Jump to content

Müslümanlar Noel Baba'yı Neden Sevmez?

Recommended Posts

Pagan gelenegi mi gormek istiyorsunuz: Asagidaki fotograf cok sey anlatiyor aslinda:

Ustelik bunun Noel gelenegi ile cok alakasi var.

521041135.jpg

tarihinde FreeWill tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben bir sey kutlamam. Yilbasi benim icin tum ailenin, esin dotun, v.s. bir arada olup, ertesi gun de ise gitmeyecegim icin ve zaten heryerin tatil oldugunu bildigimden, findik fistik raki votka allah ne verdiyse itina ile tuketilmesi.

Baska bir anlami yok benim icin.

Ilave olarak,

Gerci ben aybasiymis, yilbasiymis, Tekila, Malibu bayramiymis filan diye beklememe gerek yok.

Kestane aldim bugun, ocakta sacin ustunde kavurdum, kabuklarini temizledim guzelce. Smirnov votkami da actim, diet kola esliginde.

Hah simdi oldu.

Koy dotune rahman gitsin.

Bana hergun yilbasi.

29 Aralik aksaminiz mubarek olsun.

Ben daha ne kutlayayim.

Hadi serefinize.

:)

Sitelerde Paylaş

Ilave olarak,

Gerci ben aybasiymis, yilbasiymis, Tekila, Malibu bayramiymis filan diye beklememe gerek yok.

Kestane aldim bugun, ocakta sacin ustunde kavurdum, kabuklarini temizledim guzelce. Smirnov votkami da actim, diet kola esliginde.

Hah simdi oldu.

Koy dotune rahman gitsin.

Bana hergun yilbasi.

29 Aralik aksaminiz mubarek olsun.

Ben daha ne kutlayayim.

Hadi serefinize.

Tikat tikat!

Freewill kardeşimiz kafayı bulduğundan bir süre bizimle beraber olamayacaktır.

Duyurulur.

Sitelerde Paylaş

Elbette kıskançlıklarından.

Çünkü İslam'da, Noel Baba benzeri bir figür yoktur. Dahası, dini bayramlar gelirken çocuklara yeni elbiseler, ayakkabılar almak dışında çocuk ruhuna hitap eden hiçbir şey yoktur.

Bir düşünün:

Kalın sesiyle "Hoh hoh hoo" diye kahkahalar atan kırmızı-beyaz elbiseli ve upuzun bereli aksakallı şişman bir adam, uçan ren geyiklerinin çektiği arabasıyla karlı bir havada gece geç saatlerde çok uzaklardan geliyor, ev ev dolaşıp bacalardan girerek çocuklar için hazırlayıp çorapların içine koyduğu hediyeleri şöminelerin yanına bırakıp gidiyor. Çocuklar sabah uyandıklarında belki bütün bir yıl en çok istedikleri hediyeyi görünce sevinçten çılgına dönüyorlar.

Noel Baba'nın Hıristiyanlıkla organik bir bağı yoktur. Çocuklara din propagandası yapmaz. Bütün amacı onları yeni yıla girerken mutlu etmektir.

Müslümanlarınsa tek yaptığı, Kurban Bayramlarında boynu kesilen zavallı dana ve koyunların acılar içinde çan çekişmesini çocuklara zorla seyrettirmek. Sonra da bir marifetmiş gibi, hayvandan akan kanı çocuğun alnına sürmek.

Çocuk bu süreçte "Kesmeyin, kesmeyin!" diye kendini yırtıp hüngür hüngür ağlasa da...

O çocuklar ki o hayvanlara ne sevimli isimler koymuşlar, onlara minik elleriyle yem yedirmişler, su içirmişler, gece geç saatlere kadar yanlarında kalarak onları okşamışlardı.

Müslümanlar bayramlarda çocuklarını gaddarlığa alıştırırken, elin gavuru hediye vererek mutlu etmeyi tercih ediyor.

içim burkuldu..çok acıklı olmuş gerçekten..keşke bizim de bir noel babamız olsaydı.!

size taa en başta islami anlatanların .......!! bu kadar nefret ettirecek neler yaşatmışlar kimbilir..

ayrıca islam bu değildir..

