Jump to content

Kuran neden arapça okunur?Arapça kutsalmı?

Recommended Posts

Küçüklüğümde kuran kursuna gönderdiler beni. :huh:

Kuranı belinden aşşağı tutma çarpılırsın dediler

Kurana abdestsiz dokunma çarpılırsın dediler.

Kuranı yere koyma çarpılırsın dediler.

Kuranı yüksek yere as dediler.

Cami hocası ilk olarak süphanekiyi ezberlettirdi. Ama türkçesini ezberlesem olmazmı dedim hayır dedi.Ama anlamıyorum böle ne okudugumu dedim hoca güldü.

Anneannem türkçe okuma yazma bilmiyo. Arapça harfleri biliyo. Kasetten takıyo kuran hoca okuyo o diliyle takip ediyo. Okuması bitincede allah kabul etsin diyo.

Anneanne ne anladın okuduğundan diyorum. Anlamak önemli değil onu hocalarda anlamıyo aptal çocuk dedi bana.

Dediki kuranın yüzüne bakması bile sevap dedi.Bende tuvaletede as dedim sıçarken bakarsın dedim. Sus çarpılırsın dedi. :unsure:

11 yaşındayken ibrahim adlı arkadaşımla okuldan geliyoduk yerde arapça bi kitap gördü ama kuran değildi hadis kitabıda değildi. Yırtık bi kitaptı yırtılmış atılmış. Öptü onu duvarın üstüne koydu. Ben bi anlam veremedim bu hareketine. :blink:

13 yaşındayken köydeki evde koyun kurban kestik. Kasap çok yaşlı bir adamdı kesmeden allahu ekber dedi kestikten sonra anlamını sordum cunku bende bılmıyodum. Mahmut hoca efendiye sor dedi bende bilmiyom dedi allahu ekber ne demek.

Ama 5 vakit namaz kılan bir adam bu gunde 200 kere allahu ekber diyo. :(

16 yaşındayken sultan dede adlı türbeye götürdü annem beni komşu kadınlarla beraber. Komşu kadınlardan nevin adlı kadın sultan dede oğlum öss gircek ona yardım et dualarımızı kabul et dedi ben bir anlam veremedim bu yaptığına :wacko:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evrensel dil neden İngilizcedir? İngilizce kutsal mı? Neredeyse bütün ülkelerin resmi kıyafetleri neden batı tipidir? Batı kıyafetleri kutsal mıdır?

ingilizce bilim dilidir.....bilimle sen uğraşsaydın da arapça yapsaydın ?

resmi kıyafetler de modaya uygun - ekonomik - ergonomik - modern görünüşlüdür.....sen kafanda sarık - belinde dolak - üstünde tennure - ayağında da çarıkla dolan....SAKAL da uzat.....aşağıdakiler gibi bak.....

carik_pabuc_eski.jpg

ddid1.jpg

Niger-ve-Sar%C4%B1k.jpg

Sar%C4%B1k-ve-Sakal-Hindistan-1985-800x547.jpg

eşini de şöle giydirirsin artık...

afgan-gelin.jpg

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İngilizcenin bilim dili olduğunu zanneden bir bilgisizi muhatap almamakla isabetli bir karar almışım. Birisi şuna bilim dilinin İngilizce değil Latince olduğunu anlatsın.

Resmi kıyafetler de modaya uygun - ekonomik - ergonomik - modern görünüşlü imiş?

Moda mı? Neye göre, kime göre? Benim moda anlayışım farklı belki, neden batının moda anlayışı?

Ekonomik mi? Bir takım elbiseye vereceğim parayla belki 5-10 tane fistan-sarık falan alabilirim.

Ergonomik mi? Takım elbise gibi insanın üstüne yapışan bir şey mi ergonomik yoksa bol fistanlar mı?

Modern görünüş? Benim zevkime uymadıktan, cebime uygun olmadıktan ve beni rahat ettirmedikten sonra ne yapayım ben öyle görünüşü? Hem benim görünüş zevkim de farklı olabilir?

Söyleyin bakalım: Şu halde neden Batı?

Sitelerde Paylaş

İngilizcenin bilim dili olduğunu zanneden bir bilgisizi muhatap almamakla isabetli bir karar almışım. Birisi şuna bilim dilinin İngilizce değil Latince olduğunu anlatsın.

Resmi kıyafetler de modaya uygun - ekonomik - ergonomik - modern görünüşlü imiş?

Moda mı? Neye göre, kime göre? Benim moda anlayışım farklı belki, neden batının moda anlayışı?

