,TANRI'nın seklini,vücudunu bilemeyiz! 'hayal dahi edemeyiz' akıl tıkanıp kalır!

ÇÜNKÜ:onu hayal edecek kapasitemiz yoktur!

O zaman varlığını ne ile BİLDİN?

Kendin bile itiraf ediyorsun yukarıda.

Bizler bilemeyiz diyorsun altına da varlığını kesinleştiren ifade koyuyorsun?

Bu ne aptallık böyle?

nasılki sevgi,nefret,ask vs..gibi duyguların sekli semali ve vücuda gelmis maddi tarafı yoksa,TANRI'nında seklini semalini DÜSÜNEMEYiZ ve BiLEMEYiZ!

'ask - nefret' gibi duyguların vücudunu veya semalini bana tarif edebilirmisiniz???

Bu muhabbetler eskidi.

Artık tüm duygular beynin kimyasal haritalarıyla gösteriliyor.

Kafana bağlanan cihazla yüzünü görmeden dahi hangi duyguyu yaşadığın tespit edilebiliyor.

Bu yüzden geç bu muhabbetleri.

!!!!! TANRI 'YÜCELiK' GÖSTERGESi OLARAK iNSANA * AKIL VE ÖZGÜR iRADE * VERDi !!!!!

(kendisine muhattap kıldı)

bunu kısaca söyle anlayabiliriz: TANRI o kadar güçlüki insanı >>> (robot gibi) <<< yaratmadı. mesela,melekler! melekler özgür iradeleri olmadıgı için SADECE tanrıya 'secde' ediyorlar.

bütün hayvanlardada 'AKIL' (mantık) olmadıgı için onlarda 'ROBOT GiBi' yasıyorlar.

> (robot kelimesi yanlıs anlasılmasın! SADECE,özgür irade sahibi olmak; farklı oldugun, varlıgını sorgulayabildigin ve TANRI'yla 'muhattap' olabildigin anlamına geliyor) <

iste o yüzden hayvanlarda akıl ve özgür irade olmadıgı için !HAYVANLAR!

Sen bilişsel yeteneklerin evriminden de bir habersin yahu :)

Ulan beynin yapısıyla farkındalık ve bilinç doğrudan bağlantılı

Bu yapının da zamanla nasıl geliştiği ve bu gelişimle beraber hangi yetilerin kazanıldığı kesin olarak biliniyor

Sen ne konuşuyorsun behey orta çağ adamı?

TANRI, herseyi (hepsinden) yaratabildigini açıkça gösteriyor bizlere!

Yine iddia.

Neyi nasıl gösteriyor?

Hadi buyur tanrı tarafından gösterildiğini iddia ettiğin bir durumu aşama aşama tanrıya bağla.

Teknik yapısını anlat.

Gösterme eyleminin nasıl yapıldığını modelle.

Yapabilir misin_

Yapamazsın.

Boş konuşuyorsun.

AKLIN, EN BÜYÜGÜ! EN GÜZELi! EN YÜCESi! (((SADECE))) TANRI'DADIR.

biz insanlara, (ölçüsü belli bir oranda olan) kendi SONSUZ aklından ve özgür iradesinden veriyor!

Boş konuşmaya devam.

Bak sana bir ipucu vereyim

Ateistlerle konuşurken, NASIL sorusunu modellemen lazım.

Biz o senin sokakta şeyini sallayınca denk geldiğin koyun gibi aptallara benzemiyoruz.

Onlara yedirirsin bunu.

Ama burada her lafını sana YEDİRİRLER!!!!!!!!

bu yüzden, herkez kendisini 'ruhsal (BEN)lik' olarak biliyor.

biraz düsünürseniz burada ne demek istedigimi anlarsınız:

Sahi mi?

Düşünme yetisinden dem vurana bak.

Kendisine nasıl düşüneceğini binlerce yıl önce dikte eden mağara adamlarından talimat alan algısı bozuk :)

(SEN TANRIYI SORGULAYABiLDiGiN iÇiN TANRI ÇOK YÜCE VE ÇOK GÜÇLÜDÜR)

'beyin,tanrının insanlara bahşettigi en büyük enerji kaynagıdır'

(bu kaynagı kullanmak,insanların (irade)lerine bırakılmıstır)

Nasıl? :)

Cevap yok.

