Jump to content

Kanatli melekler

Recommended Posts

Kuran'da kanatlar ile ilgili 2 ayete tanik oldum;

Fatır Suresi(1) Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'a mahsustur. O yaratmada dilediğini artırır. Şüphesiz Allah'ın gücü her şeye hakkıyla yeter.

Ayetten cikan sonuclar;

1) Allah'in melekleri kanatsiz ucamiyor..

2) Allah kanatsiz ucabilen melekler yaratmaktan aciz..

3) Melekler yer cekiminden etkileniyor..Kanatli olmalarinin nedenide bu zaten.

Bir diger ayete deginelim..

Mülk Suresi (19) Üstlerinde kanat çırparak uçan kuşlara bakmazlar mı? Onları (havada) ancak Rahmân tutuyor. Şüphesiz O her şeyi hakkıyla görendir.

Bu ayetten cikan mantikli sonuclar ise bunlar;

1) Tum kuslari havada Allah tutuyor.

2) Kusun ucmasi icin kanada ihtiyaci yok, zaten onu havada tutan rahman.

3) kanadi olan Deve kusu Allah'a agir geliyor.

4) Allah, kanadi kirik bir kusu havada tutamiyor.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol:

Gece gece guldum olmekten.

Sitelerde Paylaş

Fatır Suresi(1) Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'a mahsustur. O yaratmada dilediğini artırır. Şüphesiz Allah'ın gücü her şeye hakkıyla yeter.

Mearic-4

Melekler ve Ruh (Cebrail) O'na süresi elli bin yıl olan bir günde yükselir.

Yorumsuz...

Sitelerde Paylaş
Sexy huri Rahman bir sıfattır ve Allah' ın bir ismidir.

Ne manaya geldiğini merak etmiyor musun?

ZUHRUF 45, çeşitli mealler:

Ey Muhammed! Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor, biz Rahman olan Allah'tan başka kendisine ibadet edilecek ilâhlar yapmış mıyız?

Bu senin bahsettiğin rahman yaratılmış.

Ama kimin yarattığı belli değil.

Sitelerde Paylaş
Muhammed mirac'a çıktığında Cebrail aleyhisselam'ı orjinal suretinde görmüştür. Muhammed'in sallamasına, pardon aktarmasına göre Cebrail aleyhisselamın tam 600 (yanlış duymadınız tam 600) kanadı vardır. Bu 600 kanadın avantajı nedir, sırtına hangi dizaynda yerleştirilmişitir ve Cebrail aleyhisselam aynı anda bunları nasıl çırpmaktadır?

Aslinda sormamiz gereken soru su;

Muhammed cebrailin sirtindaki kanatlari teker teker saymis mi?

Sitelerde Paylaş
Muhammed mirac'a çıktığında Cebrail aleyhisselam'ı orjinal suretinde görmüştür. Muhammed'in sallamasına, pardon aktarmasına göre Cebrail aleyhisselamın tam 600 (yanlış duymadınız tam 600) kanadı vardır. Bu 600 kanadın avantajı nedir, sırtına hangi dizaynda yerleştirilmişitir ve Cebrail aleyhisselam aynı anda bunları nasıl çırpmaktadır?

Birde ilginç olan muhammed mirac ta iken üşenmeden o kanatları tek tek sayması.

Çok meraklı bir palavracı şey pardon peygambermiş.

Sitelerde Paylaş

dünya ile Arş'ın yani Allah'ın mekanı olan Sidretül Münteha bölgesinin arası bizim zaman ölçeğimizle 50 bin yıldır.

Cebrail, bazan hergün bazan birkaç günde bir ayet indirirdi ki bu 50 bin yıllık mesafeyi normal bir hızda gidip gelmesi mümkün olamaz. Yani takviyeye ihtiyaç vardır.

Cebrail'in kanatları kuş kanadı gibi çırpılan cinsten değildir. Elektro-mekaniktir.

Birkaç güçlü motor ve kanatlarla zaten bir roket hızına ulaşabilen Cebrail'e yüzlerce motor ve 600 kanat takılarak maximum hıza ulaşması sağlanmıştır.

Tevrat'ta Hezekiel bölümünde kabaca gördüklerini anlatan Hezekiel keşke Cebrail'i de görüp anlatsaydı daha fazla bilgiye sahip olabilirdik. Muhammed'in dili sıkıymış. :lol:

Sitelerde Paylaş

ya bu nebiçim anlayış,sen dünyaya saçma sapan aklınca örneklermi sunmaya geldin,marks amcanın manifestosu için ?

