Jump to content

Kur'an'da Yaratılış Komedisi

Recommended Posts

• İleti 192
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AYRıca kurandan bir mucize daha TUR SURESİNDEKİ CENNET TASVİRİ

şimdiki restoranları anlatıyor. 1400 yıl önce böyle restoran varmıydı sıra sıra dizilmiş koltuklar. düğün yemeklerindeki gibi. inci gibi beyaz giyinmiş garsonlar varmıydı o zaman çok di,kkatli okuyun.

17 - Şüphesiz (günahlardan) korunanlar da cennetlerde, nimetler içindedirler.

18 -Rablerinin kendilerine verdiği ile zevk ü sefâ sürerler. Rableri onları, cehennem azabından korumuştur.

19 - (Onlara): "Yaptıklarınıza karşılık afiyetle yeyin, için" (denilir.)

20 - Sıra sıra dizilmiş koltuklara yaslanırlar. Ayrıca biz onları ceylan gözlü hû»rilerle evlendirdik.

21 - İman edip zürriyetleri de iman ile kendilerine tâbi olanlar (yok mu?); işte biz, onların nesillerini de kendilerine kattık. Kendilerinin amellerinden birşey de eksiltmedik. Herkes kendi kazandığına bağlıdır.

22 - Onlara canlarının istediği meyvalar ve etlerden bol bol verdik.

23 - Orada bir kadeh kapışırlar ki, onda ne bir saçmalama vardır, ne de günaha sokma.

24 - Kendilerine ait bir takım hizmetçiler de onların etrafında dönerler. Bu gençler sanki sedefleri içine gizlenmiş inci gibidirler.

25 - Birbirlerine yönelip soruyorlar.

26 - Ve diyorlar ki: "Gerçekte biz daha önce (dünya hayatında) âilemiz içinde (âkibetimizden) korkardık".

27 - "Allah bize lutfetti de bizi (vücû»dun) içine işleyen (kavurucu) azabdan korudu."

28 - "Gerçekten biz bundan önce O'na yalvarıyorduk. Çünkü iyilik eden, esirgeyen ancak O'dur."

29 -(Ey Muhammed!) sen hatırlat, öğüt ver. Rabbinin nimeti sayesinde sen ne kâhinsin, ne de mecnû»n.

30 - Yoksa onlar (senin için): "Bir şâirdir, zamanın felaketlerine çarpılmasını gözetliyoruz." mu diyorlar?

31 - De ki: Bekleyin, çünkü ben de sizinle beraber bekleyenlerdenim.

32 - Onların akılları mı bunu emreder yoksa onlar azgın bir topluluk mudur?

33 - Yoksa "Onu uydurdu" mu diyorlar? Hayır onlar inanmıyorlar.

34 - Eğer doğru iseler onun benzeri bir söz meydana getirsinler.

35 - Yoksa onlar, hiçbir şey olmadan (yani yaratıcısız) mı yaratıldılar? Yoksa kendileri yaratıcı mıdırlar?

36 - Yoksa gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar düşünüp hakikati anlamazlar.

37 - Yoksa Rabbinin hazineleri onların yanında mıdır? Yahut hâkim (her şeyin yöneticisi) kendileri midir?

38 - Yoksa kendilerine mahsus (üzerine çıkıp sırları) dinleyecekleri bir merdivenleri mi var? Öyleyse dinleyenleri, açık bir delil getirsin.

39 - Demek kızlar O'na, oğullar size öyle mi?

40 - Yoksa sen kendilerinden bir ücret istiyorsun da, bu yüzden onlar ağır bir borç altında mı kalıyorlar?

41 - Yoksa gayb kendilerinin yanında da onlar mı yazıyorlar?

42 - Yoksa bir tuzak mı kurmak istiyorlar? Fakat o küfredenlerin kendileri tuzağa düşeceklerdir.

43 - Yoksa onların Allah'tan başka bir ilâhı mı var? Allah, onların ortak koştukları şeylerden uzaktır.

