Jump to content

Ateistlere Ölünce Ne Olacak?

Recommended Posts

• İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tamam beni kovuyorsunuz ama bu zatebn benim açtığım başlıktı. Ahiret hakkında konuşulsun diye açtım, evrim konuşuldu, ensest konuşuldu, alakasız ne varsa konuşuldu.

Benim sorum çok açık ve net. Kuran'a inanmayan bir dinsiz için Kuran'da yasaklanan hükümler arasında fark gözetmenin hiçbir mantığı yoktur. Ateist için kitabın tamamı yanlıştır.

Demirefe nickli ateist, ''Kuran bilimsel olarak tamamen yanlış'' dedi. Demek ki Kuran'da ensesti yasaklayan ayetleri de bilim dışı buluyor bu ateist kişi. Sonuçta dinsiz imansız birisi.

Hiç sakat doğum falan bahane etmeyin. Her seferinde sakat doğsaydı, bugün insanlık olmazdı, siz de olmazdınız ben de olmazdım. Ateist için korunduktan sonra kızkardeşliyle ilişkiye girmenin sakıncası nedir?

Başlığına sahip çıksaydın, bin ayrı konuyu konuşturmasaydın sen de. Herkes kendi başlığına moderasyon yapsın kardeşim.

Tabii kovarım çünkü sen araya girip girip nemalanmaya kalkıyorsun. Başlıktan değil, tartışmadan kovdum seni. Bekle, konu kapansın, sonra ateistlere ne istersen söylersin.

Din mi konuşuluyor ki zıplayıp ahlak üzerinden dinine pay çıkarmaya kalkıyorsun?

Son sorunun cevabı da sabahtan beri yazdıklarımızın içinde.

Ama sen anlar mısın, o ayrı.

Sitelerde Paylaş

Evet, küfredersen atılırsın.

Ayrıca senin paşa gönlün öyle istiyor diye "sosyolojik" diyecek değilim, ben bildiğimi söylemekle mükellefim. Sadece ben değil, hiç kimse senin düşüncelerini koşulsuzca kabul etmek zorunda değil. Senden başka herkes hemen hemen aynı şeyi anlatıyor.

Sen ayrıntıyı kaçırıyorsun zaten.

Kökeni, nedeni biyolojiktir ensestin. Türün sağlıklı olarak aktarılmasında çok önemli bir engeldir ve insan, birtakım sakınma yöntemleri geliştirmiştir. Bunlar sosyolojik baskılarla ortaya çıkabilecek savunmalar değildir zira evrenseldirler ve çok güçlüdürler. Biyolojiktirler.

İnsanın gen havuzu son derece kirlidir ve bu savunma mekanizmaları da muhtemelen sonsuza dek sürecektir.

Sosyolojik boyutuyla ele alacak olsak bile ensest, reddedilmesini gerektiren pekçok ciddi zarara neden olan bir davranıştır sonucuna ulaşırız.

Ben, açıkça ensest yapmayı savunan ve aklamaya kalkan biri olmadıkça karşımdaki, asla bel altı çalışmam ve ensest eğilimi olmakla suçlamam. Bunu hiç yapmadım, yukarıda da açıkladım bunu. Bana bir daha böyle satırlar yazma. Hiç hoşlanmıyorum.

Konuyla ilgili yazacaklarımı yazdım, bitti.

Biyolojinin kökeni de fiziktir.

Biraz da uzat da bak bakalım nereye çıkıyor.

Demek bazı parçacıklar birleşip biyolojide bir kural yaratıyorlar.

hem de tercih denilen kavramın tekelinde olan bir kural.

İlginçmiş.

Dümdüz uzaması gereken bir doğru olmalı.

Üremeden başlayarak, atom altı parçacıklara kadar.

Ama sen bu doğruya bir bilinç ekleyip eğiyorsun.

zigzag çiziyor ensestte.

Üreme başlığı altında ayırt etmemesi lazımken, sen ayırt ettiriyorsun ve doğruya zigzag çizdiriyorsun.

Sosyolojik desen zigzag çizmeyecek.

İşte o zigzag ile sen bilinç ekliyorsun süreçlere.

Sitelerde Paylaş

...

Ama insanda yok işte.

ben de bunu diyorum,

Nasıl olur da buna baştan bir engel koymuyor?

Ve nasıl oluyor da başarıyla canlı üretebiliyor? (tam insan, eksiksiz hastalıksız vs doğan da var)

Son derece anlamsız bir şey söylüyorsun. Türlerin üreme imkanı hangi koşullara bağlı? Böyle bir engelin olması demek türünün hiçbir bireyi ile çoğalamamak demek. Aynı zamanda genetik kopyalama esnasında sağlıklı bir çeşitlilik sağlanması gerekiyor. Gen havuzunun geniş olması da isteniyor. Dolayısıyla enseste biyolojik bir fren de mevcut.

