Jump to content

Miraç Gecesi Yalanı

Recommended Posts

Sen beni gene anlmadın :) ulen nasıl başarıyorsunuz hep tersten anlamayı valla şaşırıyorum :)

Şimdi sen veya senin gibiler diyorsununuz ya kurandaki bazı şeyler sümerlerden gelme diye.Bende diyorumki din,inanç sümerlerden sonramı çıktı yada belli bir tarihten sonramı ortaya çıktıki sümerlerden alınma olsun :)

Kuran ne diyor İlk insan diyor jeton düştümü :) düşmediyse biraz daha ipucu vereyim

İlk insandan beri din var inanç var diyoruz.Neandertal mezarlarından ahiret inancı oldukları ortaya çıktı.Adamlar öldükten sonra tekrar dirileceklerine inanıyorlar :) Bu cahiller öldükten sonra dirilecekleri sonucana nerden varmış acaba :)

Ulen bu ateistlerin neandertal kadar kafası çalışmıyor demekki :)

neyse.Ne diyor ayette her kavme peygamber gönderdik bunların bazılarını sana bildirmedik diyor.Kuranda yada dinde olan bazı şeylerin sümerlerde olması sizin iddaanızın tersine onlara bunları bildiren nebiler geldiğini göstermektedir.

Din ve nebilerinsanlık tarihi boyunca olduğuna göre anlamış olman lazım artık beni :)

Tanrı ilkönce putum dedi, sonra dut yemiş bülbül gibi kesildi. Neden putum diyor sence?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen daha yazılanı anlamaktan acizsin birde akılmı veriyosun.Akletme kalp ile söylendiği gibi beyin ilede söylenir.Akıl çalıştırmak kafanızı kullanmak,düşünmek anlamlarında bolca ayet var.Senin gibi anlayışı kıt okuduğunu anlamayanlar çarpıtarak anca böyle iftira atarlarda kendi nefislerini rahatlatırlar.

Akılla ilgili ayetler

2:13 - Onlara: "İnsanların (müslümanların) inandığı gibi inanın." denilince, "Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?" derler. İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler.

2:44 - İnsanlara iyiliği emreder de kendinizi unutur musunuz? Halbuki kitab (Tevrat)ı okuyorsunuz. Hâlâ aklınızı başınıza almayacak mısınız?

2:73 - İşte bundan dolayı, o sığırın bir parçası ile o ölüye vurun, dedik. Allah ölüleri işte böyle diriltir ve size âyetlerini gösterir, belki aklınızı başınıza toplarsınız.

2:75 - Şimdi bunların, size hemen inanacaklarını ümit mi ediyorsunuz? Halbuki bunlardan bir grup vardı ki, Allah'ın kelâmını işitirlerdi de sonra ona akılları yattığı halde bile bile onu tahrif ederlerdi.

2:76 - Üstelik iman edenlere rastladıklarında inandık derler, birbirleriyle başbaşa kaldıkları zaman, "Rabbinizin huzurunda aleyhinize delil olarak kullansınlar diye mi tutup Allah'ın size açıkladığı gerçekleri onlara da söylüyorsunuz? Hiç aklınız yok mu be?" derlerdi.

2:170 - Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun." dendiği vakit de: "Yok, atalarımızı neyin üzerinde bulduysak ona uyarız." dediler. Ya ataları bir şeye akıl erdiremez ve doğruyu seçemez idiyseler de mi onlara uyacaklar?

2:171 - O kâfirlerin hali, sadece bir çağırma veya bağırmadan başkasını işitmeyerek haykıranın haline benzer; onlar sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler, akıl da etmezler.

2:179 - Ey temiz akıl sahipleri! Kısasta sizin için bir hayat vardır. Ümit edilir ki, korunursunuz.

2:197 - Hac, bilinen aylardadır. Her kim o aylarda hacca başlayıp kendisine farz ederse; artık hacda kadına yaklaşmak, günah işlemek ve kavga etmek yoktur. Siz hayırdan ne işlerseniz, Allah onu bilir. Kendinize azık edinin.Şüphesiz ki azıkların en hayırlısı Allah korkusudur. Ey akıl sahipleri! Benden korkun!

