Jump to content

Satranç Haramdır

Recommended Posts

http://www.hurriyet.com.tr/suudi-arabistan-basmuftusu-satranc-haram-yasaklanmali-40043581

"Suudi Arabistan Başmüftüsü Şeyh Abdülaziz el-Şeyh verdiği fetvada İslam dinine uygun olmadığını savunduğu satrancın zaman kaybı olduğu ve kumarı teşvik ettiği gerekçesiyle yasaklanması gerektiğini söyledi."
Satranç seven müslümallara kolay gelsin. Mekanları cehennemdir, o feci yerde bir yandan yanarken bir yandan satranç oynamaya devam ederler.
6 milyon yıllık insanlık tarihinde İslam denen ideoloji kadar rezil bir ideoloji gelmemiştir, bir daha da gelmez. Kıymetini bilin Ay Putu sevicileri.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

araf-179 : kalpleri vardır; düşünmezler, gözleri vardır; fakat görmezler, kulakları vardır; fakat duymazlar

:D :D

Müslü mode: on

Orada öyle demek istememiş; kalpleri olduğunu hiç düşünmüyorlar mı, yani, onlara kalp verdik böyle bir organı verebilen bir yaratıcı olduğunu hiç düşünmüyorlar mı demek istemiş; ama becerememiş işte. Olmayınca olmuyor yani. Neyse artık, bir sonraki kitapta düzgün anlatır belki.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Diyanet en son babanın kızına haram olayından sonra kesin cevapları uzatmışta uzatmış. Bi kişi karşı çıkar diye kaynaklarıyla mezhep mezhep cevaplamış. Kesin evap bulurum diye yarısına kadar okudum ve net cevap bulamayıp okumayı bıraktım. Net bi şekilde satranç haramdır veya değildir diyememiş.

Sitelerde Paylaş

Diyanet en son babanın kızına haram olayından sonra kesin cevapları uzatmışta uzatmış. Bi kişi karşı çıkar diye kaynaklarıyla mezhep mezhep cevaplamış. Kesin evap bulurum diye yarısına kadar okudum ve net cevap bulamayıp okumayı bıraktım. Net bi şekilde satranç haramdır veya değildir diyememiş.

diyemezler :)

hem dünya da düzdür zaten....düz dünyada satranç nasıl helal olur ? :D

aha bak...düz dünya :D

https://uploads.disquscdn.com/images/2cb1765f30b7c67023dbefa6c5571bd9e65d6f95b8842e5f3b02008ea2477fbd.gif

Sitelerde Paylaş
  • 11 months later...

Cübbeli Ahmet; satranç oynayanlar lanetli dir dedi, tıpkı Abdülaziz el-Şeyh'in dediği gibi. Aynı islam, aynı din, aynı fetvalar ve islami yorumlar. Çünkü gerçek islam bu. Cübbeli'nin kaynakça bahsettiği diğer hadisler:

"Satranç oynayan lanetlenmiştir, oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir."
"Satranç, tavla ve kumardan da beter."
"Oynayanlara ölürken kelime-i şehadet nasip olmayabilir." 

Sitelerde Paylaş

İslam çok yasakçı bir din.İslamın egemen olduğu,sözün ona hak düzende de,her eylem,her uygulama islama göre değerlendirilir.Bir etkinlik,eylem,uygulama günaha neden oluyorsa,günaha giden yolu açıyorsa,islama aykırılık varsa,hemen yasaklarlar.Örnek olarak kağıt oynamak.İslamın egemen olduğu bir düzen de,kahvelerin hepsi kapatılırdı.Sana al papazı,ver papazı yaptırırlar mı?Örnek;Bu sevdiği kişiye şarkı yazmış,bağlama,gitar eşliğinde söylüyor,günaha,zinaya neden olan bir eylemdir bu.Günaha giden yolu kapatmak için,bu müziği yasaklamalıyız derlerdi,şak diye de yasaklarlardı.Bu örnekler çoğaltılabilir.İslamı iyi anlamanın yolu,ayrıntılara inmektir.Yüzeysel,sığ bir yaklaşım sergileyip,gerçek islam bu değil dersen,kendini kandırma yoluna gidersen,islamı asla anlayamazsın,islamın kurmak istediği düzenin nasıl olacağı sonucuna asla varamazsın.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Afganistan'da kasetçalar ile müzik dinlemek bile yasaklanmıştır. Doğrudur.

Da öyle bir ülkeyi, kendi kendine yıkılmasa da dışarıdan gelip yıkarlar.

Dini inanç en fazla "geçici dünya işleri" ile çok fazla uğraşmamayı, biraz da maneviyata yönelmeyi önerir / teklif eder.

Ben satranç zaten İranlılardan çıktı diye biliyorum. + Satranç bilen kaç kişi var zaten. Tavlayı yasaklasınlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...