Jump to content

Müslümanların çoğu aslında putperest mi?

Recommended Posts

Putperestlik nedir?Maddeleri,insanları putlaştırıp(aşırı kutsallaştırıp) ona tapmaktır.

Kur'an mushafı yakıldığında,yere atıldığında,yırtıldığında,göbeğin altına konulduğunda,adetli kadın ona dokunduğunda,abdest almadan dokunulduğunda bağıran,çağıran,insanlara saldıran müslümanların putperestten ne farkı var?

Yanlış anlamayın Kur'an benim için de kutsal;fakat ben mushafı put yapıp ona tapmıyorum.Olsa olsa okuyorum.

Bu aşırı hassas P-üslümanlar (kendi hadislerinde) Halife Osman'ın eski Kur'an ayetlerini yaktırdığını bilmiyorlar mı?

Bu P-üslümanlar Kur'an ayetlerini savaşta haince kullanan Yezid'in aktardığı hadislere 'sahih/güvenilir' dediklerini bilmiyorlar mı?

Bu P-üslümanlar (yine kendi hadislerinde) Hz.Aişe'nin sözde recm ayetini yatağının altında sakladığını bilmiyorlar mı?

Bu P-üslümanların o zaman yaşasaydı Osman'ı ve Aişe'yi öldürmek,dövmek isteyeceklerdi herhalde.

P-üslümanlar daha birçok yönden putperestlere benziyor.Diğer yönleri de sonra paylaşacağım.

Bu başlıkla aslında puta taptıkları ortaya çıkan putçular,puta tapmayı bırakın ve diğer insanlara da özgürlük tanıyın.

BİR KİTABA GÖSTERİLEBİLECEK EN BÜYÜK SAYGI,ONU OKUMAKTIR.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 781
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Putperestlik nedir?Maddeleri,insanları putlaştırıp(aşırı kutsallaştırıp) ona tapmaktır.

Kur'an mushafı yakıldığında,yere atıldığında,yırtıldığında,göbeğin altına konulduğunda,adetli kadın ona dokunduğunda,abdest almadan dokunulduğunda bağıran,çağıran,insanlara saldıran müslümanların putperestten ne farkı var?

Yanlış anlamayın Kur'an benim için de kutsal;fakat ben mushafı put yapıp ona tapmıyorum.Olsa olsa okuyorum.

Bu aşırı hassas P-üslümanlar (kendi hadislerinde) Halife Osman'ın eski Kur'an ayetlerini yaktırdığını bilmiyorlar mı?

Bu P-üslümanlar Kur'an ayetlerini savaşta haince kullanan Yezid'in aktardığı hadislere 'sahih/güvenilir' dediklerini bilmiyorlar mı?

Bu P-üslümanlar (yine kendi hadislerinde) Hz.Aişe'nin sözde recm ayetini yatağının altında sakladığını bilmiyorlar mı?

Bu P-üslümanların o zaman yaşasaydı Osman'ı ve Aişe'yi öldürmek,dövmek isteyeceklerdi herhalde.

P-üslümanlar daha birçok yönden putperestlere benziyor.Diğer yönleri de sonra paylaşacağım.

Bu başlıkla aslında puta taptıkları ortaya çıkan putçular,puta tapmayı bırakın ve diğer insanlara da özgürlük tanıyın.

BİR KİTABA GÖSTERİLEBİLECEK EN BÜYÜK SAYGI,ONU OKUMAKTIR.

Bunları burda ateistleremi söylüyorsun. Müslümanları ateistleremi şikayet ediyorsun.

Burda bunları paylaşman sadece ateistlerin müslümanlara,islama hakaret ettirmekten başka bir işe yaramadığını görmüyormusun.

Allah sana hidayet versin ne diyeyim başka.

Sitelerde Paylaş

Bu putperestlik bazı Atatürkçüler için de geçerli. Atatürk'ü put yaparlar neredeyse taparlar ama ne yaptıklarını bilmezler. Düşüncelere değil,sadece şahsiyete değer verirler. Halbuki Atatürk bile düşüncelerinin önemsenmesini istemiştir.

Sitelerde Paylaş

Bunları burda ateistleremi söylüyorsun. Müslümanları ateistleremi şikayet ediyorsun.

Burda bunları paylaşman sadece ateistlerin müslümanlara,islama hakaret ettirmekten başka bir işe yaramadığını görmüyormusun.

Allah sana hidayet versin ne diyeyim başka.

Bu başlığı hem müslümanlar hem de ateistler için açtım.

Bir müslüman siyah bir taşı öpmek için neden yarışsın ki?Bunu P-üslümanlar yapar.Ateistlerin(mesela Turan Dursun) eleştirilerinin çoğu genellikle hadislere ve Kur'an'a aykırı davranışlara yöneliktir.

Sitelerde Paylaş

Bir müslüman siyah bir taşı öpmek için neden yarışsın ki?Bunu P-üslümanlar yapar.Ateistlerin(mesela Turan Dursun) eleştirilerinin çoğu genellikle hadislere ve Kur'an'a aykırı davranışlara yöneliktir.

Geneli demeyelim ona, bir kısmı diyelim.