ÖZGÜR iRADE DEMEK:kimse tarafından baskı görmeden, özgür iradenle, ne istersen yapabilirsin demek! ÖZGÜRSÜN DEMEK! düsünebiliyorsun (akıllısın) demek! aklın oldugu için seçim yapabiliyorsun demek! iyiyle kötüyü ayırt edebilecek 'GÜCE' sahipsin demek!!!

Nasıl?

Cevap yok.

iste tam bu yüzden, burada TANRI hakkında çok bilinçsiz, hakaret ve küfür içeren konular olabiliyor!

TANRI'yı sorgulayabildigimiz için bu mümkün olabiliyor.

Bak sen :)

Beyefendi tanrıyı sorgulamak günahtır ulan diyor bize.

Sorgulamadan ne diyorsam doğru kabul edin diyor.

Bana güvenin diyor :)

Aptala güven olur mu?

TANRI O KADAR GÜÇLÜKi SANA (BENLiK DUYGUSU) VEREBiLiYOR! lütfen biraz düsünün ve (demek istedigimi anlayın)

Nasıl?

:)

sen kimsinki seni yaratan tanrı'ya karsı geliyorsun,küfrediyorsun?

sen kimsinki tanrı'ya insan tüccarı,köle tüccarı diyebiliyorsun?

Senin atan da böyle konuşuyordu.

Hatta kuran diye bir kitap kalmış sana onlardan aç bak bu cümleler aynen var.

Sen aslında gereksiz bir mahluksun.

TANRI iNSAN GiBi DÜSÜNMEZ!

Nereden biliyorsun?

Cevap yok.

SEN SENi YARATAN TANRIDAN DAHAMI iYi BiLECEKSiN??? (süphesiz o kimsenin bilmediklerini bilir!)

sen sadece aciz bir insansın!

Boş konuşmaya devam.

Burada aciz bir insansın diye dem vurduğu yerin aynısını Kuran kitabı da yapıyor :)

Gücünüz yeter mi ulan tanrıya diyor kuran

Aciz adamlarsınız.

Tıpış tıpış denileni yapın diyor.

Bu angut insanlığın yüz karası!

agız,burun,kas,göz,kulak vs.. vs.. vücudunun HER BiR YERiNi ve ÖZELLiGiNi saymaya kalksam,imkanı yok saymakla bitmez! ne siz okuyacak sabrı gösterebilirsiniz,ne ben bitirebilirim bu yazımı.

bütün bu üstün akıl gerektiren seyleri nasıl tesadüf olarak yorumlayabilirsiniz!

TESADÜFEN varolması hiç MÜMKÜNMÜ???

Mümkün.

Senin tanrın nasıl tesadüfen piç gibi var olduysa bu da mümkün oluyor.

Ayrıca ağzın burnun kulağın yeri deyişinden senin gerçekten cahil olduğunu tescilleyebilirim.

Sende bilgiye dair zerre kadar kırıntı yok!

Bu aynen suna benzer: arabalar kendiliginden meydana gelmistir! arabaları yapan insan degildir. DESEM NE DERSiNiZ???

tabikide bunun mümkün olmadıgını, arabanın 'HER BiR' aletine kadar insanın yerlestirmesi gerektigini,kendiliginden bir parçanın arabaya gidip yerlesmesinin imkansız oldugunu söyleceksiniz degilmi?

Küçücük bir vidanın bile 'tesadüfen' arabaya kendisini vidalayamayacına göre! nasıl EVRENiN (bu müthis düzenin) tesadüfen oldugunu düsünürsünüz? AKLA MANTIGA SIGARMI BU?

BU, (sayısız örnekten sadece 1 tanesi).

Senin aklın mantığın inan bana çok ilkel.

O yüzden olaylara ve varlığa bakışın da ilkel.

Senin akranlarının aynısı bundan 6-7 bin yıl önce yaşamışlardı.

Onlarla iyi anlaşırsın bu "Hiç kendi kendine olur mu yahu?" muhabbetinde.

NEDEN SENCE?

Durum sandığımdan da vahimmiş.

Senin akranların 6-7 bin değil 20 bin yıl önce vardı.