2:242 - İşte akıllarınız ersin diye, Allah size âyetlerini böylece açıklıyor.

3:65 - Ey Kitap ehli! İbrahim hakkında niçin tartışıyorsunuz? Oysa Tevrat da, İncil de ondan sonra indirilmiştir. Siz hiç düşünmüyor musunuz?

3:118 - Ey iman edenler! Kendi dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Düşünürseniz, biz size âyetleri açıkladık.

3:190 - Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde selim akıl sahipleri için gerçekten açık, ibretli deliller vardır.

4:5 - Allah'ın, sizi başına diktiği mallarınızı aklı ermezlere vermeyin; o mallarla onları besleyin, giydirin ve onlara güzel söz söyleyin.

5:58 - Namaza çağırdığınız zaman, onu alay ve eğlence konusu yaparlar. Bu onların, akıllarını kullanmayan bir toplum olmalarından dolayıdır.

10:16 - De ki, "Eğer Allah dileseydi ben onu size okumazdım. O da onu hiçbir şekilde size bildirmezdi. Bilirsiniz ki, ben sizin içinizde bundan önce yıllarca bulundum. Siz hâlâ aklınızı başınıza toplamayacak mısınız?"

Dostum umuyorum özür dilemeyi bilecek kadar erdemlisindir.İddiam nedir? kuranda beyin ve kafa kelimesi geçmez.Kalp ile akledildiğini, kavrandığını sanar.

İlk mesajımı aynen koyuyorum ki çarpıtmayasın

---------------------------

Alıntı:

Ayıp; kitabını mı inkar ediyorsun?Kafirlik etme. Kitabın akletmenin beyin ile yapıldığını dahi bilmiyor. Kalp ile düşündüğünü sanıyor. Git ara, bir adet beyin kelimesi bulamazsın kuranda.Bol bol kalbin düşünce, kavrama, akletme merkezi olduğunu sanan ayetler bulursun.

gözleri vardır görmezler, kulakları vardır duymazlar, kalpleri vardır akletmezler, anlamazlar.Hac 46 ile başla.

Saygılar...

----------------------

Sense yanlış çevirilere ve akıl etmekle ilgili ayetlere sarıldın.

Bakara 13

1. ve : ve

2. izâ : olduğu zaman

3. kîle : denildi

4. lehum : onlara

5. âminû : îmân ediniz, âmenû olunuz

6. kemâ : gibi

7. âmene : îmân etti, âmenû oldu

8. en nâsu : insanlar

9. kâlû : dediler

10. e nu'minu : biz îmân mı edelim, âmenû mu olalım

11. kemâ : gibi

12. âmene : îmân etti, âmenû oldu

13. es sufehâu : sefihler, akılsızlar

14. e lâ : (öyle) değil mi

15. inne-hum : hiç şüphesiz onlar, muhakkak ki onlar

16. hum : onlar

17. es sufehâu : sefihler, akılsızlar

18. ve : ve

19. lâkin : lâkin, fakat

20. lâ ya'lemûne : bilmiyorlar, bilmezler

Sefih: saf, aptal, kendini bilmez demektir. Bu bir

2.44

1. e : mi

2. te'murûne : emrediyorsunuz

3. en nâse : insanlar

4. bi el birri : birr'i, ebrar olmayı, maddî-manevî

5. ve tensevne : ve unutuyorsunuz

6. enfuse-kum : kendi nefsleriniz, kendiniz

7. ve entum : ve siz

8. tetlûne : okuyorsunuz

9. el kitâbe : kitap

10. e fe lâ ta'kılûne : o halde, hâlâ akıl etmiyor musunuz

Oku bakalım baş, kafa kelimesi görüyormusun? bu iki ve diğerleride sadece akletmekten bahseder. Yani iyice anla, akıl etmek nere ile yapılır. Kurana göre kalp ile. Anladın mı?

