Jump to content

Kur'an'ın Tarihteki Yeri

Recommended Posts

Aslında peygamber efendimizin varlığını ispatlamak çok kolay olabilir ama böyle bir şeye gerek var mı?

Fakat bu uygulama gerçekten çok sıkıntılı olabilir, islam dünyası ayaklanabilir. Doğruluğu kesin olan sakalı şerifler üzerinde dna testleri yapılabilir. Aynı kişiye mi ait yoksa farklı şahıslara mı diye karşılaştırılır. Yine sakalı şerif ile peygamber efendimizin mezarındaki kalıntıların dna analizleri yapılabilir diye düşünüyorum.

tarihinde areyougood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında peygamber efendimizin varlığını ispatlamak çok kolay olabilir ama böyle bir şeye gerek var mı?

Fakat bu uygulama gerçekten çok sıkıntılı olabilir, islam dünyası ayaklanabilir. Doğruluğu kesin olan sakalı şerifler üzerinde dna testleri yapılabilir. Aynı kişiye mi ait yoksa farklı şahıslara mı diye karşılaştırılır. Yine sakalı şerif ile peygamber efendimizin mezarındaki kalıntıların dna analizleri yapılabilir diye düşünüyorum.

Ve onların Muhammet ile uzaktan yakından alakası olmadığı anlaşılmış olur.

Tıpkı; Kutsal Emanetler içinde "Ayşe'nin başörtüsü" diye sergilenen bezin 1500-1700 yıllarında kalma bir artefakt olduğu bilindiği gibi bir durum ortaya çıkar.

Ama en azından o sakalı şeriflerlerin hangi canlıya ait olduğu anlaşılmış olur.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Kur'an'lar Arasındaki Farklılıklar

Dünya'da 4 İncil olur da Kur'an hiç geri kalır mı?Evet dünyada 4 tane farklı Kur'an versiyonu vardır ve bunlar arasında yüzlerce çelişki bulunur.Kur'an'ın değiştiğinin en somut kanıtlarıdır.

DARK'E EL CEVAP=

Yeryüzünde en eski mushaflar;

1. Mekke Müzesinde,

2. Topkapı Sarayında,

3. Taşkent Müzesi bulunmaktadır...

sen bu müzelere girebildin mi de Ayet, Ayet, tek tek inceledin günümüzdekilerle değişik var diyorsun??? bu izni verdiler mi??? sana !!!

ya da bu hangi mushaf ???

Sitelerde Paylaş

DARK'E EL CEVAP=

Yeryüzünde en eski mushaflar;

1. Mekke Müzesinde,

2. Topkapı Sarayında,

3. Taşkent Müzesi bulunmaktadır...

sen bu müzelere girebildin mi de Ayet, Ayet, tek tek inceledin günümüzdekilerle değişik var diyorsun??? bu izni verdiler mi??? sana !!!

ya da bu hangi mushaf ???

Bahsettiğin Kuran yazmalarınının yazılma tarihini senden rica edelim.

Ama kaynağı ile beraber: Tarihlemeyi kim yaptı, hangi metod ile yaptı, hangi tarihi verdi?

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

O halde şu videoyla başlayalım;

Muhammed'in yaşamadığına kesin gözüyle bakıyorum,Muhammed isim bile değil ''övülen kişi'' anlamında bir sıfattır,Ahmed de öyle.Hakkında tüm bildiklerimizi Muhammed'den 300 yıl sonra uydurulmuş hadislerdendir.Üstelik Kur'an'da(benim de Turan Dursun'dan öğrendiğim) bir ayet var ki,Muhammed'in soyunun bile uydurma olduğunun kanıtıdır.

Diğer Kur'an versiyonları hakkında filan da takım çalışmasıyla geniş araştırmalar yapabiliriz.

Siz önce tarihsel gerçekçiliğin olup olmadığı konusunda şüphede olduğunuzu görüp tarihsel kanıtların nelerden oluştuğunu önce bir öğrenin daha sonra neden sonuç ilişkisine dayalı olarak sorgulamalarda bulununuz.Şüpheleriniz sizleri o kadar sarmış ki şüpheyi bir araç olarak kullanmaktan çıkmış bir amaç haline getirmişsiniz.Bu halde devam edecek olursanız sofistler gibi kendinizi inkar edecek ve gerçekte hiçbir şeyin var olmadığı felsefi görüşü bir inanç olarak kabul edeceksiniz.Sizin bu safsatanıza mekkeli müşrikler bile düşmemiştir.Hazreti Muhammed efendimizin yaşamadığını söylemektense kendinizi inkar etmek daha mantıklı değil mi?