Çek bir kurufasülye yanında pilav olsun :D

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

başlı başına bir sacmalık bu kitap yahu

Kitabı sana indiren O'dur. O'nun bazı ayetleri muhkem yani manası apaçık ayetlerdir ki, bunlar kitabın esası ve anasıdır. Diğerleri benzeşen yani müteşabihtirler. Kalpleri gerçeklerden sapmaya meyilli olanlar, sırf kafaları karıştıracak şeyler bulmak için ve ona keyfî anlamlar yüklemek amacıyla kitabın müteşabih denilen kısmına uyarlar. Oysa Allah'tan başka kimse onun kesin yorumunu bilemez. Bu yüzden, bilgide derinleşenler şöyle derler: “Biz ona inanırız, onun tamamı Rabbimizdendir. Derin kavrayış sahipleri dışında kimse bundan ders almasa da.” ÂLİ İMRÂN-7

Sitelerde Paylaş

Kitabı sana indiren O'dur. O'nun bazı ayetleri muhkem yani manası apaçık ayetlerdir ki, bunlar kitabın esası ve anasıdır. Diğerleri benzeşen yani müteşabihtirler. Kalpleri gerçeklerden sapmaya meyilli olanlar, sırf kafaları karıştıracak şeyler bulmak için ve ona keyfî anlamlar yüklemek amacıyla kitabın müteşabih denilen kısmına uyarlar. Oysa Allah'tan başka kimse onun kesin yorumunu bilemez. Bu yüzden, bilgide derinleşenler şöyle derler: “Biz ona inanırız, onun tamamı Rabbimizdendir. Derin kavrayış sahipleri dışında kimse bundan ders almasa da.” ÂLİ İMRÂN-7

Dansöz gibi kıvırmya başlıyor kimse inanmıyınca çocuk kandırıyor sanki. :D Allahtan başaka kimse onun kesin yorumunu yapamıycaksa ne diye gönderdi kuranı kendi çalıp kendi oynasın. anlayan birini bulsun ona göndersin bizde oda rahatalsın.

Sitelerde Paylaş

Dansöz gibi kıvırmya başlıyor kimse inanmıyınca çocuk kandırıyor sanki. :D Allahtan başaka kimse onun kesin yorumunu yapamıycaksa ne diye gönderdi kuranı kendi çalıp kendi oynasın. anlayan birini bulsun ona göndersin bizde oda rahatalsın.

İşte şu an senin yaptığın gibi oluyor. Allah'ın sözlerini hiç bir meal tam olarak açıklayamaz. Kimse Allah'ın sanatı gibi cümleler kuramaz. Kuran bir bütün olarak daha doğru anlaşılır. Cigi kullanıcı adlı kullanıcıyı nasıl engelleyebilirim?

tarihinde hawloo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte şu an senin yaptığın gibi oluyor. Allah'ın sözlerini hiç bir meal tam olarak açıklayamaz. Kimse Allah'ın sanatı gibi cümleler kuramaz. Kuran bir bütün olarak daha doğru anlaşılır. Cigi kullanıcı adlı kullanıcıyı nasıl engelleyebilirim?

Demek ki, Allah, sübyancı, kâtil ve ensestçi bir varlıkmış!

Sitelerde Paylaş

Demek ki, Allah, sübyancı, kâtil ve ensestçi bir varlıkmış!