Genetik havuzunu geniş tutmazsan, kusurlarını saklayabilecek bir seçilime sahip olmazsan bir süre sonra sağlıksız eksik bireylere mahkum kalırsın diyor.

Bunu bir sebep görmeyip sadece sosyolojik bilince dayandırmak pek de haklı bir tavır değil. Sadece biyolojik olarak görmek de haklı bir tavır değil.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Benim burada 5 binden fazla yazım var.

Böyle saçmalıklar yazmadan önce okuyup anlamalısın.

Ben dayanaksız şeye sarılmam.

Burada da ben haklıyım.

Bu sosyolojik.

Ucunu biyolojiye götüren olursa, ben de fiziğe götürürüm.

O zaman hep beraber idealizmle birlikte tanrı kavramına çıkar yolumuz.

Enseste biyolojik kılıf bulmak bu yüzden tehlikelidir.

Sosyolojik, Ahlaki, Psikolojik diyip bırakılmalı.

Biyoloji farklı. Apayrı bir şey.

peqi saçmalamayalım ; çok bilmek çok doğru demek diildir herzaman

ben seni araştırmadım; önyargım yok böylece

ben sana ensesti savunuyorsun demedim ; diyenler de olabilir inadın böyle de algılatabilir seni dışarıdan onlarıda eleştirmem

ahlakçı diilim ; yüceltip ordan seni yargılamıyorum- yerip oradan gene seni yargılamıyorum

enseste biyolojik kılıf bulmadım aksine tezin için bulmak isteyen sensin

ensestin faydaları ile ilgili bir makale, buluş var mı ; paylaşırmısın ?

Sitelerde Paylaş

Son derece anlamsız bir şey söylüyorsun. Türlerin üreme imkanı hangi koşullara bağlı? Böyle bir engelin olması demek türünün hiçbir bireyi ile çoğalamamak demek. Aynı zamanda genetik kopyalama esnasında sağlıklı bir çeşitlilik sağlanması gerekiyor. Gen havuzunun geniş olması da isteniyor. Dolayısıyla enseste biyolojik bir fren de mevcut.

Genetik havuzunu geniş tutmazsan, kusurlarını saklayabilecek bir seçilime sahip olmazsan bir süre sonra sağlıksız eksik bireylere mahkum kalırsın diyor.

Bunu bir sebep görmeyip sadece sosyolojik bilince dayandırmak pek de haklı bir tavır değil. Sadece biyolojik olarak görmek de haklı bir tavır değil.

Selamlar.

Bak şöyle bir örnekle anlatayım.

Yılanın elleri yoktur.

Muhtemelen eli olan türleri vardır veya eli olan türlerin bir dönüşümü kendisi.

Ama yılanın eli yok.

Evrimsel süreç el kavramı oluşturmadı.

El uzantıları tetiklenmedi, atalarında tetikleneneler de söndü.

Yılan canlısı için "el benzeri bir uzantıyla bir yeri kavrama" kavramı son buldu (veya hiç olmadı).

Yok böyle bir şey.

Ya da yılan canlısı ot yiyemez

İşte bu olay biyolojik kesinliktir.

Bunun önüne geçilemez.

Ama insanın üremesinde böyle bir şey yok.

İnsan bunun önüne geçebilir.

O yüzden buna sosyolojiktir diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

ensestin faydaları ile ilgili bir makale, buluş var mı ; paylaşırmısın ?

Ensestin faydası yok ki.

Ama doğacak nesil için.

Ama türün devamı için ensest halen çalışan ve gerektiğinde son derece kaliteli nesiller ortaya koyabilecek (fireler olacaktır elbet) bir üreme şekli olarak halen daha geçerliliğini kaybetmedi.

Faydası zararı, tür mecbur kaldığında bu üreme şeklini kullanmaya başladığında ortaya çıkar.

Ama türlerde genelde hayatta kalanlar çıkacağından faydası olacağı yerler de olabilir.

Budur benim konuştuğum.

Bu nedenle halen daha geçerliliğini koruyan ve zorda kalındığında türün devamı için gündemdeki bir üreme davranışı olarak yok olmayan ensest üreme biyolojik olarak devre dışı bırakılmamıştır.

Devre dışıdır çünkü sosyolojiktir.

Zorda kalındığında risk yüzdelerine bakarsanız sağlıklı bireyler ve nesiller üretecek bir sistemdir.

Çalışır.

Çalışmakla kalmaz, nerden baksanız insan türünü en az 200 bin yıl daha var edebilir.

Bunu ben demiyorum.

Biyoloji diyor.

Demeseydi, öldürürdü. Veya kökünden keserdi.

Genelde öyle oluyor.

