Jump to content

tanrı kötülüğü emrederse....

Recommended Posts

• İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

'Bunu tanrı emrediyor' diyenlere inanmamak lazım demişler. Onun yerine tanrıya hiç inanma ; sorunu toptan çözmüş oluyorsun işte.  

Hadi diyelim ki Tanrı var. Evet sorguluyoruz ve yargılıyoruz Tanrıyı. Sonuç : Tanrı sonsuza kadar hapis cezasını yedi.Kötülüklere, tecavuzlere sessiz kaldığı ve gönderdiği kutsal saçmalık kitaplarında, ırkçılık kadın düşmanlığı katliam cinayet azmettirici gibi suçlar işlediği için sonsuz hapsi yedi. Ayrıca, İdam cezası bu tanrı zımbırtısına işlemiyor çünkü ölmüyor nedense.

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, Tatarka said:

'Bunu tanrı emrediyor' diyenlere inanmamak lazım demişler. Onun yerine tanrıya hiç inanma ; sorunu toptan çözmüş oluyorsun işte.  

Hadi diyelim ki Tanrı var. Evet sorguluyoruz ve yargılıyoruz Tanrıyı. Sonuç : Tanrı sonsuza kadar hapis cezasını yedi.Kötülüklere, tecavuzlere sessiz kaldığı ve gönderdiği kutsal saçmalık kitaplarında, ırkçılık kadın düşmanlığı katliam cinayet azmettirici gibi suçlar işlediği için sonsuz hapsi yedi. Ayrıca, İdam cezası bu tanrı zımbırtısına işlemiyor çünkü ölmüyor nedense.

Sayın Tatarka, yazdıklarınız da kendince haklı olabilirsiniz sorun yok. Allah var ve yok size kalmış bir şeydir Allahı benim gibi siz de sorgulamışsınız.

Yukarıda saydıgınız ırkçılık kadın düşmanlığı gibi kavramlar sizin yanlış düşüncelerinizdir. Kuranı kerim kadınlara en çok değer veren hatta erkekten daha çok değer veren bir kitaptır. Size Medine sözleşmesini hatırlatırım onu okuyun Kuran katliamımı emrediyor anlarsınız.

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Kuranınizinde said:

Yukarıda saydıgınız ırkçılık kadın düşmanlığı gibi kavramlar sizin yanlış düşüncelerinizdir. Kuranı kerim kadınlara en çok değer veren hatta erkekten daha çok değer veren bir kitaptır. Size Medine sözleşmesini hatırlatırım onu okuyun Kuran katliamımı emrediyor anlarsınız.

İroni yapıyorsun herhalde. Kuran kadını yok sayan, kadını aşağılayan ilkel, cahillik ürünü rezil bir metindir.

Sitelerde Paylaş

Medine sözleşmesi denen şey Kuran'dan değil ki. Kuran'a bakmak lazım. Onda ise kadının adı bile yok. Adem bahsi çok, ama eşinin adının Havva ya da başka bir şey olduğunun yazdığını gösterene büyük ödül!

Arayın da bulun bakalım. Kadına daha çok değer verirmiş! :lol: Yalanın da artık sunturlusu!!!

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, sağduyu said:

İroni yapıyorsun herhalde. Kuran kadını yok sayan, kadını aşağılayan ilkel, cahillik ürünü rezil bir metindir.

Bu sizin kendi düşüncenizdir. Kuranı kerim de kadını aşağılayan bir ayet göstermeni istiyorum. Siz ateistler olarak kuranda yanlış bulmaya şartlanıyosunuz. Ben müslümanım ve kadınlara değer veriyorum hatta erkeklerden üstün görüyorum. Siz diğer müslüman geçinenlere bakıp islama mâl ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
34 minutes ago, Kuranınizinde said:

Bu sizin kendi düşüncenizdir. Kuranı kerim de kadını aşağılayan bir ayet göstermeni istiyorum. Siz ateistler olarak kuranda yanlış bulmaya şartlanıyosunuz. Ben müslümanım ve kadınlara değer veriyorum hatta erkeklerden üstün görüyorum. Siz diğer müslüman geçinenlere bakıp islama mâl ediyorsunuz.

