Jump to content

! HERSEYi YARATAN TANRI TABiKi VAR !

Recommended Posts

!!! ATEiST BAKIS !!!

!SADECE VE SADECE! BUNLARA CEVAP VERMENi iSTiYORUM..

(özellikle iNANMAYANLAR'dan sonrasına)

*** gerçekten anlamak isteyen,bu yazdıklarımın hiçbirisine ihtiyaç bile duymaz! çünkü o gördügü HERSEYiN tesadüfen olamayacagını bilir. ***

*** anlamak istemeyen ise,TANRI karsısına çıkıp seni ben yarattım dese bile inkar edecektir! ***

inanmak yada inanmamak,buna tabiki siz karar vereceksiniz! (özgür iradenizle) ve >>>>> benim umrumda degil SENiN neye inandıgın! <<<<<

tesadüf oldugunu düsünmek,AKIL ALMAZ BiR SAÇMALIK,CAHiLLiK ve KÖRLÜKTÜR!

+++ bunları yazarak sizlerde görün, hissedin ve düsünün istedim. +++

iNANMAYANLAR:bunlara TESADÜF demekten baska bir cevap(ispat)sunamazlar! SUNAMAMISLARDIRDA!!!

sadece,tanrının yarattıklarını sorgulayarak,BU NEDEN BÖYLE OLDU? tanrı BUNU NEDEN BÖYLE YARATTI? gibi saçma sapan sorularla kendilerini kandırırlar! onlar 'GERÇEK' KÖRDÜRLER.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 351
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

!!! ATEiST BAKIS !!!

*** gerçekten anlamak isteyen,bu yazdıklarımın hiçbirisine ihtiyaç bile duymaz! çünkü o gördügü HERSEYiN tesadüfen olamayacagını bilir. ***

*** anlamak istemeyen ise,TANRI karsısına çıkıp seni ben yarattım dese bile inkar edecektir! ***

inanmak yada inanmamak,buna tabiki siz karar vereceksiniz! (özgür iradenizle) ve >>>>> benim umrumda degil SENiN neye inandıgın! <<<<<

iNANMAYANLAR:bunlara TESADÜF demekten baska bir cevap(ispat)sunamazlar! SUNAMAMISLARDIRDA!!!

sadece,tanrının yarattıklarını sorgulayarak,BU NEDEN BÖYLE OLDU? tanrı BUNU NEDEN BÖYLE YARATTI? gibi saçma sapan sorularla kendilerini kandırırlar! onlar 'GERÇEK' KÖRDÜRLER.

Sen de bir tesadüfsün.

Senin baban anneni o gece becermeseydi, sen rahme düşen milyonlarca sperm arasında ön saflarda yer almasaydın, senin annenin hamile iken ayağı takılıp düşseydi sen olmayacaktın.

Bak sen milyarlarca tesadüf kombinasyonunun bir ürünüsün.

Bir ölçüde "Babanın Çükünün Keyfisin"

Ayrıca sen yazdığın yazıyla bilgisizliğini alenen kanıtladın.

Tartışma ehliyetine ve akli dengesine sahip görmüyorum seni.

Oturup orangutanla konuşsam senle konuşmaktan iyi olur.

Sitelerde Paylaş

Sen de bir tesadüfsün.

Senin baban anneni o gece becermeseydi, sen rahme düşen milyonlarca sperm arasında ön saflarda yer almasaydın, senin annenin hamile iken ayağı takılıp düşseydi sen olmayacaktın.

Bak sen milyarlarca tesadüf kombinasyonunun bir ürünüsün.

Bir ölçüde "Babanın Çükünün Keyfisin"

Ayrıca sen yazdığın yazıyla bilgisizliğini alenen kanıtladın.

Tartışma ehliyetine ve akli dengesine sahip görmüyorum seni.

