Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar Kuran ı okuyan aklı başında bir insan , hemen hemen onun biri yada birileri tarafından yazıldığını çok net anlayabilir . Bildiğim kadarıyla Kuran , Muhammed öldükten 30 sene sonra halife Osman zamanında kitap haline getiriliyor . Kuran ı kim veya kimler yazdı , bu beni ilgilendirmiyor . Ancak merak ettiğim bir şey var . Kitabı yazan biri ya da birileri , sanki onu sırlarla dolu bir kitapmış gibi göstermiş . Sayılar çok dikkatimi çekiyor . Mesele neden 6666 ayet ? Ya da 19 mucizesi falan ? Bir de şu surelerin isimleri , nereden bulup nasıl getirmişler ? Ne gibi bir imaj vermek istemişler ?

Günümüzde bu kitabı reddetmek çok kolay ve basit . Hala bazı anlamayan angutlar olsa bile . Ancak o günün şartları altında değerlendirirsek , ya da şöyle söyleyim , 600 lü ve 700 lü yıllarda yaşamış olsaydık bizi de kandırabilirlerdi sanki . Haksız mıyım :S ?

tarihinde Blitz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Kuran ı okuyan aklı başında bir insan , hemen hemen onun biri yada birileri tarafından yazıldığını çok net anlayabilir . Bildiğim kadarıyla Kuran , Muhammed öldükten 30 sene sonra halife Osman zamanında kitap haline getiriliyor . Kuran ı kim veya kimler yazdı , bu beni ilgilendirmiyor . Ancak merak ettiğim bir şey var . Kitabı yazan biri ya da birileri , sanki onu sırlarla dolu bir kitapmış gibi göstermiş . Sayılar çok dikkatimi çekiyor . Mesele neden 6666 ayet ? Ya da 19 mucizesi falan ? Bir de şu surelerin isimleri , nereden bulup nasıl getirmişler ? Ne gibi bir imaj vermek istemişler ?

Günümüzde bu kitabı reddetmek çok kolay ve basit . Hala bazı anlamayan angutlar olsa bile . Ancak o günün şartları altında değerlendirirsek , ya da şöyle söyleyim , 600 lü ve 700 lü yıllarda yaşamış olsaydık bizi de kandırabilirlerdi sanki . Haksız mıyım :S ?

O zamanlar inanan yok muş ki muhammete hitlere insanlar nasıl kandı? Tüm insanlar inandı mı sanıyorsun?

Müslimanlık doğarak çoğaldı inanmayanlar öldürüldü kimse kuran okuyarak müsliman olmadı okuma yazma bilmeyen halk ki zaten.

Bir inaç asla kulaktan kulağa dağılmaz katliam ve doğan çocuklar o inaçla yetiştirilir.

Kuran sıfırdan yazılan birşey değil sümer ve şiirlerden oluşan hikayeler. Rakamsal bir şifresi yoktur.

Sitelerde Paylaş

O zamanlar inanan yok muş ki muhammete hitlere insanlar nasıl kandı? Tüm insanlar inandı mı sanıyorsun?

Müslimanlık doğarak çoğaldı inanmayanlar öldürüldü kimse kuran okuyarak müsliman olmadı okuma yazma bilmeyen halk ki zaten.

Bir inaç asla kulaktan kulağa dağılmaz katliam ve doğan çocuklar o inaçla yetiştirilir.

Kuran sıfırdan yazılan birşey değil sümer ve şiirlerden oluşan hikayeler. Rakamsal bir şifresi yoktur.

aslında islam kan dökerek yayıldı , tıpkı diğer dinler gibi . yani baskıyla , zorbalıkla , katliamla , soykırımla yayıldı . bize bugün sevgi , barış , hoşgörü dini diye yutturmaya çalışıyorlar .

Sitelerde Paylaş

Rakamsal bir şifresi olmadığı konusunda Tetrahedron'a katılıyorum. Herhangi bir yazıda rakamsal şifreler aramak zaten direkt olarak bulmanızı sağlar. Şu an yazdığım yorumun üzerinde uğraşılsa da rakamsal bir şifreleme oluşturulabilir.

Sitelerde Paylaş

Rakamsal bir şifresi olmadığı konusunda Tetrahedron'a katılıyorum. Herhangi bir yazıda rakamsal şifreler aramak zaten direkt olarak bulmanızı sağlar. Şu an yazdığım yorumun üzerinde uğraşılsa da rakamsal bir şifreleme oluşturulabilir.

mesele de bu zaten . herkes ayetlerin anlamına değil de rakamsal şifrelerin üzerine yoğunlaşmış .

Sitelerde Paylaş

aslında islam kan dökerek yayıldı , tıpkı diğer dinler gibi . yani baskıyla , zorbalıkla , katliamla , soykırımla yayıldı . bize bugün sevgi , barış , hoşgörü dini diye yutturmaya çalışıyorlar .

Köle olarak doğarsan köleliği doğal iyi gibi görürsün.

