Jump to content

Kur'an'da Komik Ayetler - 3

Recommended Posts

çayı kaynatırsan şekeride kaynatırsın, çünkü şeker sıvı fazına geçmiştir bile çoktan, oradanda gaz oldu gitti. bkz.maddenin üç hali... ayrıca kaynattığında diğer elementlerin kaynatamadığın halleride orada mevcut. şekeride onun içinden nasıl ayıklayacaksın bakalım.

Su 100 C derecede kaynar, şeker 146 C derecede erir. Yani suyu kaynatıp bitirdiğinizde şeker daha erimemiştir bile. Not: içinde şeker olduğu için suyun kaynama noktası biraz yükselir ama bu sonucu değiştirmez.

Ayrıca şekeri elde etmek için suyu kaynatmaya da gerek yok. Sıcak bir yere koy, su buharlaşır, şeker kalır.

gelelim ışığa. güzel çalışma ama yetersiz, ben körüm arkadaş nasıl kanıtlayacaksın bana rengi. bana kırmızıyı anlatıp duruyolar ama ben kırmızıyı hiç görmedim. kırmızı gerçekten varmı?

Bu daha zor bir durum. Işığı veya renkleri hiç görmemiş birisine doğal olarak bunları anlatmak zor. Ama bu zorluk ışığın veya rengin olmadığı anlamına gelmiyor çünkü kör olmayan insanlar bariz bir şekilde ışığı görebiliyorlar. Meraka gerek, yok çok uzak olmayan bir gelecekte beyinlerinin görme bölümü hasarlı olmayan körlerde kök hücre tedavisi ile en azından ışığı farkedebilecek hale gelecekler.

sıra seste. yaa söylemeyi unutmuşum ben birde sağarım yahu. (bu arada benim kulaklarım tiz sesleri gerçekten duymaz)

Sağırlarda sesi farkedebilirler. Yazdığımı dikkatli okumamışsın. Ne demişim, ses mekanik bir dalgadır. Beethoven hayatının son yıllarında tamamen sağırdı ama yazdığı besteleri kafasını piyanoya dayayarak takip edebiliyordu.

daha kanıtlayamadınız sn.gökmavi. bilim adamları maddenin varlığını henüz ispatlayamamışlardır.

Bu yazıldığı biçimi ile saçma ve anlamsız bir iddia olmuş. Biraz daha açmalısın yoksa bilimadamları dünyanın varlığını kanıtlayamadılar gibi bir anlam çıkıyor.

şunu demek istiyorum, bu dünya bizim algıladığımız kadarıyla gerçektir, ne algılarsak onu yaşarız. bütün duyu organlarınızın beyninizle olan iletişimini kesebildiğinizi, yani sinir sisteminizi sizden çekip çıkarabildiğinizi düşünün. hatta sizden çıkarıp başka bir kişiye bağlandığını düşünün ve size bir kamyon çarptığını farzedin. o kamyon aslında kime çarpar? algılayanamı, yoksa algılayamayanamı???? sinir sisteminiz çalışmaz ise yaşadığınızı anlamak için neye ihtiyaç duyarsınız.???

Kusura bakma ama bunlar çok çocukca laflar. Uzun uzun açıklama yazacak zamanım yok. Bir çok şey okuman ve öğrenmen gerekiyor. Belki yaşın küçüktür zamanla bir şeyler öğrenirsin.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Su 100 C derecede kaynar, şeker 146 C derecede erir. Yani suyu kaynatıp bitirdiğinizde şeker daha erimemiştir bile. Not: içinde şeker olduğu için suyun kaynama noktası biraz yükselir ama bu sonucu değiştirmez.

Ayrıca şekeri elde etmek için suyu kaynatmaya da gerek yok. Sıcak bir yere koy, su buharlaşır, şeker kalır.

