Jump to content

Kitabım "Ateizmi Anlamak" çıktı

Recommended Posts

• İleti 182
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

mailde yazdigim gibi, yinede olmuyor :(

Senin perdeler ile kulaklardaki ağırlıklar hepimizden betermiş :)

Digital ya da ceylan derisine yazılmış farketmiyor, göremiyorsun işte :D

Her türlü "kitapsız"sın yani... :D :D

Not: Umarım kitap pek çok kişiye ulaşır.

tarihinde hazretisopa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sith'ari,

Bu başlık kitabın duyurusuyla ilgili olduğundan, sizin yazdığınız türde, tartışma başlatma potansiyeli olan, fikirsel veya teorik eleştirileri ayrı bir başlığa taşımanın doğru olacağına karar verdim ve o konuda şu başlığı açtım:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=51693

Size vermek istediğim cevapları da orada verdim.

Lütfen o tür eleştirilerinize, eğer devamı olursa, o başlıkta devam ediniz.

Sitelerde Paylaş

kitapsız,

Sizde adobe acrobat reader yüklü değil muhtemelen. Önce o yazılımı yüklemelisiniz.

Ücretsiz bir yazılımdır. İnternetten indirebilirsiniz. Google'da "adobe acrobat reader" diye girdiğinizde, bu yazılımı yükleyebileceğiniz yerlere rahatça ulaşabilmeniz lazım.

Sitelerde Paylaş

kitapsız,

Sizde adobe acrobat reader yüklü değil muhtemelen. Önce o yazılımı yüklemelisiniz.

Ücretsiz bir yazılımdır. İnternetten indirebilirsiniz. Google'da "adobe acrobat reader" diye girdiğinizde, bu yazılımı yükleyebileceğiniz yerlere rahatça ulaşabilmeniz lazım.

tesekkürler mantik.

adobe acrobat reader" i nedense indiremedim ama adobe flash reader" ile kitabi indirdim.

zahmetlerinden dolayi denizbahar"cigimada cok tesekkürler.

Sitelerde Paylaş

mantik,

kitabini ateistforuma kopyalayip, igneleyip, tartisma basligina dönüsmemesi icin basligi kilitlemek iyi fikir degilmi? sayfa numaralari var nasilsa. okumak isteyenler o basligi tikllarlar.

böylece sayfa adresini sosyal sitelerde paylasiriz. ayni sey senin bilim ve din sitesi icide yapilabilir. daha cok insana ulasmak acisindan. ne dersin?

Sitelerde Paylaş

kitapsız,

Kitap sitemizin ana sayfasında (yani Ateizm.org portalında) zaten tanıtılıyor. Forumda da bu iğneli başlıkta tanıtıyoruz, yani foruma girenler de görecektir.

Ayrıca Turan Dursun sitesinde, Ateistforum'un Facebook sayfasında, diğer bazı ateist facebook sayfalarında, başka bazı sitelerde, blog sayfalarında ve forumlarda da tanıtılıyor kitap.

Ayrıca pek çok kişiye email yoluyla da kitabın tanıtımı yapıldı, yayınevi tarafından.

Şu aşamada online tanıtım için yapılabilecek başka birşey yok.

Zaten kitabın "satış"ı iyi gidiyor, şu an itibariyle (kitabın duyuruluşunun 23. gününde) tiraj 2000'e dayandı.

Kağıt kitap olsaydı, ilk baskısı bitmiş olurdu.

Sitelerde Paylaş

kitapsız,

Kitap sitemizin ana sayfasında (yani Ateizm.org portalında) zaten tanıtılıyor. Forumda da bu iğneli başlıkta tanıtıyoruz, yani foruma girenler de görecektir.

Ayrıca Turan Dursun sitesinde, Ateistforum'un Facebook sayfasında, diğer bazı ateist facebook sayfalarında, başka bazı sitelerde, blog sayfalarında ve forumlarda da tanıtılıyor kitap.

Ayrıca pek çok kişiye email yoluyla da kitabın tanıtımı yapıldı, yayınevi tarafından.

Şu aşamada online tanıtım için yapılabilecek başka birşey yok.

Zaten kitabın "satış"ı iyi gidiyor, şu an itibariyle (kitabın duyuruluşunun 23. gününde) tiraj 2000'e dayandı.

Kağıt kitap olsaydı, ilk baskısı bitmiş olurdu.

güzel :)

bu baslik adresini bende internette bos buldugum her yere yapistiriyorum :)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben de yazarım. 4 tane roman bastırdım. Daha düne kadar kapalı bir kızdım, babam falan sakallı. Ben bu siteyle tanışmadan önce anladım cennet diye bir yer olmadığını. 30 yaşından sonra Anadolu üniversitesi felsefe bölümüne yazıldım. 1.sınıf bitti. Felsefe kitaplarındaki ateist filozofların, aynı zamanda herşeyin maddeyle sınırlı olamayacağını ve evrende bir akıl olduğunu iddia eden "Aristoteles" ve "Platon" gibi filozofların fikirlerinden etkilendim. Herkesin yaşlanıp ölüme gidişi psikolojimi bozduğu için bu konu üzerine biraz araştırma yaptım. Okuduğum makalelerde bu işleri araştıran bilim adamlarının ortak görüşü hep DNA üzerinde yoğunlaşmış. Yani bizi yaşlandıran ne Tanrı, ne zaman ne de başka şeyler sadece DNA da meydana gelen hasarlarmış. Yaşlılıkla ilgili hasar teorisi diye bir teori geliştirmiş bilim adamları. Sonra yine Bilim ve Teknik dergisinde bilim adamlarının bir mağarada eski insan türü olan neandertellere ait kemikleri ve yine onlara ait DNA bulduklarını okudum. Bu DNA'ları kullanarak o insanların gen haritasını çıkarıp o insanları geri getirceklermiş. Açıkcası okuduklarımdan çok etkilendim. Benim babaannem 80 yaşında babaannemin saç tellerini alıp sakladım. Babam bunu duyunca "Senin bu yaptığın Allah'ı inkar etmektir" diyerek beni evden kovdu. "Ya ne Allah'ı baba ya adamlar ölüleri kaldırıyorlar" dedim. Babam da "Ölüleri nasıl kaldırırlar ya?" dedi. "DNA kullanarak kaldırıyorlarmış" dedim. Tabi ki bilim adamlarının bu çalışmaları biraz ütopik, kaldırırlar mı orasını bilemem, bildiğim tek şey DNA da 6 milyar harf olduğu, bizim meydana getiren tüm kodlar DNA da saklı. Yani bu DNA olayı artık Tanrı inancını kökten bitirdi. Felsefe kitaplarındaki filozofların ortak görüşü, insanın kendi zekasından başka tanrı olmadığıdır.

Sitelerde Paylaş

Kitapların bence basılıp dağıtılması gerek, mesela "Kuran'ı Muhammet' mi yazdı" başlığıyla bir kitap yazarak büyük yayınevlerinde yayınlamalıyız. İnsanları dinin bağnazlığından kurtarmak zorundayız

Sitelerde Paylaş

Mantık, çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Yazık ki bilgisayar ortamında kitap okuma alışkanlığım yok. Kağıt olarak basılı olması durumunda hemen alacağım.

Habertürk gazetesi yazarı Serdar Turgut'a iletebilirsiniz. Kendisinin ilgileneceğinden eminim.

Sitelerde Paylaş
  • Jen unpinned this Başlık
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...