Oturup orangutanla konuşsam senle konuşmaktan iyi olur.

yemin ederim'ki gülünç durumdasın! sana sadece GÜLÜYORUM!!!

akıl almaz,hat safalarda CAHiLLiGiN!

inan sana cevap yazmaya UTANIYORUM..

seninle tartısmaya girmem,giremem ben! O KADAR BiLiNÇSiZ, O KADAR CAHiLCE KONUSUYORSUNKi..

(senin insan olman tesadüf) << ÇOK ÇiDDiYiM!

dogrusu bu kadar düsünceden mahrum bir insan ben hiç görmedim!

sana SADECE Brokoli kardesimin yazdıgını yazmak istiyorum.. (TAM'DA SENiN iÇiN) yazılmıs! 'defalarca okumalısın'

baskada birsey söylemem!

ÇÜNKÜ SENiNLE TARTISIRSAM KENDiMi AFFETMEM! (gerçi sen tartısmıyorsun,sadece hakaret ediyorsun,atıp tutuyorsun!)

Sen AKILLI birisi olmus olsaydin, ki aklın 'A'sı yok sende!!! ...SANA GÖRE (MANTIKSIZ) OLAN SORULARIMIN yine sana göre (MANTIKLI)... cevaplarını verebilirdin!

(olmayan bir cevabı nasıl verebilirim dedigini duyar gibiyim!)

iste o ibretlik yazı:

Bakara.118-

Bilgiden nasibi olmayanlar da "Allah bizimle konuşsa ya, yahut bize de bir mucize gelse ya!" dediler. Bunlardan öncekiler de tıpkı böyle, bunların dedikleri gibi demişlerdi. Onların kalbleri birbirlerine benzedi. Gerçekten de yakîne ermek (hakikati bilmek) isteyen bir kavim için biz mucizeleri çok açık seçik gösterdik.

OKU! bre káfir!!!

Sitelerde Paylaş

yemin ederim'ki gülünç durumdasın! sana sadece GÜLÜYORUM!!!

akıl almaz,hat safalarda CAHiLLiGiN!

inan sana cevap yazmaya UTANIYORUM..

seninle tartısmaya girmem,giremem ben! O KADAR BiLiNÇSiZ, O KADAR CAHiLCE KONUSUYORSUNKi..

(senin insan olman tesadüf) << ÇOK ÇiDDiYiM!

dogrusu bu kadar düsünceden mahrum bir insan ben hiç görmedim!

sana SADECE Brokoli kardesimin yazdıgını yazmak istiyorum.. (TAM'DA SENiN iÇiN) yazılmıs! 'defalarca okumalısın'

baskada birsey söylemem!

ÇÜNKÜ SENiNLE TARTISIRSAM KENDiMi AFFETMEM! (gerçi sen tartısmıyorsun,sadece hakaret ediyorsun,atıp tutuyorsun!)

Sen AKILLI birisi olmus olsaydin, ki aklın 'A'sı yok sende!!! ...SANA GÖRE (MANTIKSIZ) OLAN SORULARIMIN yine sana göre (MANTIKLI)... cevaplarını verebilirdin!

(olmayan bir cevabı nasıl verebilirim dedigini duyar gibiyim!)

iste o ibretlik yazı:

Bakara.118-

Bilgiden nasibi olmayanlar da "Allah bizimle konuşsa ya, yahut bize de bir mucize gelse ya!" dediler. Bunlardan öncekiler de tıpkı böyle, bunların dedikleri gibi demişlerdi. Onların kalbleri birbirlerine benzedi. Gerçekten de yakîne ermek (hakikati bilmek) isteyen bir kavim için biz mucizeleri çok açık seçik gösterdik.

OKU! bre káfir!!!

Eeee? Sonra?

Alışmışsın bu tür pisliklerle millet kandırmaya işe yarayacağını sanarak sıralamışsın :)

CAHİLSİN, UTANIYORUM, ÇOK CİDDİYİM bla bla bla

Eee? ne yapalım? Sen cennete ben cehenneme ise bu kadar kıçını yırtmanın alemi ne?

Bırakın bu tebliğ dallamalıklarını.

İslamın tebliği sizlere farz falan değil.

