Jump to content

Karne hediyesi umre

Recommended Posts

ister inanç turizmi, ister seks turizmi, ister kültür turizmi olsun hiç farketmez. vatandaşlarımızın turizm amaçlı yurt dışına çıkmalarındaki artış ve yoğunluk, toplumun gelir düzeyindeki, refahındaki artışın açık ve net bir göstergesi. olaya pozitif tarafından bakmak gerek..

Sitelerde Paylaş

ister inanç turizmi, ister seks turizmi, ister kültür turizmi olsun hiç farketmez. vatandaşlarımızın turizm amaçlı yurt dışına çıkmalarındaki artış ve yoğunluk, toplumun gelir düzeyindeki, refahındaki artışın açık ve net bir göstergesi. olaya pozitif tarafından bakmak gerek..

Umreye,hacca giden insanların bir kısmı sence gelir düzeyi gerçekten yüksek olan kişilerden mi oluşuyor?!

Yoksa sırf hacca,umreye gidebilmek için yıllarca para biriktiren,borç bulan ya da kredi çeken insanlardan mı oluşuyor? Hani demişsin ya "inanç turizmi" diye...

Sitelerde Paylaş

23w82.jpg

23w9q.jpg

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Umreye,hacca giden insanların bir kısmı sence gelir düzeyi gerçekten yüksek olan kişilerden mi oluşuyor?!

Yoksa sırf hacca,umreye gidebilmek için yıllarca para biriktiren,borç bulan ya da kredi çeken insanlardan mı oluşuyor? Hani demişsin ya "inanç turizmi" diye...

bu söylediğin fakir birisinin yıllarca para biriktirip gitme işi daha çok hac için geçerli. temel ibadet-dinde farz olan hacdır, umre öyle değil. umre daha fantezi ve turistiktir. fakir ve dindar adamın yıllarca para biriktirip sonra da o parayı hac yerine umre için harcaması stratejik açıdan pek doğru değil :)

23w9q.jpg

altın, dolar gibi şeylerin fiyatı spekülatif. küresel piyasaların da etkisi var. zaten asgari ücretlinin karnı altınla doymuyor. yumurtayla doyuyor :)

Asgari ücretin alım gücünü 8 yılda 1329 yumurta artırdık

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye ekonomisinin performansını, milletvekillerine yumurta ile anlattı. Şimşek, 2002’de en düşük memur maaşıyla 2 bin 914, asgari ücretle ise 1370 adet yumurta alındığını belirtti. Kasım 2010 itibariyle ise en düşük memur maaşı ile 5 bin 856 yumurta, asgari ücretle ise 2 bin 699 yumurta alınabildiğine dikkat çekti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16526129.asp

Sitelerde Paylaş

Bence devletin yapacağı en güzel şey, karne hediyesi olarak, öğrencileri Sosyalist ülkelere gezdirmek oradaki refah seviyesini daha yakından göstermek olmalıdır

Başarılı olanlara, sovyetlerin uzay çalışmalarını yaptığı tesislere götürebilirsin

Daha az başarılı olanlara, nükleer tesisleri tanıtırsınız

İnsanların komünizm döneminde neler başarabileceğine dünya gözüyle görmek bence birçok öğrencinin ufkunu açacaktır.

Sitelerde Paylaş

Bence devletin yapacağı en güzel şey, karne hediyesi olarak, öğrencileri Sosyalist ülkelere gezdirmek oradaki refah seviyesini daha yakından göstermek olmalıdır

Başarılı olanlara, sovyetlerin uzay çalışmalarını yaptığı tesislere götürebilirsin

İnsanların komünizm döneminde neler başarabileceğine dünya gözüyle görmek bence birçok öğrencinin ufkunu açacaktır.

Cok ileri gittiklerinden cöktüler,hizli giden atin boku seyrek düser B)

Sitelerde Paylaş

Cok ileri gittiklerinden cöktüler,hizli giden atin boku seyrek düser B)

Arkadaşım, şunu unutma her yükselişin bir çöküşü vardır. Yüksekte olan birisi alçakta olan birisi kadar güvende değildir. Zirvededir ama, düşme riski daha fazladır. Sovyetlerin çöküşünü de ben buna bağlıyorum. Yoksa askeri teknoloji, uzay çalışmaları, nükleer çalışmalar, insana insan gibi yaşam sovyetlerde hiç olmadığı kadar fazladır. Bugün bile eski sovyet ülkelerinde yaşayan insanların birçoğu o günleri görmüşeleri söylüyorum. Sovyetler dönemindeki rahatlığı arıyor.