Sadece benim düşüncem değil, bu apaçık bir gerçek, bu apaçık gerçeği de gözleri huri hayaliyle kör olmuş dinciler göremez sadece. 

Sen kadına değer veriyorsan bu müslüman olduğun için değil, din dışı anlayış seni öyle eğittiği için, din dışı anlayış senin islam'dan dolayı edineceğin bazı olumsuzlukları törpülüyor ama bir yere kadar.

Kuran'dan kadını aşağılayan ayet istiyorsan, al, buyur, bak, arap putu cehaletin el kitabında ne diyor:

Nisa/34. Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. İtaatsizliklerinden (baş kaldırmalarından) korktuğunuz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın ve dövün. Eğer itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah, çok yücedir, çok büyüktür.

Ayette açık açık erkekler kadından üstündür, kadınlar bu yüzden erkeğe itaat etmelidir, etmezlerse dayak da dahil her yöntem denenir ta ki itaat edene kadar deniyor.

Görebilene Kuran'da kadını aşağılayan sürüyle ayet var ama sadece görebilene.

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, sağduyu said:

Sadece benim düşüncem değil, bu apaçık bir gerçek, bu apaçık gerçeği de gözleri huri hayaliyle kör olmuş dinciler göremez sadece. 

Sen kadına değer veriyorsan bu müslüman olduğun için değil, din dışı anlayış seni öyle eğittiği için, din dışı anlayış senin islam'dan dolayı edineceğin bazı olumsuzlukları törpülüyor ama bir yere kadar.

Kuran'dan kadını aşağılayan ayet istiyorsan, al, buyur, bak, arap putu cehaletin el kitabında ne diyor:

Nisa/34. Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. İtaatsizliklerinden (baş kaldırmalarından) korktuğunuz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın ve dövün. Eğer itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah, çok yücedir, çok büyüktür.

Ayette açık açık erkekler kadından üstündür, kadınlar bu yüzden erkeğe itaat etmelidir, etmezlerse dayak da dahil her yöntem denenir ta ki itaat edene kadar deniyor.

Görebilene Kuran'da kadını aşağılayan sürüyle ayet var ama sadece görebilene.

İşte ayeti kimin çevirdiği önemli. Ayetin gerçek anlamı o değil.

Nisa 34; Erkekler, kadınları gözetirler. Çünkü allah herkese farklı özellikler vermiştir. İyi kadınlar güzel ahlaklıdırlar. İffetlerin endişe ettiğiniz kadınlara önce öğüt verin sonra yataklarında yanlız bırakın ve bir süre birbirinizden ayrılın. 

Kafamdan yazdım bu çeviriyi ama çevirinin böyle olduğunu okumuştum. Bak ben kadın erkek eşitliğine inanıyorum. Kadınların örtünmesine de karşıyım. Ben S.Arabistan gibi ülkelerin benimsediği anlayışı kesinlikle reddiyorum. Ben Atatürkün medeni öğretilerini esas alırım. Beni diğerleriyle karıştırmayın. Bizim kadınımızdan daha güzel bir kadın yok bu coğrafya da. HEPSİNİ KARARTTILAR.

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Kuranınizinde yazdı:

Nisa 34; Erkekler, kadınları gözetirler. Çünkü allah herkese farklı özellikler vermiştir. İyi kadınlar güzel ahlaklıdırlar. İffetlerin endişe ettiğiniz kadınlara önce öğüt verin sonra yataklarında yanlız bırakın ve bir süre birbirinizden ayrılın. 

