Jump to content

İslam'ın Mazereti Yok...

Recommended Posts

Kur'an'ı baştan sona okuyan, İslam'ın ritüellerini, geleneklerini ve şeriatını bilen bir insanın İslam dinini kabul etmesinin mazereti olamaz.

Buna rağmen dünyada 1,5 milyar Müslüman var.

İslam her bakımdan ilkel bir din. İnsana değer katmıyor. Hatta ondan çalıyor ve onu küçültüyor.

Bu durumda Müslümanların bu dini izlemelerinin mazereti ne olabilir?

Aslında bu son derece olağanüstü bir olay. İmkânsız bir olay.

Buna rağmen vuku buluyor. Bu sapık din milyarlarca mürite sahip olabiliyor.

Bu nasıl olabiliyor?

Bu tartışmalarda önce İslam'ın neden sapık bir din olduğuna değinecek, ardından Müslümanları İslam'a çeken cazibenin ne olduğunu anlamaya çalışacağız.

Hiçbir şey nedensiz olmaz. İslam inancının varlığı da nedensiz olamaz.

İslam, ilkelerinin savunulmasının ve bilerek kabul edilmesinin mümkün olmadığı bir din. Varlığının mazereti yok.

Bu durumda Müslümanların mazereti ne olabilir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 863
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vahy kuvveti acaip bambaşka bir kuvvettir. Bu kuvvetin pesinden milyarlar gider..

...

Peygamber duasida acaip bi kuvvettir

Uhudda peygamber duasi: musulumlerin kökü azinacakken ?

ya rabbi Allah dedirtmek istemiyormusun ? Dedi peygamber Biden harp sanhesi degisti

O duadirki ki bugun dahi islamin aleyhinde bin turlu calisildigi binlerce propaganda oldugu halde saliklerini yasatiyor

tarihinde Jack_Carter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

imanim korku,cennet,sonsuz yasam bol seks masallarinin beyni demorilize etmesi.Ayrica insan beyninin evriminin daha emekleme caginda olmasi...

Bunlar mantıklı ama, klasik açıklamalar.. Bence demode olmuş açıklamalar. Başka nedenler olmalı. Onları düşünmeliyiz.

Çünkü İslam'ı reddedenler de az değil. Onların Müslümanlardan daha akıllı olduğunu sanmıyorum.

Ayrıca korku ise kimden, neden korku? Nasıl bir korku?

Bence bu sorunun ilginç bir nedeni olmalı. Evet.. Korku var. hatta bazı ateistlerin bile İslam'ı reddederken ve eleştirirken korku içinde olduklarını biliyorum.

Neden korkuyorlar? Korkanların arasında ateist ve profesör bir doktor arkadaşım var. Korkusunu bana göstermek istemeidiği halde ben seziyorum.

Kendini ateist olarak lanse ediyor ama ben ateistim demeye korkuyor. Direkt olarak ben ateistim dediğini duymadım. Acaba mı diyor içinden ve ateistliğini itiraf edemiyor.

İlginç bir korkusu var. Mantıklı değil. Bana bu bir kitle olayı gibi geliyor. İslamafobi ayrı ve yaygın bir fobi olabilr mi diye düşünmeye başladım.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'ı baştan sona okuyan, İslam'ın ritüellerini, geleneklerini ve şeriatını bilen bir insanın İslam dinini kabul etmesinin mazereti olamaz.

İslam her bakımdan ilkel bir din. İnsana değer katmıyor. Hatta ondan çalıyor ve onu küçültüyor.

Bu nasıl olabiliyor?

Bu tartışmalarda önce İslam'ın neden sapık bir din olduğuna değinecek, ardından Müslümanları İslam'a çeken cazibenin ne olduğunu anlamaya çalışacağız.

İslam ilkelerinin savunulmasının ve bilerek kabul edilmesinin mümkün olmadığı bir din. Varlığının mazereti yok.

canlıların içinde karşı konulmaz bi yaşam savaşı vardır bakınız evrim..

dinler insana ölümsüzlüğü ve ebedi mutluluğu vadeder..

bu yüzden ya dini cahillerin elinden alacaksınız yada o cahil çoğunluğun karşısında geçeği savunmaya çalışacaksınız..

taktik size kalmış..

bence mitolojiyi açıklamaya devam etmelisiniz..bu sayede belki sizin bile ezberleriniz bozulacaktır..

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl olabiliyor?

İslam, ilkelerinin savunulmasının ve bilerek kabul edilmesinin mümkün olmadığı bir din. Varlığının mazereti yok.

