Jump to content

GÖLGEDEN MEDET UMAN ALLAH

Recommended Posts

• İleti 332
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben de o beyin yıkayan çevrede yetiştirildim. 30 yıl islam ı yaşadım, sokağa çıkıp insanlara anlatasıya kadar, 10 dan fazla çocuğa tek başıma kur-an okumasını öğretmeye kadar. ama hiçbir zaman sırf kendim de müslümanım diye komik derecede basit şeyleri mucize diye anlatmadım kimseye. ciddianlamda mmüslüman olduğum dönemde ayın yansıma ışık olduğunun söylenmesini kabul etmediğim için bu mucizenin yalan olduğu konusunda tartışmıştım iki arkadaşımla. yüzde yüz şakirt olduğum dönemde. sizi anlıyorum, ancak sırf beyni yıkandı diye akıla yatmayan mucizeleri başka kişilere satmaya çalışmak yine de eleştirilmesi gereken bir durum.

islam adına 30 yılda çok hizmet verdim, ama hiç muzice var burda şunu şunu söylemiş diye anlattığımı hatırlamıyorum.

yillarca bu baskici dindar rejimin bir parçası olduk . ama siz ve ben gibilerin aklının bir köşesinde , belki de kalbinin derinliklerinde doğruları ve gerçeği söyleyen bir ses vardı . çocukluğumdan beri niçin namaz kıldığımı , niçin dua ettiğimi bir türlü anlayamamışımdır . hatta namazın güzel ahlakı getirdiği saçmalığını da anlayamamışımdır . hepsinin ne halt olduğunu biliyordum ama sesimi çıkaramıyordum , boyun eğmek zorunda kalıyordum . ama bu islam saçmalığı , artık benim için sonsuza kadar bitti . cehennemese cehennem kardeşim , yapacak bir şey yok . en azından şerefli bir şekilde yanarım . ben iyi bir insanım , bu bana yeter .

Sitelerde Paylaş

Allahınız

Uyarmadan geçemedim. Mırnaw dostum ateist değildir ama allahçı da değildir. Cümlesi ironik içeriklidir. İki nokta üstüste ve parantez ironi işaretidir. Eleştirilerde birazcık dikkat...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cehennemese cehennem

Öyle... İşe felsefi açıdan bakarsak tanrıyı var sayalım bir an için. Bu tanrı kötüyse zaten yalakalık da yapsak sağı solu belli olmaz. Hurilerimi itiyorlar diye çıkın lan ordan diye tepesi atıvermeyeceği nerden belli. Ya da yalan söylemiştim hihaha ne hurisi lan ittirin gidin demeyeceği?

Tanrı iyiyse iyi bir insanı bana inanmadı diye yakması söz konusu olamaz. İyi olduktan sonra bunu insan bile yapmaz. İnsana bile yakışmayan iyi bir tanrıya hiç yakışmaz.

Tanrıyı bir an için var bile saysak, bu ateizmden vazgeçmek için bahane değil yani kısacası...

Sitelerde Paylaş

Öyle... İşe felsefi açıdan bakarsak tanrıyı var sayalım bir an için. Bu tanrı kötüyse zaten yalakalık da yapsak sağı solu belli olmaz. Hurilerimi itiyorlar diye çıkın lan ordan diye tepesi atıvermeyeceği nerden belli. Ya da yalan söylemiştim hihaha ne hurisi lan ittirin gidin demeyeceği?

Tanrı iyiyse iyi bir insanı bana inanmadı diye yakması söz konusu olamaz. İyi olduktan sonra bunu insan bile yapmaz. İnsana bile yakışmayan iyi bir tanrıya hiç yakışmaz.

Tanrıyı bir an için var bile saysak, bu ateizmden vazgeçmek için bahane değil yani kısacası...

aptal dindarlarla anlaşamadığımız konu bu . diyorum ki " kardeşim ben kabul etmek istemiyorum , benim işime gelmiyor , sevmiyorum hatta nefret ediyorum islam dan " .... adamın bana verdiği cevap " sonsuza kadar yanacaksın " ... iyi de kardeşim ne yapabilirim , yalakalık mı yapıyım , o zaman da kendimi kandırmış olurum . sabahtan akşama kadar namaz kılsam , kuran okusam , oruç tutsam ne yazar , ben doğru düzgün inanmadıktan sonra .

Sitelerde Paylaş

yalakalık mı yapıyım , o zaman da kendimi kandırmış olurum .

Müslümler doğru dürüst kuran okusalar, onlar da belki ayıkır. Okumazlar. Halbuki kuran'da şöyle yazar: "gökler ve yer durdukça içinde kalacakları cennetler". Yani allah olsa bile bunlara "kıyamette gökler yerler filan kalmadı, hadi şimdi ittirin gidin" diyebilir.

Bunların hiç bildiği gibi değil kuran'daki islam. Yine kuran'da tartısı hafif gelenlerin ebedi cehenneme gidecekleri yazar. Bunların inandığı gibi öyle günahlarını çekip cehennemden çıkmak cennete kapağı atmak filan anlayışı kuran'da yoktur.

