Jump to content

TÜRK MİLLETİ ZEKİMİDİR?

Recommended Posts

Ben geçmişte bu kadar açık olmadıklarını söylüyorum.

Yahudiler çok uzun zamandan beri dünyanın her yanına dağılıyorlar ve kültürleri değişiyor. Güçlü oldukları zamanlarda cariye köle onlarda da vardı. Bu gen havuzunu zenginleştirdi. Zayıfladıklarında bu kez onlar saldırıya uğradı, bu sefer olumsuz biçimde gen havuzlarına katkı oldu. Yahudilerde kadının soyu önemli olduğu için tecavüze de uğrasa çocuğunu Yahudi yapar. Önemli değil.

Bir insanın yahudi olması için anasının yahudi olmasını yeterli görmeleri ama babasının yahudi olmasını yeterli görmemeleri çok ilginç. Uyanıklar sağlamcı!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yahudiler çok uzun zamandan beri dünyanın her yanına dağılıyorlar ve kültürleri değişiyor. Güçlü oldukları zamanlarda cariye köle onlarda da vardı. Bu gen havuzunu zenginleştirdi. Zayıfladıklarında bu kez onlar saldırıya uğradı, bu sefer olumsuz biçimde gen havuzlarına katkı oldu. Yahudilerde kadının soyu önemli olduğu için tecavüze de uğrasa çocuğunu Yahudi yapar. Önemli değil.

Bir insanın yahudi olması için anasının yahudi olmasını yeterli görmeleri ama babasının yahudi olmasını yeterli görmemeleri çok ilginç. Uyanıklar sağlamcı!

çocuğu anne yetiştirir

küçüklükden beyne işlenenler kolay çıkmaz

Sitelerde Paylaş

Bu dedikleriniz çok uzun zaman önce olmuş olaylar değil midir? Mesela, 2000-3000 yıl kadar önce? Belki zeka seviyesinin etkilemek için son 500 yıl yeterli? Ne de olsa bu en nadir görülen kan grubu günümüzden 700 yıl önce ortaya çıktığı tahmin ediliyor. Yeni bir kan grubunun ortaya çıkması bu kadar yakın bir zamanda olması mümkün oluyorsa, o halde zekayı etkileyen genlerin dağılımını etkileyen faktörler de bu denli kısa bir zamanda olması mühtemel değil mi?

Artı bu Aşkenazi Yahudilerinin çakma yahudi olduklarını söylüyorlar. Asıl kökleri Kafkasya bölgesi. Bu da etnik olarak farklı bir yapıdan gelmiş olmaları, başka Yahudilerle benzemedikleri olgusunu ortaya koyuyorlar. Savşçı bir toplum olduklarını söylüyorlar. Bunun da bir etkisi olabileceğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Atatürk "Türk milleti çalışkandır, zekidir" demiştir malumunuz... Türkiye'de bir sürü kişi de sadece bu cümleye takılıyor, bunun sadece "kuru bir övünme" veya "milleti gaza getirici bir slogan" hatta belki "ırkçı bir söylem" olduğunu düşünüyor...

Halbuki, sözün devamını kimse bilmiyor, okumuyor! Çünkü diye başlayan sözün devamı, aslında vurucu olan kısımdır:

"Çünkü, Türk milletinin, yürümekte olduğu terakki ve medeniyet yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, müsbet ilimdir"

Yani ARTIK millet olarak nakli ilimleri(dini ilimleri) değil, pozitif bilimleri rehber edineceğiz. Hedefi böyle koyunca bu durumda kalkınmamız, zenginleşmemiz zaten kaçınılmaz olacak.. Ondan sonra bütün dünya milletleri bizim zeki ve çalışkan olduğumuzu otomatikman kabul edecek demek istiyor bence.

Mesela, bugün, yıllık 6 trilyon dolarlık(Türkiye'nin 7.5 katı) üretim yapan Japon milletine "çalışkan ve zeki değildir" demek mümkün mü?

Değil!

Çünkü eserleri var orta yerde...

Pozitif bilimlerde derinleşip eserinizi ortaya koyarsanız, zeki ve çalışkan sıfatlarını kendiliğinden kazanmış olursunuz...

Önemli olan, rehberi doğru belirlemektir!

Ayrıca yine Atatürk şu sözünde nakli ilimleri yermiş, eleştirmiş:

"Türk milleti bir çok asırlar ne yaptığını, ne yapacağını bilmeksizin adeta bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kur'an'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndü."

şu sözünde de pozitif(akli) ilimleri övmüştür:

'Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir."

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Bütün insanlar zekidir yeterki baskı ve dayatma altında bırakılmasınlar saçma sapan inanışlar içine girmesinler beyinlerini köretmesinler.

Sonra düzeltmesi zor oluyor benim gibi. Düşün yani ben en çok araştıranlardan yeniliğe açıklardan biriyim.. ukalalığın luzumu yok ok... ben bile zor doğrulduysam... bak yine yapıyorum bunu..gerisini sen hesabet.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyanın en geri zekalı milletidir. Ne ararsan bu ülkede var. Terör, maden kazası, deprem sonucunda çürük evlerden ölenler her türlü pislik var.

En tehlikeli olan hem çıkarcılar hemde geri zekalılar ikisi bir arada.

Bu toplumdan bir b.k olmaz.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu bostandan bir cacık olmayacak bence de... Bostan geldi bostan gidecek. Durum öyle görünüyor. Sadece Atatürk'ün verdiği emeğe üzülüyorum. Yoksa dünyaya, insanlığa dogmatik bir toplum hiç lazım değil. İnsanlık dogmatik toplumlardan kurtularak yoluna daha iyi devam eder. İnsanlığı geri bırakmaya hiç bir toplumun hakkı olamaz.

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Türk ulusunun içinde arabın diniyle kafayı bulan,kutsal afyon bağımlısı,biatçı,sorgulamayan,araştırmayan,usunu kullanmayan,usunu kullanmaktan korkan,çözümleme,çıkarım yapamayan,tutarsızlıkların,çelişkilerin ayrımına varamayan,söyleneni anlamayan,farkındalık yaratamayan,bilinç düzeyi oldukça düşük,öngörüsüz birey sayısı çok.Bunların da bugün ülkeyi getirdiği durum ortada.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...