Jump to content

Muhammedin sahitleri varmi

Recommended Posts

• İleti 108
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

peki muhammedden önce biri yaşasaydı yalancı peygamberlik yapsaydı, onun gerçekten peygamber olup olmadığını nerden anlayacaktınız?

Nica yalanci peygamberler cikmis.. Her yalancinin ugradiği akibete ugramiş...

Cevap bu kafar basit

Sunlarida spylemeden gecmiyim !

Guzeli !

Hazreti muhammed TEK BASİNA HİRA DAĞİNDA LA İLAHE İLLAH DAVASİNİ ACTİ bu kainatta onun actigi dava hala kapanmadi ?

Buna peygamber kuvveti denir !.

Gizeli !

1400 kusur seneden bu gune kadar Milyarlarca insan sabah köründe yataktaki sevgilisinin sicak koynundan kalkip buz gubi hava da nefes dumanlari arasinda abdest almistir..

Suradan bir bardak su getirmeye usenirsin..

bu milyarlaraca insans bu isi seve seve yaptiran kuvvetin adina ne denir bilirmisin vahy kuvveti vahy kuvveti peygamber kuvveti denir?

Yalanci peygamber veya tarihteki en bytuk sahsiyet en mukemmel ogrencisine o saatte bir bardak su getirtemez be

Bi profesor hastalanmis en basarili ogrencesine sabaha yakin saate evladin surdan bir bardak su getirirmisin demis

Ogrenci : egendin su an yatagimda ter icindeyim mevsimde kisvyataktan kalkarsam bende hasta olabilitim belki.. Biraz daha sabrede bilirmisiniz ?

Prefesor ogrencesini bu mazereti yerinde bulmus

Biraz sonra buz gibi havada nefes dumankari arasinda cesmelerden buz gubu suyla abdest alam insanlar cikmis ?

Profesor ogrencisine evlafimkalk su manzaraya bak !

En has Ogrencisi : ne okdu efendim !!

Prafesor : Kalk kAlk ! Ne oldugu soylicem sana

-Kalkmis

Prafesor : evladim seni oyle yetistirdim okuttum ogrettim bilgilendirdim ki en basarili ogrencimsin.. Bu bransta benden sonra ben olacak kadar basarilisin

Srnin uzerinde bu kadar hakkim var.. Ama suradan bir bardak su getirmedin.. Evet mazeretin yerindeydi haklisin.. Ama Aşk olucakti ki o mazaretini tepelesin de

Benin sozumu yerini getirtsindi.. Baksana bu adamlar yuzunu gormedikleti sesisini isitmedikleri bir adamin haberine gonul vermisler sevgililerinin sicak koyunlarindan kalkip abdest aliyorlar

Bunlara bu isi seve seve yaptiran kuvvetin adina ne denir bilirmisin ? Peygamber kuvveti denir

O kuvvet bende yok ki sozumu dinleyesin demis ?

Anlafin mi ?

tarihinde Jack_Carter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sadece gördüğüne inanırsan islamı anlayamazsın o zamanın müşrikleride aynen bu sorulrı sordular kuran onlara cevap verdi

Akilli adamin hali baska oluyor, ama bir laf vardir, dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlar diye. Musriklerede aynisi olmus. Bu musrik dedikleri, zamanin akli az bucuk mantik cercevesinde calisan, dusunur, filozof adamlariymis muhtemelen. Arada kotu harcanmislar.

Muhammed "Allah baba bana bugun icini doktu, baya bir dertlestik, bana gel seni peygamber yapayim dedi" iddiasiyla cikip gelince mustemelen soyle bir tartisma cereyan etmistir.

Musrikler: Yahu arkadaslar, saf olmayin, adam bildigin atiyor

Muminler: Vay imansiz deyyusler...

Sitelerde Paylaş

1400 kusur seneden bu gune kadar Milyarlarca insan sabah köründe yataktaki sevgilisinin sicak koynundan kalkip buz gubi hava da nefes dumanlari arasinda abdest almistir..

bu milyarlaraca insans bu isi seve seve yaptiran kuvvetin adina ne denir bilirmisin vahy kuvveti vahy kuvveti peygamber kuvveti denir?

Din yaptırır. İnsanlarda akıl mı bırakıyor, robota çeviriyor. Nasıl robotlar her verilen komutu uyguluyorsa dinliler aynen robotlar gibi her verilen komutu sorgusuz, sualsiz uygular. Yat dersin, yatarlar, kalk dersin kalkarlar, taşla dersin taşlarlar, öldür dersin öldürürler. İnsanlar tarih boyunca din uğruna ne saçmalıklar yapmışlar. Topluca intihar edenler bile var. Hatta çocuğunu kesmeye kalkan bile var. Şimdi bu insanlarda akıl ve mantık aranır mı?