Şeytan Allah'ı gördü de iman etmeni. Sizin gibilerin olması da çok normal.Bu iftiraların ne Allah'ın ne bir müminin gücüne gider. O intikamı için bekleyendir. Ve seni gelir tövbe eder diye şuanda canını almıyor. Bu fırsatı elinden kaçırmaman için sana bir fırsat veriyor.Ama unutma ki can ayaklarından yukarıya doğru çıkmaya başladığında tövbe kabul olmayacak. Bilmediğiniz konular hakkında başkalarının doldurmaları ile beyninizi yiyorlar haberiniz yok.Kuran'ı okuyan bir kişi apaçık inkârcıların sonundan bahseder. Sizin için burada tartışıyorum.Biliyorum kuranda okuduğum gibi onlarla tartışsam da tartış masamda fark eden bir şey olmayacağını söylüyor. Ama sizin pişman olmanızı istemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Şeytan Allah'ı gördü de iman etmeni. Sizin gibilerin olması da çok normal.Bu iftiraların ne Allah'ın ne bir müminin gücüne gider. O intikamı için bekleyendir. Ve seni gelir tövbe eder diye şuanda canını almıyor. Bu fırsatı elinden kaçırmaman için sana bir fırsat veriyor.Ama unutma ki can ayaklarından yukarıya doğru çıkmaya başladığında tövbe kabul olmayacak. Bilmediğiniz konular hakkında başkalarının doldurmaları ile beyninizi yiyorlar haberiniz yok.Kuran'ı okuyan bir kişi apaçık inkârcıların sonundan bahseder. Sizin için burada tartışıyorum.Biliyorum kuranda okuduğum gibi onlarla tartışsam da tartış masamda fark eden bir şey olmayacağını söylüyor. Ama sizin pişman olmanızı istemiyorum.

Allahınızın geleceği bilmediğini, zamandan münezzeh olmadığını, bizler gibi ne olacağını bilmeden beklediğini, düpedüz aciz olduğunu, kendi yarattığı zamanın kölesi olduğunu söylüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Allahınızın geleceği bilmediğini, zamandan münezzeh olmadığını, bizler gibi ne olacağını bilmeden beklediğini, düpedüz aciz olduğunu, kendi yarattığı zamanın kölesi olduğunu söylüyorsunuz.

Her şeyiniz düz mantık. Siz nasıl sorgulayıp düşünüyorsunuz böyle?

Sitelerde Paylaş

Her şeyiniz düz mantık. Siz nasıl sorgulayıp düşünüyorsunuz böyle?

Caner taslamanın zırvalarını dikkatli dinlerseniz, gevelediği şey şudur:

zaman görelidir. Evren içindeki farklı noktalarda ve farklı hızlara sahip olan varlıklara göre zaman farklı hızda ilerler.

Sahtekar taslaman bunu kullanarak diyor ki: evreni ve dolayısı ile zamanı yaratan allah için zaman farklı işler. Taslaman sahtekarı, hem allahın zamanın yaratıcısı olarak onun dışında durduğunu söylüyor ve önceden bilmeyi bu şekilde açıklıyor, hem de bunu desteklemek için göreliliği anlatıyor, ki görelilik evrene tabi olan maddeler için geçerlidir, sizin uydurma allahınız gibi hayali kavramlar bundan etkilenmez. Bu soytarı zamanın dışındaki birşey ile zamanın içindeki bir şeyin ilişkisini görelilik ile anlatmaya çalışıyor.

Ama sahtekar taslamanın zırvaları sizin seni gelir tövbe eder diye şuanda canını almıyor. uydurmanızı desteklemiyor.

Çünkü masalınıza göre zamanın yaratıcısı allahınız, evren sürecinin her en küçük anını zaten bilmektedir. gelir de belki de tövbe eder de diye bir ihtimal olamaz. Zamanın dışından kalan birisi için, söz konusu kişinin doğum anı ile ölüm anı aynı görüntü içindedir.gelip de tövbe etmediğini zaten daha evreni ve zamanı yarattığında bilmektedir. Çürnkü evrenin var oluşundan yok oluşuna kadar bütün anlar zaten yaratacısının önünde ve bilgisindedir. Bu bilgiden kaçabilen, belki öyle olur da, belki böyle olur da diye ihtimallere bakan bir durum yoktur.

Sahtekar taslaman dübürden uydurup uydurup sallamaktadır.