Bu daha zor bir durum. Işığı veya renkleri hiç görmemiş birisine doğal olarak bunları anlatmak zor. Ama bu zorluk ışığın veya rengin olmadığı anlamına gelmiyor çünkü kör olmayan insanlar bariz bir şekilde ışığı görebiliyorlar. Meraka gerek, yok çok uzak olmayan bir gelecekte beyinlerinin görme bölümü hasarlı olmayan körlerde kök hücre tedavisi ile en azından ışığı farkedebilecek hale gelecekler.

Sağırlarda sesi farkedebilirler. Yazdığımı dikkatli okumamışsın. Ne demişim, ses mekanik bir dalgadır. Beethoven hayatının son yıllarında tamamen sağırdı ama yazdığı besteleri kafasını piyanoya dayayarak takip edebiliyordu.

Bu yazıldığı biçimi ile saçma ve anlamsız bir iddia olmuş. Biraz daha açmalısın yoksa bilimadamları dünyanın varlığını kanıtlayamadılar gibi bir anlam çıkıyor.

Kusura bakma ama bunlar çok çocukca laflar. Uzun uzun açıklama yazacak zamanım yok. Bir çok şey okuman ve öğrenmen gerekiyor. Belki yaşın küçüktür zamanla bir şeyler öğrenirsin.

ah bu google'da olmasa. evet aynen doğru anlamışsın. dünya yok anlamına gelir? çünkü esas itibarı ile var olan sadece allahtır, gayrı yoktur. bunu idrak edebilmen için tasavvufla ilgili araştırma yapman gerekirki inanmayan bir insan için bu çok zordur. ama ben yinede araştırmanı tavsiye ederim. en azından samimi olan sorularının cevabını orada bulabilirsin.

yani duyusu olmayanlara maddenin varlığını kanıtlıyamıyoruz dimi. kanıtlarımız yetmeyincede işi goy goya getirip konuyu kapatmaya kadar gidiyoruz.

Sitelerde Paylaş

ah bu google'da olmasa. evet aynen doğru anlamışsın. dünya yok anlamına gelir? çünkü esas itibarı ile var olan sadece allahtır, gayrı yoktur. bunu idrak edebilmen için tasavvufla ilgili araştırma yapman gerekirki inanmayan bir insan için bu çok zordur. ama ben yinede araştırmanı tavsiye ederim. en azından samimi olan sorularının cevabını orada bulabilirsin.

yani duyusu olmayanlara maddenin varlığını kanıtlıyamıyoruz dimi. kanıtlarımız yetmeyincede işi goy goya getirip konuyu kapatmaya kadar gidiyoruz.

Bu durumda sende yoksun yani.

Neyi goygoya getirmisim? Sorularinin yanitlarini aldin ama bilgi seviyen yeterli olmadigi icin anlayamiyorsun.

Senden hala allah ile ilgili kanitlarini ve tefsir mealini bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Kuranda komik ayet sıkıntısı hiç çekilmez:

"Babasıyla beraber yürüyüp gezecek çağa erişince: Yavrucuğum! Rüyada seni boğazladığımı görüyorum; bir düşün, ne dersin? dedi. O da cevaben: Babacığım! Emrolunduğun şeyi yap. İnşallah beni sabredenlerden bulursun, dedi." (Saffat 102)

"Baba sen manyak filan mısın? Kafayı mı üşüttün, kafanda tahta mı eksildi? Yoksa şarabı fazla mı kaçırdın? Sen iyice sıyırdın balatayı, bunamış olmayasın?" diyeceği yerde, çocuk ondan daha kaçık, baba oğul ikisi de balataları hepten sıyırmışlar! :lol:

Sitelerde Paylaş

Bu durumda sende yoksun yani.

Neyi goygoya getirmisim? Sorularinin yanitlarini aldin ama bilgi seviyen yeterli olmadigi icin anlayamiyorsun.