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in goruntusu olmamasinin islam dinince aciklanmasi nedir?

Bunun islamın türedeği hristiyan mezhebi ile yakın ilgisi var. Doğu Roma himayesi ve yönetimi altındaki hristiyanlığın kilise anlayışını redediyorlardı arap hristiyanları. Yani mabedde (kilisede) heykel, resim gibi süslemeleri günahkarlık olarak nitelendiriliyordu. Bu anlayış yüzyıllar sürecinde tamamen bir resim ve heykel düşmalığına dönüşmüştür. bu yüzden bu iki sanat islamiyetin nufuz ettiği hiç bir toplumda doğrudürüst gelişememiştir.

tarihinde Terzi Aziz Abi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nica yalanci peygamberler cikmis.. Her yalancinin ugradiği akibete ugramiş...

Cevap bu kafar basit

Sunlarida spylemeden gecmiyim !

Guzeli !

Hazreti muhammed TEK BASİNA HİRA DAĞİNDA LA İLAHE İLLAH DAVASİNİ ACTİ bu kainatta onun actigi dava hala kapanmadi ?

Buna peygamber kuvveti denir !.

Gizeli !

Yalanci peygamber veya tarihteki en bytuk sahsiyet en mukemmel ogrencisine o saatte bir bardak su getirtemez be

Bi profesor hastalanmis en basarili ogrencesine sabaha yakin saate evladin surdan bir bardak su getirirmisin demis

Ogrenci : egendin su an yatagimda ter icindeyim mevsimde kisvyataktan kalkarsam bende hasta olabilitim belki.. Biraz daha sabrede bilirmisiniz ?

Prefesor ogrencesini bu mazereti yerinde bulmus

Biraz sonra buz gibi havada nefes dumankari arasinda cesmelerden buz gubu suyla abdest alam insanlar cikmis ?

Profesor ogrencisine evlafimkalk su manzaraya bak !

En has Ogrencisi : ne okdu efendim !!

Prafesor : Kalk kAlk ! Ne oldugu soylicem sana

-Kalkmis

Prafesor : evladim seni oyle yetistirdim okuttum ogrettim bilgilendirdim ki en basarili ogrencimsin.. Bu bransta benden sonra ben olacak kadar basarilisin

Srnin uzerinde bu kadar hakkim var.. Ama suradan bir bardak su getirmedin.. Evet mazeretin yerindeydi haklisin.. Ama Aşk olucakti ki o mazaretini tepelesin de

Benin sozumu yerini getirtsindi.. Baksana bu adamlar yuzunu gormedikleti sesisini isitmedikleri bir adamin haberine gonul vermisler sevgililerinin sicak koyunlarindan kalkip abdest aliyorlar

Bunlara bu isi seve seve yaptiran kuvvetin adina ne denir bilirmisin ? Peygamber kuvveti denir

O kuvvet bende yok ki sozumu dinleyesin demis ?

Anlafin mi ?

MASALLAR MASALLAR MASALLAR.....ATIN YALANI ÖPSÜNLER İNANANI...

UYDUR UYDUR ANLAT DİYORUM YA SİZE MASAL ÇOCUKLARI DİYE.....OFFF OF

Sitelerde Paylaş

İslamın resmi tarihinde işmi geçen

- Muhammed, Ebu Bekir, Osman Ömer ve Ali, ki bu dönem İslamın en önemli dünemi (Asr-ı saadet). Bu beş vatandaş hakkında tarihi tek bir belge dahi bulunmuyor. Bunlar sadece 1001 gece masallarının kahramanlarıdırlar.

- Beşinci halife Muaviye: 641 yılı olması gerek, Bu vatandaş hakkında bir sikke ve bir yazıt mevcut. Fakat hem sikke hem de yazıt Muaviye'nin bir müslüman olmadığını, bir hristiyan olduğunu anlatıyor. Çünkü haç işaretleri kullanıyor bu vatandaş.

- Muaviyenin oğulları yine masal kahramanlarıdırlar.

- Abdulmelik hakkında tarihi belgeler mevcut. Bu vatandaş da bir hristiyan devletini yünetiyor. Bir müslüman devletini değil. Çünkü henüz İslam piyasada bulunmuyor.

- Abdulmelikin oğulları masal kahramanlarıdırlar

- vs. vs.

- Küreyş bir arap kavmi değil, bizansa bağımlı arap kabilelerine verilen genel bir isim.

Emevi devleti güya bir hanedanlıkmış ama yine alakası yok. Yine palavra.

Neyse uzatmıyalım.

Müslüman vatandaşlarımıza yazık olacak.

Konuyla çoooooooooook alakalı bir kabus olsa gerek, Homo Habilis, Homo Erectus, Darwin diye sayıklayıp durmasınlar.

