Jump to content

Müslümanlar Noel Baba'yı Neden Sevmez?

Recommended Posts

• İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hizir varken ne etcek elin kafir noelini :)))) su coca colaya hayranim abi. adamlar bi santa klausla koskoca hristiyanlik aleminin üstelik tanrinin oglu ünvanli jesusunu unutturdular... isa musa cocuklarin umrunda degil artik, noel baba finisi yapti. cakma din kültü nasil cikar yayilir ders alana ibretlik örnegidir...

Sitelerde Paylaş

:) :)

bunu kasdetmedim..insanların yüzlerinde tebessüm oluşturan günlerdir bayramlar..siz de bunlardan faydalanırsınız..olay bu..kötü bir durum yok yani..

Uygarlık ile paganlık arasındaki fark burada. Ben ne zaman sokağa çıksam, gülümseyen ve mutlu insanlarla karşılaşırım. Bu özellikler için bir dogma gününe hiç kimsenin gereksinimi yok.

Ortalama eğitimi yüksek olan toplumlasrda, insanlar için her gün bayram.

Ben sokağa çıkınca, somurtan bir suratra asla rastlamam. Bu benden mi kaynaklanıyor? Sanmıyorum.

Ben de hiç bir bayramı kutlamam ve hatırlamam.

Her akşam en az 2 kokteyl tüketirim. Ardından da bir bira ile çalkalarım.

Benim için her gün bayram.

Ama bizim avanaklar gibi, örneğin Nasreddin Hoca'yı ve Noel Baba'yı bir birleriyle karşılaştırarak; bizimkinin ne kadar iyi; onlarınkinin de ne kadar ahmak olduğunu iddia etmem.

İyiliği ve güzelliği seven tüm insanları severim. Ve iyiliği ve güzelliği temsil eden tüm figürleri de çok severim.

Sitelerde Paylaş

1 ocak mekkenin fethinin tarihidir ayrıca

Hangi takvime göre?

Hicri mi, miladi mi?

Hicri takvime göreyse (ki mutlaka öyle olmalı), her yıl miladi takvimdeki başka bir tarihe denk gelmesi gerek, değil mi?

Dini bayramları neden her yıl aynı tarihlerde kutlamıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

bize öyle dayatıldığı için mecburen öyle,yoksa bayıldığımdan değil.

Dayatmayla ne ilgisi var?

Bu sene Mekkenin fethi 1 Ocak'a gelmişse seneye de 21 Aralık'a denk gelmelidir.

Tabii Bu arada bir sene içinde iki kere Mekkenin fethini kutlamış olursunuz. :D

2011'de de 12 Ocak'ta kutlamış olmanız lazımdı.

İşinize geldi mi Hicri gelmedi mi Miladi olmaz.

Tıpkı Kutlu doğum haftasının özellikle ve kasten 23 Nisana denk getirilmesi gibi.

Madem o zaman, dönme dolap gibi dönüp duran bayramları ve ramazanı da sabitleyin.

Sahtekarlık ve üçkağıtta sınır tanımıyorsunuz. :lol:

Sitelerde Paylaş

Noel baba sayesinde cocuklar seviniyor bu yeterli benim icin,kapitalistler kazanacakmis,estek olacakmis köstebek olacakmis bos verin.O hediyeler sayesinde insanlar calisiyor üretiyor oda var.Karismayin cocuklarin sekerlerine...

Sitelerde Paylaş

O çocuklar ki o hayvanlara ne sevimli isimler koymuşlar, onlara minik elleriyle yem yedirmişler, su içirmişler, gece geç saatlere kadar yanlarında kalarak onları okşamışlardı. ONLAR ICIN CIZGI FILMLER;SINEMA FILMLER;OYUNCAKLAR YAPMISLAR VS....

Müslümanlar bayramlarda çocuklarını gaddarlığa alıştırırken, elin gavuru hediye vererek mutlu etmeyi tercih ediyor.

Büyük yazilanlari ekleyerek Satsuma nin bu iletisi tam imzalik ileti.Sagol Satsuma ^_^

Sitelerde Paylaş

Uygarlık ile paganlık arasındaki fark burada. Ben ne zaman sokağa çıksam, gülümseyen ve mutlu insanlarla karşılaşırım. Bu özellikler için bir dogma gününe hiç kimsenin gereksinimi yok.