Müslümanların mazerete filan ihtiyacı yok ki Hacı. Onlar bu konuda çok net. Allah öyle istemişse bitmiştir. Öyle bakarlar ve çoğunlukla da samimidirler.

Allah ne eylerse güzel eyler, vardır bir hikmet mutlaka...

Fakat sonradan müslüman olanlar ne bulur, ne görür, nasıl yorumlar da bu dine geçer, onu bilmiyorum.

Ben ciddi bir ruhsal bozukluk içinde olduklarını düşünüyorum onların. Akıl sağlığı azıcık yerindeki biri, çok sonradan tanıştığında İslam'la, onu kabul etmez.

Sitelerde Paylaş

Mantıklı ve akıll bir insanın asla kabul edemeyeceği, hatta kabul etmeyi aklından geçiremeyeceği kadar sapık bir din İslam.

Bu sapkınlıklara kısaca şöyle değinebiliriz:

Kadınların aşağılanması, çocukların ırzlarına geçilmesi ve idam edilmeleri, verilen fetvalar arasında bir Müslüman kocanın ölen karısı ile altı saat içinde seks yapabileceği, Müslüman olmayanlarla arkadaşlık ve dostluk yapılamayacağı, hatta onların öldürülebileceği, milyonlarca koyunun kesilip çöle gömülmesi, erkek ve kadın sünnetleri, kadın genitalinin mutilasyonu, günde beş kere işi gücü bırakıp namaz kılma saçmalığı, bütün gün ve gece Allah'ın adının zikredildiği, sıcak yaz aylarında oruç tutulması, İslam öncesi putperestliğin değişmeden İslam'da devam etmesi, haceri esved taşına saygı göstermek ama buna rağmen putperestliğin kınanması, hac ritüeli ki açıkça İslam öncesi bir geleneğin değişmeden devamı, şeytan taşlamak ve diğerleri..

Bu ritüeller ve gelenekler arasında en ilkelleri kadınlara ve çocuklara yapılan zulümdür.

Küçük çocukların yaşlı erkeklerle evlendirilmesi, akraba evlilikleri ki amca, hala, teyze kızları ile evlenebilme...

Çocukların idam edilmeleri... ki dünyada çocuk idamlarının yapıldığı tek ülke Müslüman bir ülke olan İran'dır.

Kadınların hünharca recm edilmesi, hırsızların elleri, kolları ve bacakları kesilmesi.

Bütün bunlar ve fazlası, bir iki istisnası dışında, Kur'an'da yazılı emirlerdir. İstisnalar da yerleşmiş geleneklerdir.

Böyle bir dinle karşılaşan aklı başında bir insan onu kabul edebilir mi?

Daha da ötesi, öyle bir din dünyada hala var olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Mantıklı ve akıll bir insanın asla kabul edemeyeceği, hatta kabul etmeyi aklından geçiremeyeceği kadar sapık bir din İslam.

Kadınların aşağılanması, çocukların ırzlarına geçilmesi ve idam edilmeleri, verilen fetvalar arasında bir Müslüman kocanın ölen karısı ile altı saat içinde seks yapabileceği, Müslüman olmayanlarla arkadaşlık ve dostluk yapılamayacağı, hatta onların öldürülebileceği, milyonlarca koyunun kesilip çöle gömülmesi, erkek ve kadın sünnetleri, kadın genitalinin mutilasyonu, günde beş kere işi gücü bırakıp namaz kılma saçmalığı, bütün gün ve gece Allah'ın adının zikredildiği, sıcak yaz aylarında oruç tutulması, İslam öncesi putperestliğin değişmeden İslam'da devam etmesi, haceri esved taşına saygı göstermek ama buna rağmen putperestliğin kınanması, hac ritüeli ki açıkça İslam öncesi bir geleneğin değişmeden devamı, şeytan taşlamak ve diğerleri..

Bu ritüeller ve gelenekler arasında en ilkelleri kadınlara ve çocuklara yapılan zulümdür.

Küçük çocukların yaşlı erkeklerle evlendirilmesi, akraba evlilikleri ki amca, hala, teyze kızları ile evlenebilme...

Çocukların idam edilmeleri... ki dünyada çocuk idamlarının yapıldığı tek ülke Müslüman bir ülke olan İran'dır.

Kadınların hünharca recm edilmesi, hırsızların elleri, kolları ve bacakları kesilmesi.

Bütün bunlar ve fazlası, bir iki istisnası dışında, Kur'an'da yazılı emirlerdir. İstisnalar da yerleşmiş geleneklerdir.

