Jump to content

! HERSEYi YARATAN TANRI TABiKi VAR !

Recommended Posts

• İleti 351
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

peki mekke ve etrafı denmıstır bu tum dunyamıdır sizce tum dunya mekke ve etrafımı ? diyanet yanlısmı bılıyo

Canım inan apaçık bir kitap olan Kuran'ı anlamak bazen çok zor olabiliyor. Mantiken Allah'ın kulları arasında Mekkeliler ve diğerleri diye bir ayrımda bulunması çok komik olur. Üstüne birde Allah ilk Mekkelileri yarattı diyelimde tam olsun o zaman. Kuran'ı Mekke ve çevresindeki insanlara indirdim demiş çünkü o dönemde Arap toplumu çok bozulmuş, Mekke'de ahlaksızlık kol gidiyormuş o yüzden Mekkelilere özellikle seslenmiş kendilerine bir çeki düzen versinler diye. Mekkelilerin diğerlerinden üstün bir yanı olduğundan değil yani.

Mesela düşün sen ve arkadaşların çok gürültü yapıyorsunuz ama en çok gürültüyü sen çıkarıyorsun. Yaşlı bir teyzenin de başı şişti sizi uyaracak ve şöyle söyledi Miko ve çocuklar susun bakayım şişirdiniz başımı. Neden miko ve çoçuklar dedi uyarıyı sadece sana yaptığı için mi. Tabi ki hayırr. Sen daha çok gürültü çıkardığın için söyledi. Seni daha çok uyardı diğerlerine oranla sesini daha fazla kıs diye en çok sesi sen çıkarıyorsun. Anladın di mi?

İşte Kuran insan aklının kolay kolay alamayacağı engin bilgilerle dolu. Kuranı anlamak için peygamber olmak lazım e bizde peygamber olmadığımıza göre o kadarda takılma peygamber açıklamış zaten sende uy işte. Dini sorgulamak seni inkara götürür.

Sitelerde Paylaş

Sevgili cigi, ne demek istediğini tam anlamadım ama yanlış anlaşılmamış olmak için cümlemi tekrarlayıp tamamlayayım. Berber örneğini veren arkadaşa hitaben ve yazdıklarına da katılarak yazdığım ek mesajda şöyle dedim: "İnsanlar berbere kendi istekleriyle giderler ve evde traş olma ya da berberini seçme alternatifleri de vardır. Hatta traş olmama seçeneğimiz bile var. Dinlerde bu böyle mi?"

Şöyle devam edecektim ama anlaşılır diye kısaca yazdım: "Dinlerde bu böyle mi? Allah insanlara inanma/inanmama, sınanma/sınanmama, yaratılma/yaratılmama, dünyaya gönderilme/gönderilmeme gibi şeçenekler sunar mı?"

Sen bana bakma kardesim, ara sira develigim tutar ironik yazarim.

Duydun mu berberlik yapmayi sevmiyormus müslümanlarin allahi...

..."ben öyle killar tüylerle ugrasmam" demis, kasapliga merak salmis...

...simdilik.

Sitelerde Paylaş

peki ozaman ablacım kuran arapça gönderılmıstır sız anlayasınız ayetı var degılmı turkçe neden gönderılmedı bak bız anlayamıyoruz ıtılafa dusuyoruz işte

Canım dünyada binlerce dil var hangi dilde göndersin. Bir dilde bir sürü farklı lehçe var hangisine göre yazsın olacak iş mi bu ? Hem Allah geleceği biliyordu Türklerle Arapların çok iyi anlaşacağını Türklerin Arapça öğreneceğini biliyordu mesela Abbasiler döneminde kardeş gibiydik onlarla. Birde bütün dillerde gönderseydi milletin aklı karışırdı herkes gerçek kuran bizim dilimizdekidir derdi işte Allah bunları düşündüğü için Kuran'ı tek dilde gönderdi. O zaman Kuran'ı neden Araplara gönderdi başkası olamazmıydı mesela dediğini duyar gibiyim ona da şimdiden cevap vereyim çünkü o dönemde en çok bozulan toplum Arap toplumuydu. Zaten Türkler çok fazla bozulmadığı için Türklere bir din gönderilmedi.