Sitelerde Paylaş

Ben kurban bayramı dışında her bayramı seviyorum..

İnsanların eğlenmesi benide mutlu yapıyor..

Yılbaşı insanların eğlenmesi için bir vesileyse yılbaşınıda seviyorum..

Öylesine bir günde vodka içmektense yılbaşında vodka içmek beni daha mutlu yapıyor.

Bi defa yılbasında herkezin yüzünde bir gülümseme oluyor..

Bu tür günler her ne kadar anlamsız olsada gereklidir..

Yoksa her geçen gün dünün aynısı gibi olur sıkılırız...

Sitelerde Paylaş

Ben kurban bayramı dışında her bayramı seviyorum..

İnsanların eğlenmesi benide mutlu yapıyor..

Yılbaşı insanların eğlenmesi için bir vesileyse yılbaşınıda seviyorum..

Öylesine bir günde vodka içmektense yılbaşında vodka içmek beni daha mutlu yapıyor.

Bi defa yılbasında herkezin yüzünde bir gülümseme oluyor..

Bu tür günler her ne kadar anlamsız olsada gereklidir..

Yoksa her geçen gün dünün aynısı gibi olur sıkılırız...

inançsız olanlar da noeli kutlar,eğlenir..dini bayramlarda tatil yapar eğlenir..bayramların amacı insanları birbirine bağlamak,küsleri barıştırmak,çocukları sevindirmek,akrabaları ziyaret etmek vs birsürü güzelliktir..ama inançsızlar da bu dini günlerin nimetlerinden faydalanırlar..

Sitelerde Paylaş

.ama inançsızlar da bu dini günlerin nimetlerinden faydalanırlar..

Dini bayramın tatilden başka bir nimeti yok zaten.Ne yapalım.Herkes tatildeyken ben gidip tek başıma çalışayım mı?Yada öğrenciler okulu açıp , kendilerine ders anlatıp kendilerini mi dinlesinler?Ne istiyorsun, söyle de bilelim?

Sitelerde Paylaş

Dini bayramın tatilden başka bir nimeti yok zaten.Ne yapalım.Herkes tatildeyken ben gidip tek başıma çalışayım mı?Yada öğrenciler okulu açıp , kendilerine ders anlatıp kendilerini mi dinlesinler?Ne istiyorsun, söyle de bilelim?

:) :)

bunu kasdetmedim..insanların yüzlerinde tebessüm oluşturan günlerdir bayramlar..siz de bunlardan faydalanırsınız..olay bu..kötü bir durum yok yani..

Sitelerde Paylaş

Burada iki farkli sey Turkiye'de ic ice girmis, sorun bundan kaynaklaniyor. Onlar cok onceden evlerine chrstmas agaci koyup, cilginlar gibi alisveris yapip, 24 aralik christas eve ve ertesi gun 25 aralik christmas gununu kutluyorlar, her iki gunde de biraraya geliyorlar, kiliseye gidiyor bazilari vs. Yeni yilda ise illa aile biraraya gelmek zorunda degil, daha genc olanlar partilere katiliyor ya da insanlar sade bir yemek yiyor o kadar, din ile ilgili bir bayram da degil onlar icin. Illa kutladiklari bir gun degil. Ama bizde agac figuru ya da Noel baba Christmas kutlanmadigi icin yilbasina mal edilmis ve sanki onlar da yilbasini bu sekilde kutluyor ya da biz aslinda noel'i kutluyoruz saniyorlar. Bizdeki yilbasi onlarn ihtisamli noel'inden biraz etkilenip biraz sekil degistirip daha ozel bir gece haline getirilmis o kadar. Yilbasinda kim Isa'nin dogumunu kutluyor ki? Ayrica Islam'a gore Isa peygamber, dogumunu kutlamak isteyen kutlasin ayrica bu niye sorun ki onu da anlamiyorum.

Neden insanlarin eglenmesine bu kadar karsi cikilir ki? Illa hersey cennette mi yapilacak?

Sitelerde Paylaş

DIESEL, sen ikide bir pagan pagan diyorsun, merak etme senin dininde bol miktarda pagan rituel var. Uzerlerine sadece 'Islam' etiketi yapistirilmis.