Başından sonuna her karesini bildiğiniz filmde süpriz son olma ihtimalinden bahsetmektesiniz. Olmaz öyle şey. İzleyelim görelim diyorsanız, siz de o filmin sürecine tabisiniz ve filmin sürecinden bağımsız olmaktan, filmin içeriğini bilmekten acizsiniz demektir. Filmin her sahnesini biliyorsanız, sürpriz bekleyemezsiniz. Sürpriz bekliyorsanız, filmi bilmiyorsunuz ve acizsinizdir.

Sitelerde Paylaş

Caner taslamanın zırvalarını dikkatli dinlerseniz, gevelediği şey şudur:

zaman görelidir. Evren içindeki farklı noktalarda ve farklı hızlara sahip olan varlıklara göre zaman farklı hızda ilerler.

Sahtekar taslaman bunu kullanarak diyor ki: evreni ve dolayısı ile zamanı yaratan allah için zaman farklı işler. Taslaman sahtekarı, hem allahın zamanın yaratıcısı olarak onun dışında durduğunu söylüyor ve önceden bilmeyi bu şekilde açıklıyor, hem de bunu desteklemek için göreliliği anlatıyor, ki görelilik evrene tabi olan maddeler için geçerlidir, sizin uydurma allahınız gibi hayali kavramlar bundan etkilenmez. Bu soytarı zamanın dışındaki birşey ile zamanın içindeki bir şeyin ilişkisini görelilik ile anlatmaya çalışıyor.

Ama sahtekar taslamanın zırvaları sizin seni gelir tövbe eder diye şuanda canını almıyor. uydurmanızı desteklemiyor.

Çünkü masalınıza göre zamanın yaratıcısı allahınız, evren sürecinin her en küçük anını zaten bilmektedir. gelir de belki de tövbe eder de diye bir ihtimal olamaz. Zamanın dışından kalan birisi için, söz konusu kişinin doğum anı ile ölüm anı aynı görüntü içindedir.gelip de tövbe etmediğini zaten daha evreni ve zamanı yarattığında bilmektedir. Çürnkü evrenin var oluşundan yok oluşuna kadar bütün anlar zaten yaratacısının önünde ve bilgisindedir. Bu bilgiden kaçabilen, belki öyle olur da, belki böyle olur da diye ihtimallere bakan bir durum yoktur.

Sahtekar taslaman dübürden uydurup uydurup sallamaktadır.

Başından sonuna her karesini bildiğiniz filmde süpriz son olma ihtimalinden bahsetmektesiniz. Olmaz öyle şey. İzleyelim görelim diyorsanız, siz de o filmin sürecine tabisiniz ve filmin sürecinden bağımsız olmaktan, filmin içeriğini bilmekten acizsiniz demektir. Filmin her sahnesini biliyorsanız, sürpriz bekleyemezsiniz. Sürpriz bekliyorsanız, filmi bilmiyorsunuz ve acizsinizdir.

Sen şimdi şunu savunuyorsun o zaman. Bu yazıyı yazacağını önceden Allah biliyordu. Allah bildiği için ben yazdım diyorsun öyle mi?

Hayır efendim sen bu yazıyı kendi düşüncenle kendi isteğinle yazdın. Çünkü uydurma dediğin dinimizde doğru olan budur.

Allah biliyordu ne olacağını ama sen kendi isteğinle yazdın.

Ve şuan ölebilirsin. Tövbe etme vaktin var.

Senin ileride tövbe edip etmeyeceğin belli Allah biliyor ama benim seninle tartışmam seni inkardan geri çevirme isteğimle uğraştırıyor.

Bunu kendi isteğimle yapıyorum öyle değil mi?

Ayrıca Caner Taslaman gayet iyi anlatıyor. Allah tanık olunan zamanı biliyor ve her yerde tanık olunan zaman bir değildir.

Sitelerde Paylaş

Sen şimdi şunu savunuyorsun o zaman. Bu yazıyı yazacağını önceden Allah biliyordu. Allah bildiği için ben yazdım diyorsun öyle mi?

Hayır efendim sen bu yazıyı kendi düşüncenle kendi isteğinle yazdın. Çünkü uydurma dediğin dinimizde doğru olan budur.