O zaman sen ne yapıyorsun?

Boş boş, hödük hödük konuşuyorsun.

Bir de sanki etki yaratacağı ümidiyle harfleri büyük büyük yazmıyor mu :)

Soytarı...

Sitelerde Paylaş

ben elime bir top alıyorum,havada DURDURAMIYORUM!küçücük bir top havada kendi kendine durmuyor.HEMEN YERE DÜSÜYOR!

Dünya kaç kilodur sence? hesaplayabilirmisin?

MiLYON TON agırlıgında olan gezegenler,nasıl oluyorda boslukta durabiliyorlar?

altında onu tutacak birsey yok!

Hakkaten dünya neden yere düşmüyor?

Sitelerde Paylaş

İnanırların en zayıf yeride inandıkları kitaplar zaten..Onu herşeye maydanoz ettikçede rezil olacaklar, yüzyıllar ve tarih buna binlerce kez şahit..Bilim dinin hurafelerini yerle yeksan etmiş ama her seferinde bu cahil topluluk kendine başka argümanalr edinmiş en sonuncusuda akıllı tasarım..akıllı abi sana meme verdi KESKİN kolay travesti ol diye:))))))))))))) travesti olabileceğini düşündü ulu yaratan bence bir hikmet var de dön sende rahatla bizde rahatlayalım bursa saçmalayıp mastürbasyon yapma; sen kafanıda yorma ateistlere çünki hakikaten paçalarından akan sadece cahillik..akıllı elle tutulur ne bir lafın nede bir eleştrin var..allah vardır dersin kafam basmıyor bunca şey nasıl oldu demekki allah avrdır dersin saygı duyarız sana..ama allahsız insanlara en azından saygı duy bak biz huri pompalamak istemiyoruz öteki tarafta onurlu bir davranış buda...biz hırsızlık yaparsak namussuzluk yaparsak çalar çırparsak (din adına hepsinden bolca yapılıyor) adam yakarsak (sivasta olduğu gibi) bizi eleştir bize ahmak de bize akılsız de ama allahın sanki sana ihtiyacı varmışda burdaki sayıklamalrına ihtiyacı varmışta sende islam mücahidisin gibi kendine roller edinme aksine sen ve senin gibiler dine zarar veriyor ki versinlerde bence mahsuru yok:)) Bende şuna inanıyorum bu dünyanın en büyük yalanı olan DİN birgün çöplüğe gidecek yalan olacak ve insan laboratuvar ortamında canlıda yaratacak ,insan ömrüde uzayacak,SENİN İLKEL allahın istemesede olacak bunlar..Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

Hepiniz anca saçmalıyorsunuz!

devamlı inkar.. devamlı inkar..!

kayda deger 'tek bir cümle' bile kuramıyorsunuz.

MADEM iNKAR EDiYORSUN, NEYE DAYANARAK? HANGi GEREKÇEYLE iNKAR EDEBiLiYORSUN?

sunabildiginiz 'TEK BiR KANIT' dahi (YOK)!

tek bildiginiz sey: TE-SA-DÜF! baska bisey kesinlikle YOK!

!!! aranızdan 1 tane ateist çıksın,desinki Şu, Şu, Şu.. sebeplerden dolayı tanrı kesinlikle yoktur deyip, ortaya ispat koysunda, bizde bilelim gerçeklerinizi! bizde ateist oluruz belki ha?

YAZDA GÖRELiM BAKALIM!

ben size ispatımla geldim! ( simdi bütün bu yazıların arasından hangi ispat diyerekten bunu çıkartıp alta yazmayacaksınız degilmi?)