Kuran'da bahsi gecen 'kutsal 4 aylar' dort dortluk bir pagan gelenegidir.

Hem de o begenmedigin Noel kutlamasi ile cooook yakindan alakalidir.

Ama merak etme, sadece muslumanlara degil, elin hristiyanina da ogretiyorum dinlerinin paganist kokenlerini.

Seninki sadece kopyanin kopyasi.

Cok kotu bir kopya hem de.

Konuyu niye değiştiriyorsunuz şimdi.Konu ateistlerin atıp tutmasına rağmen pagan olsun ister hristiyan,bir inancın geleneğini uyguluyor olması :)

haa gelelim islamda olan bazı şeylerin daha önce başka topluluklarda da bulunması olayına.Her zamanki gibi olaylara tersten bakıyorsunuz yada öyle bakmak istiyorsunuz.Tevhid inancı gereği ilk insandan beri yapılması istenen ve sabit olan şeyler vardır.Oruç,namaz,kurban kesmek gibi farzlar ilk insandan beri yapılan ve yapılması istenen şeylerdir ama bugün bakıyorsunuz hristiyanlarda ve yahudilerde namazdan oruçtan uzaklaşmışlar,değiştirmişler.Çok küçük gruplar yapıyor halen bunları.Bakara suresinde hz.Musa'nın kıssası çok iyi bir örnek.Hz musa kavmini firavunun elinde kurtarmasına,onların gözünün önünde firavunun denizde boğulmasını görmelerine rağmen peygamberlerinin dağa gitmesinden hemen sonra musa tanrılarını unuttu deyip altından buzağ yapıp ona tapmaya başlamaları ibret verici bir örnektir.Biliyoruzki tarihinde her döneminde peygamberler,nebiler gelmiştir.Bu pagan agalarda kuvvetle muhtemel bu ortak özellikleri buralardan edinmişler ama tabi maalesef doğru yolu bulamamışlar.

Kısacası ters mantık düşünyorsunuz.Şaunki herhangi bir uygulamanın daha önceki medeniyetlerde olması dinin onlardan bunu almış olması anlamına gelmiyor tam tersi insanlık tarihinden beri gelen peygamberlerin,nebilerin öğrettiklerini bu medeniyetlerde olması bunlara daha önce peygamber,nebi geldiğinin göstergesidir.EE tabi siz buna inanmak istemezsiniz ama olsun ben söyleyeyimde :)

tarihinde DIESEL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konuyu niye değiştiriyorsunuz şimdi.Konu ateistlerin atıp tutmasına rağmen pagan olsun ister hristiyan,bir inancın geleneğini uyguluyor olması :)

haa gelelim islamda olan bazı şeylerin daha önce başka topluluklarda da bulunması olayına.Her zamanki gibi olaylara tersten bakıyorsunuz yada öyle bakmak istiyorsunuz.Tevhid inancı gereği ilk insandan beri yapılması istenen ve sabit olan şeyler vardır.Oruç,namaz,kurban kesmek gibi farzlar ilk insandan beri yapılan ve yapılması istenen şeylerdir ama bugün bakıyorsunuz hristiyanlarda ve yahudilerde namazdan oruçtan uzaklaşmışlar,değiştirmişler.Çok küçük gruplar yapıyor halen bunları.Bakara suresinde hz.Musa'nın kıssası çok iyi bir örnek.Hz musa kavmini firavunun elinde kurtarmasına,onların gözünün önünde firavunun denizde boğulmasını görmelerine rağmen peygamberlerinin dağa gitmesinden hemen sonra musa tanrılarını unuttu deyip altından buzağ yapıp ona tapmaya başlamaları ibret verici bir örnektir.Biliyoruzki tarihinde her döneminde peygamberler,nebiler gelmiştir.Bu pagan agalarda kuvvetle muhtemel bu ortak özellikleri buralardan edinmişler ama tabi maalesef doğru yolu bulamamışlar.

