Jump to content

Telekinezi

Recommended Posts

Telekinezi, maddeler üzerinde düşünce gücüyle etki yapma olarak tanımlanır.

Hepimiz biryerlerde rastlamışızdır özellikle kaşık bükenlere, ben bir kaç kez birebir şahit oldum.

Peki ilüzyonmudur, gerçekmidir sizce ?

Konu ile ilgili bilgisi olanlar bunun paranormal olmayan bir açıklamasını yapabilirmi ?

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kaşık büken Uri Geller'İn düzmece olduğunu kanıtladılar.

Beyindeki toplam akım ve voltaj ölçülebilir bir şeydir ve toplamı bir sineğin kanadını hareket ettirebilecek kadar güç sağlar.

Güç birim zamanda sağlanan enerji miktarına denir. Bununla fazla iş yapamazsınız.

Ancak tek bir uyarı ile bir atom bombasını harekete geçebilirsiniz, bu da zihnin sağladığı enerji değildir, çekirdeklerin parçalanmasından açığa çıkan enerjidir.

Kaşık bükme işi illüzyondur. Yukarıdaki videoyu izleyin...

Sitelerde Paylaş

Parapsikolojinin iyi derecede içindeyim. Parapsikolojiyide medyumlarda görürsünüz. Ama pek fazla yansıtmazlar. Genelde gündem maddesini cinlere/büyüye verdiklerinden!

Parapsikoloji; telepati, telekinezi, durugörü, vs. bilimsel gerçekler diğer gerçeklerin gizlendiği gibi gizlenen gerçekler. Şöyle ki, İnsanlığa zamanında hayali bir cümlelerden ibaret kaynak olan Din'i Dünya'ya getiren örgüt (Grup, yada gerçek bilimin sahibi kişiler), aynı şekilde bilimide getirdi. Bugün ne Din ne Bilim bir doğru içermiyor. Bir tane olsun doğru yok. Olamaz zaten. Olmaya kalksa bir doğru başka bir doğruyu isteyecek, o doğru başka doğruyu ve zaten Din ortadan kalkar o zaman.

Telepati, telekinezi, durugörü gibi parapsikolojik olaylar gerçektir ama yetenek değildir. Bunlar insanın doğasında vardır. Kendiliğinden gerçekleşen şeylerdir. İnsanın has ihtiyaçlarıdır zaten. Bunlar bir takım kişiler tarafından gizlenmiş, bugün bu görevler/olaylar zihne beyine değil teknolojiye verilmiş. Örneğin; Normalde biz görüntülü görüşmeyi kamerayla yapıyoruz msn de. Bu insan beyninde mümkün. Hiç bir şekilde yetenek falan da gerektirmeden. Doğal yapımızda var.

İnsan yapısında yetenek diye bişey yoktur. Herşey kendiliğinden mevcuttur.

Medymunun biri çıkıyor, bu tür parapsikolojik şovları yapıyor, adınada yetenek diyor. Medyum o şovun yetenek olmadığınının farkında. Medyum (Psikiyatrlarda aynı zamanda) zamanında Dünya'ya Din'i getiren örgütün devamı. Medyum yetenek sergilemiyor, medyum sadece Din'i yaşatmanın senaryosunu oynuyor.

Konu açamıyom hala nedense , açabilsem yazabilsem herşeyide.

Konu gelmişken şuraya bişeyler yazayım.

Bugün Dünya'nın ve canlıların nasıl oluştuğu hakkında cevap arıyorsanız bunların adresi Psikiyatr ve Medyum. Psikiyatr ve Medyumlarda Din var sanmayın. Biraz dalar ve benim yazacaklarımı okursanız bunların ne olduğunu anlarsınız. Ülkede şizofren diye bişey çıkmış. Bu bir terördür. Kimin ürünüdür? Dinin ürünüdür, Bilim'in ürünüdür, Psikiyatr'in ürünüdür, Medyum'un ürünüdür.

Mesele derin ve uzun mesele. Ele alınması ve Din için büyük bir kayıp olacak bir mesele. Din'i iyi sarsacak bir mesele. Mesele gözle görünen gerçekle Din'in gerçekten uzak yazdığını kanıtlayan mesele. Mesele görünenle inanılan arasındaki farkı gösteren bir mesele. Mesele görünen gerçekle inanılan hayalleri gösteren bir mesele.