Kafamdan yazdım bu çeviriyi ama çevirinin böyle olduğunu okumuştum. Bak ben kadın erkek eşitliğine inanıyorum. Kadınların örtünmesine de karşıyım. Ben S.Arabistan gibi ülkelerin benimsediği anlayışı kesinlikle reddiyorum. Ben Atatürkün medeni öğretilerini esas alırım. Beni diğerleriyle karıştırmayın. Bizim kadınımızdan daha güzel bir kadın yok bu coğrafya da. HEPSİNİ KARARTTILAR.

Sayın Kuranınizinde,

Ayetin sonunda, "Bundan sonra eğer size itaat ederlerse, onların aleyhine  başka yol aramayın" deniyor.

Yani bu kelime her ne ise, (dövün yada ayrılın) yerine getirildiğinde size itaat edebilirmiş.

Bu durumda sizin çevirinizde bir çelişki oluşmuyor mu?

Ayrıldığınız kişi sizinle beraber değil ki nasıl itaat etsin.

Saygılar

tarihinde Rookie Explorer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
44 minutes ago, Kuranınizinde said:

Hiç utanmıyorsun değil mi apaçık ayeti çarpıtmaya? Şu ayet 1400 yıldır tüm islam alemi tarafından aynen benim verdiğim şekilde anlaşıldı, sen çıkmış bu cahil cesaretinle herkes yanlış biliyor, ben doğru biliyorum diyorsun. 

1. er ricâlu : erkekler
2. kavvâmûne : kâim olanlar, idareciler, koruyup gözetenler
3. alâ en nisâi : kadınlar üzerinde
4. bi mâ : sebebiyle, dolayısıyla
5. faddala : üstün kıldı
6. allâhu : Allah
7. ba'da-hum : onların bir kısmı, bazıları
8. alâ ba'dın : bir kısmına, bazılarına, diğerlerine
9. ve bi mâ : ve sebebiyle, dolayısıyla
10. enfekû : verdiler, harcadılar
11. min emvâli-him : mallarından, kendi mallarından
12. fe es sâlihâtu : bu sebeble, bu bakımdan salih kadınlar, nefsini tezkiye eden kadınlar
13. kânitâtun : kanitindir, saygılı ve itaatkârdır
14. hâfizâtun : muhafaza edendir, koruyucudur
15. li el gaybi : gaybda, olmadığı zaman, yokken
16. bi mâ : sebebiyle, dolayısıyla
17. hafiza : korudu
18. allâhu : Allah
19. ve ellâtî : ve onlar (kadınlar)
20. tehâfûne : korkarsınız
21. nuşûze-hunne : onların itaatsizliklerinden, baş kaldırmalarından
22. fe ızû-hunne : ... ise onlara öğüt verin, nasihat edin
23. ve uhcurû-hunne : ve onlardan ayrılın, yaklaşmayın, yalnız bırakın
24. fî el medâciı : yataklarında
25. vadrıbû-hunne : ve onlara vurun
26. fe : bundan sonra, artık
27. in ata'ne-kum : eğer size itaat ederlerse
28. fe : bundan sonra, artık
29. lâ tebgû : aramayın
30. aleyhinne : onlara, onların üzerine (aleyhine)
31. sebîlen : bir yol
32. inne allâhe : muhakkak ki Allah
33. kâne : oldu, idi, ...dır
34. aliyyen : âli, yüce
35. kebîran : büyük

Al, ayette kullanılan her arapça kelimenin türkçe anlamı verilmiş burada, bak bakalım, ayetin çevirisi senin ucubeye çevirdiğin çeviri ile eşleşiyor mu? 

1 hour ago, Kuranınizinde said:

Kafamdan yazdım bu çeviriyi ama çevirinin böyle olduğunu okumuştum.

Bilimsel, metodik, analitik düşünme, akıl yürütme böyle olmaz, kafadan sallamak, ben bir yerde böyle okumuştum demek saçmalamaktır. 

Ben istesem şimdi buraya yüzlerce Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca vs. Çnce çeviri koyarım bu ayette kadını "dövün" dediğine dair. Sen kaç çeviri koyabilirsin?

