Jump to content

İslam'ın Mazereti Yok...

Recommended Posts

• İleti 863
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben uçak sallanmasından daha kötü şeyler yaşadım, özellikle askerlikte fakat hiçte o senin uyduruk tanrına sarılmadım. O tür şeyler ölüm korkusu olan senin gibi zavallıların yapacağı davranışlardır. Komik olansa şu, sizde o sözünü ettiğiniz ateistten farklı değilsiniz anca zora gelince sarılıyorsunuz o tanrıya, başka hiçbir zaman değil.

Sana 1 cevap vereyim kardeim öyle gideyim.

KAFİR 65 YASINDA İMAN EDEBİLİR. MÜSLÜMAN OLABİLİR.

AMA 55yasında öleceğini anlaayacak kadar hasta olan biri veyahut 1 ucak duserken iman eden biri evi yanan biri iman ederse imanı kabul olmaz

Cunku oldugu an iman etmeye karar vermiştir.

Bu sırrı bozar.

İman eden kişi hiçbir baskı altında kalmadan ve zorla değil kendi arzusuyla iman ederse imanı kabul olur.

Aksi takdirde ise yazık olur.

Neyse ben kactım. Herkez kendine iyi davransın.

Sitelerde Paylaş

Sizinde bol cami isteyip sonra ölüm yaklaşınca hastaneye sığınmanızda bir o kadar komik bir durumdur, kopmak istemiyorsunuz anlaşılan dünyadan :)

Sorma bir belde var burada 88 ev var 8 cami var her camide 8 cemaat var. :)

Benim bunu tasvip ettiğim mi sanıyorsunuz ? Gösterişi sevmez islam.

Ölümün yaklaştığını nereden anlıyoruz bu arada :)

Sitelerde Paylaş

Çıkış butonunu o yüzden mi küçük yaptınız :)

@sağduyu inan ki artık yazacak halim kalmadı hafiften uyukluyorum. Öyle inceden takılıyoruz işte birbirimize.

Ama şu kadarını söyliyim bu dediğime delil o ayettir zaten. Onuda açıkladım. Özellikle iblisin cin olduğu belirtilmiştir. Yoksa melekler etti iblis etmedi der gecerdi değil mi ? şimdi çelişki demeyin buna. 1400 yıldır hüküm süren bir kitabı bir insan yazmış olsa bile sizin deyiminizle bu kadar basit bir hata yapamaz. Ki hani ayrı ayrı ayetler olsa neyse. aynı ayet içinde böylesine basit bir hata olmamalı ki bu kitabı okuyan milyarlarca insanın dikkatini cekmezmiydi.

Basit masit, hata yapılmış işte, göz önünde duruyor. Sadece o da değil, sürüyle hata var. Zaten hataları gören dinden çıkıyor. Milyarlarca insanın görmemesi meselesine gelince, bu insanların çoğunluğu zaten Kuran'ı okumuyor bile, ona ne söylenmişse aynen inanıyor. Okuyanların çoğuda zaten bu kitap hatasızdır mantığıyla okudukları için farketmiyorlar bile. Farkedip de dile getirenleri de türlü baskılarla hemen susturuyorlar. Bazıları da din satarak yaşadığı için hataları örtme çabası içindeler.

Neyse, sen uyu artık.

Sitelerde Paylaş

Basit masit, hata yapılmış işte, göz önünde duruyor. Sadece o da değil, sürüyle hata var. Zaten hataları gören dinden çıkıyor. Milyarlarca insanın görmemesi meselesine gelince, bu insanların çoğunluğu zaten Kuran'ı okumuyor bile, ona ne söylenmişse aynen inanıyor. Okuyanların çoğuda zaten bu kitap hatasızdır mantığıyla okudukları için farketmiyorlar bile. Farkedip de dile getirenleri de türlü baskılarla hemen susturuyorlar. Bazıları da din satarak yaşadığı için hataları örtme çabası içindeler.

Neyse, sen uyu artık.

E be kardeşim ben başında sana dedim inanmazsın diye. gayet güzel açıkladığım halde yine hiç bir şey dememişim gibi davranıyorsun. Neden beni yoruyorsun ? Ben de okudum o kitabı defalarca. Hiçte öyle dediğin gibi korkarak yada nasıl olsa hata yok diye okumadım. Ateistlerin iddalarını belkide senden bile önce biliyordum. Hele ki bu huriler meselesini 12 yıldır biliyorum ben. Sen ne zaman böyle bir şeyi öğrendim bilemem tabi. Bu internette ki ateist sitelerin Türkiye deki atası islamiyetgercekleri isimli siteydi bir zamanlar. oralarda çok gezdim baktım dolaştım.