Kısacası ters mantık düşünyorsunuz.Şaunki herhangi bir uygulamanın daha önceki medeniyetlerde olması dinin onlardan bunu almış olması anlamına gelmiyor tam tersi insanlık tarihinden beri gelen peygamberlerin,nebilerin öğrettiklerini bu medeniyetlerde olması bunlara daha önce peygamber,nebi geldiğinin göstergesidir.EE tabi siz buna inanmak istemezsiniz ama olsun ben söyleyeyimde :)

Ters mantığı uygulayan sensin Diesel.

Siz Müslümanlara göre İslamın ritüelleri, ibadetleri hiçbir kültürden, dinden etkilenmemiştir.

Başka dinlerde ve kültürlerde benzerlik varsa onlara da zamanında peygamber gelmiş ama sonra sapmışlardır. Benzerlik ondandır.

Bu mantığın hiçbir somut dayanağı yoktur. Varsa elinizde somut bir kanıt getirin görelim.

"Biliyoruz ki her dönemde peygamberler gelmiştir" diyorsun da bu bilginin somut delilleri nelerdir?

Kuran ve Hadisler mi? :lol:

Sitelerde Paylaş

size taa en başta islami anlatanların .......!!

O zaman sözünü imza olarak kullandığın NFK yı da buna katacaksın. "Allahın seçtiği kurtulmuş millet" diye ırkçı İslama kapı açan, kurtuluş savaşımızı vermiş dünyanın ve tarihin en büyük önderini "bir şapka bir eldiven" diye küçücük aklıyla küçümsemeye kalkışan bu kişi.

Biz eğer islamdan nefret etmişsek bu yüzden etmiş olabiliriz!

Sitelerde Paylaş

Ters mantığı uygulayan sensin Diesel.

Siz Müslümanlara göre İslamın ritüelleri, ibadetleri hiçbir kültürden, dinden etkilenmemiştir.

Başka dinlerde ve kültürlerde benzerlik varsa onlara da zamanında peygamber gelmiş ama sonra sapmışlardır. Benzerlik ondandır.

Bu mantığın hiçbir somut dayanağı yoktur. Varsa elinizde somut bir kanıt getirin görelim.

"Biliyoruz ki her dönemde peygamberler gelmiştir" diyorsun da bu bilginin somut delilleri nelerdir?

Kuran ve Hadisler mi? :lol:

Orhun kitabelerindeki tanrı tasvirlerini bir oku derim.Bugünkü ilahi dinlerin tasviriyle bire bir uyuşmaktadır.

Sitelerde Paylaş

O zaman sözünü imza olarak kullandığın NFK yı da buna katacaksın. "Allahın seçtiği kurtulmuş millet" diye ırkçı İslama kapı açan, kurtuluş savaşımızı vermiş dünyanın ve tarihin en büyük önderini "bir şapka bir eldiven" diye küçücük aklıyla küçümsemeye kalkışan bu kişi.

Biz eğer islamdan nefret etmişsek bu yüzden etmiş olabiliriz!

Atatürk için 10 Kasım 2011'de Facebook sayfamda şöyle yazmışım:

"Memlekette bunca yobaz, bunca hain varken, insan hiç 57'sinde bırakır da gider mi?

Senin belki tek hatan erken ölmen..."

Sitelerde Paylaş

Şöyle derler;

"Çığ düşmesinin, kar yağmamasının, kuraklığın sebebidir Noel Baba. Görüldüğü yerde taşlanmalıdır. Adam değildir. Uğursuz bir kafirdir. Onu taşıyan geyiklerden bile ahirette hesabı sorulacaktır."

Kim demişse doğru demiş :)

Sitelerde Paylaş

Siz varsınız ya! İşinize geldi mi gizli müslüman, işinize gelmedi mi de

dünyanın en iyi insanı da olsa kafir ilan edersiniz.

Noel Baba figüründeki yüz ve sakal doğu kültürüne uygun bir yüz değil.

Osama bin Laden'e benzer bir tip olsaydı belki sevilirdi.

Hamza karekterini canlandıran Anthony Quinn'i sevmeleri örnek verilebilir.

zorttt ne diyosun kardeş :) noel babanın sevilmemesinin yüzüyle ne alakası var :)

Olayı nereye bağlamış yaa :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...