mantik

Kitabım "Ateizmi Anlamak" çıktı

Bu konuda 183 ileti var

kitapsız,

Sizde adobe acrobat reader yüklü değil muhtemelen. Önce o yazılımı yüklemelisiniz.

Ücretsiz bir yazılımdır. İnternetten indirebilirsiniz. Google'da "adobe acrobat reader" diye girdiğinizde, bu yazılımı yükleyebileceğiniz yerlere rahatça ulaşabilmeniz lazım.

tesekkürler mantik.

adobe acrobat reader" i nedense indiremedim ama adobe flash reader" ile kitabi indirdim.

zahmetlerinden dolayi denizbahar"cigimada cok tesekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mantik,

kitabini ateistforuma kopyalayip, igneleyip, tartisma basligina dönüsmemesi icin basligi kilitlemek iyi fikir degilmi? sayfa numaralari var nasilsa. okumak isteyenler o basligi tikllarlar.

böylece sayfa adresini sosyal sitelerde paylasiriz. ayni sey senin bilim ve din sitesi icide yapilabilir. daha cok insana ulasmak acisindan. ne dersin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kitapsız,

Kitap sitemizin ana sayfasında (yani Ateizm.org portalında) zaten tanıtılıyor. Forumda da bu iğneli başlıkta tanıtıyoruz, yani foruma girenler de görecektir.

Ayrıca Turan Dursun sitesinde, Ateistforum'un Facebook sayfasında, diğer bazı ateist facebook sayfalarında, başka bazı sitelerde, blog sayfalarında ve forumlarda da tanıtılıyor kitap.

Ayrıca pek çok kişiye email yoluyla da kitabın tanıtımı yapıldı, yayınevi tarafından.

Şu aşamada online tanıtım için yapılabilecek başka birşey yok.

Zaten kitabın "satış"ı iyi gidiyor, şu an itibariyle (kitabın duyuruluşunun 23. gününde) tiraj 2000'e dayandı.

Kağıt kitap olsaydı, ilk baskısı bitmiş olurdu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kitapsız,

Kitap sitemizin ana sayfasında (yani Ateizm.org portalında) zaten tanıtılıyor. Forumda da bu iğneli başlıkta tanıtıyoruz, yani foruma girenler de görecektir.

Ayrıca Turan Dursun sitesinde, Ateistforum'un Facebook sayfasında, diğer bazı ateist facebook sayfalarında, başka bazı sitelerde, blog sayfalarında ve forumlarda da tanıtılıyor kitap.

Ayrıca pek çok kişiye email yoluyla da kitabın tanıtımı yapıldı, yayınevi tarafından.

Şu aşamada online tanıtım için yapılabilecek başka birşey yok.

Zaten kitabın "satış"ı iyi gidiyor, şu an itibariyle (kitabın duyuruluşunun 23. gününde) tiraj 2000'e dayandı.

Kağıt kitap olsaydı, ilk baskısı bitmiş olurdu.

güzel :)

bu baslik adresini bende internette bos buldugum her yere yapistiriyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben de yazarım. 4 tane roman bastırdım. Daha düne kadar kapalı bir kızdım, babam falan sakallı. Ben bu siteyle tanışmadan önce anladım cennet diye bir yer olmadığını. 30 yaşından sonra Anadolu üniversitesi felsefe bölümüne yazıldım. 1.sınıf bitti. Felsefe kitaplarındaki ateist filozofların, aynı zamanda herşeyin maddeyle sınırlı olamayacağını ve evrende bir akıl olduğunu iddia eden "Aristoteles" ve "Platon" gibi filozofların fikirlerinden etkilendim. Herkesin yaşlanıp ölüme gidişi psikolojimi bozduğu için bu konu üzerine biraz araştırma yaptım. Okuduğum makalelerde bu işleri araştıran bilim adamlarının ortak görüşü hep DNA üzerinde yoğunlaşmış. Yani bizi yaşlandıran ne Tanrı, ne zaman ne de başka şeyler sadece DNA da meydana gelen hasarlarmış. Yaşlılıkla ilgili hasar teorisi diye bir teori geliştirmiş bilim adamları. Sonra yine Bilim ve Teknik dergisinde bilim adamlarının bir mağarada eski insan türü olan neandertellere ait kemikleri ve yine onlara ait DNA bulduklarını okudum. Bu DNA'ları kullanarak o insanların gen haritasını çıkarıp o insanları geri getirceklermiş. Açıkcası okuduklarımdan çok etkilendim. Benim babaannem 80 yaşında babaannemin saç tellerini alıp sakladım. Babam bunu duyunca "Senin bu yaptığın Allah'ı inkar etmektir" diyerek beni evden kovdu. "Ya ne Allah'ı baba ya adamlar ölüleri kaldırıyorlar" dedim. Babam da "Ölüleri nasıl kaldırırlar ya?" dedi. "DNA kullanarak kaldırıyorlarmış" dedim. Tabi ki bilim adamlarının bu çalışmaları biraz ütopik, kaldırırlar mı orasını bilemem, bildiğim tek şey DNA da 6 milyar harf olduğu, bizim meydana getiren tüm kodlar DNA da saklı. Yani bu DNA olayı artık Tanrı inancını kökten bitirdi. Felsefe kitaplarındaki filozofların ortak görüşü, insanın kendi zekasından başka tanrı olmadığıdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kitapların bence basılıp dağıtılması gerek, mesela "Kuran'ı Muhammet' mi yazdı" başlığıyla bir kitap yazarak büyük yayınevlerinde yayınlamalıyız. İnsanları dinin bağnazlığından kurtarmak zorundayız