~ GÜNES ~

hiç yolunu sasırmadan, hiç bir sekilde rotasından çıkmayan günes,hergün aynı yerden tekrar doguyor! bunu nasıl 'EVRiM' olarak nitelendirebilirsiniz?

Bilgin olsun

Evrimin güneşle alakası yok :)

dünyanın içindeki canlılara evrim geçirerek var oluyor diyorsunuz! peki ya dünya dısındakiler? gezegenler..yıldızlar?

Ona da fizikte açıklama getiriliyor.

Biraz mağara adamlığından sıyrılıp kitap yüzü açarsan hepsinin cevabını görürsün.

Hatta senin ataların ve sen bilmezsin ama günümüzde Kütüphane diye binalar var.

Bu binalar tam da senin bu sorduğun sorulara cevapları kitaplardan bulman için yapılmıştır.

Aklında bulunsun yani!

galaksimizde 200 milyar civarında yıldız var.(tahminen)

peki ya evrendeki diger sayısız galaksilerdeki yıldız sayısı???

Sayım yapılıyor.

Yapılınca söylerim sen de "Allah evrende şu kadar yıldız yaratmış!" dersin.

Bunu mu istiyorsun sevgili cehalet?

Seni 50 bin yıl geri göndermeye karar verdim.

Böyle bir cehalet de görmedim ben.

gerçekten.

Günes Dünyaya 150 Milyon km! uzaklıkta diyelim. (tahminen)

hava 40 derece oldugunda (yazın) insan bunalıyor hatta bayılanlar oluyor degilmi?

simdi,günesin dünyaya 149 milyon km! uzaklıkta oldugunu DÜSÜNELiMMi?

kaç derece olur dünya sıcaklıgı sence?

yada 151 milyon km! uzaklıkta oldugunu düsünelim.

ne kadar soguk olur?

Halen yaşam olacak kadar :)

AMA BUNLAR OLMAZ! günes 'TAMAMEN' olması gereken uzaklıktadır!

Evet Allah tutuyor onu orda.

Tasmayla.

150 milyon km uzaklıkta olan günes bize fazla yakın yada fazla uzak oldugunda bizim yanacagımızı yada donacagımızı NEREDEN BiLiR?

TESADÜFEN OLAN BiR SEY, BU KADAR MÜKEMMEL BiR DÜZEN NASIL YAPABiLiR?(YARATABiLiR)???

ben elime bir top alıyorum,havada DURDURAMIYORUM!küçücük bir top havada kendi kendine durmuyor.HEMEN YERE DÜSÜYOR!

BUNLAR,HiÇ BiR SEKiLDE TESADÜFEN OLMUS OLAMAZ! DÜSÜNMÜYORMUSUNUZ?

bunların hepsinin tesadüf bir sekilde meydana geldigine NASIL iNANABiLiR iNSAN???

o insan ya hiç DÜSÜNMÜYOR'dur. yada TAMAMEN akılsızdır! (bunun baska bir açıklaması olamaz)

hangi sebepten dolayı,agaç'lar SAGLIKLI ve ViTAMiNLi binbir çesit meyve/sebze verir.

binbir çesit meyvelerin ve sebzelerin arasından,insanın hosuna gitmeyecek,tat vermeyen,vitaminsiz ve saglıga zararlı kaç tane meyve/sebze sayabilirsin bana???

mesela mandalinaya bir bak. sanki fabrikadan çıkmıscasına nasıl tek tek birbirine yapısmayacak sekilde yapılmis!aralarına ince bez yerlestirilmiski,tek tek yiyebilelim diye!

PORTAKALDA öyle bir özellik varmı?

HANGi TESADÜF BUNU DÜSÜNÜP YAPABiLiR?

bunlar,sadece anlayabileceginiz bir kaç BASiT örnek!

ama bu kadarı bile (AKILLI) ve (DÜSÜNEN) birisi için FAZLASIYLA YETERLiDiR!

/// hala anlamayan,inkar eden varmı? ///

*** gerçekten anlamak isteyen,bu yazdıklarımın hiçbirisine ihtiyaç bile duymaz! çünkü o gördügü HERSEYiN tesadüfen olamayacagını bilir. ***

*** anlamak istemeyen ise,TANRI karsısına çıkıp seni ben yarattım dese bile inkar edecektir! ***

inanmak yada inanmamak,buna tabiki siz karar vereceksiniz! (özgür iradenizle) ve benim umrumda degil sizin neye inandıgınız!

