Jump to content

Büyük çelişki:sünnet olmak

Recommended Posts

• İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

23 minutes ago, democrossian said:

Böyle bir durum söz konusu olamaz. Bu son derece saçma. Olamaz, düşünülemez bile.

Democrossian ; ne demeye çalışıyorsun ? Sünnet yararlı bir operasyon mudur ? Ciddi soruyorum, sonuçta ben bu sünnet konusunda pek bilgili değilim. Herkes başka birşey söylüyor. Bilgili olanlar yazsın da biz de değerlendirelim. 2.çocugum yolda, erkek olabilir sonuçta. Büyük ihtimal sünnet ettimeyeceğim. 

Sitelerde Paylaş

Şimdi sünnetsiz bir sürü adam tanıyorum. Hiçbir sorun yok. Ama Müslümanlarla evli yabancı kadınlar benim bildiğim yarı-yarıya, sünnete karşı çıkmıyorlar. O kadar da önemli bir konu olduğunu sanmıyorum. Ama burayı okuduktan sonra, erkek çocuğum olursa bu konuyu bilgili bir doktora sormaya karar verdim.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, impressivo yazdı:

Democrossian ; ne demeye çalışıyorsun ?

Demeye çalıştığım bir şey yok, ne düşündüysem değiştirmeden aynen söyledim. Hepsini boşverelim, önemli değil de ya oğlan büyüyünce olur ya müslüm bir kıza aşık olur. Kota koyacak değilsin ya müslüm kızlar yasak diye. Müslüm olmayan bir kız sünnetli olmayı umursamaz bile. Ama müslüm kız sünnetsiz olmayı büyük bir sorun haline getirir. 

Düşmüşüz bu islam denen illetin içine... Ne olaydı şu illetin adını bile hiç duymamış olaydım...

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, democrossian said:

Demeye çalıştığım bir şey yok, ne düşündüysem değiştirmeden aynen söyledim. Hepsini boşverelim, önemli değil de ya oğlan büyüyünce olur ya müslüm bir kıza aşık olur. Kota koyacak değilsin ya müslüm kızlar yasak diye. Müslüm olmayan bir kız sünnetli olmayı umursamaz bile. Ama müslüm kız sünnetsiz olmayı büyük bir sorun haline getirir. 

Düşmüşüz bu islam denen illetin içine... Ne olaydı şu illetin adını bile hiç duymamış olaydım...

Valla moruk, ben bazen deist bazen panteist kafada biriyim; eşim de ateist'dir, hem de feci derecede. Ara sıra tartışıyoruz :) Küçük kızımı dinden uzak yetiştiriyorum. Onun bilinç altına dinle ilgili hiçbir saçmalığı dayatmamaya çalışıyorum. Özgür bir beyinle, büyümesi için elimden geleni yapıyorum, yapacağım da. Bizim gibi , yok tuvalete sağ ayakla gir,sol ayakla çık ; yok çarpılırsın; yok yemeye başlamadan önce bismilla de, yok şunu yapma günah zart-zurt gibi saçmalıklarla büyümeyecek. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, impressivo yazdı:

Valla moruk, ben bazen deist bazen panteist kafada biriyim; eşim de ateist'dir, hem de feci derecede. Ara sıra tartışıyoruz :) Küçük kızımı dinden uzak yetiştiriyorum. Onun bilinç altına dinle ilgili hiçbir saçmalığı dayatmamaya çalışıyorum. Özgür bir beyinle, büyümesi için elimden geleni yapıyorum, yapacağım da. Bizim gibi , yok tuvalete sağ ayakla gir,sol ayakla çık ; yok çarpılırsın; yok yemeye başlamadan önce bismilla de, yok şunu yapma günah zart-zurt gibi saçmalıklarla büyümeyecek. 

Ergenlikte de size isyan olsun diye başörtülü filan takılır belki :)

Allah bağışlasın.

Sitelerde Paylaş

Biz bu konuyu ne kadar konuşsak da olmuyor. Şimdi: Durumu bir doğru belirleyelim: Bu sünnet doğru, yararlı ya da yanlış, zararlı bir uygulama olsun, farketmez. Bunun hakkında işlemi görecek olan bireyin karar vermesi gerekiyor mu, evet gerekiyor. Rızası olmadan böyle bir işlem nasıl yapılabilir, doktor kararı ile. Ancak ve sadece sağlık açısından şart ise doktor bir çocuğun rızasını aramadan anne babasının onayı ile herhangi bir operasyonu gerçekleştirebilir. Şimdi... Bu duruma göre bu bir insan hakları konusu oluyor. Daha dar çapta çocuk haklarını ilgilendiren bir konu oluyor. O halde bu konuda Batı ülkelerinin öncülük yapması lazım. Bir veya bir kaç Batı ülkesinde sünnetin çocuk haklarına aykırı olduğu kararı yasalaşabilir. Çocuğunu sünnet ettiren veya ettirmeye kalkışan aileye eğer doktor yapılması gerekli raporu vermeden ve hastane şartlarında yapılmadan bu işlemi yaptılarsa yaptırım uygulanmalı. Çocuğun da velayeti aileden alınmalı. Eğer dinci doktorlar bunu suiistimal eder, rüşvetle sünnet gerekli raporu satarak haksız kazanç elde ederlerse heyet raporu gerekir denmeli.