Sevgiler

Peki bu Selcuklularin "kilictan gecirilerek" musluman "olmasi/yapilmasi/edilmesi" konusunun tarihsel belgeleri nedir, var midir?

Sitelerde Paylaş

Bunun islamın türedeği hristiyan mezhebi ile yakın ilgisi var. Doğu Roma himayesi ve yönetimi altındaki hristiyanlığın kilise anlayışını redediyorlardı arap hristiyanları. Yani mabedde (kilisede) heykel, resim gibi süslemeleri günahkarlık olarak nitelendiriliyordu. Bu anlayış yüzyıllar sürecinde tamamen bir resim ve heykel düşmalığına dönüşmüştür. bu yüzden bu iki sanat islamiyetin nufuz ettiği hiç bir toplumda doğrudürüst gelişememiştir.

Kabedeki hubal dahil tum putlarin kirdirilmasi da bu zihniyetin bir urunu olsa gerek.

Sitelerde Paylaş

Kuran-ı Kerim'i Allah yazdı demek yanlış bir ifade olur.

Allah kalemi yarattı ve kaleme emretti. Allah yaratır ve emreder. Allah noksanlıklardan beridir.

Hz Peygambere vahiy geldiğini gören var mı ?

Müşrikler Allah resulunun mirac olayını işitince doğru ebu bekir'e koştular.

Dediler ki ; Arkadaşın göğe Allah'a yükseldiğini söylüyor. Sen bu konuda ne diyorsun ya ebu bekir ?

ebu bekir cevaben dedi ki ; Ben her gün O'na Allah'tan vahiy geldiğine şahid oluyorum. Siz buna ne diye şaşırdınız ?

Ebu bekir..osman yada ali yani o dönemde yaşadığı söylenen kişilerin isimleri neden hiç kuranda yer almaz..

olaylar vardır..ama kişiler yoktur..

yoktur..yoktur.........

Mihracın rüya olduğunu gösteren ayet.

İSRA-60.Hani sana, “Muhakkak Rabbin, insanları çepeçevre kuşatmıştır” demiştik. Sana gösterdiğimiz o rüyayı da, Kur’an’da lânetlenmiş bulunan o ağacı da sırf insanları sınamak için vesile yaptık. Biz onları korkutuyoruz. Fakat bu, sadece onların büyük azgınlıklarını (daha da) artırdı.

Ebu bekir ..baya bi bekirmiş hani.. :D

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Günümüz masalcılarına göre, güya

Resmedildiği takdirde resmine tapınılacağı endişesi taşıyormuş Muhammed. Bu yüzden resminin, heykelinin yapılmasını istememişmiş, miş, miş, miş...

Aslı astarı yok tabi.

Genel olarak canlıları resmetmye karşı dini olanakımlar ara sıra ortaya çıkıp tekrar kayboluyorlar. İlginçtir 8. yüzyılda hem bizansta, İstanbulda hem de Ortadoğuda Kudüste hemen hemen aynı zamanda resim ve heykelleri tahrip eden bir akın oluşmuştu.

Sevgiler

Peki sahte olsaydı resminin yapılması daha mantıklı değil mi?

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in goruntusu olmamasinin islam dinince aciklanmasi nedir?

Tapınmak için put arayan adamlara resim çizdirilirmi ?

bunu en güzel şu ayetlerden anlayabilirsiniz

Bunun üzerine Musa, kavmine oldukça kızgın, üzgün olarak döndü. Dedi ki: "Ey kavmim, Rabbiniz size güzel bir vaadde bulunmadı mı? Size (verilen) söz (ya da süre) pek uzun mu geldi? Yoksa Rabbinizden üzerinize kaçınılmaz bir gazabın inmesini mi istediniz de bana verdiğiniz sözden caydınız?"

Dediler ki: "Biz sana verdiğimiz sözden kendiliğimizden dönmedik, ancak o kavmin (Mısır halkının) süs eşyalarından birtakım yükler yüklenmiştik, onları (ateşe) attık, böylece Samiri de attı."

Böylece onlara böğüren bir buzağı heykeli döküp çıkardı, "İşte, sizin ve ilahınız, Musa'nın ilahı budur; fakat (Musa) unuttu" dediler. (Taha Suresi, 86-88)

Putlaştırma böyle birşeydir işte.Bunun önüne geçilmek için resmini çizdirmemiştir ve çizilmemiştir

Sitelerde Paylaş

din uydurmak kolay..

yalancı ve sahtekar olmak yeterli.

ben namusumla yaşarım..

insanların yüzüne baka baka yalan söylemek bana yakışmaz..

Dediğin gibi din uydurmak kolayda onun peşinden gitmek zordur. Uydurulan bir din için kimse cefa çekmez,çekmek istemez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...