tarihinde quantum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ay abla sen bıle saçma oldugunu bılıyorsun adam dıyokı eger ısteseydık farklı dılde gönderırdık ama anlamazdınız dıyo senın örnegınden yola cıkalım sınıfın en önundekı kısı arap en sondakıde bı danımarkalı olsun ıkısıde cok sımarık ama arap bıraz daha fazla ... sen araba arapça sımarmasını söylersın fakat danımarkalının gıdıpte arapça ögrenmesını ıstemezsın onun anlayacagı dılden söylersın sımarmamasının gerektıgını... ıkıncısı buna eleştırel olarak bakarsak belkıde hz muhammet sadece arapça bılıyordu ve bu yuzden baska dılde yazamıyacagından bu sekılde maddelestırdı akılcı bı cozum

tarihinde miko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ay abla sen bıle saçma oldugunu bılıyorsun adam dıyokı eger ısteseydık farklı dılde gönderırdık ama anlamazdınız dıyo senın örnegınden yola cıkalım sınıfın en önundekı kısı arap en sondakıde bı danımarkalı olsun ıkısıde cok sımarık ama arap bıraz daha fazla ... sen araba arapça sımarmasını söylersın fakat danımarkalının gıdıpte arapça ögrenmesını ıstemezsın onun anlayacagı dılden söylersın sımarmamasının gerektıgını... ıkıncısı buna eleştırel olarak bakarsak belkıde hz muhammet sadece arapça bılıyordu ve bu yuzden baska dılde yazamıyacagından bu sekılde maddelestırdı akılcı bı cozum

İşte bak sende söyledin. Muhammet çok akıllı bir adam. Akılcı fikirler üretiyor. Peygamber hiç salak olabilir mi? Buda Muhammet'in peygamber olduğunun en somut delillerinden.

Neyse bu kadar saçmalık yeter. Canım ben Kuran'ın saçma bir kitap olduğunu inkar etmiyorum ki. Sadece bende müslümanlar gibi birazcık kıvırayım dedim. Yani isteyen herkes Kuran'ı inandırıcı bir kitap haline getirebilir. Biraz daha devam edersem söylediklerime inanmaya başlayacağım mesela. İşte bu yüzden İslama inanan binlerce insan var. Adamın söyledikleri her yöne çekilebiliyor.

tarihinde quantum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim eğer Allah dünyayı yaratırken eksik yaratmış olsaydı ve bizi de içine atsaydı dediğin doğru olurdu. Güzel meyveler yiyorsun,sebzeler yiyorsun,suyundan faydalanıyorsun,hayvanların derisinden etinden faydalanıyorsun, sana ilim veriyor kafanı çalıştırıp kullanabileceğin malzemeler yapıyosun,vs.vs. bu kadar nimeti hiçe sayarak diyosunki Allah adeletsiz,merhametsiz.İçinde yaşadığımız düzende yaşadığımız sıkıntılar işsizlik buna bağlı olarak açlık vs.vs. gibi nedenler insanoğlu yapmış olduğu çarpık düzenden kaynaklanmaktadır.İnsanın yaptığı bu çarpık düzeni Allaha mal edemeyiz.

Şimdi bu kadar bize nimet vermiş hala nankörlük yapıyoruz.

Güzel meyveleri hayvanlarda yiyor güzel kardeşim ayrıca güzel kardeşim sen bir karganın alet kullandığına şahit oldun mu? Peki o alet gerektiği gibi fonksiyon görmediğinde anında düşünüp alete başka şekil verdiğini gördün mü? Sence kargalarada ilim ve güzel meyveler bahşettiğine göre kargalarında sınava çekildiğini söyleyebilir miyiz? Dünya kurulduğundan beri açlık falan sadece insanoğlunun yaptığı nedenleren olmamıştır güzel kardeşim buzul çağını da insan yapmadı ya?Sıkıntıları bile insanoğlunun yaptığı çarpık düzene bağlamışsın kalıtsal hastalıkların yaptığı sıkıntılarda mı insanoğlunun yapmış olduğu çarpık düzenden kaynaklanmaktadır güzel kardeşim?

Son sözüm eğer bir Tanrı dünyayı eksik yaratsaydı ve insanları da o eksik dünyada yaşayacak şekilde tasarlayıp içine atsaydı sen yine o eksik düzende yaşayabildiğin için sana zaten yaşadığın çevre mükemmel gelecekti öyle değil mi?