Bana yapmayın bunu bari. Açıkla dedin açıkladım işte ne yapabilirim başka :)

Sitelerde Paylaş

Pardon filiminde ki hapishane müdürü geldi aklıma. Mahkumlar isyan ediyor, diyor ya; benim gibi baba bir müdüre yapılmaz ki :D . Ulan adam mahkum senin yüzün gözün suyun hürmetine isyan ediyor sanki de, senin hatırına isyandan vazgeçsin :D .

Sitelerde Paylaş

extinction sen diğer müslümanalra göre biraz daha iyisin sebebi ise sana kurandan örnek verildiğinde o yok diye örtbas etmiyorsun ama çoğu müslüman gerçekten Deist hiç ama hiç şüphem yok sadece haberleri yok, tıpkı Atatürk içki içerdi dediğinde kızan ve kapatmaya çalışna insanlar gibi Allahın kötü gelebilecek yönlerini kendileride bildiği halde kapatmaya çalışıyorlar kendileride hayal kırıklığına uğruyorlar çünkü Allahı öyle görmek istemiyorlar..

Sitelerde Paylaş

Nurdan yaratılan Meleklerin özgür iradesi yoktur. Ateşten yaratılan cinlerin özgür iradesi vardır. Bu yüzdendir ki İblisin cinlerden olduğu özellikle belirtilmiştir. Nurdan değil ateşten yaratılmıştır. Eğer nurdan yaratılmış olsaydı zaten böyle bir iradesi olamayacaktı.

Hocam melekler dediniz de aklıma geldi..Ben melekler hususunda bir konuda takılı kalmıştım. Bu açmazıma bir çözüm getirirseniz sevineceğim..

Şimdi Allah meleklere sadece Ben yeryüzünde halife yaratacağım dediği halde, melekler; Orada bozgunculuk yapacak, kanlar akıtacak birini mi var edeceksin? Oysa biz Seni överek yüceltiyor ve seni takdis ediyoruz.diyorlar...

Akabinde Allah bunlara ukalaca Ben suphesiz sizin bilmediklerinizi bilirim. diyor...

Melekler gaybı bilmiyorlar güya maaşallah...Ama kan dökecek birileri olduğunu biliyorlar ne hikmetse..Daha ne bilsin biçare melek ,bir de tersleniyorlar Allah tarafından...Ademin dünyaya gönderileceğini,insanoğlu nun bozgunculuk edeceğini,kan dökmenin ne olduğunu hatta bunun kötü bir şey olduğunu falan hep biliyorlar..Allah hala bunlara siz bilmezsiniz diyor..

Gelelim şeytanın olayına ki, o daha karmaşık..Her haltı biliyor o tip..Ademin ve eşinin cennette ikamet edeceklerini, yasak meyve konusunda uyarılacaklarını,ademi ve eşini kandıracağını,ademin tevbe edeceğini,cennetten yeryüzüne kovulacaklarını ve imtihan edileceklerini..Bunları bildiğini bazı cümlelerinden anlıyoruz.Mesela : Dosdoğru yolunun üzerine oturacağım ve onları saptıracağım, yeryüzünde günahlarını süsleyeceğim. Bir de Allah henüz Adem'e Sen ve eşin cennette otur, şu ağaca yaklaşma! bile dememişken şeytan bu işleri nereden biliyor?..Yoksa tüm bu olanlar Adem ile Havva'ya karşı bir komplo mu ?

Zavallıları meleklere yeryüzünde halife yaratacağım diye tanıtıyor, sonra sanırım unutuyor ki, onları cennette yaratıyor, daha sonra acaba "Ben yeryüzünde halife yaratıcaktım bak gördün mü, yanlış yerde yarattık tüh " diye aklına mı geliyor da onları, cennetten atıp yeryüzüne göndermek için " İşte şimdi elmayı yedin. Hadi sana güle güle... Yeryüzüne sürgüne gidiyorsun.Yallah " diyor......Adem - Havva tamamen kurban burada....

Ne dersin ? Valla ben bu acayip hikaye karşısında apıştım kaldım..

Daha ne tutarsızlıklar var da yazamadım yoruldum..Başka zaman onları da soracağım...