70 sene bunları yap sonra ebedi saadete kavuş..çok zor bir şey değil ki..

vicdan meselesi.

Sitelerde Paylaş

Ben Müslümanlara acıyorum. Onlar için üzülüyorum.

Bu sapık dine inanmalarına rağmen onlara kızamıyorum.

Aslında bu konuda çelişki içindeyim. Bir yanım onlara kızıyor, onları suçluyor.

Diğer yanım onlar adına üzülüyor.

Tanıdıklarımın çoğu son derece akıllı ve başarılı insanlar.

Sağlığımı ellerine terkedebileceğim doktorlar, yaptıkları binalarda oturabileceğim mimarlar, tasarımladıkları araçları sorgusuz kullanacağım mühendisler.

Güvendiğim ve sevdiğim insanlar.

Bu değerli insanlar bu kadar ilkel ve sapık bir dini nasıl kabul edebiliyorlar?

Ben bu olguda derin bazı psikolojik nedenlerin olduğunu düşünüyorum.

Bu basit bir olay değil. Çok önemli ve karmaşık psikolojik bir olay..

Sitelerde Paylaş

Ben Müslümanlara acıyorum. Onlar için üzülüyorum.

Bu sapık dine inanmalarına rağmen onlara kızamıyorum.

Aslında bu konuda çelişki içindeyim. Bir yanım onlara kızıyor, onları suçluyor.

Diğer yanım onlar adına üzülüyor.

Tanıdıklarımın çoğu son derece akıllı ve başarılı insanlar.

Sağlığımı ellerine terkedebileceğim doktorlar, yaptıkları binalarda oturabileceğim mimarlar, tasarımladıkları araçları sorgusuz kullanacağım mühendisler.

Güvendiğim ve sevdiğim insanlar.

Bu değerli insanlar bu kadar ilkel ve sapık bir dini nasıl kabul edebiliyorlar?

Ben bu olguda derin bazı psikolojik nedenlerin olduğunu düşünüyorum.

Bu basit bir olay değil. Çok önemli ve karmaşık psikolojik bir olay..

Uzun bir tartışma her iki tarafında haksız olduğunun delilidir. - Honore de Balzac -

Sitelerde Paylaş

10 yaşında bir kız çocuğunun idamı, onu öldüren toplum için korkunç bir ders ve karşı gelinmesi imkansız bir baskıdır.

Toplumu uzun yıllar susturmaya ve baskı altında tutmaya yetecektir.

Genç kadınların ve teenager kızların idamı İran'da Müslüman olduğu kadar, gayri müslim toplumları da yıllarca etkisi altına alacak trajik olaylardır.

Müslümanların algıladığı yalnız korku değildir. Terördür. Çaresizliktir. Umutsuzluktur.

Çaresizlik ve umutsuzluk içinde bocalayan ve daha iyisini bilmeyen bu toplum, ilginç bir paradoksun pençesine düşmekte ve bu kısır döngü onlara neden olan dine teslim olmalarını sağlamaktadır. Her seferinde İslam biraz daha kuvvetlenmekte ve umutsuzluk ve çaresizliğin yegâne ilacı olduğu izlenimini uyandırmaktadır.

Oysa bu terörün nedeni İslam'dır. İlginç olarak bu paradoks çarenin de İslam olduğu garip bir ortam oluşturmaktadır.

Sitelerde Paylaş

S

Sanırım insanın doğasında kötülük ağır basıyor,kötülük sürüsünde iyi bir insan bile olsan, müslüman toplumunun çoğunluğuna ayak uydurmak zorunda kalıyor, çünkü en nihayetin insan da bir canlı ve canlılar yaşamak için varlar oda yaşamını idame ettireyim derken o sürünün eylem yapan mekanizmalarına ortak olmaya başlayıp çoğunluk sürüsününe ekleniyor, haklısınız islamın mazereti olamaz olmamalıdır,bugün batı toplumları bu toplumları dahada geri bırakıyor fakat bu toplumlar doğumla çoğalıyor birgün gelecek bu islam obatının başına daha büyük bir bela olacak gibi geliyor bana, çünkü bu toplumları eğitemezsin, ozaman ne yapacak batı? Ya savaş bahane edip bu toplumları yokedecek yada sınırları içine bu insanları almayacakki kendi nüfusunu geçmesin, bence islam toplumları güç kazanırsa hiçbir toplumu bırakmaz, din allahın olana kadar cihad edeceklerine dair emir aldıklarına inanıyorlar birkere.Burda ben batıyı suçluyorum malesef onlarda ne kadar iyi olmasalarda, geleceği hesap eden bir kafa yapısına ulaşmışlar buna açık açık çare bulmaları lazım,