Buda link.

http://www.kuranmeali.org/2/bakara_suresi/44.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

İnat edersen hepsine tek tek bak, ne beyin ne kafa yoktur hiç bir ayette. Senin yazdıkların hep yalan yanlış çeviriler. hatta iyi arapça bilen birini bul ona sor anlamlarını, bak ne diyecek sana.Yok dersen hepsini tek tek sıralayayım , biraz yorar o kadar.

Ve gerçekten sen beyin yada kafa kelimesi var sanıyorsan kuranın yalan yanlış çevirilerine bakarak yandın.Akıl etmek bol bol vardır kuranda, ancak kalp ile akledildiğini sanar kuran. Çünkü 7. yüzyılda kalbin düşünmenin gerçekleştirildiği organ olduğu sanılıyordu. anladın mı? Beynin işlevini, tam olarak ne işe yaradığını insan oğlu 17. yüzyıldan sonra çözüp anlamaya başladı. İşte bu nedenledirki kuran resmen bilimsel bir hata içerir. oda beyinden habersiz ve kalbin düşünen organ olduğunu sanması.Yani çağının yanlış bilgisinden nasip almıştır. Tanrı bilmiyormuş beynin ne işe yaradığını. Bunu iyice kontrol et. Sonrada kalp ayetlerini koyayım önüne ki bilip bilmeden konuşmayasın.

saygılar...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oku bakalım baş, kafa kelimesi görüyormusun? bu iki ve diğerleride sadece akletmekten bahseder. Yani iyice anla, akıl etmek nere ile yapılır. Kurana göre kalp ile. Anladın mı?

İnat edersen hepsine tek tek bak, ne beyin ne kafa yoktur hiç bir ayette. Senin yazdıkların hep yalan yanlış çeviriler. hatta iyi arapça bilen birini bul ona sor anlamlarını, bak ne diyecek sana.Yok dersen hepsini tek tek sıralayayım , biraz yorar o kadar.

Ve gerçekten sen beyin yada kafa kelimesi var sanıyorsan kuranın yalan yanlış çevirilerine bakarak yandın.Akıl etmek bol bol vardır kuranda, ancak kalp ile akledildiğini sanar kuran. Çünkü 7. yüzyılda kalbin düşünmenin gerçekleştirildiği organ olduğu sanılıyordu. anladın mı? Beynin işlevini, tam olarak ne işe yaradığını insan oğlu 17. yüzyıldan sonra çözüp anlamaya başladı. İşte bu nedenledirki kuran resmen bilimsel bir hata içerir. oda beyinden habersiz ve kalbin düşünen organ olduğunu sanması.Yani çağının yanlış bilgisinden nasip almıştır. Tanrı bilmiyormuş beynin ne işe yaradığını. Bunu iyice kontrol et. Sonrada kalp ayetlerini koyayım önüne ki bilip bilmeden konuşmayasın.

Sitelerde Paylaş

Bakalım kalp ne işe yarıyormuş kurana göre.

A'RAF SURESİ / 179)

Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalbleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır.

Neren ile kavrar anlarsın?

(

Hac Suresi(46)

Yeryüzünde gezip dolaşmadılar mı ki, düşünecek kalpleri, işitecek kulakları olsun? (Dolaştılar, ama ibret almadılar). Çünkü gerçekte gözler değil, göğüslerdeki kalpler (kalp gözleri) kör olur.

Neren ile düşünürsün?

Muhammed Suresi(24)

Onlar Kur'an'ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalplerin üzerinde kilitleri mi var?

Neren ile düşünürsün?

Nahl Suresi(22)

Sizin ilahınız tek bir ilahtır. Ahirete inanmayanların kalpleri bunu inkâr etmekte, kendileri de büyüklük taslamaktadırlar.

Neren ile inkar edersin?

İsra Suresi(36)

Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme. Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.

Bilgiden sorumlu organ hangileridir?Göz ve kulak görüp duyar(bilgi toplar), beyin bunları toplar ,depolar ,kullanır ki duyma ve görme dahi beyne bağlıdır(beyinde gerçekleşir).

İsra Suresi(46)

Kur'an'ı anlamamaları için kalpleri üzerine perdeler, kulaklarına da ağırlık koyarız. Kur'an'da (ibadete layık ilah olarak) sadece Rabbini andığın zaman arkalarına dönüp kaçarlar.

