Jump to content

İŞTE İSLAM İŞTE ADALETİ

Recommended Posts

Türk berberin Allah'a küfür ettiği iddiasıyla başı kesilecek

Ali GÜLERYÜZ/ADANA, (DHA)

Hatay’ın Samandağ İlçesi’nden 11 yıl önce Suudi Arabistan’a giderek berber dükkanı açan ve Allah küfretmele suçlanıp 13 aydır cezaevinde bulunan 31 yaşındaki Sabri Boğday hakkında idam cezası verildi. Türk makamlarının girişimleri bir sonuç getirmezse, tutuklu gencin başı kesilerek ceza infaz edilecek.

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde berberlik yapan Sabri Boğday, Mısır’lı terzi komşusu ile bilinmeyen bir nedenle tartışmasının ardından, Mısırlı komşusu olay yerine gelen polislere, “Bu adam Allah’a küfür etti” deyince, tutuklanarak cezaevine konuldu. 13 aydır cezaevinde bulunan Boğday, bu süre içerisinde 8 kez duruşmaya çıkarken, iftirayı attığı iddia edilen Mısırlı ise kaçarak ortadan kayboldu. Son duruşmada idam kararı çıkınca temyize başvuran Boğday, birkaç gün önce yanına gelen bir cezaevi personelinin elindeki telefonu uzatarak, “Başını keseceğiz. Ailene telefon açıp vedalaş” demesi üzerine şoka girdi. Ailesini arayan genç adam çok korktuğunu ve yakında idam edileceğini söyleyerek ailesiyle vedalaştı.

Sabri Boğday'ın eşi, oğlunu babasının fotoğraflarını gösterip teskin etmeye çalışıyor

Sabri Boğday'ın idamının temyizden çıkacak karardan önce uygulanmasından korkan ailesi, Türk yetkilileri göreve çağırdı. Başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan’dan yardım isteyen aile, “Ne olur Sabri’yi kurtarın” diyerek, gözyaşı döküyor. Oğlunun son derece sakin ve terbiyeli bir insan olduğunu söyleyen 70 yaşındaki anne Atra Boğday, “Oğlum hayatı boyunca bir karıncayı bile incitmedi. O dinine bağlı, inançlı bir insandır. Allah’a sövmesi mümkün değil. Mısırlı komşusu kendisini haklı çıkartabilmek için ona iftira atmış. Oğlum orada çalışarak bana, eşinden ayrılan kızıma ve torunuma bakıyordu. O olmasa biz sefil, perişan olurduk. En büyük isteği para biriktirip eşi ve yeni doğan bebeği için bir ev alabilmekti. Ama şimdi idamı söz konusu. Devlet büyüklerimiz Allah rızası için oğlumu kurtarsın” diyerek göz yaşı döküyor.

EŞİMİN İDAM EDİLMESİNE İZİN VERMEYİN

Sabri Boğday ile 3 yıl önce evlenen ve düğünden sonra eşiyle birlikte Suudi Arabistan’a giden 26 yaşındaki Muazzez Boğday ise geride kalan 13 ayda üzüntüsünden 20 kilo verdi. Kendisinin de kuaför olduğu için orada çalışarak eşine maddi katkı sağladığını anlatan Boğday şunları söyledi:

“16 ay önce oğlumuz Süleyman dünyaya gelince, işten ayrılıp ona bakmaya başladım. Süleyman 3 aylıkken bir gün eşimin arkadaşları gelerek, Sabri’nin tutuklandığını söyledi. Daha sonra olayın aslını öğrendim ve Mısırlı terziye giderek, ‘Bunu neden yaptın? Sabri asla küfür etmez. Oğluma ve bana hiç acımadın mı? Ben buralarda bir başıma ne yapacağım? Sen Allah’tan korkmuyor musun?’ diye sordum. Bana, ‘O benim sorunum değil’ dedi. Daha sonra duruşmalara da katılmadı. Araştırdığımızda iş yerini kapatıp kaçtığını öğrendik. Suudi Arabistan’daki ağabeyim yanıma gelerek beni Türkiye’ye gönderdi. O günden buyana babamın evinde yaşıyorum. Oğlum babasını hatırlamıyor. Onu unutturmamak için her gün fotoğraflarını gösteriyorum. O da babasının fotoğraflarını okşayıp, öpüyor. Sabri 11 yıldır orada yaşıyordu. Oraların yasaklarını, kurallarını, cezalarını çok iyi biliyor. O asla küfür etmez. Etse bile Allah’a küfür etmez, çünkü bunun cezasını bilir. Devlet büyüklerimize sesleniyorum, ‘Ne olur Sabri’yi kurtarın. Beni dul, çocuğumu yetim bırakmalarına izin vermeyin.”

İdam kararının verildiği mahkemenin ardından temyize başvuran Boğday’ın bir sonraki duruşmasının 15 gün içinde görülmesi bekleniyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8672577....29&sz=39052

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

örnek veriyorum..

ben hacıya küfredebilirim.. hacı bana dava açmayıp frewill alchollica hacıya küfretti diye dava açamaz... hacı dava açabilir..

bu da böyle bir şey allah varsa versin cezasını..

hem cehennemde yakmayacak mı zaten ne bu ceza..?