Özgürlüğünü almış ataları köle olan birine köleliği normal gösteremezsin. Müslimanlığı babası kocası ve çocukları ölmüş bir kadına tecavüz ederek müsliman yapmış birilerine dini iyi olarak tanutturamazsın ama onun ve onun çocuklarına yutturursun.

Bizler zorla Müslüman olmuş bir topluma doğduk ve bize iyimiş gibi anlatılıyor bizde inanıyoruz. İşte kökelik gibi nezaman kölelikten kurtuluyorsun ozaman dinin efendi olduğunu mensupların da köle olduğunu anlıyorsun.

Dünya da insan köleliği belki kalmadı ama inaç köleliği devam ediyor.

Bir gün insanlar eski kölelik zamanını biz nasıl kınıyorsak inaç köleliği olan dinleri de kınayarak konuşacaktır.

Sitelerde Paylaş

Bu 6666 meselesi nereden çıkmış ki, böyle bir sayı bulunmuyor. 19 da bu yüzyılın masalı.

Bilgi kirliliği oldukça fazla, bugünün bilgileri ile geçmişin zırvaları birbirine bulanıyor ve yutturulmaya çalışılıyor. 19 zırvasının bile sanki ta en başından beri var olduğuna siz de inanmışsınız. Üzerinde 19 vardır saçmalığı reşada kadar kimseyi ilgilendirmemiş, kimse ipine dolamamış, reşad manyağı söz konusu ettikten sonra sanki ta en başından beri varmış gibi senaryolar uydurulmuş. Burada yüzlerce iletide gördüğünüz üzere, işlerine gelen sayıları işlerine geldiği gibi toplayıp, işlerine gelmediğinde toplama biçimini değiştirerek bir yerlere ulaşmaya çalışıyorlar. Bu dolandırıcılar, her ayette 10 kere değiştirdikleri işlemin adına da şaşmaz sistem diyorlar.

Mesele bu deli sürüsünün neyi öne sürdüğü değil, sözde sorgulayıcı olan insanların bu kadar ağızdan duyduğuma göre var bir hikmeti der hale gelmesi.

Müslümanlar allahtan başka tanrı yoktur diyorsa, ona bile inanmayın, kitaplarına bakın. Göreceksiniz ki kitaplarına göre yaratıcılar bir sürüdür, allah dedikleri de bunlardan bir tanesidir.

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Arkadaşlar İşte Kur'an daki Demir Mucizesi...

Öncelikle tek sayıların ortanca sayısı olur.Mesela 5 sayısının ortanca sayısı 3 (1-2-3-4-5)

BAKARA SURESİ 286 ayet ortanca sayısı olmaz.ama besmeleyi ayetten sayınca 287 oluyor.Bunun ortanca sayısıda 143.ayet

Ve bu ayette ''BEN SİZİ ORTA ÜMMET OLARAK YARATTIM'' deniyor.yani bakara bize besmeleyi ayetten sayın diyor.

Şimdi demirle ne bağlantısı var diyorsunuz.Hadid Suresinde 25. ayettte demirin geçmesi tartışılan konuydu.Bakara'da bize besmeleyi ayetten saymamız

gerektiğini öğretti.25+besmele=26 etmez mi? Peki DEMİRİN ATOM NUMARASI NEYDİ?evt 26

Zorlama bir mucize değil,Sadece gerçeği aramak isteyen bulabilir.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle tek sayıların ortanca sayısı olur.Mesela 5 sayısının ortanca sayısı 3 (1-2-3-4-5)

BAKARA SURESİ 286 ayet ortanca sayısı olmaz.ama besmeleyi ayetten sayınca 287 oluyor.Bunun ortanca sayısıda 143.ayet

Ve bu ayette ''BEN SİZİ ORTA ÜMMET OLARAK YARATTIM'' deniyor.yani bakara bize besmeleyi ayetten sayın diyor.

Şimdi demirle ne bağlantısı var diyorsunuz.Hadid Suresinde 25. ayettte demirin geçmesi tartışılan konuydu.Bakara'da bize besmeleyi ayetten saymamız

gerektiğini öğretti.25+besmele=26 etmez mi? Peki DEMİRİN ATOM NUMARASI NEYDİ?evt 26

287nin ortanca sayısı 143 olmaz. 144 olur. 143, 285'in ortancası yapar.

Sitelerde Paylaş

287nin ortanca sayısı 143 olmaz. 144 olur. 143, 285'in ortancası yapar.

kardeşim besmeleyi de ekliyoruz demiştim.Besmele ile 144 oluyor.Besmeleyi de ben değil Bakara suresi ekleyin diyor.Yazımı tekrar okumanızı temenni ederim

tarihinde muhammet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

besmele ile ortanca sayısı 144.olur.Besmeleyi saymayınca 143.ayet oLuyor.Besmeleyi eklemenizi ben değil kuran diyor.

tarihinde muhammet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

19 mucizesi diye birşey yok yalnız.Kandırılmışsınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...