Jump to content

Kitabım "Ateizmi Anlamak" çıktı

Recommended Posts

• İleti 182
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim çok sitem var, oyun falan paylaşarak para kazanıyordum, ateist bir site açacağım aklıma gelmezdi ama açtık işte, siteye oyun bölümü falan da ekledim çünkü mesleğim bu, zaman buldukça dini saçmalıklarla ilgili de paylaşım yapacağım. Bence başka arkadaşlar da mümkünse açsınlar Ak Partili yobazlar karşısında güçlü olmak zorundayız. Bakın özürlü bir insanım ben Muhammed'in cennetindeki hurilerden değilim ya bu yüzden müslüman arkadaşlar beni bir ömür bir odanın içinde bıraktılar. Evde kaldım kız kurusu oldum, beni beğenmedikleri için oğullarına layık görmediler, en son bir türbanlı bekar arkadaşım vardı onu da yangından mal kaçırır gibi götürdüler. Kızı isteyenler geçen bizim evdeydiler adam bir abdest alacak bir dualar ediyor, komedi gibi ya.. Duayı edince hooooop direk cennettesin çünkü Allah'ın başka işi yok öbür tarafta bunlara cennet inşaa ediyor.

Sitelerde Paylaş

iphone'daki application ucretsiz indirmedi... sample olarak indiriyor sadece.

iTunes ve smashwords artık ücretli bir süredir.

Artık Sony, Kobo, Barnes & Noble, Baker Taylor, vs gibi diğer tüm ana e-kitap dağıtım yerlerinde de satılıyor. Oralarda da paralı.

Yayınevinin web sayfası hariç her yerde paralı şu anda, çünkü insanlara yaranılmıyor. Böyle bir kitabı ücretsiz sunuyoruz, sırf para vermiyorlar diye yeteri kadar değerli görüp okumuyor bazıları. İnsan psikolojisi işte. Ancak para verirse bir şeye önem ve değer veriyor. O zaman vakit ayırıp okuyor.

Halbuki bunu bedava dağıtmaya devam edebilmek isterdim. Ama o zaman kağıt olarak basacak matbaa bulmak bile zorlaşıyor.

Pek çok kişi kitabı kağıt olarak görmek istediği için, o şekilde bastırmanın yollarını arıyorum. Ama onun için de kitabın elektronik kopyasının bedava olması bir dezavantaj.

Ama aynı zamanda da pek çok kişi bilgisayarda kitap okuyamadığını, kağıt olarak eline geçerse okuyacağını söylüyor. Yani ne yapsak kabahat :)

Herkesi memnun etmek mümkün değil malesef. Kağıt olarak ellerine alıp okumak isteyenler, kitabın paralı olmasına razı gelmek durumunda. Matbaalar başka türlü basıp dağıtmıyor.

Sadece elektronik kitap olarak ve bedava bırakırsak da, pek çok kişi neden kağıda basılmadı, kağıda basılsa okurdum diyor.

O durumda da bize fazla bir seçenek kalmıyor.

Ya sadece elektronik olarak dağıtacağız ve bedava olacak. Ya da matbaada bastıracağız ve o durumda hem kağıt kopyası, hem de elektronik kopyalarının çoğu paralı olacak.

Sitelerde Paylaş

Ya sadece elektronik olarak dağıtacağız ve bedava olacak. Ya da matbaada bastıracağız ve o durumda hem kağıt kopyası, hem de elektronik kopyalarının çoğu paralı olacak.

Matbuu basım olması halinde para verip almaya razıyım. Şahsen kitaplara verdiğim paraya hiç bir zaman üzülmüş bir insan değilim. Bedava olması halinde de değer veririm kitaplara fark etmez :D .

Sitelerde Paylaş

Matbuu basım olması halinde para verip almaya razıyım. Şahsen kitaplara verdiğim paraya hiç bir zaman üzülmüş bir insan değilim. Bedava olması halinde de değer veririm kitaplara fark etmez :D .

Bu kitabın matbaada basımı konusunu 1-2 yerle konuştum. Elektonik olarak dağıtılmakta oluşu ve halen bu dağıtımın bedava olması, kağıt olarak basacak yer bulmayı zorlaştırıyor.

Parasını verirseniz basacak, sizin özel matbaanız gibi çalışan yerler falan var gerçi, oralarda bastırılabilir, ama o tür yerler ne dağıtımını, ne de tanıtımını doğru dürüst yapamıyor.

Dağıtımını ve tanıtımını doğru dürüst yapacak yerlere ise elektonik olarak dağıtılmakta olan bir kitabı bastırmak pek kolay değil.

Sanırım bu işle uğraşmaya değmeyeceğine karar verip, bu kitabı bu şekliyle, elektonik basım olarak bırakacağım.

Kağıt üzerinde görmek isteyenler, yazıcıdan çıktısını alıp okuyabilir. Ben çevremde kitabı okumak isteyen 1-2 kişiye öyle verdim kitabı mesela. Onlar da bilgisayarda okumak istemediler, ben de kağıda çıktı alıp ellerine öyle verdim.