Nerenle anlarsın?

Kehf Suresi(57)

Kim, kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da onlardan yüz çeviren ve elleriyle yaptığını unutandan daha zalimdir? Şüphesiz biz, onu anlamamaları için, kalplerine perdeler gerdik, kulaklarına da ağırlıklar koyduk. Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidayet bulamazlar.

nerenle anlarsın?

Saygılar.

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Mirac gecesi ile ilgili isra suresi birinci ayeti muhammedin ölümünden bir kaç yüz yıl sonra kurana eklenmiştir.

Efsaneye göre muhammedin miraca çıktığı gerçek dışıdır, hatta kendisinin bile böyle bir olaydan haberi yoktur. Mescidi aksa, miraç motifine istinaden islam peygamberinin ölümünden yıllar sonra inşaa edilmiştir.

Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgileri paylaşalım lütfen.

İnsanlar bu kitaba sonradan çok şey eklemişler, insanlar tarafından yazıldı işte, zaten diyanette sürekli ayetleri değiştirip duruyormuş

Sitelerde Paylaş

Bu bilgiyi kim verdi sana? En yakin ateist arkadasinmi? 8.yy dan daha sonraya ait Kim verdi Allah askina sana bu bilgiyi soruma sakin soruyla cevap verme.

Ya siz demiyor musunuz hurma yapragına, taşa ota boka yazıldı vahiy katipleri tarafından diye. O zaman sadece hayvan derisi (parşömen) genel kullanımda ve müzedeki kitabın da parşömen olmadıgını bir zahmet baksan bilirdin. Ellerinde kagıt yok arkadaşım kagıt Çinden çok sonra geliyor. Nitekim namei saadet de deri üzerine yazılmış olup çürümüştür. vahiy katiplerinin yazdıgı öne sürülen Hümeze ve Tekasür sureleri mevcut olup enamın tamamı yoktur. Osman ın okurken öldürüldügü rivayet edilen mushaf konusunu ise uzatmayacagım T Altıkulaç sana cevab versin

Eski Diyanet İşleri Başkanı ve eski AKP Milletvekili Tayyar Altıkulaç, ikisi Türkiye'de biri Kahire'de bulunan, Hz. Osman tarafından yazdırıldığına inanılan üç Ku'an Mushaf'ı üzerinde yaptığı çalışma sonucunda, Mushafların, orijinalinden kopya edildiği sonucuna vardı.Yıllardır süren çalışmasını milletvekilliği sona erdikten sonra tamamlama aşamasına gelen Altıkulaç, bu üç Mushaf'ın, orijinalinden kopya edildiğini belirledi. Altıkulaç, yaptığı açıklamada, “Çalışmamda, bunların üçünün de Hicri birinci asrın ikinci yarısında veya ikinci asrın birinci yarısında, Miladi olarak yedinci- sekizinci asırda yazıldığı kanaatine vardım. Bunlar, Hz Osman'ın Mushafları değil, onlardan kopya edildiği kanaatindeyim. Yine de en azından bu Mushaflar 13 asır önceden bize intikal eden değerler. Araştırmacılar bunları baskısı yapılan kitaplardan inceleyebilecekler” diye konuştu.

Yani orijinal ortada yok. Madem hepsi aslına uygun Ayşeden alınan orijinali niye geri vermeyip yakıyorlar? Bu da bambaşka bir hikaye. Neyse aslında bu konulara hiç giresim yok neye istersen ona inan kardeşim. Bu forumda düzey giderek düşüyor yalnız. Bunu en yakınında ki mümin bile söyleyebilir.

tarihinde 2old4u tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kölelik serbest olurduyu yazmayı unuttun.

Sınırsız cariye hakkını da yazmayı unuttun.

Kadınların mal olarak kullanılırdı demeyi de unuttun.

Evlatlığının karısıyla evlenilebileceğini de unuttun.

Ayrıca o söylediklerinin hiç birisi de olamaz zaten.

Şimdi hangi müslüman tsunami olduğunda ya da deprem olduğunda kaçmıyor. Ya da hastalanınca doktora da gitme o zaman. Allahın isterse yaşatır zaten.