BEN, BU YAZDIKLARIMDA VE SAYISIZ GERÇEKLERDE TANRI'NIN VAR OLDUGU GÖRDÜM,AKLIMLA KAVRADIM!

BEN, GÖZÜMÜ NEREYE ÇEViRSEM TANRI'NIN YARATTIKLARINDA TANRI'yı GÖRÜYORUM!

tesadüf oldugunu düsünmek,AKIL ALMAZ BiR SAÇMALIK,CAHiLLiK ve KÖRLÜKTÜR!

+++ bunları yazarak sizlerde görün, hissedin ve düsünün istedim. +++

iNANMAYANLAR:bunlara TESADÜF demekten baska bir cevap(ispat)sunamazlar! SUNAMAMISLARDIRDA!!!

sadece,tanrının yarattıklarını sorgulayarak,BU NEDEN BÖYLE OLDU? tanrı BUNU NEDEN BÖYLE YARATTI? gibi saçma sapan sorularla kendilerini kandırırlar! onlar 'GERÇEK' KÖRDÜRLER.

sifre:DÜSÜNMEKTiR.DÜSÜNEN ÇOK KOLAY GÖRÜR VE ANLAR!

son olarak: TANRI'NIN VAR OLDUGUNU BiLMEK,('mecbur olarak') iSLAMI VE KURANI KABULLENMEK DEGiLDiR. !!! (MESELE, HERSEYiN TESADÜF ESERi OLAMAYACAGINI BiLMEKTiR) !!!

TANRI'nın varlıgı, dinlerle ve o dinlerin kurallarıyla kıyaslanmamalıdır!

.....bunu bilen ZATEN neyi seçecegini (ne yapması gerektigini) BiLiR!.....

Saygılarımla,

KeskiN.

Teker teker bu saçmalıkları cevaplamaktan bıktım.

Sen cahil angutun tekisin.

Yıldızlar ile evrimleşmenin alakası olmadığını öküzler bile bilir.

Sitelerde Paylaş

Keskin kardeşim eline sağlık yalnız aşağıdaki yazıyı es geçmeyelim.

Kalp mühürlenmesi bir kalbin küfür ve isyanla katılaşmak ve kararmak suretiyle imanı kabul edemez hale gelmesi şeklinde tarif edilir.

Allah Resulü (asm.) buyururlar ki: Her günah ile kalpte bir siyah nokta meydana gelir.

Bir ayet-i kerimede de “Allah kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz; bundan başkasını (sair günahları) dilediği kimse için bağışlar.” (Nisa Sûresi 48) buyrulur. Bu hadis-i şeriften ve âyet-i kerimeden anladığımıza göre kalbi karartan en büyük siyahlık şirk yani Allah’a ortak koşmaktır. Bir insan şirki dava eder ve bu hususta müminlerle mücadeleye girişirse her geçen gün kalbindeki bu siyahlık daha da koyulaşır ve genişlenir. Git gide bütün kalbi sarar. Artık o insanın iman ve tevhidi kabul etmesi âdeta imkânsız hale gelir. Nur müellifinin ifadesiyle “Salâh ve hayrı kabule liyakati kalmaz.”

İşte sözü edilen âyet-i kerime Allah Resûlüne (asm.) cephe alan onunla mücadele eden müşrikler hakkında nâzil olmuştur. Ve o müşriklerin kalplerinde şirkin tam hâkimiyet kurması ve tevhide yer kalmaması “kalp mühürlenmesi” şeklinde ifade edilmiştir.

İşte kendilerine hidayet kapısı kapananlar bu noktaya varan müşriklerdir. Yoksa günah işleyen zulüm eden yahut şirke giren her kişi için hidayet kapısının kapanması söz konusu değil. Aksi halde asr-ı saadette daha önce putlara tapan on binlerce insanın İslâm’a girmelerini nasıl izah edeceğiz?!..

Şirke giren her insanın kalbi mühürlenseydi hiçbir müşrikin Müslüman olamaması gerekirdi. Demek ki kalbi mühürlenenler tevhide dönmeleri imkânsız hâle gelenlerdir.