Sitelerde Paylaş

Akıl evhamda boğulursa binlerce delil bile, bulsanız evhamdan şüphelerden kurtulamazsınız..

Kur'an bir vücüt gibi yada bir çekirdek gibidir...

Allahın kelamı Olduğu için her bir kelimesi kalp gibidir..

O kelimeyi oradan söküp almanız mümkün değil çünkü hayatiyeti gider...

Dolayısıyla tek kelimesi bile değişmemiş değiştirilememiştir...

Taklidinin yapamadığınızı değiştirmek mümkün mü?

Bunu neden kıyas edemiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Binlerce mezhep ve tarikat olması her biri için İslamın farklı anlaşılmasındandır.

Biri için doğru olan diğeri için ayetleri yalanlanmakdır,

Ayetlerimi yalanlayanları suda boğdum yazan Allah

yeni bir Tufan yapmak zorundaydı.

Şimdiye kadar yapmamış olması Kuranda Nuh tufanını yapma nedenini geçersizleştirmiştir.

Kuran ve Tufanda masal olmuştur.

Önceki kitaplar Tevrat ve İncilin bozulması sonucunda Kuran'ın gönderildiğini iddia ediyorlar.

İddiaları Allahın gücünün olmadığı ve İnsanların onun Kutsal kitabını değiştirmeye bile gücü yettiğidir..

Nasıl bir zekasızlıktır bu..

İncil ve tevrat değişti demek le Kendi Allahlarına hakaret ederler..

İşte müslüman aklı bu kadar çalışır.

Kuranda Ayetlerin uygulamasının mantık dışı kalması sonucu sonradan ilave edildiği çok açık olan Ayetler vardır. Surelerin bir çoğunun en son ayetleri yanlışlıkları örtme çabaları sonucunda eklenmişlerdir.

Yüzlerce mezhep tarikat ve cemaat varsa Kuran bozulmamıştır diye savunulması geçersizleşir.

Kuran'ın bir harfi bile değişmemiştir bahaneleri anlamsız olur.Anlam değiştikten sonra harfler aynı kalsa ne olur? İsteyen mecaz var diye istediği yere çekiyor.Önemli olan şekil mi? yoksa verilen mesaj mıdır?

Mezhep ve tarikatların çok olması Kuran'ın artık anlaşılmaz hale geldiğini kanıtlar.Kuranı siz anlamazsınız diye söyleyenler. Mecazlar,müteşabih ,anlaşılırlığı ve geçerliliği kalmamış ayetler var diye söyleyenler. Kuranın kutsal kitap olmadığını ve anlaşılamadığını belirterek“Kuran'da artık işe yaramıyor”diye kendileri söylemiş oluyorlar. Islamcılar aslında bunu söylüyorlar ama ne söylediklerinin farkında bile olamıyorlar.

tarihinde ARAF-64 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Akıl evhamda boğulursa binlerce delil bile, bulsanız evhamdan şüphelerden kurtulamazsınız..

Kur'an bir vücüt gibi yada bir çekirdek gibidir...

Allahın kelamı Olduğu için her bir kelimesi kalp gibidir..

O kelimeyi oradan söküp almanız mümkün değil çünkü hayatiyeti gider...

Dolayısıyla tek kelimesi bile değişmemiş değiştirilememiştir...

Taklidinin yapamadığınızı değiştirmek mümkün mü?

Bunu neden kıyas edemiyorsunuz?

Kanıt yok, boş inanç var. Her zaman olduğu gibi. Kuran'dan yüzlerce ayet çıkarılmıştır. Kaç yılda yazıldığı belli değildir. Kimlerin yazdığı da belli değildir. Osman'ın yaktırdığı mushafları unuttunuz mu? : ) Allah kelamı yakılabiliyormuş demek! Çok tuhaf.

Ayrıca taklidinin yapılamaması sizin kuruntunuz. Daha önce açıkladım sana. Taklidi değil, 100 kat iyisi bile yazılsa, MÜSLÜMANLAR BUNU KABUL EDEMEZLER. Etmemeye MECBURDURLAR. Çünkü öteki türlü, ayetlerini inkar etmiş olurlar.