Senden hala allah ile ilgili kanitlarini ve tefsir mealini bekliyorum.

yazdıklarının hiç birisi kanıt değildir. sen çokmu bildiğini zannediyosun. hala suyun 100 C derecede kaynadığını zannediyosun. önce suyla ilgili bildiklerini araştır bakalım doğrumu.

suyun kaynama derecesi bulunduğu ortamın basıncına, seviyesine göre değişir. suyu hiç ısı vermedende kaynatabilirsin. şekeri hiç işin içine katmadım daha.... ilkokulda öğrendiğin şeyleri anlatma.

bak insanlar neleri araştırıyor. izlersen varmısın yokmusun belki anlarsın http://www.okyanusum.../ben_kimim.html

tarihinde erkam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yazdıklarının hiç birisi kanıt değildir. sen çokmu bildiğini zannediyosun. hala suyun 100 C derecede kaynadığını zannediyosun. önce suyla ilgili bildiklerini araştır bakalım doğrumu.

suyun kaynama derecesi bulunduğu ortamın basıncına, seviyesine göre değişir. suyu hiç ısı vermedende kaynatabilirsin. şekeri hiç işin içine katmadım daha.... ilkokulda öğrendiğin şeyleri anlatma.

bak insanlar neleri araştırıyor. izlersen varmısın yokmusun belki anlarsın http://www.okyanusum.../ben_kimim.html

Konu suyun kaç derecede kaynadığı değil. Suda ki şekeri, sesi, ışığı kanıtla dedin, ilkokul mezunu bir çocuğun bile anlayabileceği seviyede kanıtladım. Ama sen ısrarla anlamamakta diretiyorsan ben ne yapayım.

Madem buradan bir yere varamayacağız, sen bize iddia ettiğin gibi Allah'ın varlığını kanıtla. Yanında da şu tefsiri gönder.

Sitelerde Paylaş

Boşverin allahın varlığını, kuran okuyun, anlarsınız allah diye bir şey olmadığını. Şimdi allahın var olması için bize bir şey demiş olması gerek değil mi? Dut yemiş susan allah olmaz. E, allah dedi diye iddia edilen kurana bakın, konuşanın komik ve cahil insanlar olduğunu görürsünüz, allah filan değil.

Saffat 72 ye göre cehennemde biten zakkum ağacının tomurcukları şeytan başları gibiymiş! :lol:

Size filanca dinazorun başı ejderha başı gibiydi deseniz ne yaparsınız?

Ben kahkahalarla gülerim. Bu cahil ne zırvalıyor derim. Ulan ejderhanın başı filanca dinazorun başı gibiydi desen belki! Bir ipe sapa hadi gelir belki. Yaaa, sen öyle mi sanıyorsun deriz.

Ama tersine kahkahalarla gülünür ve bu kafa ile dalga geçilir. Başka bir yapılacak iş yok!

Sitelerde Paylaş

Konu suyun kaç derecede kaynadığı değil. Suda ki şekeri, sesi, ışığı kanıtla dedin, ilkokul mezunu bir çocuğun bile anlayabileceği seviyede kanıtladım. Ama sen ısrarla anlamamakta diretiyorsan ben ne yapayım.

Madem buradan bir yere varamayacağız, sen bize iddia ettiğin gibi Allah'ın varlığını kanıtla. Yanında da şu tefsiri gönder.

kendinle çelişiyosun yazdıklarını bir daha oku. senin dediğin mantığa göre çayı yudumlarken şekeride görmemiz lazım. senin için su'da 100 c derecede kaynasın oda tamam. e biz bunu 100 c derecede içemiceğimize göre indik 10 - 15 dereceye e nerde bu şeker... sesi kanıtladım dedin. madem ses var o zaman işitme engelli insanlar niye hala duyamıyorlar. onlarda sesin olmadığını iddaa ediyolar. ışığı kanıtladım diyosun görme engellilerde ışığın olmadığını iddaa ediyolar. birde şu kelimeni hatırlatayım (RENGİ KANITLAMAK BİRAZ ZOR). tam bir fiyaskosun... dünyanın algıdan ibaret olduğunu anlamak ve kabullenmek istemiyosun. istemiyosun çünkü maddeden başka tutunacak dalın yok.

