Jump to content

'''TESADÜF''ün SONU

Recommended Posts

Yalanının her seferinde yüzüne vurulmasından bıkmadın, di mi?

Bir insan bir şey iddia ederken ortaya somut, elle tutulur bir şey koyar, sen de o da yok, gelişigüzel sallıyorsun.

Peşinden gittiğin kitap da Allah'ın tahtının su üstünde olduğu ve 8 meleğin taşıdığı yazmasına rağmen kafanı kuma gömüp hala "Allah zamandan münezzehtir" gibi basmakalıp bir lafı tekrarlayıp duruyorsun.

Şimdi Allah'ı 8 melek taşıdığına göre, bir ağırlığı da olması lazım. Sence kaç ton? Bir meleğe kaç kiloluk yük biniyor?

Sagduyu tanrı veya yanılgısı adlı başlıkta salaklıgın tescıllenmiştir...

Allahı 8 melek taşır gibi sallamalarla seni başbaşa bırakıyorum...

Deveye hendek atlatmak size söz anlatmaktan daha kolaydır...

Şimdi bu başlıgı farklı konularla kirletmezseniz sevinirim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 503
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizin skalalarınızda tesadüfün yeri vardır.

Yalan söyleme boşuna.

Çok düşük bir ihtimal görürsünüz, imkansız bir ihtimal sayarsınız, ancak yine de vardır.

Kuma gömme kendini yılan gibi :)

Yanılıyorsun....

Söylediğim gibi tesadufen canlılıgın oluşması yüzde 0 dır...

Yaratıcıya mahsus bır durumdur...

Aksini idda ediyorsan hodrı meydan ...canlandırın da susturun...

Madde hanı herseye cevaptı?

Cok tutarsız bir konumdasnz...

Acaba o kumdan kafasını cıkarmaya ihtiyacı olan kim?

Sitelerde Paylaş

ya cidden kale alınacak bir kapasiteye sahip değilsin , hiç kusura bakma...

Uyku kaçınca birileri ile eğleniyorum. Yoksa seni kale alıp yazmak uykusuz kalmak boşuna olurdu.

Senin gibilerden çok var. Hangi birini eğiteceksin?

Tesadüfün sonu olmaz. Tesadüf fonksiyonu sonsuzda sıfıra gider. Her zaman bir ihtimal vardır. Bu ihtimaliyet 1 den küçük olamaz.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uyku kaçınca birileri ile eğleniyorum. Yoksa seni kale alıp yazmak uykusuz kalmak boşuna olurdu.

Tesadüfün sonu olmaz. Tesadüf fonksiyonu sonsuzda sıfıra gider. Her zaman bir ihtimal vardır. Bu ihtimaliyet 1 de küçük olamaz.

ben seni kale almıyorum...

Sitelerde Paylaş

Yaratıcının beyni var mı sorusuna neden kimse yanıt veremez?

Bir de yaratıcının şekli nasıl sorusuna yanıt veren görmedim? Top gibi mi, yumurta gibi mi? Yoksa kenarları var mı?

Gerçi allah da beynin ne işe yaradığını bilmiyor. Kalbi düşünme ve idrak merkezi olarak biliyor.

Böyle de garip bir yaratıcıları var.

Yaratıcı katında tesadüfün yeri var mı? Ademi yaratırken apandisitini, memesini tesadüfen mi yarattı?

Ademin parmak izi var mıydı? Parmak izini tesadüfen mi yarattı yoksa ona da mı kendi karar verdi?

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğadaki tesadüf var mı bunların nasıl olacağına allah mı karar veriyor?

Örneğin

yaratırken 50 bin de bir kişi Down sendromlu olsun,

300 bin kişide bir kişi çift cinsi organla doğsun

diye kendi mi oranları belirliyor?

Kimin çocuğunun genetik olarak sakat olacağına tesadüfi mi karar veriyor?

Yoksa tekerleme söyleyip kime denk gelirse onun anasını mı ağlatıyor?

Yanıtlar lütfen.

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun....

Söylediğim gibi tesadufen canlılıgın oluşması yüzde 0 dır...