Sitelerde Paylaş

Bu nedenle halen daha geçerliliğini koruyan ve zorda kalındığında türün devamı için gündemdeki bir üreme davranışı olarak yok olmayan ensest üreme biyolojik olarak devre dışı bırakılmamıştır.

üreme davranışı vardır veya yoktur zaten aile içi çiftleşme zinhar olamaz oluyorsa mucizedir demiyoruz. zaten biribirinden üreyemeyenler için aynı tür olduklarından bahsedemeyiz pek sen hangi yok oluştan bahsediyosun doğa sanki allahta aile içindekilerin bacak aralarına kilit koyucak ; türleşme neye göre belirleniyor ?

Devre dışıdır çünkü sosyolojiktir.

seninki düz mantık :üreyebiliriz her türlü o zaman bu algı sosyolojik ; hayır sadece sosyolojik diil ki ifg açıkladı evrim süreci gibi bakmalısın bir anda engellenicek ve üreyemiycez die bişi yok.

Sitelerde Paylaş

Zorda kalındığında risk yüzdelerine bakarsanız sağlıklı bireyler ve nesiller üretecek bir sistemdir.

Çalışır.

Çalışmakla kalmaz, nerden baksanız insan türünü en az 200 bin yıl daha var edebilir.

Bunu ben demiyorum.

Biyoloji diyor.

200 bin yıl uzun bir süre mi?

Peki 200 bin yıl sonra ne oluyor?

Sitelerde Paylaş

üreme davranışı vardır veya yoktur zaten aile içi çiftleşme zinhar olamaz oluyorsa mucizedir demiyoruz. zaten biribirinden üreyemeyenler için aynı tür olduklarından bahsedemeyiz pek sen hangi yok oluştan bahsediyosun doğa sanki allahta aile içindekilerin bacak aralarına kilit koyucak ; türleşme neye göre belirleniyor ?

Bir türün elediği şeyler yok olur.

Bundan daha açık ifade var mı?

Ensest, biyolojik olarak üreme alternatifleri arasından yok olsaydı (yunusun denize dönmesi gibi, yunus karada yürüyebilir mi?) bu yok oluş istense de aşılamazdı.

Yani sen şimdi tutup yengeçle çiftleşebilir misin? Yapamazsın.

Bunun gibi istesen de yapamayacağın bir hale gelirdi.

Hem sistem çalışıyor, hem de biyolojik olarak engel yok ve sen biyolojik olarak bu engelli diyemezsin.

Sosyolojik olarak engelli dersin

seninki düz mantık :üreyebiliriz her türlü o zaman bu algı sosyolojik ; hayır sadece sosyolojik diil ki ifg açıkladı evrim süreci gibi bakmalısın bir anda engellenicek ve üreyemiycez die bişi yok.

Ben üreyebiliriz demiyorum yahu.

Doğa kendi diyor bunu.

İnsan üreyebilir diyor.

Doğaya baksana.

Tavuk mesela uçamaz.

Ama kanadı var.

Ama onu 5 metrelik binadan atarsan, yere düşüşünde zarar görmeyecek şekilde uçar.

Bu da onun gibi.

Sitelerde Paylaş

200 bin yıl uzun bir süre mi?

Peki 200 bin yıl sonra ne oluyor?

Rakamları var olduğu kadar daha var olabilir anlamında kullandım.

Belki de bir milyon yıl var olur.

Yok olmaz.

Yok olursa da olsun canım.

Çok da umrumdaydı.

Gezegeni mahvetmekten başka bir halta da yaramıyor zaten.

Sitelerde Paylaş

Bir türün elediği şeyler yok olur.

Bundan daha açık ifade var mı?

Ensest, biyolojik olarak üreme alternatifleri arasından yok olsaydı (yunusun denize dönmesi gibi, yunus karada yürüyebilir mi?) bu yok oluş istense de aşılamazdı.

Yani sen şimdi tutup yengeçle çiftleşebilir misin? Yapamazsın.

Bunun gibi istesen de yapamayacağın bir hale gelirdi.

Hem sistem çalışıyor, hem de biyolojik olarak engel yok ve sen biyolojik olarak bu engelli diyemezsin.

Sosyolojik olarak engelli dersin

Ben üreyebiliriz demiyorum yahu.

Doğa kendi diyor bunu.

İnsan üreyebilir diyor.

Doğaya baksana.

Tavuk mesela uçamaz.

Ama kanadı var.

Ama onu 5 metrelik binadan atarsan, yere düşüşünde zarar görmeyecek şekilde uçar.

Bu da onun gibi.

benzetme hatalı çünkü türün devamı üremeyle bağlantılı diğer organlar değişebilir ama üredikçe vardır. neden düz dedim biliyormusun ; herşeyden çift çift vardıda bugünkü sayıya direk birbirinden üreyerekmi geldi ; adem havva/ nuh hikayeleri gibi ; yokki böyle bişi; evrim meknizmalarına bir bütün olarak düşünmelisin.