'HEP' ÖYLE KONUYU DEGiSTiRiP KAÇIYORSUNUZ YA HANi! O BAKIMDAN YANi..

siz kabullenemezsiniz! çünkü kalpleriniz 'mühürlenmis'

SiZE DAMGA BASILMIS!

kendi halinize acıyacakken,halen gelip SASILACAK BiR SEKiLDE palavralar saçıyorsunuz!

herseyiinkar ediyorsunuzda, hiç düsünmüyormusunuzki:YAW ARKADAS, BEN BÜTÜN BUNLARI iNKAR EDiYORUM AMA..TESADÜFTEN BASKA BiR AÇIKLAMA GETiREMiYORUM! BiR CEVAP VEREMiYORUM! demiyormusunuz?

sizin cevap yazmanıza gerek yok! zaten cevabınızı biliyorum! BEN SiZiN ADINIZA yazarım,siz zahmet edip saçmalamayın!

iste sizinle olan diyaloglarımız:

keskin: neden hersey tesadüf?

ateist: ya tesadüf iste!

keskin: bir açıklama yapmayacakmısın?

ateist: açıklaması tesadüf!

keskin: nasıl tesadüf olabilirki 'hersey'?

ateist: tesadüf oldugu için tesadüf olabilir!

keskin: seni kim yarattı peki?

ateist: ben kendiligimden oldum (beni annem,babam) yaptı!tesadüfen çıktım geldim!

keskin: nereye geldin?

ateist: dünyaya nereye olacak baska!

keskin: dünya nereden geldi?

ateist: uhmm uzaydan!

keskin: uzaydanmıı? o zaman dünyayı birisi kucaklayıp,samanyolu galaksisine getirmis olmalı?

ateist: olabilir hersey TESADÜF sonuçta!

keskin: bu durumda sende uzaydan gelmis olmalısın?

ateist: yok ben zaten,dünyada dünyaya geldim!

keskin: ne yapacaksın dünyada?

ateist: bilmiyom kii

keskin: öldükten sonra ne olacak sana?

ateist: yok olacagım ben!

keskin: o zaman simdi neden yasıyorsun?

ateist: TESADÜFEN!

keskin: madem yok olacaksın! ne diye var olasinki?

ateist: bilmiyomm abi bilmiyomm TESADÜF!

keskin: ¿¿¿ !

Sitelerde Paylaş

!!! ATEiST BAKIS !!!

neye göre körüz , yaratmayı hangi canlı yapabiliyor ki kafanıza göre uyduruyorsunuz ? insan zihni uydurdu yaratma saçmalığını.

belki de varlık hep vardı , neden illa da birşeylere bağlama hastalığı , rüyanda gördüğün canlıları ya da cisimler gerçek mi ?

idealarda yaşamadığımız ne belli ? hem o tanrının sen allah olduğuna inanıyorsun . öldürün kesin biçin diyen .

hmm iyiymiş :)

Sitelerde Paylaş

Sevgili agnostik bilinç KARDESiM, öncelikle hosgeldin.

konularımın tamamını okumamıssın!!! :(

16 Yasında,

(Yarı Agnostik, Yarı Ateistim.) ve FARKINDAYIM diyorsun. neyin farkındasın? anlamadım!

Tanrı Bir Hayal Ürünü diyen, neyin farkında olabilir?

konularımın hepsini buraya kopyalayıp yazıyı fazla uzatmayacagım.

SADECE, 'ateist bakıs'ın yazdıklarını ve ilettigim cevapları okursanız bile,TANRI'nın hayal ürünü olmadıgını 'HEMEN' anlarsınız!

(eger gerçek bir DÜSÜNÜR'iseniz, verilen cevaplara sadece,GÜLERSiNiZ!) EMiN OLUN! diyorum..

NOT:LÜTFEN OKUDUKTAN SONRA,DÜSÜNCELERiNi PAYLASIRSAN SEViNiRiM.

Saygılarımla, KeskiN.

Sitelerde Paylaş

Sevgili agnostik bilinç KARDESiM, öncelikle hosgeldin.

konularımın tamamını okumamıssın!!! :(

16 Yasında,

(Yarı Agnostik, Yarı Ateistim.) ve FARKINDAYIM diyorsun. neyin farkındasın? anlamadım!

Tanrı Bir Hayal Ürünü diyen, neyin farkında olabilir?

konularımın hepsini buraya kopyalayıp yazıyı fazla uzatmayacagım.