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kitapların bence basılıp dağıtılması gerek, mesela "Kuran'ı Muhammet' mi yazdı" başlığıyla bir kitap yazarak büyük yayınevlerinde yayınlamalıyız. İnsanları dinin bağnazlığından kurtarmak zorundayız

Haklı, katılıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mantık, çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Yazık ki bilgisayar ortamında kitap okuma alışkanlığım yok. Kağıt olarak basılı olması durumunda hemen alacağım.

Habertürk gazetesi yazarı Serdar Turgut'a iletebilirsiniz. Kendisinin ilgileneceğinden eminim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar amacım reklam falan değil yanlış anlamayın, bunu yaptığım için forumdan şutlanır mıyım bilmiyorum ama ben de bir tane ateist forum sitesi açtım, bence başka arkadaşla da açsınlar, ne kadar çok sitemiz olursa o kadar güçlü oluruz.

http://ateistforum.biz/mybb/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hatac,

Hayırlı olsun, umarım etkili olur ve tutar. Bu tür forumların insanların gerçeği öğrenmesinde ve aydınlanmasında çok önemli rolü var.

Kolay gelsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim çok sitem var, oyun falan paylaşarak para kazanıyordum, ateist bir site açacağım aklıma gelmezdi ama açtık işte, siteye oyun bölümü falan da ekledim çünkü mesleğim bu, zaman buldukça dini saçmalıklarla ilgili de paylaşım yapacağım. Bence başka arkadaşlar da mümkünse açsınlar Ak Partili yobazlar karşısında güçlü olmak zorundayız. Bakın özürlü bir insanım ben Muhammed'in cennetindeki hurilerden değilim ya bu yüzden müslüman arkadaşlar beni bir ömür bir odanın içinde bıraktılar. Evde kaldım kız kurusu oldum, beni beğenmedikleri için oğullarına layık görmediler, en son bir türbanlı bekar arkadaşım vardı onu da yangından mal kaçırır gibi götürdüler. Kızı isteyenler geçen bizim evdeydiler adam bir abdest alacak bir dualar ediyor, komedi gibi ya.. Duayı edince hooooop direk cennettesin çünkü Allah'ın başka işi yok öbür tarafta bunlara cennet inşaa ediyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

iphone'daki application ucretsiz indirmedi... sample olarak indiriyor sadece.

iTunes ve smashwords artık ücretli bir süredir.

Artık Sony, Kobo, Barnes & Noble, Baker Taylor, vs gibi diğer tüm ana e-kitap dağıtım yerlerinde de satılıyor. Oralarda da paralı.

Yayınevinin web sayfası hariç her yerde paralı şu anda, çünkü insanlara yaranılmıyor. Böyle bir kitabı ücretsiz sunuyoruz, sırf para vermiyorlar diye yeteri kadar değerli görüp okumuyor bazıları. İnsan psikolojisi işte. Ancak para verirse bir şeye önem ve değer veriyor. O zaman vakit ayırıp okuyor.

Halbuki bunu bedava dağıtmaya devam edebilmek isterdim. Ama o zaman kağıt olarak basacak matbaa bulmak bile zorlaşıyor.

Pek çok kişi kitabı kağıt olarak görmek istediği için, o şekilde bastırmanın yollarını arıyorum. Ama onun için de kitabın elektronik kopyasının bedava olması bir dezavantaj.

Ama aynı zamanda da pek çok kişi bilgisayarda kitap okuyamadığını, kağıt olarak eline geçerse okuyacağını söylüyor. Yani ne yapsak kabahat :)

Herkesi memnun etmek mümkün değil malesef. Kağıt olarak ellerine alıp okumak isteyenler, kitabın paralı olmasına razı gelmek durumunda. Matbaalar başka türlü basıp dağıtmıyor.

Sadece elektronik kitap olarak ve bedava bırakırsak da, pek çok kişi neden kağıda basılmadı, kağıda basılsa okurdum diyor.

O durumda da bize fazla bir seçenek kalmıyor.