Sitelerde Paylaş

Türkiye islamiyetlemi yonetiliyor?

Yoksa bizden habersiz Cumhuriyeti kaldırdılarmı?

Bunu demen için TÜRKİYE seriatla yönetilmesi lazım.

O zaman mantık olarak deme hakkın dogar ama yine diyemezsin.

Cunku seriat ülkesinde yasamak zorunda değil.

Gayrimüslimsen seriat ülkesine vergi vermemek için defolup gitmek gerekmektedir.

Ayrıca TÜRKİYE Cumhuriyetle yönetilir.

ve %99 u müslümandır.

Verginin müslümana gitmesi kacınılmazdır.

Gitmesine istemiyorsan baska 1 ülkelere gitmesin

Lakin onlardada din vardır

Hristiyanlık yahudilik

Üzgünüm enin de sonunda verdiğin vergi 1 inana gitmek zorunda

ama sana 1 cozum önersi .

Al pılını pırtını BAHAMA adalarında kacak yaşaç

Kimseye vergi vermezsin.

Ulan bu nasıl 1 mantıktır :()))))))))

Cumhuriyetle yonetilen 1 ülkede vergi vereceksin

Suçu islama atacaksın

VAY ARKADAS

VAY ARAKDAS

İyice sacmalamaya basladınız.

İyice mallaştın sen, bana ne sizin sapık imamlarınızın vergisinden yahu manyak?. ateistim diyorum nasıl benim vergimi alıyor bu devlet, imama yedirmesini biliyor, işte siz koyun olduğunuzu iyicene belli ettiniz.Alevilerin vergisini sünnilere yediriyorsunuz sırf çoğunluk olduğuunuz için, çoğunluk olmsanız gölgenizden altınıza edersiniz siz, tırslaklar sizi.Birde beğenmezsen çek git demeye getiriyor manyak,kimi kimin vatanından kovuyorsun sen?sen asıl defol irana, birde dini islam olan bir ülkede senin vergin imama gitmesi kaçınılmazdır diyor utanmaz. devlet inanç farkı gözetmeden her vatandaşa eşit yaklaşmak zorunda.bide sıkışınca cumhyriyetle yönetilen ülkede vergi vereceksin suçu islama atacaksın diye zırlıyor hadi ordan, ondan cumhuriyetin içine etmeye çalışıyorsunuz demi sizi osmanlı artıkları sizi? mağdurumda mağdurumcular.

a

Sitelerde Paylaş

extinction sen diğer müslümanalra göre biraz daha iyisin sebebi ise sana kurandan örnek verildiğinde o yok diye örtbas etmiyorsun ama çoğu müslüman gerçekten Deist hiç ama hiç şüphem yok sadece haberleri yok, tıpkı Atatürk içki içerdi dediğinde kızan ve kapatmaya çalışna insanlar gibi Allahın kötü gelebilecek yönlerini kendileride bildiği halde kapatmaya çalışıyorlar kendileride hayal kırıklığına uğruyorlar çünkü Allahı öyle görmek istemiyorlar..

Offf deme bak şimdi kendimi kötü hissetmeye başladım :S

@placebo

Cözüm getirirsem ne olacak yoksa sende biz saflar gibi inanacak mısın ?

Sitelerde Paylaş

E be kardeşim ben başında sana dedim inanmazsın diye. gayet güzel açıkladığım halde yine hiç bir şey dememişim gibi davranıyorsun. Neden beni yoruyorsun ? Ben de okudum o kitabı defalarca. Hiçte öyle dediğin gibi korkarak yada nasıl olsa hata yok diye okumadım. Ateistlerin iddalarını belkide senden bile önce biliyordum. Hele ki bu huriler meselesini 12 yıldır biliyorum ben. Sen ne zaman böyle bir şeyi öğrendim bilemem tabi. Bu internette ki ateist sitelerin Türkiye deki atası islamiyetgercekleri isimli siteydi bir zamanlar. oralarda çok gezdim baktım dolaştım.

Sen açıkla, ben inanmazsam başkası ınanır, sevaba girersin. Yalnız iddianı kanıtlamak için melekleri cin yaptın ya, özellikle müslümanların buna inanacağını hiç sanmıyorum. Melekler nurdan yapılmış, iradesiz varlıklar, cinler ise ateşten yapılmış irade sahibi varlıklar olarak tanıtılıyor Kuran'da. Birisi elma, birisi armut, sen elmayı da armut yaptın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...