SADECE, 'ateist bakıs'ın yazdıklarını ve ilettigim cevapları okursanız bile,TANRI'nın hayal ürünü olmadıgını 'HEMEN' anlarsınız!

(eger gerçek bir DÜSÜNÜR'iseniz, verilen cevaplara sadece,GÜLERSiNiZ!) EMiN OLUN! diyorum..

NOT:LÜTFEN OKUDUKTAN SONRA,DÜSÜNCELERiNi PAYLASIRSAN SEViNiRiM.

Saygılarımla, KeskiN.

siz ilkokul mezunu musunuz ? gezegenler neden düşmüyor gibi bir saçmalığı sormak neden tavanda yürüyemiyoruz gibi birşey oldu bence eğer ki tam tersiyle bakarsan.

boşa vakit kaybı adamlarsınız :)

Sitelerde Paylaş

Yazdıklarının tamamını okudum, ateist bakış'ın iletilerinide.

KeskiN arkadaşım, tanrının varlığına kanıt olarak gösterdiğin şeylere bir daha bak.

Diyorsun ki neden ateş yağmıyor, taş yağmıyor.

Bunlar lise bilgisi ile cevabı verilebilecek sorular.

Sonra ya sen ya brokoli demişti.

Yıldızların evrimle oluştuğuna dair bir iddamız olduğunamı inanıyorsunuz?

Ayrıca sen deist misin?

tarihinde agnostik bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazının 3 kelimesinden biri tesadüf.

Bak birşey yapalım.

O resimlerden gördüğün evreni felan unut.

Evrenin ne yapıda bir varlık alanı olduğu hakkında bir fikrin yok.

Ama o hayalindeki tanrının var olduğunu biliyorsun.

O mükemmel herşeyi bilen kusursuz tanrı.

O tanrı bir evren yaratıyor.

Of be ne kadar mükemmel oldu dimi evren.

Şimdi birde içinde bulunduğumuz evrene bak.

Devamlı bir yerlerde belli bir yörüngeye oturamamış yıldızlar ve diğer gök cisimleri birbirine giriyor.

Galaksiler birbirine giriyor dengesizlikten. http://www.ntvmsnbc.com/id/24947836/

En küçük örneklerdendir bu.

Eğer bana evreni kesinlikle bir tanrı yarattı dersen, en azından o tanrının pek yetenekli olmadığı kesin. :) Başka bir iş bulması gerekiyor :lol:

tarihinde agnostik bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

."Tanrı varsa bile bunu senin bilmen mümkün değildir" bu tezi çürüt.

Bu tezi hiç kimse çürütemez. Çok sağlam temelli. Bilimsel ispat istenecek türden.

Ve dolayısı ile bu tez ateizmi çürüten tezin ta kendisidir aynı zamanda.

Çünkü ateizmin Tanrı yok demesi tamamen ön kabül ile söylenen birşeydir.

Yukarıdaki teze istinaden Tanrı varsa bile bunu kimsenin bilmesi mümkün değilken bir ateist yok olduğu konusunda net bilgiye sahip değildir çünkü.

Sitelerde Paylaş

brokoli "sistemi dengede tutan nedir" diye sormus. Tanrı'ya inanan arkadaşlar açısından "denge" ne anlama geliyor anlamıyorum bu noktada. Tanrı herhangi bir kurala uymak zorunda mıdır? Tanrı birşey yaratırken mantıken mümkün olabilecek her biçimde yaratabilir ve denge o nasıl yarattıysa o olur. Tanrı birşeyleri dengede tutmaz. tanrı'nın birşeyleri dengede tutması tanrı'nın eylemlerine "fiziksel" sınırlamalar koymaktır. Doğadaki "denge" kavramından mantıksal olarak tanrıya ulaşamazsınız yani. Sizin anladığınız gibİ bir denge olmamasıda cabası. Tanrı kavramı üzerine daha dikkatli düşünmenizi öneririm.

tarihinde Dehri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...