MÜLK ALLAHINDIR !

kanada ota boka gerek yok ! kanat manevidir !

Mal onun olduğu için,hakta onundur,dilediğini uçurur;dilediğini uçurmaz.

deve kuşu örneğinde bunun delidir !

deve kuşunuda o yaratmıştır,bülbülüde,kargayıda !

karganın kanadını koparırsan ne olur ?

uçamaz zaten uçmasını beklemek hastalık.

bu arada kuşu uçuran hava,meleği uçuran maneviyattaki düşünce.

deve kuşuna kanat taka bilirmisin

maneviyatı karıstırmaya gerek yok

eeeee dedinya işte budur,kanat manevidir.

xislam sen bunu öyle anlıyorsan tamam.ama aöyle değil

ZUHRUF 45, çeşitli mealler:

Ey Muhammed! Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor, biz Rahman olan Allah'tan başka kendisine ibadet edilecek ilâhlar yapmış mıyız?

Bu senin bahsettiğin rahman yaratılmış.
Ama kimin yarattığı belli değil.

kuran zamanın en iyi,en estetik biçimde yazılmıs kitabıdır,''arapça'' en estetik + en edebi değer taşıyan tek kitapdır.

mülk allahındır,onun gücü istediği herşeye yeter!

şimdi diyorki istesek sınav başka türlüde olur,bana değilde benım yollayacağım ota da taptırma zorunlulugu veririm,b.kada ben veririm diyor son karar benim.

oradaki senın aklını karıstıran,biz lerdir,bizler estetiktir ! edebi değeri vardır.Ha sen bunu bu bilimselliğinle anlayamassan yapacak başka bişey yok;allah sana hidayeti çok görmesin.

bu ayette,ve diğerlerinde en ufak yanlıslık yok,yanlıslık sende;bence sen burda dikkat çekmeye uğraşıyorsun.Ama yanlıs yapıyorsun,aklı selim vatandas verdiğin örneklerin nekadar aymaz ve yanlıs yönlendirmeli oldugunu anlar....ama yok tek nefesten konusucaz diye herkes eveeeeeeeeeettt yazıyor.

hayırrrrrrrrr arkadas hayır,saçmalık peşindesin sen gene

Sitelerde Paylaş
Bu ayetten cikan mantikli sonuclar ise bunlar;

1) Tum kuslari havada Allah tutuyor.

2) Kusun ucmasi icin kanada ihtiyaci yok, zaten onu havada tutan rahman.

:lol::lol::lol::lol: Çok iyi yakalamışsın huri. Ne gerek var şimdi allah kaldıramayacağı bir taşı yaratabilrimi diye sormaya. Bazı atesitlerde çok abuk soruyorlar canım. Allah deve kuşunu kaldırsında görelim. :lol::lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
hemen uzerimde bulunan cahilin ne anlatmaya calistigini anlayabilen var mi?

"deve kusuna kanat takabilir miymisim?"

ulan denyo zaten deve kusunda kanat yok mu ?

ostrich.jpg

sayın sapıtmış sahış ! o kanatlarla uçabiliyormu o hayvan ? ben onu anlatmaya calıstım,birileri uçar birileri uçamaz.

BU ADAM SORGULAMAZ DUSUNURMUS ONDAN MUSLUMANMIS MERAK ETTIM DUSUNURKEN NEYI DUSUNUYORSUN SORGUSUZ DUSUNCE NASIL OLUYOR FETOSCU :lol:

yanlıs yazdım,haklısın en azından senin yada yukardaki sapık şahış gibi örnekleri insan gözünün anlaması için yaratılmıs 1 takım nesneyi,sorgulasamda yargılasamda düşünsemde sizin gibi bunu yapmadıgım muhakkak.

yukardaki sapık şahsın ( terbiyesiz insan teşekkülündeki yaratık ) verdiği örneklere aklı olan baksın,melekler vs vs yaratılmışlar manevi karakterlerdir,bunları dünya boyutunda görmek istemek yada onları dünya koşullarında bizim gibi hareket etmesini beklemek nekadar doğru ?

sapık şahısa bak

Aslinda sormamiz gereken soru su;

Muhammed cebrailin sirtindaki kanatlari teker teker saymis mi?

dünya ile ahiretle karıstırmamk lazım...

diğer terbiyesiz şahıs,

fetocu yazmısın bana,

şuan tam yanımda olmanı isterdim,tam olarak sağımın altında !

fetocu ha

ulan sapıklar !

namazı öğretmenin neresi fetoculuk ! feto piçi namazı kimden almışki.namaz onun tekelinde olacak.

zaten adam olsa memlekete gelir,adam gibi yargılanır,mahkum olursa yatar !

size bakıyorumda herşeyi yalanlayan,ispatları tersinden okuyan

ANLAMAK İDRAK ETMEK İÇİN DEĞİL,KARŞI ÇIKMAK İÇİN OKUYOR,DEĞERLENDİRİYORSUNUZ.