Yaratıcıya mahsus bır durumdur...

Aksini idda ediyorsan hodrı meydan ...canlandırın da susturun...

Madde hanı herseye cevaptı?

Cok tutarsız bir konumdasnz...

Acaba o kumdan kafasını cıkarmaya ihtiyacı olan kim?

Madde herşeye cevap.

Bir müslüman için gerçekler önemli değildir.

Sana kuran evren allahın kıçından çıktı deseydi şimdi bunu tartışacaktın bizle.

Allahın kıçını bindir türlü yere vardıracak ve sonra da "hani madde herşeye cevaptı" diyecektin.

Bak kendi kendinle çelişiyorsun.

Birincisi canlılığın oluşması, fizik ile ilgili konularda otorite ateistlerdir.

Bu konuda çalışma yapan bilim adamları da, ortada dönen açıklamalar da ateistlerindir.

Yani sen canlılığın veya evrenin kendi kendine oluşma olasılığını ölçüp biçecek kadar bu konulara hakim değilsin.

Sen derken islamcılar, hristiyanlar herkesi kastediyorum.

Sen canlılığın oluşma ihtimallerini nerede ölçüp biçtin? :)

Camideki hat yazılarında mı?

Kliselerdeki haçlarda mı?

Ne konuşuyorsun sen?

"Canlılığın yaratıcısız oluşma ihtimali yüzde sıfırmış"

Bu işin uzmanlarının tamamı ateist (az sayıda maniplatör var, onlar da deizm vurgusu yapan maniplatörler, senle ortak noktaları yok)

İslam bir yerlerde biyoloji ve fizik uzmanı oldu da bizim mi haberimiz yok?

Nasıl şeysin sne yahu?

Diğer konu da,

Bak kendi insanlarını satıyorsun.

Sizin dünyanızdaki skalada tesadüf ihtimaller dahilinde olan bir kavramdır.

Ancak onu önemsemezsiniz, değerini çok küçük görürsünüz.

Kendi dünyanı bile satıyorsun mastürbasyon zevki için,

Sen gerçeği de bükebilirsin.

Hırsızlık da yaparsın, ırza da geçersin, adam da öldürebilirsin.

Herşeyi yapabilirsin sen.

Çünkü yalana ve gerçeği saptırmaya meyillisin.

Vicdanın yok.

Sitelerde Paylaş

Doktor un aptal yorumlarını okumaktan sıkıldık artık.

Bre aptal kimse tesadüfen maddenin bir araya gelerek sinek oluştrduğunu iddia etmiyor.

Genetik bilgiyi değiştiren mutasyonun rastgele olduğunu iddia ediyoruz. Sineğin atası da böcektir ve tabii ki atasının özelliklerini alacaktır.

Senin Allahın bilgisayar yaratabilir mi? Haydi yaratsın da biz ateistler görelim.

Sitelerde Paylaş

hakaret boyutuna varmadan tartışılsa güzel bir konu olacağını düşünüyordum ama konuda seviyesiz bir çok tartışma çıkarılmış. konu "tesadüf" ler konusu ve "din" dar arkadaşımız ilk mesajında biraz karışık olmakla birlikte canlı oluşumunun tesadüfen olup olmadığını soruyor, kendisi de sorunun cevabını bildiğini düşünerek.

ben de kendisine bir soru sormak istiyorum, cevabını bildiğim halde; o kadar sakat, özürlü insan doğuyor, genetik yapısı bozuk canlılar ortaya çıkıyor. bunları allah mı belirliyor? allah belirliyorsa nasıl seçiyor? yoksa genlerde meydana gelen tesadüfi dizilim hatalarından mı meydana geliyor bu bozulmalar?

Sitelerde Paylaş

Doktor un aptal yorumlarını okumaktan sıkıldık artık.

Bre aptal kimse tesadüfen maddenin bir araya gelerek sinek oluştrduğunu iddia etmiyor.

Genetik bilgiyi değiştiren mutasyonun rastgele olduğunu iddia ediyoruz. Sineğin atası da böcektir ve tabii ki atasının özelliklerini alacaktır.