Allah biliyordu ne olacağını ama sen kendi isteğinle yazdın.

Ve şuan ölebilirsin. Tövbe etme vaktin var.

Senin ileride tövbe edip etmeyeceğin belli Allah biliyor ama benim seninle tartışmam seni inkardan geri çevirme isteğimle uğraştırıyor.

Bunu kendi isteğimle yapıyorum öyle değil mi?

Ayrıca Caner Taslaman gayet iyi anlatıyor. Allah tanık olunan zamanı biliyor ve her yerde tanık olunan zaman bir değildir.

Allahınız tüm bunları biliyorsa, benim neden tövbe etmemi bekliyor? nasılsa etmeyeceğimi de biliyor.

seni gelir tövbe eder diye şuanda canını almıyor.

bunu yukarda anlattığınıza dayanarak açıklayın.

Sitelerde Paylaş

Allahınız tüm bunları biliyorsa, benim neden tövbe etmemi bekliyor? nasılsa etmeyeceğimi de biliyor.

bunu yukarda anlattığınıza dayanarak açıklayın.

Allah tövbe edip etmeyeceğini biliyor ama sana tövbe edip etmeyecek kadar yeterli bir yaşam süresi veriyor.

Rabbim ne yapacağımı bilir. Geçmişe o ana ve geleceğe olan ve bilendir.

Allah her sevdiği kulu için bir yaşam süresi vermiştir. O kadar merhametlidir ki ona karşı inkar içinde olanların tövbe etmesini bekler. O çok merhametlidir.

Bu konuyu aslında böyle gözlerini kapatıp uzun bir süre düşünsen anlayacaksın.

Her şeyi bilir ama ortalama 60 yıllık yaşama sürecin hep kendi elindedir.

Bir düşünceyi anlatmak ne kadar zor bir bilsen. :D

Sitelerde Paylaş

Allah tövbe edip etmeyeceğini biliyor ama sana tövbe edip etmeyecek kadar yeterli bir yaşam süresi veriyor.

Yazdıklarınızın buradan sonrası, kendi içinde bile bir uyumu bulunmayan laf salatasıdır.

Çünkü iddianız şuydu:

ve diyorsunuz ki :

tövbe etmeyeceğinizi zaten biliyor ama size süre veriyor.

Allahınız benim tövbe etmeyeceğimi biliyorsa, bunu bildiği halde neden tövbe eder diye bekliyor?

Allahınız tövbe etmeyeceğimi biliyorsa, bana neden tövbe etmeye yeten bir yaşam süresi veriyor?

Allahınız tövbe etmeyeceğini bildiği başka insanlara yeterince yaşam süresi vermeyip onları helak ettiğini söylüyor. Şimdi ise allahınız adına siz, yok onun sözüne bakmayın, herkese yaşam süresi verir diyorsunuz.

Allahınız insanların yaşam süresi ile oynayabiliyorsa, bu durumda zaten herkesin kaderi baştan bellidir. Çünkü kimse allahınızın verdiği yaşam süresinden az ya da çok yaşayamaz.

İnsanların yaşam süresi belli ise, demek ki o insanların eylemleri bir başkası tarafından baştan belirlenmiştir. Çünkü örneğin, bir düşman size saldırdığında, siz onu öldüremiyorsanız, bu onun yaşam süresinin henüz bitmemesinden kaynaklanıyordur. Yok eğer siz onu öldürebiliyorsanız, bu yine onun yaşam süresinin bitmesinden kaynaklanıyordur. Yaşam süresinin bitmesinin savaşa, araba kazasına, cinayete, elektrik çarpmasına vb denk gelmesi pek ilginç bir durumdur. Bu ilginçlikleri toplayıp, müslülerin hep yaptığı gibi 0.000000000000000000000000000000....1 olasılık bulmak yerine, basbayağı, allahınız insanlara bir yaşam süresi veriyorsa, demek ki onların nasıl öleceğini de baştan belirliyordur diyebiliriz.

