Jump to content

İçki ve domuz eti neden haram

Recommended Posts

Domuz yiyen insanlarda gayret ve merhamet az mı olur??????

O zaman müslümanların domuz etinden başka birşey yemedigini varsayiyorum.

domuz yiyiceler! basar düğmeye! bir anda! milyonla insan kan kusarak parçalanır!

hasta yatağın da inlerken! çocuğun başında tüy bitmemişken 80 yaşında pir fani

anne camaşır asrken çocuk evde oynarken!

hiç kimsenin bir şeyden haberi yokken basar düğmeye! hepsi bir den parçalanarak kanlar içinde ölür!

merhamete bak sen!

doymadım der bir tane daha atar! bir daha basar düğmeye! yine dünyanın bir yerinde hayat durur!

gördün mü domuz yiyen insanın merhametini! az mış dimi pek az mış!

koca islam saltanatı!sana kim dil uzatabilir

sana dil uzat daima ilmen aklen tepelenir!!!

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Parayla satın aldığın cariyeye yaklaşabilirsin ama değilmi? :)

değil canım değil!!!!

zina edemezsin zina etmemek şartıyla mallarınızle isteyebilirsin daire-i zevciyetine!

cima olursa! mihr üzerine borc olur! kapiş!

sen sorgusuz sualsiz! mealcilerin dediklerini! kabul edersen! böyle dinden ucup gidersin hah-ha!

iyi uçuşlar! pegasus :D :D

saltanat yılların da hükümdara yaranmak için uydurulan şeylerin dinde kuranda yeri yoktur!! byy komon!

Sitelerde Paylaş

Faydalarını anlatır mısın? Ayrıca, alkol bağımlılığına ne diyeceksin? En iyi korunma yolu, hiç başlamamaktır diyorlar buna ne diyeceksin?

Ohoo. Bir de onu mu anlatcam. Git araştır abi. Dünya yuvarlak mıdır sorusu gibi ne biçim soru bu?

:D

siz araştırırken, merak edenler olursa diye buraya da kopyalayıp yapıştıralım, internetten kolayca bulunan bu bilgiyi:

ALKOLÜN FAYDALARI:(uygun dozlarda alınırsa)

Damarları genişletir, kişiyi neşelendirir.,mikropları öldürmede kullanılır.,eklem kreçlenmelerini azaltır, CRP ve IL-6 (kalp sektesi belirleyicileri) uygun seviyede kalır.HDL (iyi kolesterol)artar.kan pıhtısı oluşumunu engeller,strese karşı korur,tansiyonu ve kan şekerini düşürür.Safra kesesinde taş oluşumunu azltır.Kolon ve göğüs kanser olgularını azaltır. Kanda estrogen seviyesini yükseltir.Bira bir B vitamini ve silikon deposudur.

Alkol bağımlılığı ile masturbasyon bağımlılığı arasında pek bir fark bulunmuyor. Alkole bağımlılık öncelikle psikolojiktir, insan kişisel veya sosyal sorunları aşmak için alkol almaya ve onun verdiği rahatlığa alışır. Bağımlılık yapan bu düzenlilik durumudur. Kişinin psikolojik problemleri varsa, onu mutlu hissettiren her şey bağımlılık yapabilir. Örneğin alışveriş bağımlıları da alışverişi çoğunlukla dertlerinden kaçmak için yaparlar.

Alkol bağımlılığından korunmanın en iyi yolu, insanlarla iyi ve açık ilişkiler kurmaktır. Yalanlarla, kaçamaklarla, tabularla kurulan ilişkiler sonucu oluşan sorunları aşabilmek için bir rahatlatıcıya ihtiyaç duymaya başlarsanız, bunun sonucu olarak uyuşturucu, alkol veya başka türlü bağımlılıklar kaçınılmaz olabilir. Din de yine benzer, başka tür bir bağımlılıktır.

Sitelerde Paylaş

değil canım değil!!!!

zina edemezsin zina etmemek şartıyla mallarınızle isteyebilirsin daire-i zevciyetine!

sen sorgusuz sualsiz! mealcilerin dediklerini! kabul edersen! böyle dinden ucup gidersin hah-ha!

domuz yiyiceler! basar düğmeye! bir anda! milyonla insan kan kusarak parçalanır!

hiç kimsenin bir şeyden haberi yokken basar düğmeye! hepsi bir den parçalanarak kanlar içinde ölür!

merhamete bak sen!

doymadım der bir tane daha atar! bir daha basar düğmeye! yine dünyanın bir yerinde hayat durur!

Şiir yazmışsın gene. nedenlerini ortaya koy ? Domuzda hangi madde varki insanı merhametsiz yapıyor?

merhamete bak sen!

saltanat yılların da hükümdara yaranmak için uydurulan şeylerin dinde kuranda yeri yoktur!! byy komon!

Sitelerde Paylaş

değil canım değil!!!!