Böyle mantık mı olur. Ateistler korkmuyoruz diyorlar o halde niye felaket olunca kaçıyorlar.

Bu cümleyi de yine ancak müslüman kafasına haiz birisi kurabilir.

En büyük korkak sizsiniz. O kadar korkuyorsunuz ki cehenneme girmekten; cennet için atmayacağınız takla yok.

Asıl korkak sizlersiniz: Görmediğiniz, bilmediğiniz, 1400 yıl önce yaşadığı muamma olan birinin söylediklerine sırf babalarınız inanmış diye inanıyorsunuz.

O babalarınızın inandığı da Kuran denilen ne olduğu anlaşılamayan, kimin tarafından ve ne zaman yazıldığı bilinmeyen bir kitaptaki hikayelerdir.

Yine şahit olmadığınız halde 1400 yıl önce yaşadığını düşündüğünüz birine de şahitlik ediyorsunuz.

Yetmiyor binlerce yıl önce yaşadığını düşündüğünüz kişileri de bir kitapta yazıyor diye inanıyorsunuz.

Bunların hepsi de o cehennem denen yerden tırstığınız içindir.

Sen şunu diyebiliyor musun kendine:

Sevdiklerimin olmadığı ve sevdiklerim ebediyen acı ve azap çekerken ben hurilerle sevişeceğim bir cennetin ......

Korkmuyoruz diye birşey yok, korksak da mantığımızı kaybetmemişiz yani, mantığımız korkumuza galip geliyor, hırsızın eli kesilmeli falan yani komedi değil mi? Eğer bu ayetler Allahtan gelseydi Allah hırsızlığa daha medeni bir çözüm üretirdi, en azından ülkenin ekonomik sorunlarını çözmeyle ilgili ayetler gönderirdi

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Yalan olan yalnız MIRAÇ gecesi olsa,ben onda gerçek deye ınanmaya zorlardım kendimi.

Bunların Allahıda kendilerinin aynısı.

Bir yerde söylediklerinin ötede tersini söylemekten gurur duyarlar.

Muhammed ayatta diyürki ilk müslümen benim.

Ordan İrbamda atlıyor ortaya oda ayatta diyürki bende müslümenim.

Hazratı Salamonda diyürki bende müslümendim.

Saba melikesi Belkızda müslümen olunca Muhammad nasıl ılk müslümen olur.

Gardaşım bunlar gonuşmuş olsunlar deye gonuşurlar.

Bunlarda tek doğru aranamaz.

Bunların EL-İlahı yeni Ellehı yeni Allahı uçkur işlerine bakar.

Açın kur,anı AHZAB suresi ayatlarına bir bahın.

Dede tolon

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

İşte böyleee,

Yalan olan yalnız MIRAÇ gecesi olsa,ben onda gerçek deye ınanmaya zorlardım kendimi.

Bunların Allahıda kendilerinin aynısı.

Bir yerde söylediklerinin ötede tersini söylemekten gurur duyarlar.

Muhammed ayatta diyürki ilk müslümen benim.

Ordan İrbamda atlıyor ortaya oda ayatta diyürki bende müslümenim.

Hazratı Salamonda diyürki bende müslümendim.

Saba melikesi Belkızda müslümen olunca Muhammad nasıl ılk müslümen olur.

Gardaşım bunlar gonuşmuş olsunlar deye gonuşurlar.

Bunlarda tek doğru aranamaz.

Bunların EL-İlahı yeni Ellehı yeni Allahı uçkur işlerine bakar.

Açın kur,anı AHZAB suresi ayatlarına bir bahın.

