Jump to content

Bir yaraticinin olabilme ihtimaline inanmayan varmi?

Recommended Posts

• İleti 802
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"ENEL HAKK" diyorsun yani. Derini yüzerler ha !

İnsan yaşam kumarında devamlı kaybedip soyulduğunda yaratıcı adil bir Allah olmadığını olsa olsa kainatın Allahın vücudu kendininde onun bir parçası olduğunu düşüncelerininde onun zatının bir parçası olduğunu farkeder.

Sitelerde Paylaş

İnsan yaşam kumarında devamlı kaybedip soyulduğunda yaratıcı adil bir Allah olmadığını olsa olsa kainatın Allahın vücudu kendininde onun bir parçası olduğunu düşüncelerininde onun zatının bir parçası olduğunu farkeder.

Tekrar alabilirmiyiz acaba duyamadım da ?

Sitelerde Paylaş

Keşke Enel Hakk diyebilse..

Keşkemi? Yoo hayır ben diyorum ama senin mantaliten demiyor onu.Senin mantalinde Allah vücudu ile vardır ama görünmez .Zatıda o görünmeyen vücuttadır.Tabiat ise Allahın yarattığıdır.Dolayısıyla Allahın dışındadır.O zaman nasıl oluyorda sen "Enel Hak" görüşünü hem benimsiyor hemde karşı oluyorsun ?

Sitelerde Paylaş

Duyamadım değil anlayamadım dersen daha doğru olur.Kazanan insanların Allahı vardır.Kaybeden insanın Allahı yoktur.Bu kadar basit.

Anlayamadığımı bana anlatabilirmisiniz acaba ? ben kaybetmeye yada kazanmaya bakmıyorum bu durum beni ne yapar ?

Sitelerde Paylaş

Anlayamadığımı bana anlatabilirmisiniz acaba ? ben kaybetmeye yada kazanmaya bakmıyorum bu durum beni ne yapar ?

Bu durumda Allah falan düşünmezsiniz.Toplumun çoğunluğu neyi kabul ediyorsa sizde "Ha evet öyledir" der geçersiniz.Ama bu sadece ezberdir.Kimisi bu ezberi fazlasıyla alır yobaz olur.Kimiside Ilımlı dindar olur.Yada kah deist kah ateist olunur.Ha "İşleri tıkırında olupta ateist panteist olan yokmudur?"Diye sorarsanız şayet :Evet Elit çevrelerden çıkarlar ama onlarda zamanla Dindar olurlar.Benim Babam Deistti Muhammede inanmazdı Ama Kalp krizi geçirdikten sonra Birden bire İnançlı olmaya başlamıştı.

Sitelerde Paylaş

Bu durumda Allah falan düşünmezsiniz.Toplumun çoğunluğu neyi kabul ediyorsa sizde "Ha evet öyledir" der geçersiniz.Ama bu sadece ezberdir.Kimisi bu ezberi fazlasıyla alır yobaz olur.Kimiside Ilımlı dindar olur.Yada kah deist kah ateist olunur.Ha "İşleri tıkırında olupta ateist panteist olan yokmudur?"Diye sorarsanız şayet :Evet Elit çevrelerden çıkarlar ama onlarda zamanla Dindar olurlar.Benim Babam Deistti Muhammede inanmazdı Ama Kalp krizi geçirdikten sonra Birden bire İnançlı olmaya başlamıştı.

Peki sizin inancınız nedir ? Neye nasıl inanmalıyız ? nerede dikkatli olmalıyız ?

Sitelerde Paylaş

Peki sizin inancınız nedir ? Neye nasıl inanmalıyız ? nerede dikkatli olmalıyız ?

Ben Yaratıcı ve adil olan bir Allaha inanmıyorum.Bizler bir gen havuzuyuz.Ruhi bütün özelliklerimizde o genlerimizin faalliyetine bağlı.Ve O genler bazılarımızda çok bencildirler.Havuzlarını yani beşeriyetimizi mahvederler.O yüzden üzerimizde oynanan oyunu bilsekte bu oyunu bozamayız.Ama Elimizden geldiğinde mücadele edersek onlara yenilsek bile onların esiri olmayız.

Sitelerde Paylaş

Ben Yaratıcı ve adil olan bir Allaha inanmıyorum.Bizler bir gen havuzuyuz.Ruhi bütün özelliklerimizde o genlerimizin faalliyetine bağlı.Ve O genler bazılarımızda çok bencildirler.Havuzlarını yani beşeriyetimizi mahvederler.O yüzden üzerimizde oynanan oyunu bilsekte bu oyunu bozamayız.Ama Elimizden geldiğinde mücadele edersek onlara yenilsek bile onların esiri olmayız.

Peki sizde bir yaratıcı inancı yok doğrumu anlamışım.

Peki Enel Hak için neler söyleyebilirsiniz ?

Sitelerde Paylaş

Peki sizde bir yaratıcı inancı yok doğrumu anlamışım.

Peki Enel Hak için neler söyleyebilirsiniz ?

Gördüğümüz yada göremediğimiz canlı yada cansız Madde Allahın vücududur.Dolayısıyla İnsanda bir madde olduğundan Oda Allahın vücudunun bir parçasıdır.Diğer taraftan Allahın birde Ruhu vardır.İşte O ruhta İnsanda bulunur.Oda Yedinci nefs derecesi olan Nefsi safiye halidir.Bu Ruh mozayiğinin birliğinin sağlandığı haldir.Ancak İnsan bu halde fazla kalamaz buradan aşağı ruhen düşer.İşte onun için Pir Sultan Abdal

Gah çıkarım gökyüzüne serederim alemi

Gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

demiştir.

Sitelerde Paylaş

Gördüğümüz yada göremediğimiz canlı yada cansız Madde Allahın vücududur.Dolayısıyla İnsanda bir madde olduğundan Oda Allahın vücudunun bir parçasıdır.Diğer taraftan Allahın birde Ruhu vardır.İşte O ruhta İnsanda bulunur.Oda Yedinci nefs derecesi olan Nefsi safiye halidir.Bu Ruh mozayiğinin birliğinin sağlandığı haldir.Ancak İnsan bu halde fazla kalamaz buradan aşağı ruhen düşer.İşte onun için Pir Sultan Abdal

Gah çıkarım gökyüzüne serederim alemi

Gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

demiştir.

Bu bilgilere nereden ulaştınız peki ?

Sitelerde Paylaş

Bu bilgilere nereden ulaştınız peki ?

1-Yaşamı her tarafıyla görerek

2-Dinleri araştırarak

3-Dini araştırmalarım sonucunda Bektaşiyeye intisap edip Bektaşi Nefeslerinide dikkatle incelemem.Onların ne demek istediklerini zamanla kavrayabilmem.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1-Yaşamı her tarafıyla görerek

2-Dinleri araştırarak

3-Dini araştırmalarım sonucunda Bektaşiyeye intisap edip Bektaşi Nefeslerinide dikkatle incelemem.Onların ne demek istediklerini zamanla kavrayabilmem.

Peki diye biliyormusunuz doğru budur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...