Peki birinin yaşam süresi bittiyse ve fakat ortada onu öldürebilecek olan bir şey yoksa, bu insan nasıl ölüyordur? Eğer hastalık veya yaşlılık ile ölüyorsa, bu ölüm nedeninin ta baştan beri yürütülen adım adım operasyonlar ile gerçekleşmesi gerekir ki adam ölebilsin. Yani Allahınız başına hiç kötü bir şey gelmeyen bir adamı öldürebilmek için ta baştan beri hastalık veya yaşlılık ile onu ölüme yaklaştırmak için adımlar atmış olmalı. Yani allahınızın, sırf yaşam süresini belirlediğini söyleyerek bile insanın kaderini çizdiğini ve kendisinin de bu kader içinde zamana bağımlı bir rol aldığını anlatmaktasınız.

Bu durumda allahınız yarattıklarının kaderini ta baştan belirliyordur. Bu yarattıklarına verdiği kadere göre de onların kendisine inanıp inanmamalarına da kendisi karar veriyordur. Hem zaten zamanın dışında olduğu için, insanın hayatı boyunca inanıp inanmadığını da zaten en baştan bilmesine rağmen, gene de ona bir zaman veriyordur ki, belki inanır?!

Bakın bunları kavrayabilecek durumda değilsiniz ama: söyledikleriniz kendi kendileri ile çelişen bir sürü saçmalıktan ibaret. Siz bunları sahtekarlardan, dolandırıcılardan duyduğunuzda mana dolu laflar sanıyorsunuz, canla başla ezberliyor ve sanki anlıyormuş gibi üstüne bir de başkalarına satmaya çalışıyorsunuz.

Rabbim ne yapacağımı bilir. Geçmişe o ana ve geleceğe olan ve bilendir.

Allah her sevdiği kulu için bir yaşam süresi vermiştir. O kadar merhametlidir ki ona karşı inkar içinde olanların tövbe etmesini bekler. O çok merhametlidir.

Bu konuyu aslında böyle gözlerini kapatıp uzun bir süre düşünsen anlayacaksın.

Her şeyi bilir ama ortalama 60 yıllık yaşama sürecin hep kendi elindedir.

Bir düşünceyi anlatmak ne kadar zor bir bilsen. :D

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer bir gün tövbe edersen o zaman anlarsın dediğimi.

De ki: “Göklerde ve yerde Allah'tan başka kimse, görünmeyeni, Allah'ın gizli ilmini bilmez. Ve onlar ne vakit diriltileceklerini de bilmezler. NEML-65

Sitelerde Paylaş

Kuran'a ve Hadislere göre olacak olanların, olmuş olanların da hepsini Allah bilir. İnsanları yaratmadan önce onların cehennemlik olduğunu bilir. İnsanları cehenneme gideceğini bile bile yaratır. Tövbe kapısı vardır elbette ama tövbe edemezsiniz zira Allah dilediğine hidayet verir. İnsanları küfre saptıran da Allah'tır.

Allah'ın izni olmadan kimse iman da edemez. Allah dileyeni değil, kendi istediğini hidayete erdirir.

Zira, "Andolsun ki, cehennemi insanlar ve cinler ile dolduracağım," demiştir. Bu yemini yerine getirmesi gerekir.

Bunlar ayetlerde açık açık yazılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Cigi kullanıcı adlı kullanıcıyı nasıl engelleyebilirim?

Cok kolay, allahin kuyrugundan tutup var gücünle cekistirip onu uyandiracaksin su anda dördüncü cocuguna hamile oldugundan uyandirabilmen belki mümkün olmayabilir ama denemekte fayda var.

Uyandirdiktan sonra yalvar yakar beni engellemesini iste. Fakat hortumunda ki demir halkaya bagli olan zincirini ben elimde tutuyorum bunu unutma. Kuyrugunu cekince uyandiramazsan bana haber ver ben sana yardimci olurum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...