Müslümlerin en büyük sorunu dogma yüzünden kafalarının dumur olması bir, kuran okumamaları, iki...

Sitelerde Paylaş

Kuran

RA'D-15 Göklerde ve yerde kim varsa gölgeleriyle birlikte ister istemez ve sabah-akşam Allah'a secde eder.

Bir de bu var... Yahu ne demek gölgeleriyle birlikte... Yok kendisi secde edecek, gölgesi allaha nanik yapacaktı! Ayetin her tarafı sorun. İster istemez ne yahu? Bu tiran diktatör tanrı anlayışı da ne böyle? Lan bir sevgi allahı filan yaratın yoz adamlar, allaha olan sevgilerinden pervane olurlar filan deyin yobaz herifler! Böyle kuran mı yazılır!

Şimdi bu gölgeleri buraya eklemesinin nedeni de korku atmosferi yaratmak. Koca bir yaratık, ne bileyim işte bir melek filan, işte o muhteşem kanatlarıyla filan secdeye giderken zaten kendi devasa, bir de gölgesi ekleniyor filan falan... Amaç korku atmosferi yaratmak. Bunlar bile secde ediyor, siz ne duruyorsunuz, korkun titreyin kapanın yerlere cart curt...

Yoksa insan biraz edebi bir tarzda filan ifade eder ya! Gölgeleri enginlere, sonsuzluğa uzanır filan der bir edebi anlatım yapar. Gölgeleriyle birlikte secde ederler olur mu hiç yahu!

Sitelerde Paylaş

Uyarmadan geçemedim. Mırnaw dostum ateist değildir ama allahçı da değildir. Cümlesi ironik içeriklidir. İki nokta üstüste ve parantez ironi işaretidir. Eleştirilerde birazcık dikkat...

Uyarun için teşekkürler dostum.

Mırnaw dostum Müslümanların hep söyledikleri taktikleri hicvetmiş, ben de kendisini araştırmadan, ironi yaptığına dikkat etmeden müslüman sanarak yazmışım. Ancak hiç farketmez, çünkü onun hicvettiği şekilde müslümanlar var ve benim de ironiyi anlayabilmeme imkan yok. çünkü müslümanlar bazan iironi sınırını bile aşabiliyorlar.

İşin ilginci ben çok ironi yaparım, hatta twitter de adım ironymann... eh ben de dumur oldum sonunda...

Sitelerde Paylaş

Rica ederim. Ama Mırnaw da hatalı. Smileyi bitişik yapınca çıkmamış, imla işareti gibi çıkmış. Ara çubuğuna basıverse smiley olarak çıkar, daha iyi görünürdü. Neyse olur böyle ufak tefek pürüzler...

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/60059-ateist-olmayanlar-masum-dedhildir/

Sitelerde Paylaş

Eratosthenes

Erastotenes dahiyane bir yöntem kullanmıştır. Dünyanın çapını ölçmek için iki kum saati, iki çubuk ve deve süren bir yardımcı kullandı. Milattan önce ilkel araçlarla böyle bir ölçüm yapmak olağanüstü bir zekanın ürünüydü. İnsanlık ne dahiler çıkarıyor dedirtecek bir adamdır.

Kendisi İskenderiye kütüphanesini yönetiyordu. İskenderiye antik Grek kültürünü fazlasıyla sollamış geçmişti. Roma bölgeye asla rahat huzur göstermedi. En son islam işgali altına girdi ve asla o parlak dönemi bir daha yaşayamadı.

Erastotenes yaşlandı ve gözleri görmez olunca yeme içmeyi reddederek intihar etti. Dünyada anısına saygı duyulacak en büyük insanlar arasında muhteşem bir zekadır. Dünya bu çapta dâhileri çok az yetiştirmiştir.

Sitelerde Paylaş

Benim de yorumlarım olan linki, benimle ilgili yazıların altına iki defa eklemenizin sebebi nedir?

Önemli değil, boşver... Forumda ateist olmayanlar masum değiller dedik diye masum olmayan herkesi asalım dedik gibi bir algı oluşturma çabası oldu. Bir kaç kişi tarafından.

Sezen'i eskiden çok severdim. Sonra soğudum. Fena saçmaladı. Ama şarkısı güzel. "Masum değiliz hiç birimiz."

O halde hepimiz toplu intihar edelim!!! Doğa yeni bir akıllı tür evrimleştirsin. Onlar belki masum olurlar... :wacko:

Nasıl öneri ama değil mi...

Sitelerde Paylaş

Sezen'i eskiden çok severdim. Sonra soğudum. Fena saçmaladı. Ama şarkısı güzel. "Masum değiliz hiç birimiz."

O halde hepimiz toplu intihar edelim!!! Doğa yeni bir akıllı tür evrimleştirsin. Onlar belki masum olurlar... :wacko:

Nasıl öneri ama değil mi...