üstelik sanırım iddia kesin bir şey yok... can ne kadar değersiz.. yobazlar.

Sitelerde Paylaş

İşte haksız bir din, haksız bir ülkede, haksız birinin yüzünden, başka bir insanın canını haksız yere alacak.

İftira atan bir Arabın yüzünden, bir Arap celladı Türk'ün boynuna kılıç vuracak.

Sonra bu forumda Arap'ın sözde dinine inananlar islamı savunacak.

Bizler de suçluymuşuz gibi bu aptallar dünyasında, bu forum köşelerinde tartışmaya devam edeceğiz.

Bakalım devletin başındaki Arap aşıkları ne yapacaklar? Tebrik mesajı gönderirlerse hiç şaşırmam!

Sitelerde Paylaş
burda suçu islama atamazsınız bide müslümanız biz kesip biçiyomuyuz bunu yapanlar elbette öbür dünyada cezasını çekecek kabir azabını tadacaklar...

Orda şeriat uygulanıyor yani kuranın yasaları.

Ayrıca marihuana avatarlıyken islamcılık oynaman caiz mi? :D

Sitelerde Paylaş
İşte haksız bir din, haksız bir ülkede, haksız birinin yüzünden, başka bir insanın canını haksız yere alacak.

İftira atan bir Arabın yüzünden, bir Arap celladı Türk'ün boynuna kılıç vuracak.

Sonra bu forumda Arap'ın sözde dinine inananlar islamı savunacak.

Bizler de suçluymuşuz gibi bu aptallar dünyasında, bu forum köşelerinde tartışmaya devam edeceğiz.

Bakalım devletin başındaki Arap aşıkları ne yapacaklar? Tebrik mesajı gönderirlerse hiç şaşırmam!

sallamak serbest...

ulan nerde yazıyor kitapta kitabı arapça ele aldınızmıda konuşuyorsunuz?

irana bak mollalar türkiyede aleviler şiiler ve müslümanlar hepsi farklı yoldan gidiyorlar yani islamı hakkı ile yaşayan bir insan topluluğu bu dönemde yeryüzünde yoktur.

Sitelerde Paylaş
burda suçu islama atamazsınız bide müslümanız biz kesip biçiyomuyuz bunu yapanlar elbette öbür dünyada cezasını çekecek kabir azabını tadacaklar...

senin bu sözünden yola çıkarak...

bilimin geliştirdiği atom bombasının japonyada aldığı canın hesabını nasıl verecek ateistler ve bilim? ve izleri halen sürmektedir ya çernobilin?

dinde bilimde amacı dışında kullanılırsa her zaman tehlikelidir.

Sitelerde Paylaş
sallamak serbest...

irana bak mollalar türkiyede aleviler şiiler ve müslümanlar hepsi farklı yoldan gidiyorlar yani islamı hakkı ile yaşayan bir insan topluluğu bu dönemde yeryüzünde yoktur.

o zaman bizde uygulaması olsa ; küçük parçalara ayrılmacağının garantisi yok o zaman.İşin garibide hiç bir müslüman diğerini beğenmiyor bende bunu çözemiyorum.

Sitelerde Paylaş
sallamak serbest...

Aha burda yazıyor

Tebve 12. Eğer verdikleri sözden sonra yeminlerini bozar ve dininize dil uzatırlarsa, o küfür öncülerini hemen öldürün. Çünkü onların yeminleri yoktur. Ola ki, vazgeçerler.

Sitelerde Paylaş
burda suçu islama atamazsınız bide müslümanız biz kesip biçiyomuyuz

Dogru soyluyorsun, bu olayda Islam'in hic bi sucu yok!.. Burada suclu Budizmdir!...

Neyse....

Arasira boyle kafa kesecekler ki, halk icinde korku iyice yerlessin. Allah'a, peygambere, kitaba (daha dogrusu bunlari kullanarak halki koyun surusu halinde tutan iktidarlara) kafa tutacak olanlarin hatta boyle bir seyi dusunecek olanlarin cesaretleri kirilsin. Halka ne kadar korku salarsan, halki ne kadar cahil birakirsan, halk o kadar itaatkar olur.

Islam tarihi boyunca seriatci iktidarlarin da yaptigi buydu, ve o iktidarlara dalkavukluk eden ulema takiminin yaptigi da.

Cehalet icinde bogulmus ve korkudan sinmis halk da bu kafa kesenleri alkislar. Ne yapsin baska?

Bu yuzden Islam tarihi boyunca seriatci iktidarlarin yonettigi toplumlarda insanlik adina, ozgurluk adina, aydinlanma adina, gelisme adina, adalet adina bir baskaldiri, bir kipirdanis olmamistir. Olamamistir.

Sitelerde Paylaş

Bostan korkuluklarının kargalar üzerinde otoritesi vardır. İşbirlikçi iktidarımız sağolsun Türkiye'yi her anlamda dışarı bağımlı hale getirdiler. Bostan korkuluğu kadar sözümüz geçmez oldu.

Kaldı ki yukarıdakilerin kafa yapısı allaha küfür edenleri öldürenlerden pek farklı değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...