Sitelerde Paylaş

Ben Müslümanlara acıyorum. Onlar için üzülüyorum. Bu sapık dine inanmalarına rağmen onlara kızamıyorum.Aslında bu konuda çelişki içindeyim. Bir yanım onlara kızıyor, onları suçluyor.Diğer yanım onlar adına üzülüyor. Tanıdıklarımın çoğu son derece akıllı ve başarılı insanlar. Sağlığımı ellerine terkedebileceğim doktorlar, yaptıkları binalarda oturabileceğim mimarlar, tasarımladıkları araçları sorgusuz kullanacağım mühendisler.Güvendiğim ve sevdiğim insanlar. Bu değerli insanlar bu kadar ilkel ve sapık bir dini nasıl kabul edebiliyorlar?Ben bu olguda derin bazı psikolojik nedenlerin olduğunu düşünüyorum.Bu basit bir olay değil. Çok önemli ve karmaşık psikolojik bir olay..

Süper tespitler.

Bunu analiz edip bulabilsek, bu afyonun belinide bir derece kırabiliriz.

ne kadar sefalet o kadar dinne kadar din o kadar faşizmne kadar faşizm o kadar sefalet...diye döner gider...sonradan islamı seçenlerin ise şaşırmış oldukları aşikar...

Çok iyi özet olmuş ;)

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl olabiliyor?

İnsanlar dini akılları başlarında iken iyce öğrenip anlayarak seçiyor olsalar evet bu inanılmaz bişey sayılabilirdi.

Ama kimse müslüman olmayı seçmiyor, öyle bir seçim hakları bile yok. O kültürün içine doğmuş, düşünmeye anlamaya öğrenmeye zamanı olmamış direk beynine enjekte edilmiş inanç. Ve bu din sadece inançtan ibdet değil, kültürüde içine almış.

Teizm yalnız yaşanılabilecek bir şey değildir. Sürüsel bir olgudur. Teizm için sürü zorunldur.Bundan dolayı teistler birbirinden etkilenen insanlardır. Dini reddetmek sürden çıkmak olur bir bakıma. Bunun gibi birçok nedeni var islama bağlılığın.

Mantık değil sadece zorunluluk.

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl olabiliyor?

Olay, insanların bebeklikten başlayarak yetiştirilme tarzıyla ilgili. Müslüman bir ülkede yetişen insanlar yoğun bir din propogandası ile karşı karşıyalar, onlar bu şekilde programlanıyorlar, mantıkları bu hayat tarzını normal görecek şekilde düzenleniyor. Hanefi Avcı'nın dediği gibi artık o kokuya alışmışlar. Zaten çoğu İslam toplumu içine kapalı bir toplum, batıdaki gibi din eleştirisi de serbest değil, kafasını biraz kaldırmaya çalışanın kafasına tokmağı vuruyorlar hemen. Ne demişler atalarımız? Ne ekersen, onu biçersin. Müslüman ülkeleri de müslüman ekip, müslüman biçiyorlar, hristiyanların hristiyan ekip hristiyan biçtikleri, hintlilerin hindu ekip hindu biçtiği gibi. Mesela müslüman bir ana-babadan olan bir bebeği alıp götürün İsrail'e, yapın yahudilik aşısını, yahudi olup çıksın.

Şimdi burada biz dinsizlere İslam'ı eleştirdiğimiz için kızan, köpüren müslüman arkadaşlarımız, mesela Amerika'da doğup, hristiyan olacak şekilde programlansalardı, bizden daha fazla İslam'a saldırırlardı.

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl olabiliyor?

Sapık diye bahsettiğiniz din insanların örtünmesi gerektiğinden bahsediyor. Ve sırf bu yüzden başını örten insanın gerici olduğu düşünülüyor. Nasıl bir sapıklıktır ki örtünmeyi emreder ?

Aslında bana görede şu evreni görüp üstüne birde bilimden çat pat bir şeyler öğrenen insanın nasıl olurda bir yaratıcıyı inkar eder olduğunu anlamıyorum. Ha bak şu olabilir. Dersin ki islam değil hristiyanlıktır doğru. oturup tartışırız. Ama Allah ı inkar. İşte bu nasıl oluyor onu anlayamıyorum.

imanim korku,cennet,sonsuz yasam bol seks masallarinin beyni demorilize etmesi.Ayrica insan beyninin evriminin daha emekleme caginda olmasi...