Ayrıca yine sürüyle tefsir de koyarım, hadis de. Senin koyabileceğin ne var?

51 minutes ago, Kuranınizinde said:

Burada konu senin neye inandığın değil, İslam'ın ne emrettiği. 

Bir de şu senaryoyu düşünelim:

Ben İslam'dan hiç haberi olmayan, arapça bilmeyen birisiyim. Bu Nisa/34'ün anlamını merak ettim, bir sana sordum, bir de ana dili arapça olan başka bir müslümana sordum. 

Beni anadili arapça olan bir arap müslümana değil de arapça bilmeyen, türk bir müslüman olan sana inanmam gerektiğine ikna edebilir misin? Ben neden sana inanayım?

Sitelerde Paylaş
55 minutes ago, NoOneCares said:

Bu soruyu seneler önce youtube de sormuştum. Fakat yanıtların toparlanmış özeti "Tanrı emretti ise o şey kötü değildir" oldu. 

Sonrasında

Ben= Peki tanrı KES-KATLET-YAĞMALA-TECAVÜZ ET" dese idi bunlar tanrı emrettiği için iyi mi olacaktı? 

Cevap-lar= Tanrı emretti ise demek ki hakkedilmiş. Yani o emirleri uygulamak iyiliktir.

Ben= Daha da açayım... Kundaktaki bebeğine xxxxxxx emretse idi yaparmıydınız?

Cevap= Emretmezdi.

Ben= Farzet ki emretti.

Cevap= Allah emretti ise O emri uygulamak iyiliğe hizmettir.

SONUÇ= her teist potansiyel bir işid çidir. En iyisi de olsa, emirler veren ve ceza-ödül-sonsuz işkenceler yapan bir yaratıcıya Sorgulayamadan inanan her insan o tanrıya yaranmak için her bi şeyi yapar (müslimler sorgulamadan tapar, buna itiraz etme cüretine yeltenen şarlatanların maskeleri agır ithamlar eşliğinde düşürülür)

Yani sorunun cevabını ben yıllar evvel aldım. Cevap= Evet. Her bi haltı "Tanrı emretti" deyip yaparlar VE her bir halt onlara göre iyidir

güzel bir katkı...

ben de şahsen bu anlayışı irdelemek ve yanlışlığını ortaya koymak amacıyla konuyu açmıştım...

tanrı ne emrederse onu yapmalıyız iyi de olsa kötü de olsa şeklindeki anlayışı eleştirmek sakatlığını göstermek bence önemli...

bir kısım insanlar allah böyle emretti  diyerek akla hayale gelmedik işkenceleri cinayetleri işlerken bunlarla mücadele edenlerinde yine çoğunlukla teistler olduğunu da görmezden gelmemek lazım...

Sitelerde Paylaş

Ülkenin ve halkın entelektüel düzeyinin düşüklüğü utanç verici. Neden bu kadar aşağılarda sürünüyoruz ve sürekli küme düşüyoruz, anlaşılıyor. En son Arap/Afrika ligine kadar küme düştük. Dinin bilime el attığı utanç verici bir gerilik kabusunda boğuluyoruz. Neden? İşte bundan:

Bir kişi çıkıyor Atatürkçüyüm kadına değer veriyorum diye iddia ediyor ama kuranın izinde olduğunu söyleyecek kadar cahil, neyin izinde olduğunu bilmeyecek kadar budala, izinde olduğu şeyin bilincinde olmayacak kadar ahmak.

Sen bu izinde olduğun şeyi açtın okudun mu dediğin zaman okumadım ama sanırsam tercümesi şöyledir, galiba böyledir, öyle sanıyorum diye zırvalayacak kadar artık ne sıfat vereceğini şaşıracağın bir çukur düzeyde!

Yahu böyle bir şey nasıl olur? Bu Kuran denen zımbırtı Kabe'nin mahzeninde kırk kilit altında tutulmuyor. Bunun tercümesi bir sır değil! Bir tıkla açar, değişik tercümeleri kıyaslar, bir tıkla açar, verilen kelimeleri Arapça sözlükten kontrol edersin!

