Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

Cariye senin malın diye her istediğini yapamazsın ona. iyi ozaman nasolsa senin malın cariyeyi öldürmek de caiz olsun ozaman. Sen bu cehaletle anca bu kadar konusursun. Kuran'da cariyelere tecavüz etmeyin diye bir ayet olması mı gerekiyor?

gerekmiyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili dostum, başka bir konuda da anlatmıştım; sen de iyi dinle.

Bir arkadaşım bana, neden evlenmediğimi sordu.

Ona yanıtım şöyle oldu: "Benim gibi erkekler de evlenmeye kalkışırsa, senin gibi erkeklerin karılarını kim mutlu edecek?"

Eminim sen, bu sözlerimi, sana saldırmak istiyormuşum gibi algılayacaksın.

Ama durum öyle değil. Sözlerim tam anlamıyla gerçeği yansıtıyor.

Zinayı yasaklayan zihniyet, sevdiği insanların mutluluğnu yasaklar.

Özetle: Zinayı yasaklayan erkekler, hiç bir suretle, kendi karılarının cinsellik ve aşk gereksinimi olabileceğini aklından geçirmez. "Nasıl olsa benden başka erkek ona el değdiremez! Ben ona ne verirsem, onunla yetinsin!" diye düşünerek, karının gereksinimlerini inkâr edersin.

İşte o anda ben devreye ben giriyorum. Yardım isteyen insanlara, yardım elimi uzatıyorum.

Anlatabildim mi?

İşte zinanın ne anlama geldiğini öğren.

Ayrıca: Seninle aynı fikri paylaşmayana sürekli, "Öğren de gel" veya "Sen cahilsin; anlamzsın!" gibi ithamlarda bulununca, kendi zekâ seviyeni göstermiş olursun. Zaten Müslümanlar bu şekilde insanları sustururlar. İşte böyle durumlarda kendileri de bir şey öğrenemez.

Artik suyu cikti kacinci baski yapacam ben biktim siz bikmadiniz. Ama son bi kez olayi gorsellestirelim.

Diyelimki senin dedigin gibi zina serbest olsa ve herkes yapsa bu zinayi, haliyle sen de zina mahsulu bir insan olsan, baban anneni bir geceligine mutlu etmis ve sonucta sen dogmussun. Sonra da baban gitmis baska bir kadini mutlu etmis ve o kadinla olan iliskisinden de bir kizi olmus. Gun gelmis siz buyumussunuz. Cok muhtemelen cocuk yuvasinda aile sefkatinden uzak buyumussunuzdur. Bir sekilde tanismissiniz ve arkadas olmussunuz. Sonra isler ileri gitmis. Birbirinizi mutlu etmek istediniz ve siz de zina yapsaniz. Haberiniz yok ama siz ozkardesler zina yapmis olursunuz. Ve hatta biraz daha ileri gidelim senin olasi kiz kardeslerinle cinsel iliskiye girme ihtimalin kadar kendi oz annenle bile iliskiye girme ihtimalin var. Niye? Cunku zina cok yaygin! Niye cunku herkes birbirini mutlu etmek yardim etmek istemis. Butun toplum senin gibi dusununce ortaya nesebi karismis birsuru cocuk cikiyor. Annen seni cami avlusuna birakmis seni baskalari buyutmus. Gun gelmis annen olan kadinla (annen oldugunu bilmeden) bir gece aleminde karsilasmissin. Senden yasca buyuk ama olsun demissin. Mutlu olmaya onun da hakki var demissin ve yardimci olmussun. Sonradan ogrenmissinki o kadin senin oz be oz annenmis.

Bu senaryoya felaket senaryosu diyebilir bu cok dusuk bir ihtimal diyebilirsin. Evet bu simdi senin yasadigin yerde boyle olabilir ama zinanin daha yaygin oldugu bir ulkede yasadigim icin gercek hayattaki olaylari cok daha iyi gozlemleyebiliyorum. Sonuc mu? Annesiyle zina yaptigini sonradan farketmis erkekler kendi kiziyla ask yasayan babalar. Daha neler neler.

Siz yine zina yasaginin kiymetini bilmiyorsunuz. Ama sizin zihniyetinizin torunlari ne demek istedigimi anlayacaklar.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da hayvanlara tecavuz etmeyin diye birsey de yazmiyor. Yani yazmasi da gerekmiyor. Sen soyle gerekiyor mu?

Her şeyin yazması gerekiyor. "Sigara yasak" yazmıyor diye içmiyor musunuz? Oysa alkolden daha zararlı... Ama Kur'an'da yazamaz, 7. yy'da El-İlah ne bilsin sigarayı...

