Jump to content

yahudi hristiyanlar cennete girecekmi?

Recommended Posts

Birçok hadisi şerifte la ilaha illahlah diyenin cennete gireceğini yazıyo...... Yahudi ve hristiyanlar la ilahe ilalhlah diyo ama muhammeden resullulah demiyo............Bu durumda onlarda cennete girecekmi?

Müslümanlar sadece kendilernin cennete girip sadece kendilerinin hurilerle sevişceklerini söylüyo...... :)

Kuranda bir ayete göre yahudi ve hristiyanlardan kim ahiret gününe inanırsa karşılığı verilecek diyo......

Başka bi ayette hak din islamdır diyo.....

Başka bi ayette islamdan başka din arayan hüsrana ugrayanlardan olcak dıyo..........

Kuran neden bu kadar çelişkili bir kitap?????

Sitelerde Paylaş

Bir: Kuran âyetleri varken, safsata olduğu kesin olan hâdislere inanma. "Lâ ilâhe illâ'llah" demeyle cennete gidilmez. Çok daha fazlası gerekir. Çünkü İslâm'da ibâdetlerin adı ve şekli belli. Cennete gidebilmek için, en azından tüm ibâdetleri uygulamak gerek.

İki: Hristiyanlar ve Yahûdîler, hiç bir şekilde "La ilâhe illâ'llah" diyemez! Hristiyan, tanrısına sâdece "Tanrı" der; Yahudî de "Adı Telâffuz Edilemez" der. Yahûdî olmayan insanlar, Yahûdîler'in tanrısına "Yahve" der. Yani Yahûdîler ve Hristiyanlar, Allah'ı takmazlar!

Sitelerde Paylaş

Bir: Kuran âyetleri varken, safsata olduğu kesin olan hâdislere inanma. "Lâ ilâhe illâ'llah" demeyle cennete gidilmez. Çok daha fazlası gerekir. Çünkü İslâm'da ibâdetlerin adı ve şekli belli. Cennete gidebilmek için, en azından tüm ibâdetleri uygulamak gerek.

İki: Hristiyanlar ve Yahûdîler, hiç bir şekilde "La ilâhe illâ'llah" diyemez! Hristiyan, tanrısına sâdece "Tanrı" der; Yahudî de "Adı Telâffuz Edilemez" der. Yahûdî olmayan insanlar, Yahûdîler'in tanrısına "Yahve" der. Yani Yahûdîler ve Hristiyanlar, Allah'ı takmazlar!

onlarında tek bir tanrıya inanıyor olmaları cennete girmelerine vesile olmazmı?

hani müslümanlarda bi inanış var günahların cezasını çektikten sonra cennete diye.................

Sitelerde Paylaş

Yahûdîler, Hristiyanlık'ı ve İslâm'ı reddeder!

Hristiyanlar, ve İslâm'ı reddeder!

Müslümanlar, diğer iki dînın kitablarının değiştirildiğini öne sürerler!

Her dînin başka cenneti ve cehennemi var.

Hristiyanlar'ın tanrısı, bir yandan cehennemin kapısına mühür vurduğunu savlanırken, diğer yandan da kendisine inanmayanları nasıl cezâlandıracaını bangır-bangır haykırıyor!

Sitelerde Paylaş

Texas şerifi mi? Ne şerifi yahu? Bir çok "hadesi kerihte" de bir çok şey yazıyor. Hadisi anladık da şerifi ne yahu? :lol:

vallaha kanka şerif lafı ağzıma müslümanken alıştırdıydım ağzımdan öle çıkıvermiş eski alışkanlıklarımı bırakamıyom :D

Sitelerde Paylaş

Birçok hadisi şerifte la ilaha illahlah diyenin cennete gireceğini yazıyo...... Yahudi ve hristiyanlar la ilahe ilalhlah diyo ama muhammeden resullulah demiyo............Bu durumda onlarda cennete girecekmi?

Müslümanlar sadece kendilernin cennete girip sadece kendilerinin hurilerle sevişceklerini söylüyo...... :)

Kuranda bir ayete göre yahudi ve hristiyanlardan kim ahiret gününe inanırsa karşılığı verilecek diyo......

Başka bi ayette hak din islamdır diyo.....

Başka bi ayette islamdan başka din arayan hüsrana ugrayanlardan olcak dıyo..........

Kuran neden bu kadar çelişkili bir kitap?????

Bana göre sakıncası yok, çok istiyorlarsa girsinler.

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

herşeyi bitirdinizde cennet-ceheneneme kim gidecek onu konuşuyorsunuz.

Herşey Allah'ındır istediği gibi tasarruf eder,mal mülk onun. dünya-cennet-cehennem sahibi sizmisiniz sizemi ait.