Kevser suresini oku ve taklit edilip edilemeyeceğini sorgula. Komik olmayın. Gerçekçi olun. Sizden zor bir şey istiyorum ama, deneyin. Büyü gibi bir HURAFEyi gerçek zanneden bir kitabınız var. :)

Ama dersen ki Ahzab suresinin 50. ayeti taklit edilemez, o zaman haklısın işte. Muhammed'in hayal gücü BAZI KONULARDA bizimkini aşıyor. Ben, Allah'ın bana ganimet olarak verdiği cariyeleri ve tüm kuzenlerimi kendime helal edeceğim bir ayet yazamam. O bizi aşar.

tarihinde Pirate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Kuranın orjinal metinlerin olmaması,sadece kopyanın kopyası olan metinlerin günümüze ulaşması büyük bir eksiklik yaratmaktadır.Kuran ortaya çıktığında henüz Arap alfabesi yoktu.Nebati harfleri kullanılarak yazılar yazılıyordu bölgede.Yani ilk versiyonlar Nebati alfabesiyle yazılıydılar ve yok edildiler.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nabataean_alphabet

http://tr.wikipedia.org/wiki/Nebatiler

Daha sonra 38 harfli Nebati alfabesinden 28 harfli Arap alfabesi devşirildi.Böylece Orjinalleri Nebati harfleriyle yazılan Kuran örnekleri Arap Alfabesiyle yeniden yazıldı.Orjinal Nebatice Kuranlardaki pek çok Nebati harfi atılarak Kuran yeniden yazıldı.Bu sefer orjinal Nebatice metinler yok edildiler ve geriye kopyanın kopyası metinler kaldı.

Elde Orjinali olmayan kopyanın kopyası metinler.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Sonsuza kadar gecerli olacagini, tum zamanlari milletleri vs dogru yola goturecegini iddia eden, direk tanridan geldigini iddia bir kitabin kendi iddiasini kanitlayabilmesi icin benim tek kriterim: okudugunda anlasilmasi, aracisiz, mealsiz, hikayesiz bana hitap etmesidir sadece...kimin yazdigi nasil yazdigi vs degil, sadece ve sadece okudugumda tum caglara hitap ettigini, kendi iddia ettigi gibi apacik gostermesidir....kuran oldugunu soylemeden, kimin onune koysaniz bu kitabi, 3. Sayfasinda birakir...okudum, arastirdim, cevaptan cok soru, adaletten cok vahset, sevgiden ahlaktan cok anlamsiz, birbirine baglanmayan hikayeler, cumleler yigini gordum, istedigi gibi bir dunyada yasamadigim icin sansli saydim kendimi, cariyelerin kolelerin oldugu, kadinin hice sayildigi bi dunyada olmamaktan kadin olarak mutlu oldum.....herseyi yarattigina inanilan bir tanrinin en iyi eseri bu ise eger, inananlarin onun sonradan kusurlu insanlarca degistirildigini iddia etmesi kendilerini daha akilli, daha ahlakli gosterir kanaatimce....

Sitelerde Paylaş

Sonsuza kadar gecerli olacagini, tum zamanlari milletleri vs dogru yola goturecegini iddia eden, direk tanridan geldigini iddia bir kitabin kendi iddiasini kanitlayabilmesi icin benim tek kriterim: okudugunda anlasilmasi, aracisiz, mealsiz, hikayesiz bana hitap etmesidir sadece...kimin yazdigi nasil yazdigi vs degil, sadece ve sadece okudugumda tum caglara hitap ettigini, kendi iddia ettigi gibi apacik gostermesidir....kuran oldugunu soylemeden, kimin onune koysaniz bu kitabi, 3. Sayfasinda birakir...okudum, arastirdim, cevaptan cok soru, adaletten cok vahset, sevgiden ahlaktan cok anlamsiz, birbirine baglanmayan hikayeler, cumleler yigini gordum, istedigi gibi bir dunyada yasamadigim icin sansli saydim kendimi, cariyelerin kolelerin oldugu, kadinin hice sayildigi bi dunyada olmamaktan kadin olarak mutlu oldum.....herseyi yarattigina inanilan bir tanrinin en iyi eseri bu ise eger, inananlarin onun sonradan kusurlu insanlarca degistirildigini iddia etmesi kendilerini daha akilli, daha ahlakli gosterir kanaatimce....