Uygulamalara bak sen Celveti. Sonuçta sen kaç tane karı alıyorsun ? Bir düşünsene?! Ve paran varsa bu islam dini senin nefsini nede güzel abad ediyor.Ama yoksa halin berbat! yanına bir şişmiş nefisli yanaşır ve sana "Hişşşt kardeş o cebindeki sigara paketi ne öyle?!" der.

Sitelerde Paylaş

Bir önemli hususta şudur: Mademki bu İslama göre Şarap alkol(HAMR) o kadar kötü ve kaka!(Şeytan işi pislik!)Neden cennette içki verilir?

İnsan 21:Üzerlerinde yeşil ince ipeklerle sırmalı kalın ipeklerden giysiler vardır.Gümüşten bileziklerle süslenmişlerdir.Ve Rableri onlara tertemiz bir içki sunmuştur.

Aliyehum siyabu sindusun Hudrun ve İstebreku ve Hullu esevira min Fıddatı SEKAHUM RABBEHUM ŞARABEN TAHURA(İçmeyen Gavura!)

Nahl 67 Hurmalıkların meyvalarından üzümlerdende sarhoş edici bir içecek ve güzel bir rızk elde edersiniz.İşte bunda aklını işleten bir topluluk için kesin bir mucize vardır.

Ve min semaratin nahiyle vel eağna. Bitettehuzune min hu sekeren ve rızken inne fiy zalike likavmin yeakilun.

Hadi al burdada daha cennete gitmedin ama sarhoş edici bir içecek ve güzel bir rızk.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nahl 67 Hurmalıkların meyvalarından üzümlerdende sarhoş edici bir içecek ve güzel bir rızk elde edersiniz.İşte bunda aklını işleten bir topluluk için kesin bir mucize vardır.

Ve min semaratin nahiyle vel eağna. Bitettehuzune min hu sekeren ve rızken inne fiy zalike likavmin yeakilun.

Hadi al burdada daha cennete gitmedin ama sarhoş edici bir içecek ve güzel bir rızk.

SAFFAT (47) Onda baş döndürme özelliği yoktur. Onlar, onu içmekle sarhoş da olmazlar.

VAKIA (21) Ebediyen genç kalan uşaklar, onların etrafında; içmekle başlarının dönmeyeceği ve sarhoş olmayacakları, cennet pınarından doldurulmuş sürahileri, ibrikleri ve kadehleri, beğendikleri meyveleri ve arzu ettikleri kuş etlerini dolaştırırlar.

Nahl, 67'ye de Elmalılı Mealinden bakalım.

''Hurma ve üzüm ağaçlarının meyvelerinden de hem içki, hem de güzel bir yiyecek çıkarırsınız. Şüphesiz ki, bunda aklını kullanan bir topluluk için kesin bir ibret vardır.''

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir önemli hususta şudur: Mademki bu İslama göre Şarap alkol(HAMR) o kadar kötü ve kaka!(Şeytan işi pislik!)Neden cennette içki verilir?

İnsan 21:Üzerlerinde yeşil ince ipeklerle sırmalı kalın ipeklerden giysiler vardır.Gümüşten bileziklerle süslenmişlerdir.Ve Rableri onlara tertemiz bir içki sunmuştur.

Aliyehum siyabu sindusun Hudrun ve İstebreku ve Hullu esevira min Fıddatı SEKAHUM RABBEHUM ŞARABEN TAHURA(İçmeyen Gavura!)

oradaki şarap aklı nara inkılap ettiren sarap değil! aklı nura inkılap ettiren şarap!

oranın safası ile buranın safası! oranın cefası ile buranın cefası başkadır!

mesel aşkı ilahi şarabından bir yudum içinde ne akıl kalır ne nefs kalır!

musa aleyhisselamda o şaraptan içmiştir! ya rabbi illa bu fitne sendendir demiştir

biz diyemeyiz dersek kovuluruz biz şöyel deriz ya rabbi bu imtihan sendendir!

Sitelerde Paylaş

SAFFAT (47) Onda baş döndürme özelliği yoktur. Onlar, onu içmekle sarhoş da olmazlar.

VAKIA (21) Ebediyen genç kalan uşaklar, onların etrafında; içmekle başlarının dönmeyeceği ve sarhoş olmayacakları, cennet pınarından doldurulmuş sürahileri, ibrikleri ve kadehleri, beğendikleri meyveleri ve arzu ettikleri kuş etlerini dolaştırırlar.

Nahl, 67'ye de Elmalılı Mealinden bakalım.

''Hurma ve üzüm ağaçlarının meyvelerinden de hem içki, hem de güzel bir yiyecek çıkarırsınız. Şüphesiz ki, bunda aklını kullanan bir topluluk için kesin bir ibret vardır.''

Saffatta belirtilen ayetle bu ayetin ilgisi olamaz Çünkü SEKERE sarhoş edici anlamındadır. İçiyorsun ama sarhoş olmuyorsan kararlı içiyorsundur.Sekeren VE Rızkan diyor ayet HEM demiyor Ve diyor. Yaşar Nuri meali doğrudur.

