Jump to content

Takip Ettiğiniz Karikatür Dergisi

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

İlk kez konu açıyorum, umarım konuya katılımınız olur.

Yoksa hevesim ve heyecanım kursağımda kalacak :)

Takip ettiğiniz karikatür dergisi var mı?

Ne sıklıkta alırsınız?

Hangi çizgi karakterleri hoşunuza gidiyor?

Ben uykusuz takip ediyorum. Her hafta heyecanla bekliyorum desem yalan olmaz. Bazen gündemi de oradan takip ediyorum.

Yeni sayı çıktığında markete koşar adımlarla gittiğim oluyor. :)

En çok da otisabi fun'iyim :)

Üstelik otisabi nin youtubda kısa filmleri de var..

Siz?

tarihinde depressurisation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1977 yılından beri mizah dergisi okurum. Çok yakından takip ederim, her hafta satın alırım.

Yakın zamana kadar Penguen ve Uykusuz alıyordum. Penguen şeklini değiştirince onu bıraktım. Şimdi Uykusuz ve Umut Sarıkaya'nın Naaber dergisini alıyorum.

Umut Sarıkaya çok önemli bir değer, bir milli hazine. Elimde imkan olsa özütünü çıkarıp kapsül haline getiririm. Zeka geriliğine karşı mükemmel bir ilaç olurdu doğrusu.

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...
AKP’ye yakınlığıyla bilinen İslamcı Mizah dergisi Misvak, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan Cemaatçilerle, 15 yaşında polis tarafından öldürülen Berkin Elvan'ı bir tuttu. Ne denli yavan bir karikatür dergisi olduğu, ilk çıktığından beri biliniyor zaten. Adamlar karikatür çizecek konu bulamıyorlar. No attic wit No savvy. No brains No headache. Fikri var, beyni yok türünden insanlar bir araya gelmiş, iktidar sermayeli dergi kurmuşlar, örtülü ödenekten maaş alıyorlar hepsi bu.

Resim
Sitelerde Paylaş

Ben en çok Leman'ı beğeniyorum. Siyasi tavrı bana göre.
Atatürk'ü, RTE'nin ensesine elini uzatmış şekilde nasihat vermesinden sonra Leman Dergisi bir numaram olmuştur.
Leman dergisinin bazı sayıları AKP tarafından defalarca toplatıldı ama karikatüre devam ediyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Oğuz Aral sonrası Gırgır dergisini hiç almadım. Bir dönem Ertuğrul Akbay bu dergiyi rezil bir halde çıkarttı. Daha sonra yeni bir kadro kuruldu ve nispeten eli yüzü düzgün bir dergi haline geldi. Ama benim gibi 80'leri bilen kuşaklar için Gırgır eski değerine hiçbir zaman gelmedi. Satın almıyordum ama Gırgır logosunu gazete bayilerinde görmek beni mutlu ediyordu. Bu şekilde yayın hayatından çekilmesi üzücü olmuştur.

Özellikle 90'larda Limon/Leman dergisinde net ateist karikatürler yayınlanıyordu. Ama böyle galiz küfür hatırlamıyorum. Peygambere küfür etmiş adam resmen. Peygambere inanmamak, dine karşı olmak ayrı şey, s.k-soklu küfür etmek apayrı birşey. Çirkin. Hem de gereksiz şekilde tehlikeli. Artık diğer mizah dergilerini de tehlikeye atmış oldu. Ne gerek vardı böyle çirkin bir karikatür çizmeye ve yayınlamaya, anlamak mümkün değil.

Keşke bütün bunlar hiç olmasaydı.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Gırgır'dan sonra Penguen de kapanıyor: Türkiye'nin en çok satan mizah dergilerinden Penguen, 4 sayı sonra kapanacağını duyurdu.

Şevket Çoruh'tan Penguen videosu: Şevket Çoruh, Penguen dergisine destek için hazırladığı videoyu yayımladı. 

tarihinde Engse Aesir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben okumayi ilk okula baslamadan babamin eve getirdigi girgir ve firt dergioerinden ogrendim. Daha sonra limon ve pismis kelle okumaya basladim. Limon leman oldu, pismis kelle kapandi. Lemanl l-manyak ve lombak okuyordum. Daha sonra umut sarikaya yuzunden uykusuz okumaya baslamistim. Simdi de umut sarikaya icin naber aliyorum. Ayrica birkac karikaturist de arkadasimdir. Yetkin gulmen cocukluk arkadasim. Esin ozbek, emrah ablak, can baytak, yavuz abi (taran) falan hep eski arkadasimdi. Malta'da yasamaya baslayinca iletisimimiz koptu. Simdi sadece facebooktan arada yetkin, esin ve baytak'la konusuyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...