Jump to content

Neden bu kadar zor ?

Recommended Posts

Bir alıntı yaptıktan sonra tümüne birden cevap veriyorsanız, herhangi bir sorun yok. :)

Ancak yapılan alıntının çeşitli bölümlerini yanıtlamak istiyorsanız, vay halinize ! :angry:

Yok mu, bunun bir kolayı ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir alıntı yaptıktan sonra tümüne birden cevap veriyorsanız, herhangi bir sorun yok. :)

Aslında bunda da sorun yok.

Ancak yapılan alıntının çeşitli bölümlerini yanıtlamak istiyorsanız, vay halinize ! :angry:

Bence vay halimize diyecek kadar zor değil.

Var.3 kere alıntı tuşuna bas.Sonra ayıkla :D

Sitelerde Paylaş

Aslında bunda da sorun yok.

Bence vay halimize diyecek kadar zor değil.

Var.3 kere alıntı tuşuna bas.Sonra ayıkla :D

Üç cümlelik alıntıyı kopyalamak, yapıştırmak ve ayıklamaktan bahsetmiyorum.

Sorun kopyalamak ve yapıştırmakta değil. :D

Asıl sorun, alıntıyı edit´lediğiniz yerin sınırlı ve çevresinin grafikle çevrili olmasından kaynaklanıyor.

Özellikle grafik çerçeve uzun alıntıları ayıklamayı zorlaştırıyor.

Eskiden edit´lenen yerde grafik çerçeve yoktu...

Sitelerde Paylaş

Üç cümlelik alıntıyı kopyalamak, yapıştırmak ve ayıklamaktan bahsetmiyorum.

Sorun kopyalamak ve yapıştırmakta değil. :D

Asıl sorun, alıntıyı edit´lediğiniz yerin sınırlı ve çevresinin grafikle çevrili olmasından kaynaklanıyor.

Özellikle grafik çerçeve uzun alıntıları ayıklamayı zorlaştırıyor.

Eskiden edit´lenen yerde grafik çerçeve yoktu...

İyide 3 yer alıntı yapacaksan 3 kere alıntı butonuna basacaksın.Kopyala yapıştır yapacak bişey yok ki.Sadece sileceksin.Aralara da istediğin yorumu yazacaksın.Kopyala yapıştır yapmıyosun zaten.Çoğu forumda artık böyle bu.

Sitelerde Paylaş

Sol üstte aç kapa düğmesine benzer bir gri simge var, BBC Code Mode.

Ona basıp kodlama moduna geç.

Alıntının başında, alıntı başlangıç işareti:

[quote name="kavak" post="1291406" timestamp="1440273058"]
Sonunda, alıntı sonu işareti:

[/quote]
var.

Bu iki işaret arasındaki yazı alıntılanmış olarak görünür. Senin yapman gereken alıntının cevap vermek istediğin satırlarını bu 2 işaret arasına almak (elle kopyala yapıştır yaparak).

Dikkat etmen gereken her alıntı başlangıç işaretine karşı gelen bir alıntı sonu işareti olduğudan emin olman. Yoksa alıntılar istediğin gibi belli olmaz.

İşaretlemeyi yaptıktan sonra BBC Code Mode düğmesini kapatarak normalde nasıl göründüğüne bakabilirsin.

Eğer iki alıntı birbirine yapışık görünüyorsa, düzeltmek için BBC Code Mode'a geçerek bir karakterlik bir şey yazarak ayrımı belli ettikten sonra normal moda geçiş yapmak.

Senin ilk mesajını alıntılara bölmek için şöyle yapıyoruz.

Bir alıntı yaptıktan sonra tümüne birden cevap veriyorsanız, herhangi bir sorun yok.

Ancak yapılan alıntının çeşitli bölümlerini yanıtlamak istiyorsanız, vay halinize !

[ quote name="kavak" post="1291406" timestamp="1440273058"]
Bir alıntı yaptıktan sonra tümüne birden cevap veriyorsanız, herhangi bir sorun yok.

[ /quote]
1.

Ancak yapılan alıntının çeşitli bölümlerini yanıtlamak istiyorsanız, vay halinize !

[ /quote]
2.

[ /quote]
3.

Neticede şunu elde ediyoruz:

1.

2.

3.

Bu kadar.

Sitelerde Paylaş

Sol üstte aç kapa düğmesine benzer bir gri simge var, BBC Code Mode............

Bunu bilmiyordum,sağol vitamin..

Bu arada hemen yanındaki ''remove format'' butonu,bir yerden kopyaladığınız metni normal bir şekile sokuyor..Harflerin büyüklüğünü,rengini filan..Bunu da ben belirteyim bilmeyenlere..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

İnternet öylesine gaybana bir bir hızda akıyorki şuanda, tam bir kaplumbağa hızı. Sayfayı açana değin bağlantı kopması bir yana, kopmadığı zaman 2-3 dakika sonra adres satırına gelip tekrar enter'a basıyorum, öyle açılıyor. Az önce gönderdiğim iletide sayfayı açtı, editördeki öğeleri açmadı. Adres satırına bir daha enter yapınca editördeki öğeleri 2-3 dakika sonra geldi. AKP varoldukça bu çilenin bitmeyeceğini düşündüğüm zaman daha bi karamsar oluyorum.  

Sitelerde Paylaş

benim internette dün düzelme oldu, hükümetin bu tavrı anlaşılmaz, yakılan askerlerimiz içinmi yoksa el tayyip e yapılan senin yüzünden lafımı yüzünden mi videolar yasaklandı bunuda sorgulamak gerek. ama bir gerçek var, askerimiz gerçekten yakıldı ve görüntüler tamamen gerçek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...