Jump to content

Müslümanların çoğu aslında putperest mi?

Recommended Posts

A benim gözüm totem literatür olarak tüm dinsel inançlarda yaratıcı, üstün güç olarak adlandırılan kavramların genel ifadesi. Algıda sorun yok,ayrıca tanrı kavramımda yok :lol: . inançların toteme yüklediği anlama göre bende algılarım ve üzerine konuşurum. Şimdi seninkini öğrenelim ki putunuda bulalım. Bir totemin var sen ona istediğin adı ver. Seninkinin adı nedir?

Yaratan
Sitelerde Paylaş
  • İleti 781
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

a dostum adams 77 bi söyleyemedi şu toteminin adını. Seninkide fena değilmiş. E bu yaratanın var olduğunu ve özelliklerini nerden öğrendin ? Kimden yada neyden yola çıkarak var olduğunu öğrendin?

Sevgi saygımla...

Herşeyi bir yaratan olduğunu kabul etmiyorsunuz yazmıştım.

Sitelerde Paylaş

Konu maalesef islamdaki putlar B) . Benim totemim olduğu düşüncen varsa aç bir konu orda bakarız. Şimdi konuya dönelim , ayrıca konu sen değilsin, inancının kaynağı putperestlik.Şimdi şu toteminin adını ve kaynağını yazda kaçma harekatın sona ersin.Korkmadığına eminim. -_-

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Herşeyi bir yaratan olduğunu kabul etmiyorsunuz yazmıştım.

Dostum burası bir forum, konuyu karşıt görüşler tartışır. hala aynı komik mazereti öne sürmen mantıksız. Tartışmak için cesaret edemiyorsan anlarım. Ama lütfedip konuyu gereksiz polemiklere boğmadan devam edersen belkide sen beni ikna edersin. amaç burda yarışmak değil, fikir -bilgi paylaşmak. Konu belli, devam edelim mi? ^_^

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

aliyarasfal abi

İslamda putları kabul edenler ile bu konuyu konuşmakta yarar var.

Konu açmaya gerek yok başkasında kusur görürken kendinde kusur görmemek biraz adaletsizlik oluyor

kaç defa yazacağız siz kabul etmiyorsunuz ama her şeyi bir yaratan var

Sitelerde Paylaş

Dostum burası bir forum, konuyu karşıt görüşler tartışır. hala aynı komik mazereti öne sürmen mantıksız. Tartışmak için cesaret edemiyorsan anlarım. Ama lütfedip konuyu gereksiz polemiklere boğmadan devam edersen belkide sen beni ikna edersin. amaç burda yarışmak değil, fikir -bilgi paylaşmak. Konu belli, devam edelim mi? ^_^

Sevgi saygımla...

Sevgili Kafa 'nın arkadaşı olduğunuzu çok belli ediyorsun. Mazeret yok siz istiyorsunuz herşey benim istediğim gibi şekillensin ve yürüsün bana zorla putperestliği kabul ettirmeye çalışıyorsunuz polemik yok eğer siz benim dediklerimi farklı aksettirecekseniz tartışmanın bir anlamı yok siz yaratıcıyı kabul etmiyorsunuz ben ise bir yaratıcı var diyorum sen ondan başka totemlerde vardır diyorsun ama ben yok diyorum şimdi siz söyleyin bakalım inanmıyorum dediğiniz totemleriniz

Sitelerde Paylaş

Cancazım bende adaletsizliğinizi ortaya koyuyorum, putperest diyerek o kişilerin inançlarını gerçek dışı ilan eden inancınız zaten yapı olarak onların devamı ve aynı kaynağın ürünü. Yani bende farklı bir görüş olarak hepinizin putperestliğini savunuyorum. Bundan kaçış yokki. Putperestler gelsin sen dur diyecek konumun yok, biz hepinizin putperest olduğunu biliyoruz ve aynı mekanizmayla onları dışlayıp kendinizi var sanmanızdaki yanılgınızı gösteriyoruz. -_-

Bak ne demişim , tüm dinler putperesttir.Şimdi ben bu iddiamı kanıtlamakla mükelkefim. Belkide kanıtlayamam kim bilir. Ancak sen böyle mazeretler uydurup konu dışına itmeye çalışırsan kişi ve görüşleri hiç yakışık almaz. ;)

evet tartışıyormuyuz yoksa mazeret mi sunacaksın yine? :huh:

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

a dostum adams 77 bi söyleyemedi şu toteminin adını. Seninkide fena değilmiş. E bu yaratanın var olduğunu ve özelliklerini nerden öğrendin ? Kimden yada neyden yola çıkarak var olduğunu öğrendin?

Sevgi saygımla...