Sen öyle istiyorsun diye allah öyle yaratıcak diye bir şey yok FARKLİ isterse aracısız gönderirdi isterse herkesin baktığı anda anlayabileceği bir sekilde gönderirdi amaç senin anlamaya çalışman anlaman gerekir bunun bir sınav oldugunu bilmen gerekir dilese bir melek gönderemezmiydi ama melek gönderseydi de insanlar ondan korkmazlar mıydı? üstelik meleklerin kendi bedenleri ile gelmeleri bizim boyutumuz için imkansız tabi allah bunu olabilir kılamazmıydı kılabilirdi tabiki hadi diyelim melek geldi herkes kayıtsız sartsız allaha inanmazmıydı veya meleğe tapmazlarmıydı peki allah peygamber göndermeden direk gökyüzünden bir kitap inse olmazmıydı oda olur ama çok saçma olmazmıydı sizce de ve üstelik bu kitap herkese gelicek ve herkes gene allaha inanıcaktı e ozaman bizim dünyaya geliş amacımız ne? Öncelikle burda bulunma amacının ne olduğunu öğren madem kur'anı okudun bu soruları sormaman gerekirdi veya hiç anlamamışsın. Yaratıcıyı ''sen beni neden yarattın'' diye sorguya çekemezsin. Allah herkese irade vermiştir dileyen inanır dileyen inanmaz herkes kendi iradesi ile bu dünyada yaşamakta bununda bir sınav olduğunu bilmek gerekir herkes istediğine inanabilir allahın gücü yokmu ki insanları bir anda yok edicek veya bir anda kendisine inandırıcak ama öyle yapmıyor herkese irade veriyor istediğin şeye inan ama bununda bir sınav olduğunu bilmek gerekir sınavı veremezsen kalırsın sonra deme allah kendisine inanmayanları cezalandırıyor diye açıkça sana çalışman için kitap gönderiyor otur çalış dersine çalışmak istemiyorum diyorsan kalırsın o kadar basit sence de bu adaletli değilmi. Peki yaratıcı bunca şeye neden gerek duyuyor insanları neden sınava sokuyor? Dediğim gibi onun böyle şeylere ihtiyacı yok bunlara gerek duymuyor ''YARATICI'' kısaca bu olay bundan ibaret dilediğini yapar dilediğini yapmaz. Mekandan ve zamandan münezzeh olan ALLAH'ı sorgulayamazsın
Sitelerde Paylaş

Muhammed var mı? Yokluğu ya da varlığını ispat etmek güç. Yokluk yokluğun varlığıdır şeklinde bir yaklaşımı çöp kabul ediyorum. Günümüzde böyle birşey artık eski bir söylem olarak kalabilir. Varlığına dair güçlü deliller olmasa da yokluğuna dair olarak Eski Bizans ve İran tarihlerinde herhangi bir izinin(yalnızca Muhammed ismi değil halifeler de dahil olmak üzere) olmadığını ispat etmek için Fars ve Latin dillerinde yazılan bütün kaynakları taramalıyız. Ben taramadım. Var diyemem. Yok diyenler taradı mı acaba? Yalnız dikkat ettiğim birşey bulunan ortaya atılan kaynaklara burun kıvrılması: çin olmaz dedikodu, mektuplar sayılmaz vs... Herhangi bir dine mensup değilim ateist de değilim bir tanrının varlığı aklıma yatıyor o nedenle dinleri araştırıyorum. Bu sıralar İslam'a bakıyorum. Muhammed ile ilgili varlık yokluk araştırmamda bulduğum sağlam bir yokluk delili yoktu(yoksa yoktur şöyle olmuşsa böyle olmuştur gibi çıkarımlar dışında) varlığına dair bulduğum en sağlam şeyler:

Hz. Muhammed (a.s.m)’in İran Kisra'sına yazdığı mektubun aslının fotoğrafları sağlam bir vesika olarak doğuda ve batıdaki gazete ve dergilerde neşredilmiştir. (bk. Prof. Dr. Muhammed Hamidullah, -trc. Prof. Dr. Salih Tuğ-İslam Peygamberi/İst. 1993/1/360-373)

Keza aynı eserde, Hz. Muhammed (a.s.m)’in Bizans Kralı Hereklius (a.g.e, 1/332-350) ile, Mısır hükümdarı Mukavkıs’a (bk. a.g.e, 1/313-324) gönderilen mektubun aslının fotoğrafı da yer almakta ve vesikaların doğruluyla ilgili, geniş bilgi verilmektedir.

Cümleleri oldu.