Ya sadece elektronik olarak dağıtacağız ve bedava olacak. Ya da matbaada bastıracağız ve o durumda hem kağıt kopyası, hem de elektronik kopyalarının çoğu paralı olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ya sadece elektronik olarak dağıtacağız ve bedava olacak. Ya da matbaada bastıracağız ve o durumda hem kağıt kopyası, hem de elektronik kopyalarının çoğu paralı olacak.

Matbuu basım olması halinde para verip almaya razıyım. Şahsen kitaplara verdiğim paraya hiç bir zaman üzülmüş bir insan değilim. Bedava olması halinde de değer veririm kitaplara fark etmez :D .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Matbuu basım olması halinde para verip almaya razıyım. Şahsen kitaplara verdiğim paraya hiç bir zaman üzülmüş bir insan değilim. Bedava olması halinde de değer veririm kitaplara fark etmez :D .

Bu kitabın matbaada basımı konusunu 1-2 yerle konuştum. Elektonik olarak dağıtılmakta oluşu ve halen bu dağıtımın bedava olması, kağıt olarak basacak yer bulmayı zorlaştırıyor.

Parasını verirseniz basacak, sizin özel matbaanız gibi çalışan yerler falan var gerçi, oralarda bastırılabilir, ama o tür yerler ne dağıtımını, ne de tanıtımını doğru dürüst yapamıyor.

Dağıtımını ve tanıtımını doğru dürüst yapacak yerlere ise elektonik olarak dağıtılmakta olan bir kitabı bastırmak pek kolay değil.

Sanırım bu işle uğraşmaya değmeyeceğine karar verip, bu kitabı bu şekliyle, elektonik basım olarak bırakacağım.

Kağıt üzerinde görmek isteyenler, yazıcıdan çıktısını alıp okuyabilir. Ben çevremde kitabı okumak isteyen 1-2 kişiye öyle verdim kitabı mesela. Onlar da bilgisayarda okumak istemediler, ben de kağıda çıktı alıp ellerine öyle verdim.

Sizler de öyle deneyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yazıcım yok. Cafede falanda çıkarttırmaya kalksan sayfa başı bilmem kaç para alıyorlar. Neyse, kitabınızın hatırına bir yerden ödünç yazıcı alacağız artık. Önce indireyim de sonra, çıktısını alırız. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kitabı kağıt üzerinde görmek isteyenler için yayıncımız (Propaganda Yayınları) bir çözüm üretmeye çalşıyor. Normalde sadece elektronik kitap dağıtımı yapan bu yayınevi, ilk defa bu kitap için sipariş üzerine kağıda basmaya dayalı bir sistem uygulamayı düşünüyor.

Ayrıntılar netleşince, kitabın basılı halini elime alıp kendim görünce, burada ve daha önce kitabı tanıttığımız diğer tanıtım kanallarında sipariş için gerekli bilgileri vereceğim.

Kitabın kağıt kopyası paralı olacak haliyle. Sipariş verenlere postayla gönderilecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güzel :)

bu baslik adresini bende internette bos buldugum her yere yapistiriyorum :)

Yapıştırdıgımız internet sitelerinin adlarını burada paylaşabiliriz

Mantık a teşekkür edenler kitabın tanıtımına katkılarını burada paylaşabilirler sanırım.

ben de bir kaçyere yapıştırmıştım bunlardan bir tanesi

http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?board=202.0

Mantıka teşekkür ve tebrik edenler kitabın internet üzerindeki tanıtımına katkı saglayalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrar teşekkür ediyorum.

Kitabın artık kağıt kopyası da internetten sipariş edilebiliyor. (Tabi kağıt kopyası ücretli). Ben bir tane ısmarladım ve elime geçti. Ama sayfalarda bir format sorunu var. Yayıncı ve basan yer arasında halledilmesi lazım.

Bu yüzden henüz kağıt kopyasının nasıl sipariş edilebileceği ile ilgili linkleri falan bildirmiyorum. Hazır hale gelince hem burada, hem de daha önce kullandığımız diğer tanıtım kanallarında gerekli bilgileri vereceğiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kitabınızın giriş ve neden ataist olunur kısımlarını okudum ataistlerin araştırarak allahın var olmadığı fikrine ulaştığını söylediniz bu söz türkiyedeki ataistler için geçerli değil malesef sadece hiristiyan papazlarının islam konusundaki fikirlerini yansıtmaktan ibaret sizinkisi sorular cevaplar hepsi misyonerlerin islam eleştirisiyle örtüşüyor sizin orjinal fikirleriniz yokmu nicin bir dinden yardım alıyorsunuz üstelik islamı karalamak için maddi manevi bütün gücünü harcayan papalığın yani tezli bir dinin fikirlerini savunarak sizin hizmetiniz bilip yada bilmeyip onlaradır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ya buradaki yorumları okuyunca aklıma Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü adlı romanı geldi aklıma okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.