Senin Allahın bilgisayar yaratabilir mi? Haydi yaratsın da biz ateistler görelim.

Aptal dıyorsun ama aptallıgın kralını yapıyorsun...

Ben ilk ilkel canlı nasıl oluştu dıyorum tesadufen degıl mıı?

Böyle bir algı var oldugundan sizde, bal gibi de ateist olunur

Sitelerde Paylaş

Bu adamın açtığı tüm başlıklar tek bir önkabul üzerine kurulu. O da ''tesadüfün olabilen her şeyi insan aklı da kolayca yapabilir'' önkabuludür. Bunu da bilimsel bir kesinlikmiş gibi savunuyor.

Beş tane ayrı başlığa ve ayetli hadisli saçma uzun yazılara gerek yoktu.

Sen bu önkabulun kesinliğini kanıtla yeter, biz gerisini anlarız zaten.

Bu arada ''tesadüf'' ün aslında soyut bir kavram olduğunu ve ona ''beyinsiz'' diye hakret etmenin seni haklı çıkarmayacağını unutmadan.

Sitelerde Paylaş

Madde herşeye cevap.

Bir müslüman için gerçekler önemli değildir.

Sana kuran evren allahın kıçından çıktı deseydi şimdi bunu tartışacaktın bizle.

Allahın kıçını bindir türlü yere vardıracak ve sonra da "hani madde herşeye cevaptı" diyecektin.

Bak kendi kendinle çelişiyorsun.

Birincisi canlılığın oluşması, fizik ile ilgili konularda otorite ateistlerdir.

Bu konuda çalışma yapan bilim adamları da, ortada dönen açıklamalar da ateistlerindir.

Yani sen canlılığın veya evrenin kendi kendine oluşma olasılığını ölçüp biçecek kadar bu konulara hakim değilsin.

Sen derken islamcılar, hristiyanlar herkesi kastediyorum.

Sen canlılığın oluşma ihtimallerini nerede ölçüp biçtin? :)

Camideki hat yazılarında mı?

Kliselerdeki haçlarda mı?

Ne konuşuyorsun sen?

"Canlılığın yaratıcısız oluşma ihtimali yüzde sıfırmış"

Bu işin uzmanlarının tamamı ateist (az sayıda maniplatör var, onlar da deizm vurgusu yapan maniplatörler, senle ortak noktaları yok)

İslam bir yerlerde biyoloji ve fizik uzmanı oldu da bizim mi haberimiz yok?

Nasıl şeysin sne yahu?

Diğer konu da,

Bak kendi insanlarını satıyorsun.

Sizin dünyanızdaki skalada tesadüf ihtimaller dahilinde olan bir kavramdır.

Ancak onu önemsemezsiniz, değerini çok küçük görürsünüz.

Kendi dünyanı bile satıyorsun mastürbasyon zevki için,

Sen gerçeği de bükebilirsin.

Hırsızlık da yaparsın, ırza da geçersin, adam da öldürebilirsin.

Herşeyi yapabilirsin sen.

Çünkü yalana ve gerçeği saptırmaya meyillisin.

Vicdanın yok.

Bir materyalist çaresizliği...

Konuyu dağıtmana gerek yok...

Sadece gecmıste tesadufun yaptığını yap davanı ispatla, olaslgn 0 olmadıgını göster...

Sitelerde Paylaş

Aptal dıyorsun ama aptallıgın kralını yapıyorsun...

Ben ilk ilkel canlı nasıl oluştu dıyorum tesadufen degıl mıı?

Böyle bir algı var oldugundan sizde, bal gibi de ateist olunur

Senin neyi sorduğun belli değil ki? Önce sanki bizler sineği tesadüfen bir araya gelip oluştuğunu iddia etmişiz gibi çıkarımlarda bulunuyorsun. Şimdi de en ilkel canlı kendiliğinden oldu diyorsunuz deyip çarkediyorsun. Önce soru sormayı öğren. Sana göre en basit canlı hangisi?
Sitelerde Paylaş

Bu adamın açtığı tüm başlıklar tek bir önkabul üzerine kurulu. O da ''tesadüfün olabilen her şeyi insan aklı da kolayca yapabilir'' önkabuludür. Bunu da bilimsel bir kesinlikmiş gibi savunuyor.