Ne onun ne benim totemimiz yok.Evrenimiz var ve yaratanı var.Evrenimiz olmasaydı yaratanımızda olmayacaktı.
Sitelerde Paylaş

aliyarafsal abi

Şimdi sen bana inancımda olmayan bir şeyin olduğunu söylüyorsun. Bende sana diyorum ki sen totemim yok diyorsun ama bende var diyorum hani adaleti sağlayalım şimdi sen yok olduğunu bana bir göster bende sana totemlerini sayayım senin anlattığına göre senin benden bir farkın yok abilerin abisi tartışıyoruz tabi birazda biz soralım

Sitelerde Paylaş

Sevgili Kafa 'nın arkadaşı olduğunuzu çok belli ediyorsun. Mazeret yok siz istiyorsunuz herşey benim istediğim gibi şekillensin ve yürüsün bana zorla putperestliği kabul ettirmeye çalışıyorsunuz polemik yok eğer siz benim dediklerimi farklı aksettirecekseniz tartışmanın bir anlamı yok siz yaratıcıyı kabul etmiyorsunuz ben ise bir yaratıcı var diyorum sen ondan başka totemlerde vardır diyorsun ama ben yok diyorum şimdi siz söyleyin bakalım inanmıyorum dediğiniz totemleriniz

Cancazım aldın konuyu kafa ya ordan başka yerlere gezdirip duruyon. ;) Hala literatür olarak tüm inançların kutsal dediği tanrı, şu bu totemdiri, alıp çocukça sizin totemleriniz çıkmazına sürüyorsun. Seninki konumuz. Benim yok. sen adını ve özelliklerini say, bende putunu göstereyim diyorum amma polemikle işi uzatıyon. :lol:

tartışcaz mı yoksa senin kaçışını mı seyretcez? :D

Kafaya sevgi saygım her daim, hatırlatmışken sen onu anmasam olmaz. Dostum özledim valla seni -_-

sevgi saygımla.

Sitelerde Paylaş

tartışcaz mı yoksa senin kaçışını mı seyretcez? :D

sevgi saygımla.

Çok benziyorsunuz birbirinize aynı kelime oyunları ile güreşiyorsunuz. Okuyanlar karar versin derdi sevgili abim kulakları çınlasın kaçmak yok sadece anlaşamıyoruz bunu sizde biliyorsunuz

Sitelerde Paylaş

aliyarafsal abi

Şimdi sen bana inancımda olmayan bir şeyin olduğunu söylüyorsun. Bende sana diyorum ki sen totemim yok diyorsun ama bende var diyorum hani adaleti sağlayalım şimdi sen yok olduğunu bana bir göster bende sana totemlerini sayayım senin anlattığına göre senin benden bir farkın yok abilerin abisi tartışıyoruz tabi birazda biz soralım

Cancazım senin toteminin adını söylemek ne kadar zor geldi sana. Benim bir totemim varsa dedim ya gözüm açıver konu . Ayıpsın. Ayrıca soru sordumda cevap mı verdiniz. Aynı nakaratta korkudan ileri gitmiyorsunuz. Putperestliğinizi göstercem diyom. Adını koy şu kutsalının ve özelliklerinide bende putunuzu göstereyim.

Hadi artık polemikleri aşalım. evet bekliyorum sorumun cevabını. ;)

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Ne onun ne benim totemimiz yok.Evrenimiz var ve yaratanı var.Evrenimiz olmasaydı yaratanımızda olmayacaktı.

Yaratanın bir dini var mı, yada sen kendini ne olarak tanımlıyorsun?hıristiyan, şamanizm vesaire. Kutsal bir kitabı , taşı, aracısı, büyücü, peygamber vesaire var mı?

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

aliyarasfal abi

bu kaçıncı baskı soru üstüne sorular ile devam ediyorsunuz putperestlik yok gösteresin YARATICI diyorum halen isim soruyorsun sonra kalkıyorsun hadi bunu ispat et diyorsun sence bu anlamlı bir sorumu kaç defadır söylüyorum ama sizde tık yok sizin toteminizide ben gösterecem soruma cevap verirseniz kaç iletidir kaçıyorsun konuyu değiştiriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Yaratanın bir dini var mı, yada sen kendini ne olarak tanımlıyorsun?hıristiyan, şamanizm vesaire. Kutsal bir kitabı , taşı, aracısı, büyücü, peygamber vesaire var mı?

Sevgi saygımla...

Abi bunlar nasıl sorular yaa bunu biz yapsak bize trol denirdi.

Sitelerde Paylaş

Sevgi saygımla...

Yaratanın bir dini yok,O yaratandır çünkü.Yaratır kural koyar düzen verir.Sende onun koyduğu kuralları araştırısın.Yarattıkları ilede bilim yaparsın.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...