DİN MANEVİDİR,KİMSE ALLAHI GÖREMEZ !

FİRAVUNUN ADAMLARI,İMANSIZLAR GEMİYLEN DENİZE AÇILIRLAR ! İLK PATLAYAN FIRTINADA İMANA GELİRLER,FIRTINA DİNER DİNMEZ GENE SİZİN İCRAATLARINIZA DÖNERLERMİŞ !

UMUARIMKİ BU YUMURTA KAPIYA GELINCE SIĞINACAK YER ARADIĞINIZ YER KABİRLERİNİZİN İÇİ OLMAZ.İŞTE OZAMAN AZAP SİZİ BEKLIYOR,OLACAK.

ALLAHIN KİTABINI YALANLAYAN BUNUNLADA ÖVÜNENLER,YAZIK SİZLERE.

Sitelerde Paylaş
sayın sapıtmış sahış ! o kanatlarla uçabiliyormu o hayvan ? ben onu anlatmaya calıstım,birileri uçar birileri uçamaz.

O kanatlarla uçamıyorsa ne diye takmış allah onları? Hani akıllı tasarım diye zır zır zırvalayıp durursunuz. Bumu akıllı tasarım. Bu olsa olsa ancak üretim hatası olur.Veya deli saçması

Sitelerde Paylaş
O kanatlarla uçamıyorsa ne diye takmış allah onları? Hani akıllı tasarım diye zır zır zırvalayıp durursunuz. Bumu akıllı tasarım. Bu olsa olsa ancak üretim hatası olur.Veya deli saçması

o resme dikkatle bak ! bak ama yalanlamak için değil,inanmak içinde bakma sadece tarafsız bak.

Onun yarattığına sual olmaz,her şeyin gayesi vardır.

bak o resimde kanatlarını açmış sence uçmak içinmi?

hayır o resme göre 2 sebep var

1- yavrularını güneşten sakınıyor

2- tehlıke anında kabararak düşmanlarını tırsıttırıyor...

anladınmı ? bunlar o resme göre +

deli saçması yazmısınya sizler göremiyorsunuz !

o büyüklükte 1 kuşun uçabilmesi,gerçekten insanlık için kötü ve tehlikeli olurdu

;)

düşünsene 2 metre boyunda etcil aynı anda uçabilen yaratılmış,hiç hoş olmazdı.

Sitelerde Paylaş
o resme dikkatle bak ! bak ama yalanlamak için değil,inanmak içinde bakma sadece tarafsız bak.

Onun yarattığına sual olmaz,her şeyin gayesi vardır.

bak o resimde kanatlarını açmış sence uçmak içinmi?

hayır o resme göre 2 sebep var

1- yavrularını güneşten sakınıyor

2- tehlıke anında kabararak düşmanlarını tırsıttırıyor...

anladınmı ? bunlar o resme göre +

deli saçması yazmısınya sizler göremiyorsunuz !

o büyüklükte 1 kuşun uçabilmesi,gerçekten insanlık için kötü ve tehlikeli olurdu

;)

düşünsene 2 metre boyunda etcil aynı anda uçabilen yaratılmış,hiç hoş olmazdı.

Sen resme iyi bakmamışsın. O kanatlar elbette uçmak için değil.Müslümanların şerrinde korunmak için arkasını kapatıyor hayvancağız.

Sitelerde Paylaş

Doru denen cahil yobaz!

Neden ucanlari Allah havada tutuyor diye kabul etmeliyiz, fakat ucamayan kuslari "eh iste, ucamiyorlar hi hi" deyip gecmemiz gerekiyor?

yukardaki sapık şahsın ( terbiyesiz insan teşekkülündeki yaratık ) verdiği örneklere aklı olan baksın,melekler vs vs yaratılmışlar manevi karakterlerdir,bunları dünya boyutunda görmek istemek yada onları dünya koşullarında bizim gibi hareket etmesini beklemek nekadar doğru ?

maneviyati bir kenara at bakalim simdi..