Madem Sezen'den konu açıldı -kendisini ben de pek sevmem-, Sezen'in ''Gelen gideni aratır'' şarkısı, bu yeni tür önerisi için uygun galiba... ;)

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Eratosthenes

Bu dahi adamdan biraz söz etmek isterim. Tarihin kaydettiği ender dâhilerdendir. Yaşadığı çağın olanakları ile dünyanın çapını ölçmeyi başaran bir dâhi. Bu adamın bunu nasıl başardığı hep ilgimi çekmiştir. Şöyle yapmış: İki eşit çubuk ve iki eşit kum saati, bir yardımcı ve bir deve kullanmış. Kum saatinin ve çubuğun birer tanesini yardımcısına verip deveye bindirmiş. Aynı anda kum saatlerini çevirmişler ve yardımcısı deveyle yola koyulmuş. Olay İskenderiye'de geçiyor ve vakit öğle saatleri. Yardımcı kum saatindeki kum bitmeye az kalıncaya kadar yol alıp durmuş. Çubuğu dik olarak yere saplamış, tabii nereye kadar saplayacağının işaretli olması gerekiyor. Kum saati sıfırlandığı anda çubuğun gölgesini ölçmüş.

Aynı anda aynı ölçümü Erastotenes de yapıyor, kum saatine bakarak. Sonra yardımcısı gölgenin boyunu not alarak geri dönmüş. Yardımcısının getireceği değeri bekleyen Erastotenes bu değerin kendi ölçtüğü uzunluk değerinden farklı olduğunu görünce tamam demiş, dünya bir kere yuvarlak. Dünya düz olsa aynı anda iki farklı noktada aynı gölge boyu ölçülürdü. Sonra yetinmemiş, bu iki gölge boyu arasındaki farktan geometrik bağıntıları kullanarak dünyanın çapını hesaplamış! Bu değer doğruya son derece yakın!

Milattan önce bunu düşünebilen bir dehâdan söz ediyoruz. Erastotenes İskenderiye kütüphanesinin müdürüydü. İşin daha enteresan tarafı, Erastotenes'in bu ölçümü yapmak için güneşin dünyadan çok büyük olduğunu ve ışınlarının dünyaya paralel geldiğini bilmesi lazım. Dünyayı güneşten büyük ve güneşi gökte bir kandil olarak düşünen biri, asla bu deneyi tasarlayamazdı.

Bu olağanüstü deha önünde tüm saygımla eğiliyor ve bu büyük dahiyi asırların ötesinden selamlıyorum. Dünyada büyük bir saygı duyabileceğim çok az insan vardır. Demokritos, Memun, Farabi, Poincare, Atatürk gibi... Milyarlarca insan arasında bir veya iki elin parmakları kadar insan bu dünyayı anlamlı bir yer yapmışlardır.

Sitelerde Paylaş

Şimdi burada yuvarlak laflar etmenin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Kuran'da yuvarlak edilmiş bazı laflar vardır. Örneğin "la ikrahe fid din" gibi. Dinde ikrah yoktur demek oluyor bu ve dinde tiksinme yoktur, yani din iğrenç bir şey değildir anlamına da gelebilir. İstediğin anlamı çıkart fakat müslümler bunu dinde zorlama yoktur diye tercüme ederler ve bunu o kadar çok propaganda ederler ki islam zorlama yapmayan dindir algısını habire pompalarlar.

Halbuki kuran'da bırak müşrikleri öldürünü, yahudi hristiyan dost edinmeyini, hicret etmeyenleri dost edinmeyin, öldürün bile yazar. Bu nasıl zorlamayan din desen vay efendim o öyle değil cart curt... Daima öne la ikrahe fid din çıkarılır. Neden, yuvarlak. Ne dediği belli değil.

Bu terazi konusunda da öne hep "ve men yamel miskale zerratin hayran yera" ifadesi çıkarılır. Kim zerre kadar bir hayır yaptıysa görecek demektir bu. Tapınmada filan bu okunur, göze bu sokulur. Buna bakınca haaa, tamam hiç bir hayır ziyan olmayacak denir. İyi de göreceksin diyor. Görünce bir halt olacak demiyor. "Gördün mü bak arkadaş, hayrın şu, şerrin şu. Bak şimdi tartıyoruz. Haaa bak şerrin bir miskal fazla geldi. Hadi bakalım yallah ebedi cehenneme" denilmesine engel değil ki görmen?

Apaçık yazıyor, sevabı hafif gelen ebedi cehenneme gidecek diye. Bunu ise kimse görmez.

Diyeceğim, kuran bir kaç yuvarlak edilmiş lafın propagandası ile ayakta tutulan ve insanlara yutturulan şiddetli zehirli bir uyuşturucudur. Hiç bir müslüm onu tümel olarak düşünerek okumaz. Papağanlama okur. Kuran'ı okuyup anlayıp bilen hâla müslümse o bir sahtekardır ve bu işten çıkar sağlıyordur.

Kuran yerine göre rüşveti, yerine göre tehdidi dayayarak işi götürmenin el kitabıdır. Taktik hiç değişmedi. Aynen devam ediyor. Kemiksizlik bunun vazgeçilmez şartı. Dün dediğine bugün yalan diyecek, 180 derece "(360 değil :lol: ) dönüvereceksin! Rüzgar gülü gibi zırt... Dün gösterdiğin tarafa bugün sırtını döneceksin.

Müslüm olmak demek bu demek...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...