Ve onlar bu çukura kendi iradelerini yanlış kullanarak düşüyorlar.

Çok önemli bir noktaya da kısaca değinmek isteriz: Nur Külliyatında küfür iki kısımda incelenir: Adem-i kabul ve kabul-ü adem. Adem-i kabul yani “iman hakikatlerini kabul etmeme” hakkında “Bir lâkaydlıktır bir göz kapamaktır ve cahilane bir hükümsüzlüktür.” denilir. Kabul-ü ademde ise küfrü dava etmek ve batıl itikadını ispata çalışmak söz konusudur. Bu ikinci gurup küfür cephesinde yer alarak iman ehliyle mücadele ederler. İşte kalp mühürlenmesi daha çok bunlar için söz konusudur. Daha çok diyoruz çünkü bu insanlardan da az da olsa hidayete erenler İslamı seçenler çıkmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Yazının tamamını okumadım . Daha doğrusu okuyamadım . Siteyi iyice gezmeden , açtığın konuda bilgi sahibi olmadan paylaşım yapmak, fikir beyan etmek doğru değildir.Yazdığın şeylere yüzlerce kez cevap verildi , yüzlerce kez de burada açıldı . Yeterince kanıt getirmediğin birşeyi çürütebilmem için kanıta ihtiyacım yokken inandığına inanmamı beklemen doğru olmaz . Tanrı da böyle ispatlanmaz . Umarım bundan sonra daha kaliteli başlıkların altına imzanı atarsın . Haaa şunu da belirtmek istiyorum . Evrim , bilimse lbir olgudur . Evrim bir hipotezde değildir . Hipotezle teoriyi ayırt etmeyi de öğrenmelisiniz . Evrimin kanıtlanması yahut yanlışlanması da dini yok etmeyecektir . O yüzden sırf saçma sebeplerden dolayı bilim düşmanlığı yapmanın da lüzumu yok .

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Keskin kardeşim eline sağlık yalnız aşağıdaki yazıyı es geçmeyelim.

Kalp mühürlenmesi bir kalbin küfür ve isyanla katılaşmak ve kararmak suretiyle imanı kabul edemez hale gelmesi şeklinde tarif edilir.

Allah Resulü (asm.) buyururlar ki: Her günah ile kalpte bir siyah nokta meydana gelir.

Bir ayet-i kerimede de Allah kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz; bundan başkasını (sair günahları) dilediği kimse için bağışlar. (Nisa Sûresi 48) buyrulur. Bu hadis-i şeriften ve âyet-i kerimeden anladığımıza göre kalbi karartan en büyük siyahlık şirk yani Allaha ortak koşmaktır. Bir insan şirki dava eder ve bu hususta müminlerle mücadeleye girişirse her geçen gün kalbindeki bu siyahlık daha da koyulaşır ve genişlenir. Git gide bütün kalbi sarar. Artık o insanın iman ve tevhidi kabul etmesi âdeta imkânsız hale gelir. Nur müellifinin ifadesiyle Salâh ve hayrı kabule liyakati kalmaz.

İşte sözü edilen âyet-i kerime Allah Resûlüne (asm.) cephe alan onunla mücadele eden müşrikler hakkında nâzil olmuştur. Ve o müşriklerin kalplerinde şirkin tam hâkimiyet kurması ve tevhide yer kalmaması kalp mühürlenmesi şeklinde ifade edilmiştir.

İşte kendilerine hidayet kapısı kapananlar bu noktaya varan müşriklerdir. Yoksa günah işleyen zulüm eden yahut şirke giren her kişi için hidayet kapısının kapanması söz konusu değil. Aksi halde asr-ı saadette daha önce putlara tapan on binlerce insanın İslâma girmelerini nasıl izah edeceğiz?!..

Şirke giren her insanın kalbi mühürlenseydi hiçbir müşrikin Müslüman olamaması gerekirdi. Demek ki kalbi mühürlenenler tevhide dönmeleri imkânsız hâle gelenlerdir.

Ve onlar bu çukura kendi iradelerini yanlış kullanarak düşüyorlar.