Biz gök ile yeri ve aralarındaki şeyleri, boş bir eğlence için yaratmadık. Eğer bir eğlence edinmek isteseydik, elbette onu katımızdan edinirdik. Yapacak olsaydık öyle yapardık (ENBİYA/16-17)

Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı. (ANKEBUT/64)

Biliniz ki dünya hayatı bir oyun, bir eğlence, bir süs ve kendi aranızda övünme, mal ve evlat çoğaltma yarışından ibarettir. Bu, tıpkı bir yağmura benzer ki; bitirdiği ot, ekincilerin hoşuna gider, sonra kurur, onu sapsarı görürsün, sonra çerçöp olur. Ahirette ise çetin bir azab; Allah'tan mağfiret ve rıza vardır. Dünya hayatı, aldatıcı bir zevkten başka bir şey değildir. (HADİD/20)

Dünya hayatı ancak bir oyun ve eğlenceden ibarettir. Eğer iman eder kötülükten sakınırsanız, Allah size mükâfatınızı verir. Ve sizden bütün mallarınızı harcamanızı da istemez. (MUHAMMED/36)

İnsanlara kadınlar, oğullar, yüklerle altın ve gümüş yığınları, salma atlar, davarlar, ekinler kabilinden aşırı sevgiyle bağlanılan şeyler çok süslü gösterilmiştir. Halbuki bunlar dünya hayatının geçici faydalarını sağlayan şeylerdir. Oysa varılacak yerin (ebedî hayatın) bütün güzellikleri Allah katındadır. (AL-İ İMRAN/14)

yani şu denmek isteniyor. her ne kadar üç beş satırla açıklanamıyacak kadar derin uzun bir konu olsada.. algıladığın şeyler gerçek değil, aldanma sakın.

matrixi seyrettin dimi anlayana sivrisinek saz. neyseki bilim adamları senin gibi bol keseden atmıyorlar, iki tane derece yazıp işin içinden çıkmaya çalışmıyolar. mesleklerine saygılılar ve kesin kanıt olmadan çıkıpta şu vardır bu vardır demiyolar.

eklediğim linki izle. kesinlikle dini bir video değildir, tamamen bilimsel bir sohbettir. 8 dakikanı alır.

Sitelerde Paylaş

kendinle çelişiyosun yazdıklarını bir daha oku. senin dediğin mantığa göre çayı yudumlarken şekeride görmemiz lazım. senin için su'da 100 c derecede kaynasın oda tamam. e biz bunu 100 c derecede içemiceğimize göre indik 10 - 15 dereceye e nerde bu şeker... sesi kanıtladım dedin. madem ses var o zaman işitme engelli insanlar niye hala duyamıyorlar. onlarda sesin olmadığını iddaa ediyolar. ışığı kanıtladım diyosun görme engellilerde ışığın olmadığını iddaa ediyolar. birde şu kelimeni hatırlatayım (RENGİ KANITLAMAK BİRAZ ZOR). tam bir fiyaskosun... dünyanın algıdan ibaret olduğunu anlamak ve kabullenmek istemiyosun. istemiyosun çünkü maddeden başka tutunacak dalın yok.

Biz gök ile yeri ve aralarındaki şeyleri, boş bir eğlence için yaratmadık. Eğer bir eğlence edinmek isteseydik, elbette onu katımızdan edinirdik. Yapacak olsaydık öyle yapardık (ENBİYA/16-17)

Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı. (ANKEBUT/64)

Biliniz ki dünya hayatı bir oyun, bir eğlence, bir süs ve kendi aranızda övünme, mal ve evlat çoğaltma yarışından ibarettir. Bu, tıpkı bir yağmura benzer ki; bitirdiği ot, ekincilerin hoşuna gider, sonra kurur, onu sapsarı görürsün, sonra çerçöp olur. Ahirette ise çetin bir azab; Allah'tan mağfiret ve rıza vardır. Dünya hayatı, aldatıcı bir zevkten başka bir şey değildir. (HADİD/20)

Dünya hayatı ancak bir oyun ve eğlenceden ibarettir. Eğer iman eder kötülükten sakınırsanız, Allah size mükâfatınızı verir. Ve sizden bütün mallarınızı harcamanızı da istemez. (MUHAMMED/36)