Ama Batı ülkelerinde o kadar İslamcı teröre rağmen islama karşı bir bilinçlenme göremiyoruz. Hâla müslümleri koruma kollama eğilimi gösteriyorlar. Böyle bir karar alma yetisinden çok uzaklar. Ermeni soykırımı kararlarını almayı biliyor ama bir sünnet karşıtı karar alamıyorlar. Açık çocuk hakkı ihlali olduğu halde! Belki bilmiyorum bir ülke var mı böyle bir kararın olduğu veya bir kaç ama, yeterli olmaz. AB bağlamında yaygın bir karar olmalı bu. Belki de umursamıyorlar, kendi çocukları, ne halt ederlerse etsinler diyorlar. Çifte standartları bilinen şey zaten. Müslüm çocuklara yapılanları umursamıyorlar. Ama bir dünya uygarlığı, küresel insanlık anlayışımız var değil mi... Olması lazım!

Avustralya'da yaşayan bir tanıdığımız vardı. O anlatmıştı. Bir kurban bayramı demiyorum, batsın böyle bayram, kurban günü, yani kan ve hayvan katliamı gününde orada yaşayan Türkün biri kurban kesmeye kalkışmış. Koyunu eve soktuğunu görenler olup polise haber vermişler. Herif banyoda koyunu kesmeye hazırlanırken suç üstü yakalanmış. Devlet koyuna el koymuş ve herif mahkemeye çıkmış. Savunması şu olmuş: "Avustralya'da insanların dini vecibelerini yerine getirmelerinin yasak olduğunu bilmiyordum!" Herife bak! Kurnaz geçiniyor bir de kendi geri kafasından yobaz! Tabii yargıç yapıştırmış cevabı: "Bilmiyordun da niye gizlice banyoda cinayet işler gibi kesmeye kalkıştın?" Ardından da cezayı yapıştırmış.

Şimdi böyle olacak yani, bunlara göz açtırmayacaksın! Bunlara elini verirsen kolunu alırlar. Batı parlementolarından islama karşı etkin kararlar almalarını bekliyoruz, nafile... Almıyorlar. Müslümler bunlara ne kadar terör yapsalar yeri! Böyle uyuşuk vurdumduymaz bencil çifte standartlı, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı insanlara layık... Az geliyor demek ki patlayan bombalar, öldürülen insanlar. Nükleer bomba patlatırlarsa metropollerde, batı anca uyanacak islamın tehdit olduğuna!

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Bu ilkel,vahşi,kötücül eylem,kültürel bir değer olmuş,kuşaktan kuşağa aktarılır hale gelmiş.Bizim ülkemizde erkekler,bazı ülkelerde de hem erkekler,hem kadınlar sünnet ediliyor.Kimse de oturup,düşünmüyor.Biz bu uygulamayı neden,hangi mantıkla yapıyoruz diye.Düşünemeyen,sorgulamayan,beynini kutsal bir afyon karşılığı satmış bu kadar malın olduğu yerde,bu saçma gelenekte son bulmaz.

Sitelerde Paylaş

Batı ülkelerinin islama karşı tavır almayışlarının ardında, elbette islamı tekmeleye tekmeleye it gibi kullanmaları var. Başka böyle beleşe yakın maliyetle bu kadar gebermeye can atan lejyoner bulunamaz. Sinek gibi geberiyorlar, hâlâ sinek bala üşüşür gibi nerde katliam, yağma, köle satma, ganimet var üşüşüyorlar. E bu  kadar kullanışlı bir iti başka nerde bulabilirsin? Kudurt kudurt sal gitsin.

Batı bunu yapıyor. Ne zaman it sahibine de saldırıyor, basıyor tekmeyi, tekmeleye tekmeleye iyice kullanıyor. İt artık tekmeden de anlamaz olunca itlaf ediyor, yenisini buluyor.

Bu Müslümlere şurda yağma, katliam, köle satma var de, salyaları akarak koştururlar. Eline bir silah tutuştur, başına yetmiş huri vaat eden bir sakallı soytarı oturt, tamam... Lejyon emre amade...

Batılıların islama karşı etkin önlem almayışları, bu lejyoner sivrisinekler üreten bataklığı kurutmamak için. Sünnetli, yetmiş artı iki de bonus huri için salyaları akan bir sürü kudurmuş...

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...