Sitelerde Paylaş

benzetme hatalı çünkü türün devamı üremeyle bağlantılı diğer organlar değişebilir ama üredikçe vardır. neden düz dedim biliyormusun ; herşeyden çift çift vardıda bugünkü sayıya direk birbirinden üreyerekmi geldi ; adem havva/ nuh hikayeleri gibi ; yokki böyle bişi; evrim meknizmalarına bir bütün olarak düşünmelisin.

Üremeyle bağlantılıysa, üremede açık var diyorum.

Kullanılabilir açık.

Kullanılamaz diyebiliyorsan, bu biyolojiktir. (daha doğrusu sen değil de sürecin kendi kullanılamaz demeli)

Eğer risklere rağmen kullanılabiliyorsa bu sosyolojiktir.

Bu kadar basit.

Sen beni düzeltmeyi bırak da, ensest üreme şekli, biyolojik açıdan, teknik olarak kullanılabilir mi kullanılamaz mı?

Bunu cevapla.

Buna vereceğin cevap sana benim ne demek istediğimi anlatır.

Sitelerde Paylaş

ben anladım da seni sorunun cevabıda 1 üstte var ; bunu diycem die iyice saçmalamış olan da ben diilim

Cevap mevap yok.

Sosyolojik bir kuralın inanç dürtüsüyle biyolojiye genellemesi var.

Biyolojide imkanı olan şeyler var olmak için kullanılır.

Zararlı olan şeyler kullanılmaz.

Bir türün yok olmasına neden olacak bir özellik o türün üzerinde var olamaz.

Anladın mı?

Ensest yok oluşa sürükleyecek bir şey olsaydı buna teknik olarak imkan bulamazdık.

Sitelerde Paylaş

Cevap mevap yok.

el cevap : benzetme hatalı çünkü türün devamı üremeyle bağlantılı diğer organlar değişebilir ama üredikçe vardır.

Bir türün yok olmasına neden olacak bir özellik o türün üzerinde var olamaz , ancak üreme yok ise zaten insan gibi karmaşık bir türden de bahsedilemez.

Anladın mı?

Sitelerde Paylaş

ALLAH'ın(c.c.) kitabını umursamayan bir ateist için kızkardeşiyle ilişkiye girmenin ne gibi bir sakıncası olabilir ki? Oysa ensest ilişki Kuran'da haram kılınmıştır.

Kuran'daki alkol yasağını, kumar yasağını, fuhuş yasağını ve zina yasağını çiğneyen bir ateist ensest yasağını da rahatça çiğner. Dinin bir kuralını çiğneyen öbür kuralını da çiğner.

Onca sayfa yazilmis hepsini okumama imkan yok. Ama demek ki siz kizkardesinizle sirf Kuran yasakladi diye birlikte olmuyorsunuz? Oyle mi? Nasil sapik dusunceler bunlar anlamiyorum. Yani aslinda caniniz cekiyor ama cehenneme gitmekten korktugunuzdan yapamiyorsunuz?

Hem nasil yasaklamis, Adem ile Havva'dan turememismiydik?

Sitelerde Paylaş

Onca sayfa yazilmis hepsini okumama imkan yok. Ama demek ki siz kizkardesinizle sirf Kuran yasakladi diye birlikte olmuyorsunuz? Oyle mi? Nasil sapik dusunceler bunlar anlamiyorum. Yani aslinda caniniz cekiyor ama cehenneme gitmekten korktugunuzdan yapamiyorsunuz?

Hem nasil yasaklamis, Adem ile Havva'dan turememismiydik?

iddia edilene göre ilk önce öyleymiş ama sonradan yasaklanmış artık nasıl oluyorsa...

Edit: inandıkları halde inanca ters düşen bir çok şeyi (haksızlık vs.) yapıyorlar. inanmasaydılar bence o sapık düşüncelerden çok daha fazlasını yaparlardı.

tarihinde tarafsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında Eşşek Zi... kadar odun olacaksınız cehennemde.. Malum cehennemin odunu insanlar oluyor.. Kışın hiç üşümeyeceksiniz en azından, doğalgaza zam yapıldı ama beleşe ısınacaksınız fena mı? .. :lol:

Yanma olayının meydana gelebilmesi için üç şartın bir arada olması gerekmektedir. Bu şartlar YANICI MADDE, ISI ve OKSİJEN dır YANMANIN ÇEŞİTLERİ

1-Yavaş Yanma,

2-Hızlı Yanma,

3-Parlama, Patlama şeklinde yanma,

4-Kendi Kendine Yanma,

sen söylediklerine inanıyomusun :D ee allahınız bir ruhu nasıl yakıcak ruh yanmazki :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...