Ekonomik mi? Bir takım elbiseye vereceğim parayla belki 5-10 tane fistan-sarık falan alabilirim.

Ergonomik mi? Takım elbise gibi insanın üstüne yapışan bir şey mi ergonomik yoksa bol fistanlar mı?

Modern görünüş? Benim zevkime uymadıktan, cebime uygun olmadıktan ve beni rahat ettirmedikten sonra ne yapayım ben öyle görünüşü? Hem benim görünüş zevkim de farklı olabilir?

Söyleyin bakalım: Şu halde neden Batı?

git latince öğren bakayım ne kadar bilime ulaşabiliyorsun......denemesi bedava...aha orda google....

Sitelerde Paylaş

o 7.yy da kalmış elbiseleri de alıp giyebilirsin....sorun yok yani....

aha böle....eşini de alırsın yanına beraber gezersiniz.

original.jpg

d8cdfdb0c696ec6ce23318e778e0fa77-998466938-1301019685-4d8bfc25-620x348.jpg

Zavallı bey, bu resimleri yanlış başlığa paylaşmışsın :)

Diğer konu başlığında kulağını çınlatıyoruz ;)

Sitelerde Paylaş

resimleri sana atmamıştım neden üstüne alındın ki ?

ama istiosan sen de böle giyinebilirsin tabi...7yy arap bedevisi elbiseleri....

Kankan müslüman olmuş yarım saattir sende tık yok, inanılmaz bir rekora doğru koşuyorsun, şeref vermeyecek misin başlığa?

Sitelerde Paylaş

bakıyorum....bakalım neler çıkıcak daha.... :D

kulağını az biraz çınlattık, şu içindeki nefreti sök at, bırak din düşmanlığı yapmayı, gel sohbete katıl. Böyle uğraşlar sana hiçbir katkı sağlamaz. Sadece yazdıklarınla kalırsın, ne kimse sana madalya takar, nede kimse sana destek çıkar.

Örneğin o resimler, argümanlar ileride suç olsa, bu forum senin arkanda bile durmaz. Yani boş beleş işlerle kendini yormana değer mi?

Sonuç ta ne sen bir müslümanı dinden çıkararak kar sağlayacaksın nede bir müslüman seni dine getirerek eline bir fayda geçecek Bırak dünyayı kendi haline....

Sitelerde Paylaş

kulağını az biraz çınlattık, şu içindeki nefreti sök at, bırak din düşmanlığı yapmayı, gel sohbete katıl. Böyle uğraşlar sana hiçbir katkı sağlamaz. Sadece yazdıklarınla kalırsın, ne kimse sana madalya takar, nede kimse sana destek çıkar.

Örneğin o resimler, argümanlar ileride suç olsa, bu forum senin arkanda bile durmaz. Yani boş beleş işlerle kendini yormana değer mi?

Sonuç ta ne sen bir müslümanı dinden çıkararak kar sağlayacaksın nede bir müslüman seni dine getirerek eline bir fayda geçecek Bırak dünyayı kendi haline....

din düşmanı değilim...din benim düşmanım....

beni öldürmek isteyen din...:D e ben de savunucam tabi kendimi :D

Sitelerde Paylaş

şimdilik yok...tr nin gidişatına bakınca az kaldı....onlarda olur ...

Neye dayanarak can alınacak, Allah yasaklamış kul mu cana kastedecek? Masum bir insanı katleden bütün insanlığı katletmiştir yazdıkça, tehdit altındayım diyorsunuz. Ülke kemalizm diniyle sistemlenmiş, laiklik kanunlarla dayatılmış, neyin kavgasını yapıyorsunuz? Olmayan dini inancın mı?

Sitelerde Paylaş

Neye dayanarak can alınacak, Allah yasaklamış kul mu cana kastedecek? Masum bir insanı katleden bütün insanlığı katletmiştir yazdıkça, tehdit altındayım diyorsunuz. Ülke kemalizm diniyle sistemlenmiş, laiklik kanunlarla dayatılmış, neyin kavgasını yapıyorsunuz? Olmayan dini inancın mı?

mürted öldürülür....

Hmm şimdi aklıma geldide seriattan korkunu anladım guzel kardeşim senin seriata göre hükmün boynunun vurulmasi

Ama o kadarda korkacak bi durum degil , zira Zavallı boyleymis hemen boynunu vuralim demiyolar once hakka davet edip tekrar iman etmeni istiyolar :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...