Sitelerde Paylaş

>>> Güzel meyveler yiyorsun,sebzeler yiyorsun,suyundan faydalanıyorsun,hayvanların derisinden etinden faydalanıyorsun, sana ilim veriyor kafanı çalıştırıp kullanabileceğin malzemeler yapıyosun,

O güzel meyveler ve sebzelerin hepsinin, insanın kendi geliştirdiği, doğal olmayan meyveler ve sebzeler olmadığı gerçeği hakkında ne düşünüyorsun peki?

Mesela işte güzel bir meyve: Elma. Doğal elma kolay yenmeyecek kadar acımsı, ekşidir. Küçücüktür ve bir ağaçtan 2-3 kg ancak çıkar. Pazara koysan, kimse bir kuruş verip almaz. İnsanlar bu elmalardan daha tatlı olanları binlerce yıl seçerek, aşılama, sunni dölleme gibi şeyler yaparak, yediğin elmayı kendileri yarattılar.

Mesela işte güzel bir sebze: Domates. Domates doğal hali zehirli, küçük (en fazla ceviz kadar) sarımsı domatesleri olan bir bitkidir. İnsanlar bu bitkiyi yerse, ölüme varan ciddi sorunlar yaşayabilir. Ama bu bitkiyi hayvanlarda yemez. Bu yüzden tarlaların ve bahçelerin kenarına ekilmiş, hayvanların girmesini engellemek için kullanılmıştır. Bahçe kenarına ekilen domateslerin daha güzel renkli meyveleri seçilirken, kırmızı domatesler 200 yıl kadar bir sürede ortaya çıkmış, bu domateslerinde, zehirli olmadıkları ve yenmedikleri görülmüştür. Evet, domatesde insanın kendi yarattığı bir sebzedir.

İstisnasız pazarda gördüğün her sebze ve meyve insanın kendi yarattığı şeylerdir.

Hal böyleyken, allah insanlar için meyve sebze yarattı diyorsan, gaflet içinde sayıklıyorsun demektir.

Sitelerde Paylaş

Evet, domatesde insanın kendi yarattığı bir sebzedir.

Dünyada en fazla yenilen yiyecek domatesden hiyardan allahin haberi yoktur...

...dometes 16. yüzyildan sonra Güney Amerika'dan Avrupa'ya gelmistir.Osmanli mutfagina girdigi zaman ise olmus domatesleri cürük diye yemiyorlardi.Katir kutur olmamis yesil domatesler yeniliyordu.

8. yüzyilda Arap yarimadasindan baska hic bir yeri, bir seyi tanimayan vw hic bir seyden anlamayan cahil cühela uyduruk tanriyi müslümanlar ne kadar cok önemsiyorlar...

...flora fauna bilgisi dahi yok bu cumbullunun.

Sitelerde Paylaş

Dünyada en fazla yenilen yiyecek domatesden hiyardan allahin haberi yoktur...

...dometes 16. yüzyildan sonra Güney Amerika'dan Avrupa'ya gelmistir.Osmanli mutfagina girdigi zaman ise olmus domatesleri cürük diye yemiyorlardi.Katir kutur olmamis yesil domatesler yeniliyordu.

8. yüzyilda Arap yarimadasindan baska hic bir yeri, bir seyi tanimayan vw hic bir seyden anlamayan cahil cühela uyduruk tanriyi müslümanlar ne kadar cok önemsiyorlar...

...flora fauna bilgisi dahi yok bu cumbullunun.

Ayıp olmuyor mu Cigi, niye Muhammed'in çorap kuklasının günahını alıyon ki hemen!

Hayvanlardan en iyi ''deve''yi bildiğini de inkar et hadi.

Edemezsin.

Şimdi sana bırak devenin envai tür özelliklerini, sadece genel görünüşünü tarif et desem onu da edemezsin.

Oku da Turan Dursun'un şu ''deve boyu din'' makalesini, gör Muhammed'in Allah'ının nasıl bir deve uzmanı olduğunu.

Boş boş konuşuyon işte!

Sitelerde Paylaş

Anibal gerekli olan yaniti vermis fakat bana hitaben yazdigin icin yanit vereyim.

Kanitladigin hic bir sey yok kendini aldatiyorsun.Ayrica fen bilimleri dallarinda bilinmezliklere inanan dallamalara akedemik ünvan verilmemesi gerekiyor.Fizik profesörü olmus birisi, eger kurani okudugu zaman onun binlerce cahil cühela tarafindan yazilmis oldugunu anlamayacak kadar dallama budak ise ona akademik ünvan verilip üniversitelerde hocalik yaptirilmaz.Hocalik yapacagi yer camiler, mescitlerdir...