Dede tolon

:lol::D:)B)
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Burak'ın cüssesi katırdan küçük, eşekten büyük, yüzü insan yüzü gibi, lisanı Arabi melez bir binek hayvanıydı. Burak arapça bilmese Muhammed ile konuşamayacaktı, bu yüzden allah burak'a lisani arabi - arapça dilini öğretti. Muhammed'e melez binek hayvanının dili katırcayı öğretmekten daha kolay bir iş olarak gelmiş ki, allah katıra arapça konuşma öğretmeyi yeğlemiş. Katırla konuşabilmesi için Muhammed'e katırca konuşma öğretmeyi yeğlememiş.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Samimi olarak müslümanların miraç hikayesine inandıklarına inanmıyorum.
Ben müslümanken de miraç hikayesine inanmıyordum mesela.
Ama Miraç kandili dedinmi küçükken giderdim. Herkes giderdi ben de sürüye uyardım.
Miraçta Muhammed'in Cebrail ile birlikte dolaştığı 7 kat göğe aklı başında kim inanır?

Sitelerde Paylaş
On 29.06.2011 at 01:17, BOSS yazdı:

Mirac gecesi ile ilgili isra suresi birinci ayeti muhammedin ölümünden bir kaç yüz yıl sonra kurana eklenmiştir.

Kuran ın ilk kopyaları arabistan da ve topkapı da var , günümüz kuranı ile tamamen aynı.Kurana sonradan ekleme olmamıştır yani.

Eski kuranlara karbon testi de yapıldı. Değiştiğini iddia ediyorsun eski ve yeni halini gösteren bir link paylaşıp bizi aydınlatır mısın

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

İslam inancına göre Burak - Lamassu adında bir Katır ile 621 yılı itibariyle Uzay'a ilk çıkan kişi Hz Muhammed dir. Gerçekte ise 1961'de Vostok uzay aracı ile uzaya ilk çıkan kişi Yuri Gagarin dir. Bu kanıtsal bilgi islamı gücendirir, hayıflandırır.  

[Image: hy12.jpg]

Sitelerde Paylaş

Miraç hadisesi Haktır. İslami bilimlerden biridir. Makro ve mikro alemin birleştirilmesidir. Miracı bilmeyenler insanı tanımayanlar insanın yaratılışını bilmeyenler bir havva adem hikayesi ile kandırılanlar elbetteki yalanlayacaklardır mıracı. Her peygamberin de bir miracı vardır insanın da. Bu insan olana has Allah tarafından verilen bir hediyedir. Kamil olmanın şartlarındandır. YOksa insan asla kamil olamaz. neyse... Nuh as, İsa as hepsinin miracı vardır. Mesela Musa as. miracı Tuva vadisinde anlatılır. İnsanlarında miracı vardır. 

Hatta her müslümanın üzerine farz üstüne farz olan miracı bile yapmayı unuttuğumuz için bazılarımız inkar eder oldu. Var mı yok mu diye tartışır olduk. İnsanın aslında kim olduğunu unuttuk nasıl var edildiğini unutuk... Uydurma bir hava adem hikayesini bize yamadılar işte insanın hikayesi diye sundular. Niye? gerçek insanın yaratılışını gizlemek için. insanlık uyanmasın diye vs.  Evet miraç da her müslümanın üzerine farzdır. Müslümanın diyenlerden kaçı bu hali yaşıyor bu ibadeti yapıyor. Belki hiç diyecek kadar çok azı. neyse.. hatta miracın mikro boyuttaki hali olan galaksileri yıldızları ziyaret etmekte her müslümana fazdır. Yine yapan hatta farz olduğunu bir ibadet olduğu bilen yine çok.  Miracın mikro alemdeki hali olan atom altı ve daha alt boyutları gidip gezmek bu da miracın bir başka boyutudur. Bunlar miracın sadece bir kaç halidir ki daha sayısız hali var. Sayısız yapılış yöntemi ve yolu var...

Elbette unutulan şeyler zamanla yok diye inkar edilir. Onun için Kuran vardır unutulanları hatırlatmak için bunlarda vardı haydiii kendine güvenenler miraç yolu sizin içindir en büyük ibadetlerinizden biridir buyurun yapın... 

Sitelerde Paylaş

Nasıl yapacaz abi geri sayım filan kemerleri filan bağlayacaz mı... :lol:

Meditasyonla astral seyahat yapsak allah kabul eder mi! :D

Müslümler ciddi görünmeye mi çalışıyor, komik görünmeye mi ben çözemedim! Bir kekleme kerizleme gayreti kesin de hangi yolla acaba?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...