Ortalama eğitimi yüksek olan toplumlasrda, insanlar için her gün bayram.

Ben sokağa çıkınca, somurtan bir suratra asla rastlamam. Bu benden mi kaynaklanıyor? Sanmıyorum.

Ben de hiç bir bayramı kutlamam ve hatırlamam.

Her akşam en az 2 kokteyl tüketirim. Ardından da bir bira ile çalkalarım.

Benim için her gün bayram.

Ama bizim avanaklar gibi, örneğin Nasreddin Hoca'yı ve Noel Baba'yı bir birleriyle karşılaştırarak; bizimkinin ne kadar iyi; onlarınkinin de ne kadar ahmak olduğunu iddia etmem.

İyiliği ve güzelliği seven tüm insanları severim. Ve iyiliği ve güzelliği temsil eden tüm figürleri de çok severim.

o dediğin uygar insanların içinde uzun süre bulundum..doğru hepsi gülümser,asık suratlı değillerdir..bu neyi gösterdi bana sonradan, hepsinin kocaman "sahte gülümselemeler" olduğunu.. herkes öyledir demiyorum ama çoğu öyledir..herkes birbirini kandırıp durur..

ben de her akşam bir demlik çayı tüketirim..benim için de hergün bayram..

Sitelerde Paylaş

o dediğin uygar insanların içinde uzun süre bulundum..doğru hepsi gülümser,asık suratlı değillerdir..bu neyi gösterdi bana sonradan, hepsinin kocaman "sahte gülümselemeler" olduğunu.. herkes öyledir demiyorum ama çoğu öyledir..herkes birbirini kandırıp durur..

ben de her akşam bir demlik çayı tüketirim..benim için de hergün bayram..

Bu sözlerine hiç şaşırmadım. Son yıllarda, çarpıtma, yalan ve iftira İslâmî kesimde bayağı tutuluyor.

O yapmacık gülümseyişli insanlar benim en gerçek dostlarım ve arkadaşlarım. Ve eminim ki, onlarda yalan yoktur. Çarpıtma ve iftira hiç yoktur.

Zira onlar birisini sevmezse, ondan uzak durmasını iyi bilirler. Tıpkı benim gibi.

Dikkat ettiysen, benim yaşamımda gizli-saklı yoktur. Bu durumumu, o beğenmediğin kâfirler yoluyla geliştirdim.

Not 1: Kaldığım binada biz büyük bir aileyiz. Herkes diğer komşulkarını korur ve kollar.

Not 2: Binamızda Müslüman yok.

Sitelerde Paylaş

Bu sözlerine hiç şaşırmadım. Son yıllarda, çarpıtma, yalan ve iftira İslâmî kesimde bayağı tutuluyor.

O yapmacık gülümseyişli insanlar benim en gerçek dostlarım ve arkadaşlarım. Ve eminim ki, onlarda yalan yoktur. Çarpıtma ve iftira hiç yoktur.

Zira onlar birisini sevmezse, ondan uzak durmasını iyi bilirler. Tıpkı benim gibi.

Dikkat ettiysen, benim yaşamımda gizli-saklı yoktur. Bu durumumu, o beğenmediğin kâfirler yoluyla geliştirdim.

Not 1: Kaldığım binada biz büyük bir aileyiz. Herkes diğer komşulkarını korur ve kollar.

Not 2: Binamızda Müslüman yok.

ben söylemiştim herkes öyle değildir..çok kaliteli insanlar vardır ama sayıları çok azdır..sana denk gelmişler..

benim önceden ve sonradan tanıdığım insanlar arasında çok fark var..

ayrıca riyakar olmamak güzel bir davranış..böyle kalman ümidiyle..

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • 3 years later...

Noel Baba, yılbaşıyla değil yılbaşından 7 gün önceki, adı üstünde Noel ya da Christmas günüyle ilgili bir kavram. "Müslümanlar bunu neden anlamıyor?" diyenler için anmsatma:

Bizde Noel, Hıristiyan cemaatleri dışında açıkça kutlamaya cesaret edilemediği için Noel Baba mecburiyetten yılbaşı kutlamalarına monte edildi.

Batıda da Noel kutlamaları yılbaşı ertesine kadar kutlandığı için Noel Baba'nın mesaisi uzamış oluyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...