Sitelerde Paylaş

topluca karne hediyesi olarak turistik amaçlı kuzey koreye gidip, orada ebediyen mahsur kalmanız dileğiyle.. :)

Sitelerde Paylaş

topluca karne hediyesi olarak turistik amaçlı kuzey koreye gidip, orada ebediyen mahsur kalmanız dileğiyle.. :)

Aslında Kuzey Kore'nin basında anlatıldığı gibi totaliter bir rejim olmadığını gidip görürseniz o zaman dediklerimin ne kadar doğru olduğunu tasdiklemiş olursunuz.

Amerikan emperyalizmine karşı direnen herkes Amerikanın ve sözcüsü dünya basının gözünde tu kakadır. Ama gidin görün, insanlar emperyalizme ve kapitalizme direnmenin mutluluğu gözlerinden okunuyor.

İngiltere'de üniversitede okurken, bir Koreli vardı, adam güneyliydi. Bir konu hakkında konuşurken, konu geldi dolaştı kuzey kore'ye geldi. Aynen şu cümleyi kullandı, Kuzey Kore hiçbir zaman senin basından tanıdığın gibi bir ülke değil" demişti. Hatta bana insanların fotoğraflarını göstermişti, Kuzey Kore'den hepsi çok mutlu aile profili çiziyordu. Ben öyle mutluluğu ingiltere'de görmedim

Sitelerde Paylaş

Aslında Kuzey Kore'nin basında anlatıldığı gibi totaliter bir rejim olmadığını gidip görürseniz o zaman dediklerimin ne kadar doğru olduğunu tasdiklemiş olursunuz.

Amerikan emperyalizmine karşı direnen herkes Amerikanın ve sözcüsü dünya basının gözünde tu kakadır. Ama gidin görün, insanlar emperyalizme ve kapitalizme direnmenin mutluluğu gözlerinden okunuyor.

İngiltere'de üniversitede okurken, bir Koreli vardı, adam güneyliydi. Bir konu hakkında konuşurken, konu geldi dolaştı kuzey kore'ye geldi. Aynen şu cümleyi kullandı, Kuzey Kore hiçbir zaman senin basından tanıdığın gibi bir ülke değil" demişti. Hatta bana insanların fotoğraflarını göstermişti, Kuzey Kore'den hepsi çok mutlu aile profili çiziyordu. Ben öyle mutluluğu ingiltere'de görmedim

davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş :)

masal anlatma arkadaşım. dünya kupasında güneyliler ile kuzeyliler maç yaptı. 50 senede güneylilerin boy ortalaması 10 cm uzamış. adamlar karnını bile zor doyuruyor :D

Sitelerde Paylaş

davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş :)

masal anlatma arkadaşım. dünya kupasında güneyliler ile kuzeyliler maç yaptı. 50 senede güneylilerin boy ortalaması 10 cm uzamış. adamlar karnını bile zor doyuruyor :D

Boy değil önemli olan işlevidir arkadaşım.

Bu videoyu izle Kuzey Kore hakkındaki birçok düşüncen yıkılır.

Sitelerde Paylaş

Boy değil önemli olan işlevidir arkadaşım.

Bu videoyu izle Kuzey Kore hakkındaki birçok düşüncen yıkılır.

boy önemli olmaz olur mu? o züürt tesellisidir :D

videoyu izledim. bizim 19 mayıs, 23 nisan ritüellerinin kopyası. biz bu ritüelleri artık başımızdan atıyoruz. bu durum seni çok dertlendirdiyse, aha bak kuzey korede hala yapılıyormuş işte, oraya siyasi sığınmacı olarak gidip yerleş :)

Sitelerde Paylaş

boy önemli olmaz olur mu? o züürt tesellisidir :D

videoyu izledim. bizim 19 mayıs, 23 nisan ritüellerinin kopyası. biz bu ritüelleri artık başımızdan atıyoruz. bu durum seni çok dertlendirdiyse, aha bak kuzey korede hala yapılıyormuş işte, oraya siyasi sığınmacı olarak gidip yerleş :)

Arkadaşım birde olaylara ideolojik yaklaşma derler, bizi her konuda ideolojik yaklaşmakla suçlarlar. Bence kapitalistler olaylara biz komünistlerden daha fazla ideolojik yaklaşıyor. Komünizm adı bu ülkede çok kötülendiği için, insanlar komünizm gördüğü zaman gulyabani görmüş gibi irkiliyor. Ama insan gibi yaşamak istiyorsak, bu ön yargıları kırmak zorundayız. Zor ama mecburuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...