Beş tane ayrı başlığa ve ayetli hadisli saçma uzun yazılara gerek yoktu.

Sen bu önkabulun kesinliğini kanıtla yeter, biz gerisini anlarız zaten.

Bu arada ''tesadüf'' ün aslında soyut bir kavram olduğunu ve ona ''beyinsiz'' diye hakret etmenin seni haklı çıkarmayacağını unutmadan.

Tabıkı de tesadufen olan bir şeyi insan aklı da bılınclı bir şekilde gercekleştırebılır...

Atılan 3 zarın 2-4-6 gelme olasılıgını tesaduf yapabılıecegı gıbı insanda bilincli bir şekilde zarları 2-4-6 seklınde sıralaya bılır...

Göruldugu gıbı insanın üstünlüğü ''aklının'' varlıgı oldugundan ''ilk defada'' bunu gercekleştırmesıne engel yoktur...

Sen tesadufun sonsuz zamanı var bu yuzden sonsuz zar atma şansına sahiptir diyip saçmalamıssın diğer başlıkta...

Zaman bi defa sonsuz değil...Evrenin 13.7 milyar yıllık geçmişi var...Canlılığında milyon yıllık bir geçmişi...

Bigbang öncesi demek saçma der hawkıng cünkü zaman bigbang ile başladı der....

Olay böyleyken tesadufun tek bir üstün yönü bile yoktur...

Ayrıca cansız maddelerden canlının elde edilmesi geçmişte tesadufen oldugundan bunu şimdi tekrarlamanız tüm davanızı ispat eder aksi takdirde konuyu yapageldiğiniz gibi oraya buraya çekme çaresizliğinden başka birşey yapamıyacaksnız...

Ben açmış oldugum tüm başlıklarda ''Yaratıcının varlıgının rasyonel temellendırılebilecegini'',yaratılışın karşısında ki düşünce sisitemlerinin bilimsel tutarsızlıgını gösterdim...Bunlara karşı tek bir ''mantıklı'' ateist argümanı göremedim...Olay buyken ateist neden olunur onu bile anlamış değilim..

tarihinde Tabipp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin neyi sorduğun belli değil ki? Önce sanki bizler sineği tesadüfen bir araya gelip oluştuğunu iddia etmişiz gibi çıkarımlarda bulunuyorsun. Şimdi de en ilkel canlı kendiliğinden oldu diyorsunuz deyip çarkediyorsun. Önce soru sormayı öğren. Sana göre en basit canlı hangisi?

Sen türlerin birbirinden dönüştüğüne inandığından(bagımsız yaratıldıgını kabul etmıyorsun yanı) sineğin başka canlı geçmişi vardır en son ilk ilkel canlıya dayanır diyorsun...

Ben de madem öyle o zaman ilk ilkel canlının tesadufen oluştugunu madem kabul edıyorsun,madem tesaduf denılen beyınsız bunu yaptı pekı sen neden gercekleştıremıyorsun?

Madem madde herseye cevap , madem madde karsımızda o zaman bunu gercekleştırmenden alıkoyan ne?

tarihinde Tabipp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1 milyar yıllık bir kimyasal reaksiyon sürecini, Dünyanın tüm okyanusları kadar büyük bir ortamı, bir deney tüpünde ve birkaç 10 yılda yapmanın imkanı var mı sence?

Bigbang in hemen sonra ki anını gercekleştirip sadece o anda ortaya cıkan ''hıggs bozonunu'' bulup onunla temasa gecen parcacıkların kütle kazandıgını deneylemek mümkünken ,bigbangden milyar yıl sonra meydana çıkan cansız maddelerden canlı oluşumunu deneylemek neden mumkun olmasın...

İlk ilkel yapı ne ki milyar yıllık bir kımyasal reaksıyon netıcesınde olsun :)

Olayı yokuşa süren hareketler bunlar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...