Jump to content

Hz Muhammed kimdi?Halife neydi?İslam neydi?

Recommended Posts

Önce su konuyu okumalisiniz:

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/60527-urdunden-gelen-hz-muhammed/

Bu konuda İslam in başlangıcı için Petra nin uygun bir aday olduğuna ilişkin ipuçları yazmıştım.Dun vikipedi de Petrayi okurken bir kısım ilgimi çekti:

Nabatean inscriptions in Sinai and other places display widespread references to names including Allah, El and Allat (god and goddess), with regional references to al-Uzza, Baal and Manutu (Manat) (Negev 11). Allat is also found in Sinai in South Arabian language. Allah occurs particularly as Garm-'allahi god dedided (Greek Garamelos) and Aush-allahi 'gods covenant' (Greek Ausallos). We find both Shalm-lahi 'Allah is peace' and Shalm-allat, 'the peace of the goddess'. We also find Amat-allahi 'she-servant of god' and Halaf-llahi 'the successor of Allah'.[20]

Sina ve diger yerlerdeki Nebati yazıları Uzza ya Baal a Menat a bölgesel referansla birlikte Allah,El,Allat a dair geniş çapta iz görülüyor.Allat ayrıca Sina da Güney Arapca olarak rastlaniliyor.

Allah ise yukarıdaki tamlamalar seklinde goruluyormus,ilgimi çeken:

Halaf-llahi(Allah in vekili)------>Halife?

Amat(AHMET?)-Allahi(Allah in hizmetçisi)--->Ahmet?(Hz Muhammed?)

Shalm(Selam?)-Lahi(Allah baristir)------------------->İ"Slam"

Sitelerde Paylaş

Halife kelimesine ilk olarak AbdulMelik zamanında rastlanıyor.Bu halife zamanı bence İslam in kritik zamanıdır,İslam artik ayrı bir din haline gelmiştir.Abdülmelik ile birlikte geriye,geçmişe dönüş hareketi yaşanıyor,Halife kavramı ortaya çıkıyor.Sanaa yazmaları aşağı yukarı onun zamanina yakindir.(1.Velid)

Sitelerde Paylaş

sen de doktor kemalin bi diğer versiyonusun anlaşılan . odun gibi geldin , odun gibi gidiceksin şu dünyadan . hazreti dediğin adam kafa kesme rekoru kırmıştır , onun bunun ırzına geçmiş , insanların hayat düzenini alt üst etmiştir . ben peygamberim diyerek de etrafındaki lavukları kandırmayı başarmıştır . bunu bir anlayamadınız gitti . sizden bu saatten sonra hiçbi halt olmaz

Sitelerde Paylaş

sen de doktor kemalin bi diğer versiyonusun anlaşılan . odun gibi geldin , odun gibi gidiceksin şu dünyadan . hazreti dediğin adam kafa kesme rekoru kırmıştır , onun bunun ırzına geçmiş , insanların hayat düzenini alt üst etmiştir . ben peygamberim diyerek de etrafındaki lavukları kandırmayı başarmıştır . bunu bir anlayamadınız gitti . sizden bu saatten sonra hiçbi halt olmaz

Ne alaka su mesajın?Bu forum iyice sapitmaya başladı ha.

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in önüne HZ yazdığın için kızdı sanırım :)

kızdığım şey o değil . bunun gibi adamlara günlerce , haftalarca , aylarca laf anlatıosun yine de anlamıolar . biz kulağından girip ötekinden çıkıyor . ben ateist olmayacağıma yemin etmiş bir insandım . bu siteye geldiğimde deisttim . ama gel gör ki aptal olduğumu ve ateistlerin haklı olduğunu farkettim . yanlışımdan döndüm ve ben de bir ateist oldum . olay bu kadar basit aslında .

Sitelerde Paylaş

Tamam da bos verin bunu,konuya odaklanin.

Ne söylemek istediğini daha açık yazmalısın Deep..Yani böyle linkler verip,ingilizce metinler paylaşıp,ok işaretleri ile ne söylemeye çalıştığın pek anlaşılmıyor..

kızdığım şey o değil . bunun gibi adamlara günlerce , haftalarca , aylarca laf anlatıosun yine de anlamıolar . biz kulağından girip ötekinden çıkıyor . ben ateist olmayacağıma yemin etmiş bir insandım . bu siteye geldiğimde deisttim . ama gel gör ki aptal olduğumu ve ateistlerin haklı olduğunu farkettim . yanlışımdan döndüm ve ben de bir ateist oldum . olay bu kadar basit aslında .

Ateist olduğun için kutlarım seni..Doğru yolu bulmuşsun :)

Sitelerde Paylaş

Ne söylemek istediğini daha açık yazmalısın Deep..Yani böyle linkler verip,ingilizce metinler paylaşıp,ok işaretleri ile ne söylemeye çalıştığın pek anlaşılmıyor..

Ateist olduğun için kutlarım seni..Doğru yolu bulmuşsun :)

Bence gayet anlaşılır NOLAN,

Petra ve çevresinde Allah in ne gibi tamlamalar içinde geçtiğini gösteriyor.Bu tamlamalar içinde Ahmet,İslam,Halife geçiyor.

Sitelerde Paylaş

Bence gayet anlaşılır NOLAN,

Petra ve çevresinde Allah in ne gibi tamlamalar içinde geçtiğini gösteriyor.Bu tamlamalar içinde Ahmet,İslam,Halife geçiyor.

Peki..Seni anlamak için soruyorum..

''Allah'' nedir sence?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...