Eğer akılcı bir ahlak anlayışın yoksa, ahlakın bir kitapta yazanlara göre şekilleniyorsa, beynini başkalarına ve antik kitaplara emanet etmişsen, her şeyin yazması gerekiyor. Sen yapmasan, başkası "yazmıyor" diye yapar çünkü...

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Her şeyin yazması gerekiyor. "Sigara yasak" yazmıyor diye içmiyor musunuz? Oysa alkolden daha zararlı... Ama Kur'an'da yazamaz, 7. yy'da El-İlah ne bilsin sigarayı...

Eğer akılcı bir ahlak anlayışın yoksa, ahlakın bir kitapta yazanlara göre şekilleniyorsa, beynini başkalarına ve antik kitaplara emanet etmişsen, her şeyin yazması gerekiyor. Sen yapmasan, başkası "yazmıyor" diye yapar çünkü...

37 sayfa oldu bir tane ateist cikip da zina iyi birseydir sebebi de sudur budur demedi. Anca lafi dolandirmasini baska mezulara girmesini biliyorsunuz. Buyur burdan yak adam olayi sigaraya kadar goturdu zinayi savunacak kelime bulamadi ya......

NOT: Kuran'da hersey yazsaydi senin omrun yetmezdi o Kurani okumaya. Zira Allah'in ilmi senin kategorize edemeyecegin kadar coktur. Birak okuyup ogrenmeyi. Kategorize bile edemezsin. Sen kimsin ki Allah'in kitabinda nelerin yazmasi gerektigini nelerin yazmamasi gerektigini konusuyorsun?? Senin ilmin ne kadar aklin ne kadar ki?

tarihinde LightningStorm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran'da hayvanlara tecavuz etmeyin diye birsey de yazmiyor. Yani yazmasi da gerekmiyor. Sen soyle gerekiyor mu?

soruya soru ile cevap vermek yerine cevap verseydin.. yazmaması gereken bir şey öne sürüp yazması gereken bir şeyinde yazmaması gerektiğine mi ikna edeceksin, böyle çocukça örnekler verme.

evlilik meseleleri, insanların nasıl cinsel ilişkiye girmeleyi yazıyor. hırızlık yapanın elini kesin diyor mu diyor. ama tecavüze gelince birşey yok??? bu kadar cariyelerin alındığı bir dönemde (cariye alma hakkı da ayrı bir tartışma konusu zaten) tecavüzlerin olabileceği ortamda, yasaklayan bir ayetin olması gerekmez mi...

"cariyelerinize tecavüz edemezsiniz onlarda benim kullarımdır ,nikahlayıp eş almanızın haricinde haramdır, her kim bunu yaparsa üzerine azabım büyük olacaktır Allah tecavüz edenleri sevmez, helak edilenlerden olursunuz"

"cariyelerinizi ve kölelerinizi özgür bırakın onlarda benim kullarımdır, kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur ve bundan sonra kimse kimsenin kölesi ve cariyesi olmayacaktır, her kim ki bu ayetten sonra cariye ve köle edinmeye devam ederse Alemleri yaratan Allah'ın üzerine and olsun ki onları büyük ve sonsuz bir azab bekler"

"Ey Muhammed, de ki köle ve cariye edinen gafillere, alemlerin yaratıcısı Allah köleliği ve cariyeliği yasaklamıştır, her kim onları özgür bırakırsa Allah'ın rahmeti sonsuzdur, her kim onları özgür bırakmazsa, haklarını yiyip, tecavüz ederlerse, herşeyi gören Allah onlar için sonsuz cehennem hazırlamıştır."

birsürü konu da Allah'ın azabı var cehennemde yakarım diyor ama kölelik cariyelik tecavüz gibi önemli konularda neden yukarda ki gibi ayetler yok ?

Sitelerde Paylaş

37 sayfa oldu bir tane ateist cikip da zina iyi birseydir sebebi de sudur budur demedi. Anca lafi dolandirmasini baska mezulara girmesini biliyorsunuz. Buyur burdan yak adam olayi sigaraya kadar goturdu zinayi savunacak kelime bulamadi ya......

iki çeşit zina var değil mi?

bir: evli bir insanın zina yapması yani aldatması

iki: evli olmayan iki insanın birlikte olması

ikincisinin sakıncası ne onu anlamadım? hadi o zaman çocuklar babasız olur zart zurt diye nedenler söylemişsin, madem öyle, simdi korunma yöntemleri var serbest senin mantığa göre serbest olması lazım

Sitelerde Paylaş

soruya soru ile cevap vermek yerine cevap verseydin.. yazmaması gereken bir şey öne sürüp yazması gereken bir şeyinde yazmaması gerektiğine mi ikna edeceksin, böyle çocukça örnekler verme.

evlilik meseleleri, insanların nasıl cinsel ilişkiye girmeleyi yazıyor. hırızlık yapanın elini kesin diyor mu diyor. ama tecavüze gelince birşey yok??? bu kadar cariyelerin alındığı bir dönemde (cariye alma hakkı da ayrı bir tartışma konusu zaten) tecavüzlerin olabileceği ortamda, yasaklayan bir ayetin olması gerekmez mi...