Sitelerde Paylaş

oradaki şarap aklı nara inkılap ettiren sarap değil! aklı nura inkılap ettiren şarap!

oranın safası ile buranın safası! oranın cefası ile buranın cefası başkadır!

mesel aşkı ilahi şarabından bir yudum içinde ne akıl kalır ne nefs kalır!

musa aleyhisselamda o şaraptan içmiştir! ya rabbi illa bu fitne sendendir demiştir

biz diyemeyiz dersek kovuluruz biz şöyel deriz ya rabbi bu imtihan sendendir!

Temiz şarap Şaraben Tahura. diyor Celveti.Ama Şerbet demiyor!Gül suyu demiyor! Şarap diyor SEKER diyor.

Aşkı ilahi diye bir şey olmaz.Yaratıcı bir Allah var olsa dahi onu göremeyen Yaratılmış ona aşık olamaz.Yani onu karşılıksız sevemez.

Ama bak şu olur:Manevi şarap Yani ruha verilen şarap vardır.Oda Sendeki Bendeki celaldir.Zaten Meyhane tasavvufta Allahın Celal sıfatı olarak tanımlanır.

Celal öfkedir.Öfke Düşüncenin bidayetidir. düşünceyi başlatmak açısından yararlıdır. Ancak ondan sonra zararı olur .Yani temizken pislenir.Zaten rızkta bedeni besleyen besin değildir. Ona NİMET denir. Ruhu besleyen besindir rızk.Ruh nedir? Düşüncedir.Herhangi bir şeyi beynin düşünemez o zaman Beynin Öfkeyi ortaya çıkarır. İşte o öfke Şaraptır aynı zamandada Sekerdir.Ve Düşünemediğini düşünmeye başlarsın.O zamanda Ruhi açıdan ileriye gidersin.

Onun için manevi kitabın Bakkalda markette satılan İçkiyle illiyeti olmaz.Bana ne senin ne yediğinden Bana seni gerek seni.Sendeki sen senin beyninin faalliyetleridir.Senin İnkişafındır. Onada İrşat denir. Tasavvuf yapacaksan şayet doğru yap Celveti Şeyh hazretleri:)

Hararet nardadır sacda değildir

Hakikat baştadır tacda değildir

Her ne ararsan kendinde ara

Kudüste Mekkede hacda değildir.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alkol almazsa başka bir uyuşturucuyu alır.Beyne giden damarları açar. İnsanın kendinden kendine yaptığı baskıları kaldırır. ve O zaman geçicide olsa Ruhun Hür olur.Doktorların verdiği ilaçlar ne sonuçta? Bazıları Alkolden çok daha ağırdır.

Ruhun hürriyeti ise Beynininin daha iyi çalışmasıdır.Bak Atatürke çoğu zaman sofrada vermiştir kararlarını.

Boş iş bunlar. İç huzur istiyorsan git namaz kıl

Sitelerde Paylaş

değil canım değil!!!!

Cariye ile cinsel ilişki caizdir. Zina da olmaz.

Sitelerde Paylaş

Cariye ile cinsel ilişki caizdir. Zina da olmaz.

İyi vala tecavüz et becer sonra bir ad koy zina caiz iyiymiş vala isterseniz perde örtün üstüne öyle becerin oda sevaptır nede olsa allahta perde arakasından hoşlanıyor.

Sitelerde Paylaş

Ondan sonrada adi herifler hışt nefsine hakim ol !deyip Sigaramıza İçtiğimiz iki üç duble Rakımıza karışmıyorlarmı ? deli oluyorum.

:lol: Adamlar tam manyak olmuş bana diyor türkü söyleme günahtır. neden looo dedim o türküyü söylerken adam sahnede bir karıyla sevişyordur belki neler yaptığından haberin varmı diyor. :D hele gel yanıma biraz muhabet edlim rakı içeriz dedim günah diyor. ya bütün günhların benim olsun dedim yine gelmedi :lol:

Sitelerde Paylaş

:lol: Adamlar tam manyak olmuş bana diyor türkü söyleme günahtır. neden looo dedim o türküyü söylerken adam sahnede bir karıyla sevişyordur belki neler yaptığından haberin varmı diyor. :D hele gel yanıma biraz muhabet edlim rakı içeriz dedim günah diyor. ya bütün günhların benim olsun dedim yine gelmedi :lol:

Türküyü söyleyen hemde sahnede Kadınla nasıl sevişebilir? Bunlar hepten kafayı yemişler.:) Boşver içmesinler bunlar Rakı falan hakikaten bunlara yaşamda günah Rakı.

İçsinler şerbeti yesinler Kebabı .Ondan sonrada Kudursunlar kadınlara . Başkada birşey yok yaşamlarında.İstedikleri kadar mevkii para kazansınlar.Bunlar muhabbet sevgi aşk falan bilmezler.Aslında tam Maddeciler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...