Sitelerde Paylaş

Sedd, bu yaptığın bir müslüman için büyük cesaret isteyen eleştirel bir iştir. Turan Dursun ve ateistler tesbitine katılmadığımı belirteyim, genelde çelişkiler problemdir. Putperest davranışlar tuzu biberidir. Ama senin bir müslüman olarak buna vurgu yapman, çok yerinde olmuş.

Sitelerde Paylaş

Yazık sana. Utanmasan ateistleri kuran savunucusu yapacaksın.

Sitelerde Paylaş

yalnizca müslümanlar degil, diger dinlere mensublar icinde ayni durum söz konusu. ateistlerin o putperest tanri sunumuna karsi cikmalari ise hem cok dogal hem de haklilar.. ve en azindan sirke, küfüre bulasmadan yasiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Putperest görmediğini görünür, anlamadığını anlaşılır kılan kişidir. Bunun tersi değildir.

Tıpkı müslümanın yaptığı gibi.

Allah'ı görmeyen müslüman her yerde o'nu arar. Ve görür de.

Bu ikna olma işidir sonuçta, ikna olmak ise zordur.

Önce camii görmek, ezan işitmek ister. Bu aşama kritiktir, eğitimsiz akıl sapıtabilir.

Her yerde camii görmek isteyen müslüman bundandır. Ezanı dininin temeli sayması da bunun içindir.

Yeter düzeyde aklını eğitmiş -kaçırmış- müslüman artık her yerde görür tanrısını, kıvama gelmiştir.

Allah diye bağıran eşek, allah yazılı domates v.b.

Putperestlik anlamaya çalışan insanın uğraşıyken müslümanlık anlamamak için uğraşan insanın uğraşıdır ve bu noktada farklılaşırlar.

Yani müslümana "putperest" demek o'nu övmek manasına gelir.

Sitelerde Paylaş

xseddx

put nedir ? bir açılım yapmışsınız ama eksik kalmış biraz daha açacakmısınız yoksa put sizin için bu kadar ile sınırlımı ?

Allah'a ortak koşmak için bir araç.

Yazık sana. Utanmasan ateistleri kuran savunucusu yapacaksın.

Ne alakası var?Öyle bir şey mi dedim?

Sen mi savunacaksın?Kafana gör neshetmiyor musun sen ayetleri?Hadisler olmadan Kur'an anlamsızdır demiyor musun?

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

xseddx

biraz oturup hayatınızda O na ortak koşuyormusunuz bir düşünebilirmisiniz ?

bunu yaparken bir araç kullanıyormusunuz kullanmıyormusunuz biraz dikkat edelim.

Bu verdiğiniz cevap ile başlığı açarken put tanımını eksik yapmış olduğunuzu kabul ediyormusunuz.

Sitelerde Paylaş

Allah'a ortak koşmak için bir araç.

Ne alakası var?Öyle bir şey mi dedim?

Sen mi savunacaksın?Kafana gör neshetmiyor musun sen ayetleri?Hadisler olmadan Kur'an anlamsızdır demiyor musun?

Hadisler olmadan da kuranı anlayabilirsin ama işte senin anladığın kadar anlarlar. Hadisler olmadan peygamberini nasıl tanıyacan nasıl bileceksin ? Kuranı yaşayan en güzel örnek peygamber değilmi.Kuranda peygamberinizi takip edin ona uyun denmiyormu. Hani kuranı okuyarak anlamıştın.Toptan bir hadis inkarcılığı ile uğraşmazdın kuranı anlasaydın.

Sitelerde Paylaş

xseddx

biraz oturup hayatınızda O na ortak koşuyormusunuz bir düşünebilirmisiniz ?

bunu yaparken bir araç kullanıyormusunuz kullanmıyormusunuz biraz dikkat edelim.

Bu verdiğiniz cevap ile başlığı açarken put tanımını eksik yapmış olduğunuzu kabul ediyormusunuz.

Başlıkta 'put'un değil 'putlaştırma'nın tanımını yapmıştım.

Hayır,ortak koşmadığımı düşünüyorum.Sence?

Sitelerde Paylaş

Başlıkta 'put'un değil 'putlaştırma'nın tanımını yapmıştım.

Hayır,ortak koşmadığımı düşünüyorum.Sence?

Hayatını tam olarak bilmediğim için bu soruya cevap vermem çok zor.

İnsanları çoğu ortak koşmadan iman etmezler biliyorsunuz dikkatli olmakta fayda vardır.

Sitelerde Paylaş

Hadisler olmadan da kuranı anlayabilirsin ama işte senin anladığın kadar anlarlar. Hadisler olmadan peygamberini nasıl tanıyacan nasıl bileceksin ? Kuranı yaşayan en güzel örnek peygamber değilmi.Kuranda peygamberinizi takip edin ona uyun denmiyormu. Hani kuranı okuyarak anlamıştın.Toptan bir hadis inkarcılığı ile uğraşmazdın kuranı anlasaydın.

Hadislerin peygamberin ağzından çıktığını bana kanıtlarsan hadisleri dini kaynak olarak kabul ederim.

Sitelerde Paylaş

Hayatını tam olarak bilmediğim için bu soruya cevap vermem çok zor.

İnsanları çoğu ortak koşmadan iman etmezler biliyorsunuz dikkatli olmakta fayda vardır.

Ne demişler:

Allah'a/Gerçek'e teslimiyet inkar ile başlar!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...