Muhammed cebrailin 600 kanadi vardir demekle isin maneviyatinin kalmadigi, aksine meleklerin aynen kuslar gibi ucmasini saglayan kanatlarinin oldugunu vurguluyor..

Her boku isine geldigi gibi maneviyata bagliyorsun ya,, ona nazaran soyluyorum bende sana bunu..

Cebrailin 600 kanadi oldugunu muhammed mi soylemis, yoksa Hz. Muslum gurses mi?

Sitelerde Paylaş
Sen resme iyi bakmamışsın. O kanatlar elbette uçmak için değil.Müslümanların şerrinde korunmak için arkasını kapatıyor hayvancağız.

SENIN KANATLARIN VARMI ?

Doru denen cahil yobaz!

Neden ucanlari Allah havada tutuyor diye kabul etmeliyiz, fakat ucamayan kuslari "eh iste, ucamiyorlar hi hi" deyip gecmemiz gerekiyor?

maneviyati bir kenara at bakalim simdi..

Muhammed cebrailin 600 kanadi vardir demekle isin maneviyatinin kalmadigi, aksine meleklerin aynen kuslar gibi ucmasini saglayan kanatlarinin oldugunu vurguluyor..

Her boku isine geldigi gibi maneviyata bagliyorsun ya,, ona nazaran soyluyorum bende sana bunu..

Cebrailin 600 kanadi oldugunu muhammed mi soylemis, yoksa Hz. Muslum gurses mi?

YOBAZ ÖMRÜMDE İLK DEFA BANA YOBAZ DENDİ TEŞEKKÜR EDERİM. İMANSIZMISIN ? GİT ÇARPILIRSIN ? FAŞİSTMİSİN ? NE MUTLU TÜRKÜM DERSEN ,YA KÜRTLER NE OLACAK ! , SUS LAN ! DÜZGÜN KONUŞ vb ithamlarla karşılaştım ama ilk defa yobaz dendi.

şUNU kabul et dünyadaki tüm yaşam formları,Allahın izniyle hareket etmektedirler. --> bu maneviyattır.kabullenmedir.

Kuşlar havada dururlarmı uçarlarmı bilmemde, :) kuşlar atmosferdeki havayı kanatlarının altında tutarak havada kalırlar ! Deve kuşunda sayın burus li hakaret etmedi demekki kabul etti,şimdi tekrar yazayım

ben diyorumki yaratılanların herbirinin özel gayesi vardır,en lüzümsuz hayvanın bile görevi vardır.Yaratılanların tamamı insana kolaylık olsun + insanlar şahid olsunlar diye yaratılmıştır.

Deve kuşunun da vazifesi vardır,yumurtası vardur tüyü vardır b. püsürü vardır.İnsanlar faydalanırlar.

Tekrar yazıyorum

2 METRE BOYUNDA ETCİL ! AVCI NİTELİKLERDE BİR KUŞ

Bu arada penguenlerinde kanatları vardır.Ama kısa mesafe süzülücüsüdürler. :)

Her yaratılanın kendine has özelliği vardır,

Bu arada deve kuşu tipi itibariyle adı deve kuşudur ! Yani ne tam kuştur nede başaka bişey,sana göre kuş denince illaha uçmasımı lazım ?

yürüse olmazmı,ama senin için gayet normal bu sana göre bizim verdiğimiz tüm örnekler saçma akıldan yavan

aklunu başına al gözündeki kuşun tanımını yeniden yap.

Cebrailin 600 kanadıda olur,5500 kanadıda,Cebrailin kanadada ihtiyacı yoktur.Bizim düşünce sistemimiz biz gözümüzle görmediğimiz,fakat kalbimizle inandığımız bazı hakikatlere inanabilmemiz.

Şimdi seni bir kadının sevdiği nerden anlayacaksın görebilirmisin

ha yok sen yargılarım bakarım beni öpüyor,benım için bazı şeylerden vazgeçiyor vs vs dersen.

bende sana derimki bende yargılıyorum,bende bebekleri kokluyorum ! güneşe bakıyorum,evrenın kusursuz tasarımına bakıyorum derim.

Bu arada yazmısın demişinya,duruma göre değişir falan diye,

sevgili arkadaşım bunuda işine geldiğince yazmıssın

yazdıklarımı anlamak için değil yalanlamak için okuyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...