Jump to content

Hiç kan akıtmadan ve acı duymadan vücuda şiş batırmayı ilmen nasıl açıklıyorsunuz?

Recommended Posts

İslamda Rıfai tarikatı Gül dedikleri ateşten korlaşmış demiri yalayabiliyor.Dillerine boyunlarına karın nahiyelerine şiş geçirebiliyorlar ve vücutlarından ne kan akıyor nede acı duyuyorlar?Bunu sadece Rıfailerde değil Hintlilerde yapabiliyorlar?Bu olağandışılığı nasıl açıklayabiliriz? İllizyon olabilirmi?

Sitelerde Paylaş

Bu arada aklıma geldi yazayım dedim.Geçen vücudunda bir problemden dolayı hiç acı hissi olmayan bir kız çocuğunun haberini okumuştum.Annesi kızın sürekli bir yerlerini sakatlamasından,kemiklerinin kırılmasından şikayetçiydi.Başka bir adamda gözlerindeki bir problem nedeniyle insanların iç organlarını görebiliyormuş.Yani buda bunun gibi birşeydir.

Sitelerde Paylaş

Bu arada aklıma geldi yazayım dedim.Geçen vücudunda bir problemden dolayı hiç acı hissi olmayan bir kız çocuğunun haberini okumuştum.Annesi kızın sürekli bir yerlerini sakatlamasından,kemiklerinin kırılmasından şikayetçiydi.Başka bir adamda gözlerindeki bir problem nedeniyle insanların iç organlarını görebiliyormuş.Yani buda bunun gibi birşeydir.

iç organlarımı görüyormuş.bu inanılacak gibi bir şey değil dostum
Sitelerde Paylaş

Onların islamda yeri yok.

Bazı dini toplumlar bu gibi olayları ibadetten sayarlar, bazı mesheplerde.

İşte yobaz kesim budur . Çünkü sadisttirler ve öyle bireyler yetiştiriler.

Afrikada da çok fazlaca örnekleri vardır.

National da tabu blümlerinde bazen gösteriyorlar.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islam dünyasında en önemli ayrım şii ve sünni diye olur. sonra hanefi gibi diğer mezhepler gelir. ardından tarikatlar , islamı kendine göre yorumlayan büyüklü küçüklü cemaatler vs. gelir.

bu rıfai tarikatı( ismini ilk kez duyuyorum ) adı sanı pek duyulmamış kendine özel, marjinal ya da bir fraksiyon olarak tanımlayacağımız bir gruptur sanırım. bu tarikatı islam' kelimesini yansıtan geniş anlam yelpazesinde ufak bir yere koyarız. genel olarak islamı ifade etmez bu grupların islam yorumu.

ayinlerinde vücutlara sivri cisim batırmanın, kor yalamanın vs daha çok mistik bir yönü olduğu görüşündeyim. öyle yorumlanmalıdır bence..

Sitelerde Paylaş

Sırtına zincir vuranlar vardı ben kratos olarak çıksam vursam bişey olmayacak xD

bilmiyorum ama kanın soğuk olması katılaşması felan bunu engeller < Durubilirim :) ya tutarsa

zikir çekince bunlar olabilir

tarihinde kratos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk ilizyonistlerinin babası sayılan,herkesin bildiği çok değerli bir ilizyon üstadıyla yaptığım uzun sohbette kendisi şöyle söylemişti:

-Gezip-dolaşmadığım yer kalmadı.Hindistan'a bile gittim.Her harikuladeliğin gerisinde mutlaka bir hile olduğuna şahit oldum.Öğrenilmiş teknikler vardır,bunlar hocadan çırağa geçer...Birçok ilizyon numarası form ve isim değiştirerek tarikatlara bile girdi.O tarikatlarda aynı bizdeki usul işler. Şeyh'ten müride intikal eder bu teknik ve bilgiler.Ama adı ilizyon olmaz da ,cezbe olur keramet olur...

Sitelerde Paylaş

Muslumanlarin geneli sevmez bu tur tarikatlari, cunku tirsarlar. Bir inanirin bakis acisindan baktiginizda haklilarda, dusunsenize, bu adamlar ibadet ediyorsa, 5 vakit namazla yetinen muslumaninki ne oluyor o zaman. Devede kulak. Biz boyle cennetede gidemeyiz demez mi musluman kendine, der tabi. Tirsar. Adama bakar, kizgi demir yaliyor. Demekki bu iste bir himet var ki adam kizgin demir yalayabiliyor diye dusunur, zira bu isin nasil oldugunu ve olabilecegini anlamaz. Her denklemin icine allahi kattigi icin, burada apisip kalir. Ve tutup oda kizgin demir yalayacagina, bu tarikatlari gozu gorsun istemez. Bunca eziyete katlanamayacagini bilir, allah adina bile olsa. Gozu gorsun istemez, goz gormeyene gonulde katlanir.

Ama biz buradaki musluman uyelerin icini rahatlatalim, ve bunda diger butun doga olaylari gibi bir hikmet olmaidigini gosterelim. Insan vucudu bir makinadir. Cogunlukla insan bu makinanin mekanizmasi hakkinda bir fikir sahibi olmaz, o yuzden bu makina genelde standart modda calisir gider. Ama bazilari vardir ki, kah tecrubeyle kah bilgiyle, bu makinanin calisma sekline haiz olur, bu bilgiye erisir. Bunu yaptiginda artik vucudunu manipule etmeyi basarabilecek bir duzeye erismis olur. Bu anlamda teknikler gelistirir. Mesela tibetli rahipler vucut isilarini dusurup yukseltebilme yetenegine sahiptir. Supermen, hulk veya diger super kahramanlar gibi trendi ozellikler olmasada, insanin vucut manipulasyonu adina cok enteresan ornekler cikabilir karsimiza, mesela kizgin demir yalayan tarikatlar gibi.

Bunu yapabilmenin anahtari dusunceden gecer. Cunku dusunce beyine direk etki eden bir kimyasal reaksiyondur. Beyinde vucudu kontrol altinda tutan hormonlarin salgilandigi bir merkezdir. Ayni zamanda vucut reaksiyonlarina karsi da reaksiyon verir. Bu dusunce seklinde de olabilir, refleks seklinde de. Yani vucut geri beslemeli bir elektronik devreye benzer. Neyi beslediginize gore, ciktisi farkli olacaktir.

Sitelerde Paylaş

Türk ilizyonistlerinin babası sayılan,herkesin bildiği çok değerli bir ilizyon üstadıyla yaptığım uzun sohbette kendisi şöyle söylemişti:

-Gezip-dolaşmadığım yer kalmadı.Hindistan'a bile gittim.Her harikuladeliğin gerisinde mutlaka bir hile olduğuna şahit oldum.Öğrenilmiş teknikler vardır,bunlar hocadan çırağa geçer...Birçok ilizyon numarası form ve isim değiştirerek tarikatlara bile girdi.O tarikatlarda aynı bizdeki usul işler. Şeyh'ten müride intikal eder bu teknik ve bilgiler.Ama adı ilizyon olmaz da ,cezbe olur keramet olur...

Bende aynı kanaatteyim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...