İnsanlara kadınlar, oğullar, yüklerle altın ve gümüş yığınları, salma atlar, davarlar, ekinler kabilinden aşırı sevgiyle bağlanılan şeyler çok süslü gösterilmiştir. Halbuki bunlar dünya hayatının geçici faydalarını sağlayan şeylerdir. Oysa varılacak yerin (ebedî hayatın) bütün güzellikleri Allah katındadır. (AL-İ İMRAN/14)

yani şu denmek isteniyor. her ne kadar üç beş satırla açıklanamıyacak kadar derin uzun bir konu olsada.. algıladığın şeyler gerçek değil, aldanma sakın.

matrixi seyrettin dimi anlayana sivrisinek saz. neyseki bilim adamları senin gibi bol keseden atmıyorlar, iki tane derece yazıp işin içinden çıkmaya çalışmıyolar. mesleklerine saygılılar ve kesin kanıt olmadan çıkıpta şu vardır bu vardır demiyolar.

eklediğim linki izle. kesinlikle dini bir video değildir, tamamen bilimsel bir sohbettir. 8 dakikanı alır.

bak 1400 yıl evvel allah bizlere neleri yasaklamış ve haram kılmış

O, size yalnız şunları haram kıldı: Ölü hayvan, kan, domuz eti, bir de Allah'tan başkası adına kesilen hayvanlar. Sonra kim bunlardan yemeye mecbur kalırsa, başkasının hakkına tecavüz etmemek ve zaruret ölçüsünü geçmemek şartıyla ona da bir günah yükletilmez. Çünkü Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir. (BAKARA/173)

bu da 21. yüzyıl bilim adamlarının bu konu hakkındaki görüşleri http://www.okyanusum.com/belgesel/domuznedenharam.html

Sitelerde Paylaş

Verdiğin ayette insanlara derken, kadınlar ve oğullar neden ayrıca belirtilmiş, onlar insandan sayılmıyor mu, sadece süs eşyasından mı ibaret kadınlar? Oğullar derken bile cinsiyet ayrımcılığı var.

Matrix sadece bir bilim-kurgu filmi, sen onu gerçek mi sanıyorsun? Sen iyice hayal dünyasına dalmışsın.

Sitelerde Paylaş

hadi yaa bu forumda duyduğum en doğru kelime biliyomusun. battıkça battıyosunuz elle tutulur tek bir tarafınız yok. bir tane aklı selimle karşılaşamadım ne yazıkki.

Matrix denen şeyin gerçek olduğunu mu söylüyorsun yani? Neyse, sen hayallerinle yaşamaya devam et.

Sitelerde Paylaş

Sen okuduğunu anlamayacak kadar cahilsen ben ne yapayım. Bu thread'de yazdığın hiç bir mesajda en küçük bir zeka/bilgi kırıntısı yok. İşin acı yanı sen de öğrenme potansiyeli de yok.

Hiç bir konuyu bilmediğin için sürekli konudan konuya atlıyorsun. Son koyduğun video domuz etinin zararlarını, Incil'in ilk çıktığı zamanlarda ki görüşleri anlatan bir preacher (anlamına sen bak). Adam bilim adamı değil, video da kesinlikle dini video. Bunu bile anlamaktan acizsin. Yazık.

Koyduğun ayetler neyi anlatıyor? Ben sana söyleyeyim: bu dünya hayatı boştur, asıl olan ahirettir. Bu yüzden canınızı, mallarınızı İslam yolunda (yani peygemberin istekleri yolunda) harcayın. Burada bir koyun, öbür tarafta 10 kazanın. Bunların ne matrix'le ne de tasavvufla ilgisi var. Sen tasavvufu da bilmiyorsun.

Maddeden başka tutunacak dalım yokmuş. Nereden biliyorsun? Sana kim bu cümleyi ezberletti?

Hala Allah'ın varlığını kanıtlamanı ve şu meşhur tefsirini bekliyorum. Bakalım nasıl inciler döktüreceksin.