...televizyon programlarina cikartilip imamin anlattigi gibi bigbang anlattirilmaz.!

Zihniyet ve bilgi olarak 400 sene geriden gelen bir ülkede yasiyorsunuz kendinizi dünyanin bilgi merkezi saniyorsunuz.O ülkede yasayan gercek bilim adamlarina ve dogmalardan arinmis insanlara gercekten yazik olmakta.

Ossuruktan bir profesör cikiyor imamin ossurdugu gibi ossuruyor, sizlerde bunu misler gibi koklayip bizlere "iste gercek parfüm bu" diye yutturmaya kalkiyorsunuz.Sizler koklamaya ve aldatilmaya devam edin...

...fakat bizlerin parfümle ossuruk kokusunu cok iyi ayirt edebilecek özgür calisan hassas duyu organlarimiz bulunmakta.

Sizlerin eksikliginiz duyu organlariniz calismiyor...tikalilar, birilerinin emrinde ve onlar ne derlerse onlara inaniyorsunuz.

Olay bu kadar basit.

aynı yazıyı ben yazacaktım benden önce davrandın cok yasa cigi ateist bilim adamlarıda cıkıyor yok evrimleştik bilmem ne darvin efendi cıkmış gecmişde oda saymış bir seyler yaaa anlamadıgım nokta nedir biliyormusunuz saglıklı iken her sey perfect ama saglık bozuldugu zaman tehlike canları calmaya başlıyor sen böyle yazınca aklıma rahmetli cem karaca geldi son sözü şudur BENİ ALKIŞLARLA ŞARKILARLA DEGİL DUALARLA GÖMÜN

Sitelerde Paylaş

>>> Güzel meyveler yiyorsun,sebzeler yiyorsun,suyundan faydalanıyorsun,hayvanların derisinden etinden faydalanıyorsun, sana ilim veriyor kafanı çalıştırıp kullanabileceğin malzemeler yapıyosun,

O güzel meyveler ve sebzelerin hepsinin, insanın kendi geliştirdiği, doğal olmayan meyveler ve sebzeler olmadığı gerçeği hakkında ne düşünüyorsun peki?

Mesela işte güzel bir meyve: Elma. Doğal elma kolay yenmeyecek kadar acımsı, ekşidir. Küçücüktür ve bir ağaçtan 2-3 kg ancak çıkar. Pazara koysan, kimse bir kuruş verip almaz. İnsanlar bu elmalardan daha tatlı olanları binlerce yıl seçerek, aşılama, sunni dölleme gibi şeyler yaparak, yediğin elmayı kendileri yarattılar.

Mesela işte güzel bir sebze: Domates. Domates doğal hali zehirli, küçük (en fazla ceviz kadar) sarımsı domatesleri olan bir bitkidir. İnsanlar bu bitkiyi yerse, ölüme varan ciddi sorunlar yaşayabilir. Ama bu bitkiyi hayvanlarda yemez. Bu yüzden tarlaların ve bahçelerin kenarına ekilmiş, hayvanların girmesini engellemek için kullanılmıştır. Bahçe kenarına ekilen domateslerin daha güzel renkli meyveleri seçilirken, kırmızı domatesler 200 yıl kadar bir sürede ortaya çıkmış, bu domateslerinde, zehirli olmadıkları ve yenmedikleri görülmüştür. Evet, domatesde insanın kendi yarattığı bir sebzedir.

İstisnasız pazarda gördüğün her sebze ve meyve insanın kendi yarattığı şeylerdir.

Hal böyleyken, allah insanlar için meyve sebze yarattı diyorsan, gaflet içinde sayıklıyorsun demektir.

Her lafı tersinden anlamayı çarpıtmayı nasıl başarıyorsunuz vallahi bravo. Anibal kardeşim sen herhalde sosyete sitelerinde büyüdün hayatında hiç doğal ortam görmedin. Evet doğada güzel olmayan şeylerde var, mesala deve dikenini yemeye kalkışırsan pek iyi olmaz sonun sanırım. kalkıpta doğadaki bütün nimetlerin kötü,acı,ekşi falan olduğunu ve bunların insanların yardımıyla kullanılabilir olduğunu yenebilir olduğunu söylüyorsun ya sana diyecek lafım yok sen aşmısın arkadaş. Gözündemi görmüyor okumuyormusun hiç, bugün yediğin meyvelerin tarım ilaçlı olanlarının,hormonlu olanlarının insan sağlığını nasıl tehdit ettiklerini.