Dünya bir tören alanı gibi düşünün, izleyiciler oturmuş görsel ziyafeti izliyor gibi düşünün. tören süresi bitince Allah'ı anlayabilimişsen olay bitmiştir minnet duyarsın şükredersin çekip gidersin. Allah'ın gösteriden tatmin olmayan izleyiciye falan ihtiyacı yok. senin için tören izleme süresi bitince töreni terkediyorsun yeni izleyiciler geliyor.

senden üstün olan yaratıcıyı kabul edeceksin, ister güzellikle ister zorla. bir damla et parçasından gelmişsin hava basıyorsun. havanız batsın emi.

Sitelerde Paylaş

herşeyi bitirdinizde cennet-ceheneneme kim gidecek onu konuşuyorsunuz.

Herşey Allah'ındır istediği gibi tasarruf eder,mal mülk onun. dünya-cennet-cehennem sahibi sizmisiniz sizemi ait.

Dünya bir tören alanı gibi düşünün, izleyiciler oturmuş görsel ziyafeti izliyor gibi düşünün. tören süresi bitince Allah'ı anlayabilimişsen olay bitmiştir minnet duyarsın şükredersin çekip gidersin. Allah'ın gösteriden tatmin olmayan izleyiciye falan ihtiyacı yok. senin için tören izleme süresi bitince töreni terkediyorsun yeni izleyiciler geliyor.

senden üstün olan yaratıcıyı kabul edeceksin, ister güzellikle ister zorla. bir damla et parçasından gelmişsin hava basıyorsun. havanız batsın emi.

Onu böyle düşün, şunu şöyle düşün! Oldu, var mı başka istek.

Allah'ın neye ihtiyacı oldup olmadığını sen nereden biliyorsun. Herşey Allah'ın, dilediğince tasarruf eder, demişsin. Hem ne isterse yapar (Kadir-i Mutlak) diyeceksin hem de ne ister ne istemez, biliyorum diye ahkam keseceksin. Üstüne öyle düşün böyle otur diyeceksin.

Zillullah mısınız la hepiniz! Zorla morla diyor bir de!

Sitelerde Paylaş

Onu böyle düşün, şunu şöyle düşün! Oldu, var mı başka istek.

Allah'ın neye ihtiyacı oldup olmadığını sen nereden biliyorsun. Herşey Allah'ın, dilediğince tasarruf eder, demişsin. Hem ne isterse yapar (Kadir-i Mutlak) diyeceksin hem de ne ister ne istemez, biliyorum diye ahkam keseceksin. Üstüne öyle düşün böyle otur diyeceksin.

Zillullah mısınız la hepiniz! Zorla morla diyor bir de!

Allah ne diyor,

ben ne istiyorsam sende onu isteyebilirsin her şey benim sen bir halt değilsin

gücün varsa dün yaşadığın yanlışı değiştir

gücün varsa yarın yaşayacağının doğruluğunu ispatla

gücün varsa dünyaya kazık çak

anca vıdı vıdı

o halde Allah'a karşı savaş açmanın sebebi var mı?

dediklerinin tersini yaparım diyorsun

yaparsan yap diyor zaten

cehennemin dibinde yerin hazır

Sitelerde Paylaş

yahudilerde hırstiyanlarda cennete gider tabi kuran tervatı incili inkar etmiyorki. siz müslümanlara bakmayın biraz benciler ve aç gözllüler istiyoırlarki huriler hepsi onların olsun hata nebi süresindeki tomurcuk memelilerde sadece müslümanın olsun yo öyle şey hırstıyanlar yahudilerde bunlara ortaklar :lol: sadece bize yok çünkü EL-İLAH putuna inanmıyorum yini iysiniz dinciler kaptınız yeni yetişmiş tomurcuk memelere kavuşacaksınız oh oh ne güzel dimi :D

Sitelerde Paylaş

Temel birgün Vatikanda gezerken kilisenin önündeki kuyruğu görür ve merak eder .. uşağum ha bu kuyruk neyin nesudur der. Adam cevap verir cennetten yer satın alıcaz der . Tabi bu ara Temel'in aklına çakallık gelir o da kuyrukta kendine yer edinir ve temele sıra gelir . Papa sorar ne kadarlık yer satın almak istiosun der . Temelde derk...i dünya hayatında insanlardan bıktım bana kimsenin olmadıgı yerden cehennemden yer satarmısın der hatta cehennemi bana kaça kapatrsın der Papada uyanık ya 10.000 dolara olur der Temelde kabul eder . Cehennemin tapusunu alan Temel kuyruktakilere döner olm Cehhenimin tapusu elimdedir haçan siz buraya niye duraysunuz hala der cehennem kapandıgına göre tek gidilecek yer cennet.. o yüzden yer satın almaya gerek kalmadıgı kanısına varan katolikler birer birer dagılırlar ve ardından Papazın işleri iyice kötüleşir ve anlar bu işte temelin parmagı oldugunu ..Arar sorar ve temeli bulur . Derr ki sen cehhenemi kapattıgından beri kimse ugramaz oldu der ( tükkan batii der ) Şu cehhenemin tapusunu bana geri ver der olmaz der temel . Papaz ısrar eder Ve temel 100.000 dolara razı olur

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...