Çok önemli bir noktaya da kısaca değinmek isteriz: Nur Külliyatında küfür iki kısımda incelenir: Adem-i kabul ve kabul-ü adem. Adem-i kabul yani iman hakikatlerini kabul etmeme hakkında Bir lâkaydlıktır bir göz kapamaktır ve cahilane bir hükümsüzlüktür. denilir. Kabul-ü ademde ise küfrü dava etmek ve batıl itikadını ispata çalışmak söz konusudur. Bu ikinci gurup küfür cephesinde yer alarak iman ehliyle mücadele ederler. İşte kalp mühürlenmesi daha çok bunlar için söz konusudur. Daha çok diyoruz çünkü bu insanlardan da az da olsa hidayete erenler İslamı seçenler çıkmaktadır.

Sen yukarıdaki KeskiN denen şahsın yazdığı yazıya tamamen katılıyor musun?

Sitelerde Paylaş

Bakara.118- Bilgiden nasibi olmayanlar da "Allah bizimle konuşsa ya, yahut bize de bir mucize gelse ya!" dediler. Bunlardan öncekiler de tıpkı böyle, bunların dedikleri gibi demişlerdi. Onların kalbleri birbirlerine benzedi. Gerçekten de yakîne ermek (hakikati bilmek) isteyen bir kavim için biz mucizeleri çok açık seçik gösterdik.

Basit bir soru sordum:

Peki sen doğruya, gerçeğe her zaman saygılı mısın?

Evet veya Hayır diyebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Evet.

Bu başlıktaki ilk yazın ile bu cevabına kadar ki tutumunun tarafsızca, doğru ve gerçek tabirle nitelemesi APTALLIKTIR.

Yani sen bu başlıkta bir APTALSIN

Bunu hakaret algılama.

Bu tanım bir nitelemedir.

Ve gerçekten seni nitelemektedir.

Eğer istersen yukarıdaki yazıdaki yanlışları ve fiyaskoları çıkarırım böylece sen de kendi kendine APTAL diyebilirsin.

Doğruya ve gerçeğe her zaman saygılı mısın diye sorduğumda evet dedin.

Buradaki senin APTALLIK durumun doğru ve gerçek.

Bilmende fayda var.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çıkar bakalım.

İşte seni APTAL yapan iddialar (altına imzanı atmıştın)

!!! (gökyüzünden, TAS yerine KAR yagıyor, ATES yerine YAGMUR yagıyor) !!! NEDEN SENCE?

~ GÜNES ~

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Keskin arkadaşın yazdıklarının çoğu bilimsel olarak izah edilebilir. Açıklandığı takdirde bunları anlayacağını umuyorum.

Bazılarına ise ikna edici açıklamalar getirilemeyeceği açık, bugüne dek bu konuda bolca deneyim yaşandı.

Dolayısıyla muhtemelen tanrı inancını muhafaza edecektir. Bu da gayet doğal.

İlk defa karşılaştığı tanrı inançsızlığı ve bazı mesajlardan edindiği tanrı alayı karşısında gösterdiği tepki ve kendince açıklaması da çok normal.

Ama ona ve yazdıklarına olan yaklaşımın normal olduğunu söylemek zor.

Sanki kendileri anadan doğma bilinçli ateistmiş gibi kibirli bir üslup hiç hoş değil.

Belki ilerde omuz omuza vereceğiniz bir forumdaşınız olmayacağı ne malum. Bu karşılama sizi mahçup edebilir. :)

Keskin kardeşim hoşgeldin.

Yazdıklarının bir kısmına katılmasam da; "Tanrı her şeydir" düşüncene katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Sanki kendileri anadan doğma bilinçli ateistmiş gibi kibirli bir üslup hiç hoş değil.

Pante, sen de tuhaf tuhaf konuşma.

Yazının içindekileri görmüyor musun?

Saldırgan üslubu, aşağılayıcı üslubu takınan o.

Ayrıca bak yine yanıldığın bir nokta var:

Bu şahıs dün gelip bodoslama benim başlıklardan birine "Sen çok cahilmişsin, yazacaklarımı mutlaka oku" vs yazdı.

Savaş baltasını çıkartan o.

Sen de gelmiş kibirden ondan bundan bahsediyorsun.

Adamın yazdığı yazılara bak (find my content kısmından)

Daha sonra konuş!

Adalet kavramını maniple etme!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...