Ayrıca böyle birşey buldum http://www.belgeler.com/blg/2xq8/hz-peygamber-devr ki yaşamasa bu kadar net olmazdı ve gösterilen bunca kaynaktan 99 u yalan olsa 1i doğrudur diye düşünüyorum. muhammed in hayatı ile yazılmış en büyük siyer adı verien eserin 18 ciltil olduğunu biliyorum ve nerdeyse günügününe açık bu kadar olması mümkün değil. Yaşamayan biri için fazla detaylı.

Ateist kimselere Kurandan ayetlerle cevap verilmesini veya ateist kimselerin kuranda şöyle yazıyor o zaman demekki şu vardı bu yoktu gibi kuran üzerinden iddialar oluşturmasını zavallıca buluyorum. Karşı tarafın inanmadığı birşey üzerinden cevap vermek bir müslüman için saçma inanmıyorum dediği birşey üzerinden cevap vermek de bir ateist için saçma.

Şİmdi ben yokluğuna dair kesin bir kanıt istiyorum? Birşeye inanacaksam ya da inanmyavaksam bunu akıl çerçecesinde yapmalıyım.

Sitelerde Paylaş

Ben oyle istiyor degilim...neml 1 (diyanet ) :bunlar, kuranin apacik bir kitabin ayetleridir...bunu iddia eden kuranin kendisi....ibrahim Diyanet İşleri : Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah’ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Hem ben apacigim diyecek,hem de hicbisi anlasilmayacak, 300 alim biraya gelip bi ayetin ne dedigini konusunda ortak bir fikir soyleyemeyecek, bi suru mezhep ayni konuda farkli yorumlar yapacak....ayrica, kendi dilememis ki ben dogru yola girememisim, sapmisim....zaten arap halkina geldigini kendisi soyleyen, her tercumesi birbirinden farkli olan bir kitabi nasil anlayayim....

Sinav konusuna gelince, herseyin ustunde oldugunu iddia ettiginiz bir varligi, universite sinavi benzetmesiyle calismazsan sinifta kalirsina indirgemek, cok da o varligin muhtesemligine sigmadi bence...sonsuzlugun yaninda indan omru bi saniye...bi saniyelik sinavla sonsuza kadar yakacaksa beni, evet adalet anlayisini da sorgularim..ve de madem allaha insani benzetmeler yapmak kabulunuz, ben de bi tane yapiyim...herkesi yarattiysa, en azindan bi annenin vicdaninin birazina sahiptir sanirim...bi anne, evladini bi omurde yaptigi iki saniyelik hataya istinaden siler mi...dayatmaci kucuk cocuk gibi, yok iste yok hata yaptin bi daha da senle gorusmicem, ha bi de ustune yakicam der mi....yapmayin ya nolur...ise gelen yerde, mantik uygula, sinav iste kardesim calismazsan kalirsin de, ise gelmeyen yerde sorgusundan sual olunmaz da isin icinden cik..kendi, bu kitap apaciktir desin, kac nesil kafa patlatip anlamasin, sora ustune suc da bize kalsin....

Sitelerde Paylaş

Kuranın açık olmayan tarafı nedir? anlamak için ne kadar çaba gösterdin? sınav olayına gelirsek senin için sınav demem cok mu abes kaçtı anlayabileceğin dilden söylemiştim ilginç. Şüpheyle yaklaşarak Kuranı anlayamazsın okurken söylenmek istenenleri anlamaya calışman gerekir o dönemim olaylarına göre gönderilmesine rağmen her döneme hitap etmeside bir mucize araplara gönderilmesinin kısaca sebebini söyleyeyim binlerce peygamber gönderilmiştir zaten her kavmede gönderildiği kesin ancak her peygamber o dönemim en karanlık cahiliye yıllarını yaşayan kavimlere gönderildi son peygamberin araplara gönderilmesinin sebebi dillerinin değişmeden kalması ve kültürlerine geleneklerine çok bağlı olmalarıydı buda onları en uygun kavim yapıyor binlerce peygamber gelmiştir her kavme türklerin soyuna dahil peygamber gelmiştir tabi ozamanlar din yoktu sadece allaha inanmak vardı bir yaratıcı ya inanmak vardı peygamberlerde insanlara allahı anlatmaları için gönderilen/seçilen uyarıcıydılar Kendilerine uyarıcı bir peygamber gelmiş olmayan hiçbir ümmet yoktur”(Fatır Suresi, 35/24)

Sitelerde Paylaş

: İnsanlık iletişim, bilgi, görgü seviyesi bakımından eskiye göre çok daha mesafe katettiği bir çağda ilahî hikmet, bütün insanlığa tek bir Peygamber, tek bir Kur'an göndermeyi uygun görmüştür. Bu Kur'an da kıyamete kadar insanlığın dünya ve ahiret mutluluğunu netice veren prensipler, hükümler ve hikmetlerle donatılmıştır. Dünyamızın gittikçe bir şehir, insanların da bir şehrin insanları hükmüne geleceğini bilen Allah, onların hepsini aynı kitabın etrafında birleştirmeyi uygun bulmuştur.