Sizler de öyle deneyebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Yazıcım yok. Cafede falanda çıkarttırmaya kalksan sayfa başı bilmem kaç para alıyorlar. Neyse, kitabınızın hatırına bir yerden ödünç yazıcı alacağız artık. Önce indireyim de sonra, çıktısını alırız. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Kitabı kağıt üzerinde görmek isteyenler için yayıncımız (Propaganda Yayınları) bir çözüm üretmeye çalşıyor. Normalde sadece elektronik kitap dağıtımı yapan bu yayınevi, ilk defa bu kitap için sipariş üzerine kağıda basmaya dayalı bir sistem uygulamayı düşünüyor.

Ayrıntılar netleşince, kitabın basılı halini elime alıp kendim görünce, burada ve daha önce kitabı tanıttığımız diğer tanıtım kanallarında sipariş için gerekli bilgileri vereceğim.

Kitabın kağıt kopyası paralı olacak haliyle. Sipariş verenlere postayla gönderilecek.

Sitelerde Paylaş

güzel :)

bu baslik adresini bende internette bos buldugum her yere yapistiriyorum :)

Yapıştırdıgımız internet sitelerinin adlarını burada paylaşabiliriz

Mantık a teşekkür edenler kitabın tanıtımına katkılarını burada paylaşabilirler sanırım.

ben de bir kaçyere yapıştırmıştım bunlardan bir tanesi

http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?board=202.0

Mantıka teşekkür ve tebrik edenler kitabın internet üzerindeki tanıtımına katkı saglayalım.

Sitelerde Paylaş

Tekrar teşekkür ediyorum.

Kitabın artık kağıt kopyası da internetten sipariş edilebiliyor. (Tabi kağıt kopyası ücretli). Ben bir tane ısmarladım ve elime geçti. Ama sayfalarda bir format sorunu var. Yayıncı ve basan yer arasında halledilmesi lazım.

Bu yüzden henüz kağıt kopyasının nasıl sipariş edilebileceği ile ilgili linkleri falan bildirmiyorum. Hazır hale gelince hem burada, hem de daha önce kullandığımız diğer tanıtım kanallarında gerekli bilgileri vereceğiz.

Sitelerde Paylaş

kitabınızın giriş ve neden ataist olunur kısımlarını okudum ataistlerin araştırarak allahın var olmadığı fikrine ulaştığını söylediniz bu söz türkiyedeki ataistler için geçerli değil malesef sadece hiristiyan papazlarının islam konusundaki fikirlerini yansıtmaktan ibaret sizinkisi sorular cevaplar hepsi misyonerlerin islam eleştirisiyle örtüşüyor sizin orjinal fikirleriniz yokmu nicin bir dinden yardım alıyorsunuz üstelik islamı karalamak için maddi manevi bütün gücünü harcayan papalığın yani tezli bir dinin fikirlerini savunarak sizin hizmetiniz bilip yada bilmeyip onlaradır.

Sitelerde Paylaş

Tekrar teşekkür ediyorum.

Kitabın artık kağıt kopyası da internetten sipariş edilebiliyor. (Tabi kağıt kopyası ücretli). Ben bir tane ısmarladım ve elime geçti. Ama sayfalarda bir format sorunu var. Yayıncı ve basan yer arasında halledilmesi lazım.

Bu yüzden henüz kağıt kopyasının nasıl sipariş edilebileceği ile ilgili linkleri falan bildirmiyorum. Hazır hale gelince hem burada, hem de daha önce kullandığımız diğer tanıtım kanallarında gerekli bilgileri vereceğiz.

Kağıt basımı çok iyi olmuş. Bir tane edineceğim kesinlikle. Tüm eleştrilerime rağmen tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

Herkese teşekkür ederim.

Zaman ayırıp okuyanların çoğu kitabı beğeniyor. Başka web sayfalarında, başka kanallarda aldığım izlenim de genellikle o yönde.

Kitabı okumayan veya sadece başına falan göz atıp sonda yorum yazmaya koyulan ve genellikle önyargılı bazı inançlılardan gelen çeşitli fikirler var olumsuz olan. Ama kitabı oturup baştan sona okumadıklarını zaten itiraf edenlerin yorumları bunlar. Bu yüzden kitabı okumayanların kitapla ilgili fikirlerini de ciddiye almıyorum haliyle.

Kitabın kağıt kopyasının duyurulmaya hazır hale gelmesi biraz vakit alacak gibi görünüyor. Gelişme olduğu zaman burada ilan edeceğim.

İlginenen herkese teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Kitabın kağıt kopyası da artık sipariş edilebiliyor:

http://www.lulu.com/shop/ayd%C4%B1n-t%C3%BCrk/ateizmi-anlamak/paperback/product-20333365.html

Türkçe bir sayfadan sipariş edilebilmesini sağlamanın da yollarına bakıyoruz şu sıralar.

Şu aşamada, kitabın kağıt kopyasını isteyenler yukarıdaki link'ten sipariş edebilir.

Sitelerde Paylaş
  • Jen unpinned this Başlık
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...