Madem bu doğadaki meyveler sebzeler zehirli kötüydüde ne diye insanoğlu bunları ekmeye biçmeye başladı ? sen zehirli olduğunu bildiğin bir mantarı ekip büyütürmüsün belki tadı düzelir bana fayda sağlar diye ?

Herşeyiniz çelişki, sadece muhalefet yapmak için yazıyorsunuz hiç düşünmüyorsunuz.

Domatesi insanoğlu yaratmıştır diyorsun !! ee bee kardeşim olmayan şeyi insan nasıl yaratsın ? hadi sen ve senin gibiler bilmediğimiz dünyada var olmayan bir sebze meyve yaratında görelim. Tohumu kökü olmayan şeyi insan kendi eliyle nasıl yaratır acaba ? Herzman bir başlangıç çıkış noktası vardır insanın.

En fazla olan şeyi değiştirmeye daha iyi yapmaya veya daha kötü yapmaya gücü yeter insanın.Yoktan var edemez hiçbirşeyi.

Sitelerde Paylaş

aynı yazıyı ben yazacaktım benden önce davrandın cok yasa cigi ateist bilim adamlarıda cıkıyor yok evrimleştik bilmem ne darvin efendi cıkmış gecmişde oda saymış bir seyler yaaa anlamadıgım nokta nedir biliyormusunuz saglıklı iken her sey perfect ama saglık bozuldugu zaman tehlike canları calmaya başlıyor sen böyle yazınca aklıma rahmetli cem karaca geldi son sözü şudur BENİ ALKIŞLARLA ŞARKILARLA DEGİL DUALARLA GÖMÜN

Yavrucugum gercek ateist olmak her babayigidin harci degildir.Önce mangal gibi bir yürek ve ölümden korkmamasi onunla dans etmesini bilmesini gerekir.

Ölecegini ve bir daha canlanmamasini bilen atesitin kilotunda civik kahverenkliler olmaz.!

"Beni alkislarla sarkilarla degil dualarla gömün" diyen birisinin kilotu asla temiz degildir, bunu artik bilin ve ögrenin! Öldükten sonra kimse hic bir sey duymaz, görmez ve algilamaz.!

Var mi böyle birisi?

Isim rica edeyim.

Nah yazarsiniz.!

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> hadi sen ve senin gibiler bilmediğimiz dünyada var olmayan bir sebze meyve yaratında görelim. Tohumu kökü olmayan şeyi insan kendi eliyle nasıl yaratır acaba ?

Kafanızı 7 YY bedevi çöllerinin kumuna gömmüş, orada kalmışsınız.

Yediğin sebze ve meyvelerin hepsi, insanın yaratması. Bunların aslı yok doğada. Kaç defa söyleceğiz?

Ha, allah filan diyorsun ya, o bıraksebza meyveyi köpek kulübesi bile yapamaz. Bir kum tanesi, bir çimen yaprağı veya her neyse. Bak kesin söylüyorum: Hiç bir halt ya-pa-maz. Yapabiliyorsa, hadi yapsın da görelim.

Sitelerde Paylaş

>>> hadi sen ve senin gibiler bilmediğimiz dünyada var olmayan bir sebze meyve yaratında görelim. Tohumu kökü olmayan şeyi insan kendi eliyle nasıl yaratır acaba ?

Kafanızı 7 YY bedevi çöllerinin kumuna gömmüş, orada kalmışsınız.

Yediğin sebze ve meyvelerin hepsi, insanın yaratması. Bunların aslı yok doğada. Kaç defa söyleceğiz?

Ha, allah filan diyorsun ya, o bıraksebza meyveyi köpek kulübesi bile yapamaz. Bir kum tanesi, bir çimen yaprağı veya her neyse. Bak kesin söylüyorum: Hiç bir halt ya-pa-maz. Yapabiliyorsa, hadi yapsın da görelim.

Evrenin sırrına sınırına nasıl akıl erdiremiyorsan Allaha hiç erdiremezsin.Ya bu dünyada kendin kitabına ve elçisine kulak verip inanacaksın yada ölünce kendiliğinden inanacaksın.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...