Bununla beraber, eğer Türkler Allah'tan ayrı bir peygamber talep etme hakkına sahip ise, dünyadaki yetmiş iki millet de aynı hakka sahiptir. Bu takdirde yetmiş iki millete yetmiş iki peygamber ve yetmiş iki kitap göndermek gerekirdi. Aslında onların her birisinin dilinde bir kitap gelse bile, ruhları kararmış olanlar bununla da yetinmezler, her biri ayrı sahifeler ister. Nitekim aynı kafadarlar Arap oldukları halde, -kendi dilleriyle gelen- Kur'an’la yetinmemiş, her biri kedisine özel bir kitabın gelmesini istemiş, yani herkes peygamber olmaya aday olmuştur. “Bu beyler, bu öğütle/ Kur'anla yetinmeyip üstelik her biri kendisine mahsus özel bir kitap, özel bir ferman ister”(Müdessir Suresi, 74/52) mealindeki ayette, bu kendini bilmez adamların anarşist ruhlarının portresi gözler önüne serilmiştir.

ur’an’ın kendisine vahiy olarak indiği peygamber(a.s.m)’in dili Arapça idi. Bir insan olarak Hz. Muhammed(a.s.m)’e Kur’an başka bir dilde inseydi elbette onu anlayamayacaktı. Tebliğ ve teybinle/açıklamakla görevli olan peygamberin(a.s.m) anlamadığı bir kitabı başkasına tebliğ ve açıklaması mümkün olabilir miydi?

“Biz her peygamberi, kendi milletinin lisanı ile gönderdik, ta ki onlara hakikatleri iyice açıklasın”(İbrahim, 14/4), “Eğer biz Kur’an’ı yabancı bir dille gönderseydik(ARAPLAR) derlerdi ki: “Neden, onun ayetleri açıkça beyan edilmedi? Dil yabancı, muhatap Arap! Olur mu böyle şey?” (Fussilet, 41/44)

Kur’an, Allah’ın diğer kitap ve suhufları gibi elbette belli bir yerde, bir muhitte, bir çevrede gelmek zorundaydı. Yani, büt

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Başlık Kuranın tarihçesiyle ilgili peki tarihi nereye dayanıyor eğer bir peygamber vasıtasıyla vahiy olarak gelmediyse nerden geldi içinde birçok bilgi geçmişten gelecekten ve o andaki zamanı ölümü ölümden sonrasını güneşi gezegenleri anlatan bu bilgileri kim bulup bu kadar büyük bir kitabı yazdı ???

Sitelerde Paylaş

Başlık Kuranın tarihçesiyle ilgili peki tarihi nereye dayanıyor eğer bir peygamber vasıtasıyla vahiy olarak gelmediyse nerden geldi içinde birçok bilgi geçmişten gelecekten ve o andaki zamanı ölümü ölümden sonrasını güneşi gezegenleri anlatan bu bilgileri kim bulup bu kadar büyük bir kitabı yazdı ???

Kur'an'da oyle bilgiler yok. Onlar sizin uydurmanız.

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olarak birçok kavimden bunların ne yaptıklarından ve nasıl felaketlere uğradıklarından detaylı bir şekilde bahsediyor.

Semud (kavmi) de uyarıları yalanladı. Dediler ki: "Bizden biri olan bir beşere mi uyacağız? Bu durumda gerçekten biz bir sapıklık (delalet) ve çılgınlık içinde kalmış oluruz." "Zikr (vahy) içimizden ona mı bırakıldı? Hayır, o çok yalan söyleyen, kendini beğenmiş bir şımarıktır." Onlar yarın, kimin çok yalan söyleyen, kendini beğenmiş bir şımarık olduğunu bilip-öğreneceklerdir. (Kamer Suresi, 23-26)

bu sadece birisi......

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...