"cariyelerinize tecavüz edemezsiniz onlarda benim kullarımdır ,nikahlayıp eş almanızın haricinde haramdır, her kim bunu yaparsa üzerine azabım büyük olacaktır Allah tecavüz edenleri sevmez, helak edilenlerden olursunuz"

"cariyelerinizi ve kölelerinizi özgür bırakın onlarda benim kullarımdır, kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur ve bundan sonra kimse kimsenin kölesi ve cariyesi olmayacaktır, her kim ki bu ayetten sonra cariye ve köle edinmeye devam ederse Alemleri yaratan Allah'ın üzerine and olsun ki onları büyük ve sonsuz bir azab bekler"

"Ey Muhammed, de ki köle ve cariye edinen gafillere, alemlerin yaratıcısı Allah köleliği ve cariyeliği yasaklamıştır, her kim onları özgür bırakırsa Allah'ın rahmeti sonsuzdur, her kim onları özgür bırakmazsa, haklarını yiyip, tecavüz ederlerse, herşeyi gören Allah onlar için sonsuz cehennem hazırlamıştır."

birsürü konu da Allah'ın azabı var cehennemde yakarım diyor ama kölelik cariyelik tecavüz gibi önemli konularda neden yukarda ki gibi ayetler yok ?

Kuran tecavuze karsidir. Ispati ise ISRA-32.

Zinaya yaklasmayin diyor. Yani nikahsiz cinsel birliktelik yapmayin diyor. Tecavuz ne demek? Nikahli cinsel birliktelik mi? Biraz objektif olalim.

Sitelerde Paylaş

iki çeşit zina var değil mi?

bir: evli bir insanın zina yapması yani aldatması

iki: evli olmayan iki insanın birlikte olması

ikincisinin sakıncası ne onu anlamadım? hadi o zaman çocuklar babasız olur zart zurt diye nedenler söylemişsin, madem öyle, simdi korunma yöntemleri var serbest senin mantığa göre serbest olması lazım

Korunma yontemi var diye kendi oz annenle zina yapma riskini goze aliyorsan senin bilecegin is.

Korunma yonteminin %100 garanti olmadigini da belirtelim.

Sitelerde Paylaş

Gayet de tutarli konustum. Nesi var bunun?

Cariye ile iliski kurmaya hakkin var.

Ama cariyene tecavuz etmeye degil!

Siz cinsel iliski ile tecavuz arasindaki farki bilmiyor musunuz?

Lightning,

İçinde bulunduğumuz çağda cariye diye bir kavram senin de bildiğin gibi pratikte yok.

O zaman cariye mevzusunu dallandırıp budaklandırmanın anlamı da yok.

Cariye ile cinsel cinsel ilişki kurmak zina sayılmıyorsa,

Günümüze uyarlarsak, nikahsız ilişki kurabileceğin zamane cariyeleriyle ilişki kurmak neden zina sayılıyor?

Sitelerde Paylaş

Kuran'da hersey yazsaydi senin omrun yetmezdi o Kurani okumaya...

"Bende her şey yazıyor" diyen ben değilim ki... Kendi kitabını niye yalanlıyorsun ki? Sana bile mantıklı gelmedi değil mi yazanlar?

Aklını kullanmıyorsan veya inançların sebebiyle kullanamıyorsan, başkalarının (abi, şeyh, peygamber, antik kitaplar ne dersen de) dikte ettiğine inanan bir insansan, beynin gerçekte bir işe yaramadan emanet olarak orada duruyorsa, bence her şey tek tek ayrıntısıyla yazmalı kitapta... Yoksa bir sürü anlaşmazlık çıkar, mezhepler, tarikatlar olur.. Zaten peygamberiniz ölür ölmez 15.000 sahabenin birbirini kesmesi bir tasadüf değil... 4 halifenin 3'ünün suikast ile ölmesi sana tuhaf gelmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

Korunma yontemi var diye kendi oz annenle zina yapma riskini goze aliyorsan senin bilecegin is.