Sitelerde Paylaş

Sen okuduğunu anlamayacak kadar cahilsen ben ne yapayım. Bu thread'de yazdığın hiç bir mesajda en küçük bir zeka/bilgi kırıntısı yok. İşin acı yanı sen de öğrenme potansiyeli de yok.

Hiç bir konuyu bilmediğin için sürekli konudan konuya atlıyorsun. Son koyduğun video domuz etinin zararlarını, Incil'in ilk çıktığı zamanlarda ki görüşleri anlatan bir preacher (anlamına sen bak). Adam bilim adamı değil, video da kesinlikle dini video. Bunu bile anlamaktan acizsin. Yazık.

Koyduğun ayetler neyi anlatıyor? Ben sana söyleyeyim: bu dünya hayatı boştur, asıl olan ahirettir. Bu yüzden canınızı, mallarınızı İslam yolunda (yani peygemberin istekleri yolunda) harcayın. Burada bir koyun, öbür tarafta 10 kazanın. Bunların ne matrix'le ne de tasavvufla ilgisi var. Sen tasavvufu da bilmiyorsun.

Maddeden başka tutunacak dalım yokmuş. Nereden biliyorsun? Sana kim bu cümleyi ezberletti?

Hala Allah'ın varlığını kanıtlamanı ve şu meşhur tefsirini bekliyorum. Bakalım nasıl inciler döktüreceksin.

sen harbiden ne yazdığını bilmiyosun bana maddenin varlığını kanıtla diyorum. iki tane derece yazdın, ışıkla ilgili iki tane zımbırtı yazdın başka bişey yok. yazdıklarında kanıt değil ilkokul bilgilerin diyorum, hala kanıtladım diye anlatıyosun burda. daha yiyecek ekmeğin çok. söyle abilerine seni iyi eğitsinler. ben sana maymundan gelmedin eşrefi mahluksun diyorum, sen bana hala anlatıyosun... ne neye inandığınız belli, ne neye inanmadığınız belli. inançsızlığınız bile samimi değil. inananların değerlerine saldırmaktan başka hiç bir şey yapmayan saygızsızlar topluluğusunuz.

Sitelerde Paylaş

sana diyorum, ne yazdığını biliyosun, nede okuduğunu biliyosun. o kelimeyi bir önceki video için söylemiştim. kimle tartışıyorum yaa....

Sitelerde Paylaş

sana diyorum, ne yazdığını biliyosun, nede okuduğunu biliyosun. o kelimeyi bir önceki video için söylemiştim. kimle tartışıyorum yaa....

Sen büyük ihtimalle doğmadan ben Deepak Chopra'nın 1-2 kitabını okumuştum. Bu adamın senin Allah'ınla, peygamberinle uzaktan yakından ilgisi olmadığını biliyormusun? Bu adam TM ve Ayurvedic tıp konularında konuşmalar yapan, kitaplar yazan ve Hindu inancını bilimsel terimlerle süsleyerek cahil Amerika'lılara satan bir şarlatan. Bu işlerden çok iyi de para kazanır. Bugünlerde antik hindu inançlarının quantum fiziği ile aynı olduğu iddialarıyla geçimini sağlamakta. Yeni bilimsel fikirler/teoriler ortaya çıktıkça güzel düzeneği için o fikirleri kendi inançları ile harmanlayıp satar. Bu anlamda müslümanlardan farkı yok, onlarda yeni bilimsel gelişmeleri Kuran'da arayıp bulmaya çalışırlar. Bu adam bir anlamda HY'ye benzer. Ama HY'den farkı Tıp doktoru olduğu için bilimsel gelişmeleri takip edebilir ve anlayabilir.

Dikkat edersen video'nun başında " when probability waves collapse" falan gibi şeyler söylüyor. Bu quantum fiziğinden bire bir aldığı bir konsept. Bu konunun detayına girmeyeceğim ancak video da bahsettiği bu ve benzer bir çok şeyin quantum "TEORI" sinden araklandığını bilmen lazım.