Siz eğer hayatın ve Din'in köklü bir çözümünü arıyorsanız, Psikiyaytr ve Medyum dünyasını bir inceleyin. Ve Bilim'den/Din'den tamamen uzak olup, herşeye format atıp yeniden ele alın. Çok eksiksiniz. Siz ateistsiniz ama hala Din'in hayali dünyasındasınız. Bilimin hayali dünyasındasınız. Din'i mantıkla yıkmak yerine gözle görünen gerçeğe yok diyen Din'i görün. Din daha sağlam ve kalıcı kalkar kafadan o zaman.

Bugün ateizmden Din'e dönen kişiler mantıkla hareket ettiği için ateizmi kaybetti. Gerçi mantığı kaybetti aslında başta ondan oldu ama, mantık insanda kalıcı fikir bırakmayabiliyor demek ki.

Sitelerde Paylaş

Bir gün Medyum Memiş ile uçakta yanyana oturdum, öyle denk geldi, muhabbet ettim de, hafif kekemeydi. Bundan 10 yıl önce falan çok büyük adamdı, hatırlayanınız vardır.

İyi biriymiş aslında, öyle medyum falan değil, sandığınız gibi değil. Biraz ortamı yakaladıktan sonra doğrudan sordum. "Yahu Mehmet, bak akıllı mantıklı adamsın, ne diye bu işlere girersin?"

"Abi" dedi, "ne olaydım? Kardeşlerime bak hırsız, uğursuz oldular, ben de mi öyle olaydım? Yok ki kimseye zararım. "

Hak verdim adama, hırsız olmaktansa, medyum olmak daha iyi meslek.

Yukarıdaki aziz.kerim' e tavsiye. Eğer din işinde iyi bir köşe kapması mümkün olmazsa parapsikoloji, telepati, telekinezi, durugörü gibi işlere girebilir. Hala alıcısı çok ...

Sitelerde Paylaş

Hak verdim adama, hırsız olmaktansa, medyum olmak daha iyi meslek.

Yukarıdaki aziz.kerim' e tavsiye. Eğer din işinde iyi bir köşe kapması mümkün olmazsa parapsikoloji, telepati, telekinezi, durugörü gibi işlere girebilir. Hala alıcısı çok ...

Hocam sen bana terörist ol diyosun. Lütfen önerdiğin mesleğe dikkat et. Hırsızlık daha iyi medyumluktan, medyumluk hırsızlıktan değil. Hırsız adamın malını çalıyo mal gelir ama medyum adamın canını çalıyo can gelmez dimi!

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Telekinezi, maddeler üzerinde düşünce gücüyle etki yapma olarak tanımlanır.

Hepimiz biryerlerde rastlamışızdır özellikle kaşık bükenlere, ben bir kaç kez birebir şahit oldum.

Peki ilüzyonmudur, gerçekmidir sizce ?

Konu ile ilgili bilgisi olanlar bunun paranormal olmayan bir açıklamasını yapabilirmi ?

Sevgiler

Böyle birşey gerçekten var.

Yakın bir gelecekte bilimsel olarak keşfedileceğini düşünüyorum; zira bu kadar bariz bir olayın peşini bilim adamları bırakmaz, bir gün gelir elbet bulunur.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Böyle birşey gerçekten var.

Yakın bir gelecekte bilimsel olarak keşfedileceğini düşünüyorum; zira bu kadar bariz bir olayın peşini bilim adamları bırakmaz, bir gün gelir elbet bulunur.

Selamlar.

Kanit? Ornek? Mantik? Sebep?

Gercekten var demekle olmuyor. Ben de diyorum ki gercekten yok.

tarihinde george_carlin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demedim değil, dedim. Ama kim gidecek Allah'ın Amerikasına ? :)

Oldu kardesim yapan birini bulursan hem bana hem James Randi'ye gotur. Burda laf kalabaligiyla olmuyor bu isler. Biliyorsun ki sihirbazlar da var, onlar en azindan yaptiklarinin hileli oldugunu kabul edip yapiyorlar, telekinezi yapiyorum diyenler ise adam kandiriyor hic hos degil.

1:15e gec isin asli icin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...