Şu sex muhabbeti sanırım bir çoğunuzun ateist olma sebebi. O kitabı her nasıl okuyorsanız benim aklıma 30 yıldır gelmeyen ve hiç düşünmediğim şey (cennete gidip hurilerle olmak) sizin dilinizden düşmüyor. Emekle çağında olan bir insan beyni kapasitesinin farkına varabiliyor demek ne muhteşem bir tespit.

ne kadar sefalet o kadar din

ne kadar din o kadar faşizm

ne kadar faşizm o kadar sefalet...

diye döner gider...

sonradan islamı seçenlerin ise şaşırmış oldukları aşikar...

İsrail sefalet içinde mesela adamların yiyecek ekmeği yok neden çünkü dünyanın dinine en bağlı insanları orada. İlkokuldan başlıyorlar kitaplarını okutmaya :) Vay kara cahiller. Hatta Suudi Arabasitan şuan sefalet içinde. Ha dur unuttum Amerika mesela onların Alayı dinsiz zaten. Yada hristiyanlık dinden sayılmıyormuydu ? Ateistlerin Alayı bolluk içinde yaşıyor. Zaten Osmanlıda faşizm ile yönetildi. Sen ne mükemmel yazmışsın öyle oku oku bitiremedim.

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl olabiliyor?

Olay, insanların bebeklikten başlayarak yetiştirilme tarzıyla ilgili. Müslüman bir ülkede yetişen insanlar yoğun bir din propogandası ile karşı karşıyalar, onlar bu şekilde programlanıyorlar, mantıkları bu hayat tarzını normal görecek şekilde düzenleniyor. Hanefi Avcı'nın dediği gibi artık o kokuya alışmışlar. Zaten çoğu İslam toplumu içine kapalı bir toplum, batıdaki gibi din eleştirisi de serbest değil, kafasını biraz kaldırmaya çalışanın kafasına tokmağı vuruyorlar hemen. Ne demişler atalarımız? Ne ekersen, onu biçersin. Müslüman ülkeleri de müslüman ekip, müslüman biçiyorlar, hristiyanların hristiyan ekip hristiyan biçtikleri, hintlilerin hindu ekip hindu biçtiği gibi. Mesela müslüman bir ana-babadan olan bir bebeği alıp götürün İsrail'e, yapın yahudilik aşısını, yahudi olup çıksın.

Şimdi burada biz dinsizlere İslam'ı eleştirdiğimiz için kızan, köpüren müslüman arkadaşlarımız, mesela Amerika'da doğup, hristiyan olacak şekilde programlansalardı, bizden daha fazla İslam'a saldırırlardı.

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl olabiliyor?

Sapık diye bahsettiğiniz din insanların örtünmesi gerektiğinden bahsediyor. Ve sırf bu yüzden başını örten insanın gerici olduğu düşünülüyor. Nasıl bir sapıklıktır ki örtünmeyi emreder ?

Aslında bana görede şu evreni görüp üstüne birde bilimden çat pat bir şeyler öğrenen insanın nasıl olurda bir yaratıcıyı inkar eder olduğunu anlamıyorum. Ha bak şu olabilir. Dersin ki islam değil hristiyanlıktır doğru. oturup tartışırız. Ama Allah ı inkar. İşte bu nasıl oluyor onu anlayamıyorum.

Şu sex muhabbeti sanırım bir çoğunuzun ateist olma sebebi. O kitabı her nasıl okuyorsanız benim aklıma 30 yıldır gelmeyen ve hiç düşünmediğim şey (cennete gidip hurilerle olmak) sizin dilinizden düşmüyor. Emekle çağında olan bir insan beyni kapasitesinin farkına varabiliyor demek ne muhteşem bir tespit.

ne kadar sefalet o kadar din

ne kadar din o kadar faşizm

ne kadar faşizm o kadar sefalet...

diye döner gider...

sonradan islamı seçenlerin ise şaşırmış oldukları aşikar...

İsrail sefalet içinde mesela adamların yiyecek ekmeği yok neden çünkü dünyanın dinine en bağlı insanları orada. İlkokuldan başlıyorlar kitaplarını okutmaya :) Vay kara cahiller. Hatta Suudi Arabasitan şuan sefalet içinde. Ha dur unuttum Amerika mesela onların Alayı dinsiz zaten. Yada hristiyanlık dinden sayılmıyormuydu ? Ateistlerin Alayı bolluk içinde yaşıyor. Zaten Osmanlıda faşizm ile yönetildi. Sen ne mükemmel yazmışsın öyle oku oku bitiremedim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...