Korunma yonteminin %100 garanti olmadigini da belirtelim.

İşiniz gücünüz bunlar... Günlük hayatta ağzıma bile almadığım, terbiyemin elvermediği her şey sende günlük konuşma olmuş be arkadaşım... Ana , avrat düz gidiyorsun...

Sitelerde Paylaş

Lightning,

İçinde bulunduğumuz çağda cariye diye bir kavram senin de bildiğin gibi pratikte yok.

Günümüze uyarlarsak, nikahsız ilişki kurabileceğin zamane cariyeleriyle ilişki kurmak neden zina sayılıyor?

Pazardan 300 akçeye cariye alınca zina olmazmış... Bir de gelip bize bunları burada savunabiliyor hiç utanıp sıkılmadan bu adamlar... Zinayı bırak daha da kötüsü "tecavüz" olur ama bu yasak değil nasılsa değil mi?

Sitelerde Paylaş

Kuran tecavuze karsidir. Ispati ise ISRA-32.

Zinaya yaklasmayin diyor. Yani nikahsiz cinsel birliktelik yapmayin diyor. Tecavuz ne demek? Nikahli cinsel birliktelik mi? Biraz objektif olalim.

kendinle çelişe çelişe masanın üzerine çıkıp raks edeceksin birazdan..

cinsel ilişki ile tecavuz un farkını bilmiyor musunuz ? diyen sensin şimdi ikisini aynı kefeye koyan yine sen...

bu nasıl mantıktır ya, zina nikahsız birliktelik, tecavüzde nikahsız birliktelik o zaman ikisi aynı şey.. haklı çıkmak için böyle danslar etmene gerek yok..

zina iki insanın evli olmadıkları halde, istekli, karşılıklı isteyerek birlikte olurlar, tecavüz bir tarafın zor ve güç kullanarak cinsel ilişkiye girmesidir karşılıklı istek yoktur.

tecavüz gibi önemlive ciddi bir konuda net bir ayet olması gerekiyor..hani diyosun ya zina da babasız çocuk doğar felan diye tacavüz sonucu doğacak çocuğun durumu çok vahimdir ve böyle birşey net bir şekilde yasaklanmamıştır...

cariye ve köle edinme konusuna zaten gıkın çıkmıyor..

kendini de dinini de daha fazla rezil etme...

Sitelerde Paylaş

Lightning,

acaba neden cariye gibi bir kavram pratikte yok !

Sitelerde Paylaş

İşiniz gücünüz bunlar... Günlük hayatta ağzıma bile almadığım, terbiyemin elvermediği her şey sende günlük konuşma olmuş be arkadaşım... Ana , avrat düz gidiyorsun...

Gayet edepli konusuyorum. Zinaya karsi cikiyorum. Kisi zina yaparken (kendisi korunuyor olsa bile) partnerinin kim oldugundan emin olamayabilir, zinanin yaygin oldugu ortamda insanlar kendi annelerine babalarina ve kardeslerine denk gelebilirler. Gunluk hayatta azgina almiyorsun ama zinaya karsiyim da demiyorsun. Bu nasil bir tezattir?

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

kendinle çelişe çelişe masanın üzerine çıkıp raks edeceksin birazdan..

cinsel ilişki ile tecavuz un farkını bilmiyor musunuz ? diyen sensin şimdi ikisini aynı kefeye koyan yine sen...

Ayni kefeye koymak mi? Benim yazdigimi nasil olur da boyle anlayabilirsin? Madem sana zor geldi anlamasi senin icin anlatimi biraz daha basite indirgeyelim; Tanimlari iyi oku:

Zina: Karsilikli riza ile gayrimesru cinsel iliski

Cima: Karsilikli riza ile mesru cinsel iliski

Tecavuz: Karsilkli riza olmaksizin cinsel iliski

Bu kavramlarda ortak nokta nedir? Cinsel iliski.

Pekiiiiii bu kavramlari birbirinden ayiran nedir?

Zinada riza vardir mesruiyet yoktur.

Cimada riza da vardir mesruiyet de vardir.

Tecavuzde riza da yoktur mesruiyet de yoktur (kendi karisina veya cariyesine tecavuz eden okuzler haric)

Simdi anladin mi?

tarihinde LightningStorm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

beş dk da fısıltılarla nikah yapılan daha sonra ne zaman boş ol denirse boşanılan cinsel ilişkiler haktır ama adam sevgilisiyle 10 yıldır beraber yaşar ve birbirlerini aldatmaz bu zinadır.

sizin zihinleriniz bitmiş yok olmuş...

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...