Adamın fikirlerini ve iddialarını çok iyi bildiğim için hayatımın 9 dakikasını bu adama vermek istemedim ama senin yüzünden seyrettim. Çevirinin bazı yerlerinin yanlış/eksik olduğunu bil. Örneğin bilim adamları anlam bulmayı çok severler gibi bir çeviri yapılmış, bu yanlış. Doğrusu bilim adamları "extrapolate" etmeyi severler olacak.

Üşenmedim, Dr Rudolph Tanzi'ye de baktım http://www.hms.harvard.edu/dms/neuroscience/fac/tanzi.php . Bu adam çocuk nöroloğu. Fizikçi değil. Bak araştırma konusu için ne yazmış:

"My research is primarily aimed at identifying and characterizing Alzheimer's disease (AD)-associated gene mutations/variants ..."

Yani: Alzheimer hastalığı ve ilgili gen MUTASYONLARI. Adam mutasyondan bahsediyor, video'da da bir kaç kez evolution (evrim) den bahsetmekte. Çeviren arkadaş buna tekamül demiş ya neyse.

Benim sana tavsiyem herhangi bir referans (bu iki video gibi) vermeden önce onun içeriğini iyi anla. Karşında söylenen her şeye inanan cahil müslümanlar yok. Hakaret etmeden kendi fikirlerinden oluşan yazılar yaz. Bu thread'de bu kadar yazı yazdın hala kendi fikir ve bilgilerini yazamadın. Konuları bir oraya bir buraya gönderiyorsun.

Sen kabul etsen de etmesende ben sana sorduğun soruların cevaplarını BİLİMSEL olarak verdim. Eğer biraz bilim nedir bilseydin bunları anlardın. Anlayamadığın için senin cahil olduğunu düşünüyorum. Bak ben hala Allah'ın varlığını "bilimsel" olarak kanıtlamanı ve şu bahsettiğin tefsiri bekliyorum.

Not: Bir önceki yazına cevap vermeye değer bulmadığım için cevap vermiyorum.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar trollerle tartışmanın yararı yok. Evrim teorisinin insanın şempanzeden geldiğini söylediğini zanneden cahil yaratılışçılarla tartışmak, Dünya'nın düz olduğunu söyleyenle tartışmak gibidir.

Troll'mü değil mi bilemiyorum. Forumda yeni yazmaya başladığım için üyelerin çoğunu tanımıyorum. Belki bir şeyler öğrenir diye uğraşıyorum. Ama bu yazışma biraz daha bu şekilde devam ederse sıkılıp bırakabilirim.

Sitelerde Paylaş

Kuranda komik ayet sıkıntısı hiç çekilmez:

"Babasıyla beraber yürüyüp gezecek çağa erişince: Yavrucuğum! Rüyada seni boğazladığımı görüyorum; bir düşün, ne dersin? dedi. O da cevaben: Babacığım! Emrolunduğun şeyi yap. İnşallah beni sabredenlerden bulursun, dedi." (Saffat 102)

"Baba sen manyak filan mısın? Kafayı mı üşüttün, kafanda tahta mı eksildi? Yoksa şarabı fazla mı kaçırdın? Sen iyice sıyırdın balatayı, bunamış olmayasın?" diyeceği yerde, çocuk ondan daha kaçık, baba oğul ikisi de balataları hepten sıyırmışlar! :lol:

Bırak rüyada görmeyi, tanrı gerçekten olsa ve yüzüne karşı "öldür bakalım çocuğunu" dese, yapılmayacak işi ballandıra ballandıra anlatıyor Muhammed.

Hadi bunlar insandır, hastalanırlar, sorunları olabilir, psikiyatrlık olabilirler, ot çekmiş olabilirler; "bakalım çocuğunu boğazlayacak mı" diye imtihan eden tanrının balatalara ne demeli?

"Aferin" diyor bir de, "imtihanı geçtin, mükafakatı hakettin."

O da yetmiyor, "baba beni boğazla" diyen İsmail'i de ilerde peygamber yapıyor.

Tanrıdan kuluna nesil bunlar.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...