Vadribuhunne derken "karılarınıza darbe yapın, televizyon kumandasına ve terlik, yastık gibi silahlara el koyarak sıkıyönetim ilan edip karınızı yataktan uzaklaştırın" demediği açık! Darbe vurmak demektir, bu artık apaçık bir konu! Darp diye bir suç fiili var!

Bir cahil çöl yağmacılarının zırva dogmalarını savunacağım diye böyle yalancı, sahtekar ve dolandırıcı olmak, insanı rezilliğin çukuruna böyle yuvarlar işte. Din dogma ve hurafelerinin, bilimin aydınlık kalelerini teker teker ele geçirip karanlığa gömdüğü bir sahtekarlar, yalancılar, dolandırıcılar, alçaklar ve geriler toplumu olur gidersiniz.

Ne Atatürk devrimler fayda verir size, ne yalanlarınız, sahtekarlığınız... Dinin köleleri olup gidersiniz. Bir din baronu iki dudağının arasında geleceğinizi hapseder.  En değerli varlığınız olan özgürlüğünüzü Arabın uyduruk görünmez putuna teslim edersiniz. Gider Arabın taşını öper, taşının etrafını döner, taşını taşlar, bir bok yemiş gibi iftiharla dönersiniz.

Sitelerde Paylaş

Ulan hadi diyelim vadribuhunne onları darbe yapıp yataktan uzaklaştırın demek! Ulan bunu yazan geri yobaz cahiller hiç mi düşünmemiş bunu okuyan adamlar karılarını dövmeye kalkışmasın sakın diye?

Bu manyak geri cahiller açıkça yataklarınızı ayırın diye iki kelimeyi yazamayacak, yanlış anlaşılmaya çok müsait bir kelimeyi yazacak kadar da mı embesiller yahu!

Bu kadar embesil ve cahil bir allaha tapacak, onun gönderdiğine inandığınız bu geri aptalca şeye inanacak kadar mı idyotsunuz be! Yani sabır taşı çatlıyor artık, dağ olsa dayanmaz bu kadarına. İdyotluğun bu kadarına tahammül etmek çok güç. Tamam insan olur idyot da embesil de ama... Bu kadarı çok çok fazla.

Hayır bu idyotça yazılmış saçma sapan kitap bile denemeyecek saçmalıkta sayfalarca uyduruk masallar anlatılmamış olsa, bir şey demeyeceğim. Her ayrıntıya girmek istememiş diyeceğim ama, bu sayfalarca dandik uyduruk saçma sapan masallarla dolu! Üstelik sürekli tekrar ede ede sayfalar doldurmuş! Aynı mevzu on yerde tekrar edilmiş!

E yani bu zırva masalları defalarca tekrarlayarak sayfa dolduracağına, karılarınızı dövün mü diyor, darbe yapıp yataktan atın mı diyor bir zahmet yani açıkça yazması lazım!

Sitelerde Paylaş

Allah insandaki duygu ve düsüncelerinden olusan Bilincinin negatif yönlerini atıp  pozitif olan taraflarını birlestirerek Hedefine yada Ülküsüne kilitlenip Ona Ulasmasıdır-Basarının ta kendisidir-

O zaman Allah konusmaz! Ama Allahı anlatmak isteyen basarıya susamıs olan  İnsanlar Kitaplarında Sanki onu bir İnsan gibi konusturmuslardır

Sitelerde Paylaş

Tamam, hani açıklığa kavuşsun dedim, o bakımdan. Yanlış anlama olmasın. Gerçi cevap kaçamak, Mevali ne der sormadım, senin ne dediğini sordum ama...

Bence sen kendini panteist olarak tanımlamalısın. Mutasavvıflar aslında panteisttirler, ama ya baskıdan, ya çıkar için dindar görünmüşlerdir. 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...